Hiszpania - Rejs szkoleniowy

Trasa:
Gran Canaria
Ikona
Gran Canaria
Typ rejsu:
IkonaDla wszystkich
Ikona
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Średnia ocena:Znakomita 4,9

Super rejs, wspaniałe wspomnienia.Polecam

Ela G.
Data dodania: 02/22/2017

Pogoda dopisała, załoga również. Z jachtem wszystko w porządku - był w pełni sprawny i komfortowy. Opiekę i podejście skippera oceniam wzorowo. Był bardzo pomocny, plan rejsu ułożył z nami, wiedział sporo...

S. Ślosarczyk
Data dodania: 12/18/2017

Bardzo profesjonalne podejście do organizacji i bezpieczeństwa, doświadczenie na morzu i fantastyczna atmosfera - zdecydowanie polecam!

Paula R.
Data dodania: 07/13/2015

Jest mi bardzo miło że zostałem poproszony o opinię po rejsie w Grecji. Zacznę od kapitana Wiktor Kostrzewa moim skromnym zdaniem jest to osoba na odpowiednim miejscu, same plusy i zabrakło by mi słów...

Robert Rybak
Data dodania: 10/13/2017

Bardzo przyjemna atmosfera, odwiedziliśmy urokliwe zakątki Chorwacji. Profesjonalizm i duże doświadczenie Kapitana pozwoliły zdobyć nową wiedzę i przeżyć wspaniałe wakacje.

Karolina R.
Data dodania: 07/19/2016

Rejs do Grecji zaliczamy do bardzo udanych. Spędziliśmy wspaniałe wakacje, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci. Warunki podczas rejsu były jak najbardziej zgodne z opisem. Jacht jest bardzo...

P. Kaczmarska
Data dodania: 12/05/2017

Super organizacja rejsu. Świetny skipper. I przesympatyczni właściciele, których miałam okazję poznać :)

Magdalena S.
Data dodania: 10/20/2015

Jacht zadbany, przepływy przemyślane i bezpieczne, stały, dobry kontakt przed rejsem. Widoczne zaangażowanie w tworzenie doskonałych warunków spędzania wakacji sprzyja atmosferze wspólnoty i zachęca do...

Agnieszka D.
Data dodania: 07/11/2016

Chorwacja 2014. Było extra więc będzie Chorwacja 2016.

Zbigniew W.
Data dodania: 04/20/2016

Jak Pani wie byłem na rejsie dwa tygodnie i świetnie mi sie udało zwiedzić wiele portów bez powtarzania tej samej trasy. Miałem szczęście ,pogoda dopisała. Kapitan świetny z dużymi kompetencjami fachowymi...

R. Knopp
Data dodania: 06/27/2017

Organizacja bardzo dobra. W zaistnialej sytuacji kryzysowej, postawa firmy wzorowa. Skipper Wojtek zawsze uśmiechnięty poprowadzil super rejs po Chorwacji. Dziękujemy⛵

Ewa S.
Data dodania: 10/10/2016
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Ikona
Sprawdzony organizator
Ikona
Skiper polskojęzyczny
Ikona
Kompleksowa oferta
Ikona
Elastyczne zasady anulowania

Rejs szkoleniowy na jachtowego sternika morskiego Gran Canaria - Gran Canaria


Ważne: Kapitan nazywany skipperem 😉 oraz nocleg na jachcie są w cenie każdego rejsu.

Żeglarski rejs po Wyspach Kanaryjskich to doskonała okazja do nabrania żeglarskich umiejętności i odbycie szkolenia na patent jachtowego sternika morskiego. Pierwszych szlifów morskich możemy nabrać już na zwykłym rejsie, ale dopiero profesjonalna wyprawa szkoleniowa przygotowuje do prawdziwych wypraw i pozwala na wyrobienie patentu. Proponujemy właśnie taki rejs, w którym oprócz niezapomnianej przygody i udanego wypoczynku oferujemy możliwość zdobycia odpowiedniej licencji oraz przeszkolenia w zakresie żeglugi i prowadzenia morskiej wyprawy jachtem.

W okresie, w którym odbywa się nasz szkoleniowy rejs, warunki i temperatury Oceanu Atlantyckiego są optymalne do żeglarskiej nauki. Sprzyjające wiatry zapewnią zarówno spokojną wyprawę, jak i niezapomniane wrażenia.

Nasze szkolenie kończy się egzaminem na patent. Odbywa się ono w ostatnim dniu rejsu na Gran Canarii. Uczestnicy tej wyprawy są kursantami, którzy przez cały czas trwania morskiej eskapady zdobywają odpowiednie doświadczenie żeglarskie.

Uzyskanie patentu jachtowego sternika morskiego daje nam uprawnienia do prowadzenia jachtów żaglowych z lub bez pomocniczego napędu mechanicznego po wodach śródlądowych, a także do prowadzenia jachtów żaglowych z lub bez pomocniczego napędu mechanicznego o długości do 18 metrów po wodach morskich. Patent daje uprawnienia odpowiadające morskiemu sternikowi motorowodnemu.

W cenie kursanci dodatkowo otrzymują na miesiąc przed rozpoczęciem rejsu materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, mapy treningowe, testy oraz w czasie późniejszym książkę „Reeds Vademecum Skippera”.

W trakcie trwania szkoleniowej wyprawy m.in. realizujemy program szkolenia, w ramach którego realizujemy wykłady, poznajemy zagadnienia z zakresu nawigacji terestrycznej, przygotowujemy trasy, omawiamy techniki sztormowania, wykonujemy manewry jachtem, dowodzimy załogą i uprawiamy żeglugę nocną łącznie z wejściem do portu.

Żeglujemy w komfortowych warunkach, które zapewnia nam dobrze wyposażony jacht. Maksymalna ilość załogi w postaci 6 osób i pełne osprzętowanie gps, plotera, radia i steru strumieniowego pozwalają na odbycie w pełni bezpiecznego i skutecznego rejsu.

Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Do jego odbycia wymagany jest udokumentowany staż morski na minimum 2 rejsach w ilości 200 godzin. Nasza wyprawa zapewnia około 30 godzin stażu morskiego. Każdy z kursantów musi mieć ukończone 18 lat. W przypadku gdy uczestnik szkolenia nie posiada patentu żeglarza jachtowego, zdaje dodatkowo test z wiedzy teoretycznej obowiązujący na egzaminie patentowym na żeglarza jachtowego.

Żeglarski rejs szkoleniowy to nauka, ale też niezapomniana przygoda na oceanie. Pływamy po pięknych wodach rajskich Wysp Kanaryjskich i przy okazji poznajemy ich malownicze widoki oraz wyjątkową hiszpańską kulturę. Dodatkowo nasza wyprawa kończy się zdobyciem praktycznym umiejętności i ważnego patentu, który pozwoli nam na samodzielne prowadzenie żeglarskich wypraw. Jeżeli chcesz odbyć szkolenie w doskonałych warunkach, ta oferta jest przeznaczona właśnie dla ciebie.

Czytaj wiecej...
Plan rejsu
Mapa rejsu
Uaktywnij
Program
Jacht
Organizator
Opis szczegółów rejsu

Program naszego rejsu uzależniony jest od realizacji planu szkolenia. Ostatni dzień naszej wyprawy przeznaczony jest na egzamin na jachtowego sternika morskiego, który składa się z części teoretycznej i praktycznej. Szczegółowy program szkolenia zakłada:

a) realizację wykładów na temat: ratownictwa morskiego, budowy jachtu, locji, przepisów, meteorologii, teorii manewrowania, podstawowej wiedza z zakresu łączności na morzu,

b) zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu nawigacji terestrycznej, pracę na mapach,

c) przygotowywanie trasy rejsu z uwzględnieniem warunków meteo,

d) omówienie technik sztormowania,

e) wykonywanie manewrów jachtem w porcie na silniku, manewrów człowiek za burtą, kotwiczenia, cumowania w różnych warunkach, cumowania do boi,

f) wykonywanie manewrów jachtem pod żaglami,

g) dowodzenie załogą jachtu morskiego, planowanie manewrów, postępowanie w sytuacjach awaryjnych

h) nocna żeglugę i wejście do portu.

 

Rejs rozpoczyna się i kończy w tym samym miejscu:

 • Gran Canaria

Gran Canaria to jedna z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych w Hiszpanii. Trudno się temu dziwić, jeżeli weźmiemy pod uwagę doskonałe warunki przyrodnicze i pogodowe oraz świetną infrastrukturę turystyczną. Odwiedzający mogą nie tylko wypoczywać na plażach, ale też odbywać wędrówki po górach, napawać się widokiem przejrzystego oceanu skąpanego w promieniach wiecznie świecącego słońca i zwiedzać malownicze, portowe miasta
Gran Canaria to wyspa należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Na terenie wyspy znajduje się rezerwat przyrody, obszary wulkaniczne z najwyższą górą Pico de Las Nieves i około 60 kilometrów idealnych do wakacyjnego wypoczynku plaż. Jedną z najbardziej znanych jest piaszczysta, miejska plaża Las Canteras. Wyjątkowość tego przybrzeżnego akwenu polega na obecności skalistej bariery skalnej La Barra, która chroni przed wysokimi falami. Dlatego kąpielisko jest idealne do uprawiania sportów wodnych i relaksującego wypoczynku. Wulkaniczne pozostałości i bogactwo różnego rodzaju formacji skalnych z towarzyszącym im, charakterystycznym lasem sprawia, że wyspa jest idealna do pieszych i rowerowych wycieczek oraz prawdziwych górskich wypraw, które będą doskonałą odskocznią od plażowego wypoczynku. Gran Canaria to siedziba licznych mikroklimatów oraz bujnie rozwijającego się środowiska fauny i flory, którego wyjątkowość została dostrzeżona przez UNESCO. Na przybywających tu turystów i żeglarzy czekają także wspaniałe miasta z malowniczymi starówkami i obowiązkowymi promenadami, takie jak Las Palmas de Gran Canaria, a także muzea, kulturowa mieszanka i afrykański klimat.

Sun Odyssey 45: (rocznik 2005)

Parametry
 • Długość: 13.72ft / 4.2m
 • Szerokość: 4.37ft / 1.3m
 • Wodnica: 11.61ft / 3.5m
 • Ożaglownie: 0m2
 • Wyporność: 4.49 tony
 • Balast: 0 tony
 • Silnik: -
 • Produkcja od: 2005
 • Produkcja do: -
 • Projektant: Ph Briand
 • Producent: Jeanneau
Opis

Sun Odyssey 45 to jacht klasy oceanicznej zapewniający komfortowe warunki żeglowania. Wyposażony jest w 4 kajuty dwuosobowe i 3 toalety. Jacht posiada pełne wyposażenie hotelowe i spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Na jachcie można zakwaterować maksymalnie 10 osób. Zapewnia on dużo przestrzeni i miejsc do wypoczynku, leżakowania, opalania się, czy wspólnego spożywania posiłków. Dlatego też doskonale sprawdzi się podczas wakacyjnych i rekreacyjnych rejsów. Jego stosunkowo duże gabaryty zapewnią maksymalny komfort wszystkim uczestnikom rejsu. Jacht jest w pełni wyposażony w m.in. koło sterowe, kompas, kuchenkę gazową z piekarnikiem, locję, lodówkę, mapy nawigacyjne, ploter map, ponton, prysznice, szprycbudę, radiostację UKF, log czy zapasową kotwicę.

Od kilku lat nasza firma organizuje szkolenia żeglarskie na Zalewie Zegrzyńskim. W ofercie znajdziecie między innymi: kursy na patent Żeglarza Jachtowego, patenty motorowodne, doskonalenie umiejętności żeglarskich, rekreacyjne rejsy po Zalewie Zegrzyńskim, rejsy morskie, warsztaty nawigacyjne.
Szkolenia i kursy żeglarskie proponujemy w trybie codziennym i weekendowym. Polecamy również szkolenia indywidualne dopasowane do potrzeb klienta. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem oraz doświadczoną kadrą szkoleniową.

Chcemy Wam przekazać to co z żeglarstwa najlepsze. Zachęcamy Was do odnalezienia nowej pasji. Wtedy pierwszy dzień spędzony pod żaglami będzie resztą Waszego życia :)

Co zabrać?
Aby przystąpić do egzaminu wymagany jest udokumentowany staż morski minimum 2 rejsy, 200 godzin. Podczas kursu uzyskasz ok 30 godzin stażu morskiego.

Kluczową rolę odgrywają warunki pogodowe. Należy zabrać ze sobą odzież odpowiednią zarówno podczas dni ciepłych, jak i tych chłodniejszych. Konieczne jest spakowanie swetra i ciepłej bluzy oraz długich spodni. Niezbędna będzie też kurtka przeciwdeszczowa. Dobrym pomysłem jest spakowanie sztormiaka, a przede wszystkim T-shirty, bawełniane koszulki lub z materiałów oddychających, bieliznę, pidżamę lub polar na noc, żeglarskie rękawiczki. Do wygodnego poruszania się po jachcie, należy zabrać ze sobą buty na miękkiej, białej podeszwie oraz buty do wody i pod prysznic a także sandały. Należy mieć na uwadze, że podłoże pod wodą jest najczęściej kamieniste i żwirowe. Ubrania na ciepłą pogodę powinny być jak najbardziej lekkie i przewiewne. Do naszego bagażu obowiązkowo należy także dołączyć krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne także z filtrem UV, ręcznik oraz nakrycie głowy. Poza tym, zabieramy ze sobą to, co uprzyjemni naszą żeglugę i wiąże się z preferowanym sposobem spędzania czasu. Pasjonaci fotografii i osoby robiące zdjęcia powinny pamiętać o aparacie. Nurkowie oraz pasjonaci sportów wodnych mogą zabrać ze sobą niezbędny sprzęt. Dobrą decyzją będzie wzięcie latarki, apteczki i obcej waluty. Konieczne jest także posiadanie odpowiednich dokumentów, czyli dowodu osobistego lub pasportu oraz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), a także patentów i książeczek żeglarskich (jeżeli takowe posiadamy). Niedobrym pomysłem będzie spakowanie się w walizkę, która zajmuje na pokładzie zbyt dużo miejsca. Zabieramy też oczywiście telefon komórkowy, który powinien zawierać dane kontaktowe do najbliższych oraz mieć włączony roaming.

Zakwaterowanie i wyżywienie
Nasze zakwaterowanie to dwuosobowe kajuty. Żeglujemy komfortowym, dobrze wyposażonym jachtem Dufour 412 lub Sun Odyssey 45. Jacht wyposażony jest w standardowe urządzenia jachtu czarterowego (gps, ploter, radio, ster strumieniowy). Zaopatrujemy się na miejscu. Przygotowujemy także posiłki na pokładzie. Najczęściej wyżywienie zapewniamy sobie w miejscowych restauracjach z lokalną kuchnią.

Koszty
Koszt egzaminu wynosi 350 zł lub 85 euro.
Podczas rejsu możemy samodzielnie przygotowywać posiłki na jachcie, dlatego proponujemy zasadę kasy jachtowej, do której składka wynosi 100 euro od osoby. Środki przeznaczamy na zakup podstawowych produktów spożywczych. Kasę jachtową załoga rozlicza między sobą po zakończeniu szkolenia.

Zasady panujące na rejsie
Proponowany przez nas rejs to wyprawa szkoleniowa, która kończy się egzaminem na jachtowego sternika morskiego. Minimalny wiek uczestników egzaminu to 18 lat. Realizujemy program szkolenia, który zakłada:

a) realizację wykładów na temat: ratownictwa morskiego, budowy jachtu, locji, przepisów, meteorologii, teorii manewrowania, podstawowej wiedza z zakresu łączności na morzu,

b) zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu nawigacji terestrycznej, pracę na mapach,

c) przygotowywanie trasy rejsu z uwzględnieniem warunków meteo,

d) omówienie technik sztormowania,

e) wykonywanie manewrów jachtem w porcie na silniku, manewrów człowiek za burtą, kotwiczenia, cumowania w różnych warunkach, cumowania do boi,

f) wykonywanie manewrów jachtem pod żaglami,

g) dowodzenie załogą jachtu morskiego, planowanie manewrów, postępowanie w sytuacjach awaryjnych

h) nocna żeglugę i wejście do portu.

Rejs organizowany jest przy zapisaniu się minimum 4 uczestników.

Cena zawiera:
 • Pobyt i zakwaterowanie na jachcie podczas rejsu. Jacht jest do dyspozycji załogi przez cały okres rejsu.
 • Ubezpieczenia NNW i KL. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. Obejmujące między innymi wydatki przeznaczone na świadczenia medyczne podczas wyjazdu turystycznego. Ubezpieczenia zapewnia organizator.
  Obszar roboczy 12 kopia
 • Pełną opiekę skippera oraz sprzątanie jachtu po rejsie. Cena zawiera obie usługi.
 • Opłaty portowe oraz inne opłaty związane z użytkowaniem jachtu. Cena zawiera wszystkie opłaty portowe. Są one pobierane ze wspólnej kasy jachtu.
 • Podatek VAT. Jest standardowo naliczany według regulacji prawnych.
 • Wyżywienie na jachcie. Wyżywienie na jachcie. Posiłki są finansowane z kasy na składkę jachtową - około 150 euro/os. Załoga stołuje się w lokalach gastronomicznych lub przygotowuje sama posiłki na jachcie.
 • Opłata klimatyczna. Miejscowa opłata związana z pobytem w miejscowościach turystycznych.
 • Paliwo do jachtu. Opłaty związane z zaopatrzeniem jachtu w paliwo pobierane są ze składki jachtowej.
Suma:
3650
IkonaNa rejsie może być zbierana składa burtowa. Zazwyczaj około 80-150 EUR. Sprawdź w opisie rejsu.
..lub zadaj pytanie
Podobne oferty
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Move it!
Ateny - Hydra - Milos - Folegandros...
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Bavaria 46 Crui...
osoba już od
2450 zł

od b/d zł

 • 25/08 - 05/09/19
  7/7
  3063 złod2450
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Move it!
Split - Brač - Hvar - Korčula - Vis...
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Premium
osoba już od
1950 zł

od b/d zł

 • 09/09 - 16/09/19
  7/7
  2438 złod1950
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Yachting Morski
Zadar - Rab - Zadar
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Dufour 45
osoba już od
1745 zł

od b/d zł

 • 13/07 - 20/07/19
  7/7
  2994 złod2395
 • 22/06 - 29/06/19
  7/7
  2869 złod2295
 • 11/05 - 18/05/19
  7/7
  2181 złod1745
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Nowość
Globtourist
Split - Dubrownik - Split
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Cyclades 43.4
osoba już od
1710 zł

od b/d zł

 • 20/07 - 27/07/19
  8/8
  2494 złod1995
 • 27/07 - 03/08/19
  8/8
  2494 złod1995
 • 06/07 - 13/07/19
  8/8
  2400 złod1920
 • 10/08 - 17/08/19
  8/8
  2400 złod1920
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Move it!
Biograd - Pag - Rab - Silba - Veli...
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Premium
osoba już od
1680 zł

od b/d zł

 • 27/07 - 03/08/19
  7/7
  3063 złod2450
 • 06/07 - 13/07/19
  7/7
  2813 złod2250
 • 24/08 - 31/08/19
  7/7
  2688 złod2150
 • 21/09 - 28/09/19
  7/7
  2100 złod1680
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Bosfor Rejsy Sp. z o.o.
Pirovac - Rijeka - Pirovac
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Bavaria 49
osoba już od
1250 zł

od b/d zł

 • 15/06 - 22/06/19
  10/10
  1813 złod1450
 • 31/08 - 07/09/19
  10/10
  1813 złod1450
 • 18/05 - 25/05/19
  10/10
  1563 złod1250
 • 01/06 - 08/06/19
  10/10
  1563 złod1250

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Najlepsza baza ofert
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Najniższa cena
korzyści kompleksowa oferta
Kompleksowa oferta
korzyści profesjonalny skipper
Profesjonalny skiper
168Ofert rejsów
23 087Mil morskich w ofercie
12 956Połączeń lotniczych
405Atrakcji turystycznych
1 230Wolnych koi