Malta - Rejs wakacyjny

Trasa:
Katania
Ikona
Syrakuzy
Ikona
Gozo
Ikona
Valletta
Typ rejsu:
IkonaDla wszystkich
Ikona
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Średnia ocena:Znakomita 4,9
Ikona

Bardzo profesjonalne podejście do organizacji i bezpieczeństwa, doświadczenie na morzu i fantastyczna atmosfera - zdecydowanie polecam!

Paula R.
Data dodania: 07/13/2015

Jak Pani wie byłem na rejsie dwa tygodnie i świetnie mi sie udało zwiedzić wiele portów bez powtarzania tej samej trasy. Miałem szczęście ,pogoda dopisała. Kapitan świetny z dużymi kompetencjami fachowymi...

R. Knopp
Data dodania: 06/27/2017

Jest mi bardzo miło że zostałem poproszony o opinię po rejsie w Grecji. Zacznę od kapitana Wiktor Kostrzewa moim skromnym zdaniem jest to osoba na odpowiednim miejscu, same plusy i zabrakło by mi słów...

Robert Rybak
Data dodania: 10/13/2017

Super organizacja rejsu. Świetny skipper. I przesympatyczni właściciele, których miałam okazję poznać :)

Magdalena S.
Data dodania: 10/20/2015

Rejs do Grecji zaliczamy do bardzo udanych. Spędziliśmy wspaniałe wakacje, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci. Warunki podczas rejsu były jak najbardziej zgodne z opisem. Jacht jest bardzo...

P. Kaczmarska
Data dodania: 12/05/2017

Bardzo przyjemna atmosfera, odwiedziliśmy urokliwe zakątki Chorwacji. Profesjonalizm i duże doświadczenie Kapitana pozwoliły zdobyć nową wiedzę i przeżyć wspaniałe wakacje.

Karolina R.
Data dodania: 07/19/2016

Pogoda dopisała, załoga również. Z jachtem wszystko w porządku - był w pełni sprawny i komfortowy. Opiekę i podejście skippera oceniam wzorowo. Był bardzo pomocny, plan rejsu ułożył z nami, wiedział sporo...

S. Ślosarczyk
Data dodania: 12/18/2017

Jacht zadbany, przepływy przemyślane i bezpieczne, stały, dobry kontakt przed rejsem. Widoczne zaangażowanie w tworzenie doskonałych warunków spędzania wakacji sprzyja atmosferze wspólnoty i zachęca do...

Agnieszka D.
Data dodania: 07/11/2016

Super rejs, wspaniałe wspomnienia.Polecam

Ela G.
Data dodania: 02/22/2017

Organizacja bardzo dobra. W zaistnialej sytuacji kryzysowej, postawa firmy wzorowa. Skipper Wojtek zawsze uśmiechnięty poprowadzil super rejs po Chorwacji. Dziękujemy⛵

Ewa S.
Data dodania: 10/10/2016

Chorwacja 2014. Było extra więc będzie Chorwacja 2016.

Zbigniew W.
Data dodania: 04/20/2016
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Ikona
Sprawdzony organizator
Ikona
Skiper polskojęzyczny
Ikona
Kompleksowa oferta
Ikona
Elastyczne zasady anulowania

Rejs One Way: Sycylia - Malta


Ważne: Kapitan nazywany skipperem 😉 oraz nocleg na jachcie są w cenie każdego rejsu.

Zapraszamy na rejs pomiędzy Sycylią a Maltą – wyspami położonymi w samym sercu Morza Śródziemnego. Swoją przygotę rozpoczynamy w Katanii,zwiedzimy Syrakuzy, następnie popłyniemy na wyspę Gozo i zakończymy nasz rejs w miejscowości Valetta na Malcie. 

Rekomendujemy przyjechać na Sycylię dzień przed wypłynięciem w rejs aby rozpocząć przygodę od trekingu na szczyt sławnego wulkanu - Etny znanej z fantastycznych widoków i zanurzć się w klimacie włoskiej prowincji. Na odmianę w krajobrazie Malty widoczny jest rys postkolonialnej brytyjskiej architektury.

Rejs ten to też znakomita okazja do nurkowania w ciepłych wodach Morza Śródziemnego nagrzanych sierpniowym słońcem. Pogoda w sierpniu na Morzu Śródziemnym jest wyśmienita. Woda jest bardzo ciepła i idealna do kąpieli, a temperatury powietrza przekraczają 30 stopni.

Nie trzeba mieć doświadczenia żeglarskiego. Wystarczy tylko chęć przeżycia przygody i gotowość do wzięcia udziału w życiu jachtowym. Po rejsie każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu PZŻ i RYA.

Plan rejsu
Mapa rejsu
Uaktywnij
Program
Jacht
Organizator
Opis szczegółów rejsu

Punkty programu mogą ulec zmianie w wyniku warunków pogodowych. Jeśli warunki zmuszą nas do tego zmodyfikujemy trasę w najodpowiedniejszy sposób.

Przykładowe punkty trasy:

 • Katania

Katania to miasto położone we wschodniej części wybrzeża Sycylii, od strony Morza Jońskiego, w prowincji Katania, u podnóża wulkanu Etna. Przez miasto przepływają dwie rzeki. Jedną jest rzeka Longane (Longina), druga płynie pod miastem i widoczna jest tylko w jednym miejscu, na południe od Piazza Duamo - rzeka Amenano.

Jedną z atrakcji miasta jest port. Warto przespacerować się molo portowym, aby zobaczyć miasto i wulkan Etna w jego tle z perspektywy brzegu. Główny Plac i punkt centralny miasta to Plaza del Duomo, czyli plac katedralny. Znajduje się tu Katedra, ale także charakterystyczny posąg słonia, muzeum i jedna z atrakcji miasta - targ rybny, nazywany Fishmarket, gdzie codziennie można dostać świeże ryby w samym centrum miasta. Od głównego placu odchodzi jedna z głównych ulic miasta - Via Etnea, z butikami, hotelami i restauracjami.

W Katani warto skorzystać z mało popularnych, ale wartościowych punktów widokowych, jak widok z Katedry Badia di Sant’Agata (Via Vittorio Emanuele) czy z bramy miasta tuż obok Katedry di Sant’Agata (katedry Świętej Agaty), zwanej Porta Uzeda. Dobrym miejscem do obserwacji miasta jest także taras widokowy Muzeum Diecezjalnego - Museo Diocesano Catania.

 • Syrakuzy

Syrakuzy znajdują się we Włoszech po wschodniej części Sycylii. Jest to jeden z głównych ośrodków turystycznych na wyspie. Miasto wyróżnia się swoim wyjątkowym dziedzictwem greckim, które dostrzegalne jest w tutejszej architekturze, kulturze i zabytkowych obiektach. To tutaj urodził się wybitny matematyk i inżynier Archimedes. Za czasów antycznych było to potężne miasto-państwo.

Wraz ze skalną nekropolią w Pantalica, Syrakuzy znajdują się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzający będą tu mieć dużo okazji do zwiedzania starożytnych ruin i historycznych obiektów. Zachowały się tu fragmenty trzech greckich świątyń, czyli świątynia Ateny włączona w kompleks średniowiecznej katedry, grecki teatr, twierdza Euralios, amfiteatr rzymski oraz ołtarz Hierona. Wartą zobaczenia atrakcją będzie Ucho Dionizosa, czyli sztuczna grota. Wszystkie te zabytkowe relikty pochodzą z czasów antycznych. W późniejszym czasie zostały wzniesione: kościół św. Mikołaja, kościół św. Łucji, kościół św. Piotra, kościół św. Tomasza, zamek Maniace i pałace arystokracji. Archeologiczne zbiory są wystawiane w postaci eksponatów w trzech ulokowanych w mieście muzeach. Turyści powinni udać się w stronę przepięknego placu Archimedesa. Niezapomnianie przeżycia zapewni zwiedzanie katakumb pod kościołem San Giobanni. Wartym zobaczenia przez uczestników naszych żeglarskich rejsów jest także powstałe współcześnie Sanktuarium Madonna delle Lacrime z płaczącą figurką Madonny. Syrakuzy można także potraktować jako świetną bazę wypadową do okolicznego zamku Castello Euralio. Lokalnych specjałów kuchni włoskiej skosztujemy w polecanych przez turystów restauracjach: Caseificio Borderi, L’ufficio oraz CalaPiada.

 • Gozo

Gozo należy do archipelagu Wysp Maltańskich i jest otoczona Morzem Śródziemnym. Druga co do wielkości, jest położona na północny zachód od Malty. Wyspa ma powierzchnię 67 km2 i w porównaniu do Malty jest od niej trzykrotnie mniejsza, mimo że dzieli je od siebie tylko 5 km, które można pokonać promem.

Krajobraz Gozo jest nie tylko malowniczy, ale charakteryzuje się przede wszystkim surowymi wybrzeżami, tarasowymi terenami, ciekawą architekturą, niewielkimi wioskami oraz wyróżniającymi się barokowymi kościołami. Duże znaczenie nie tylko gospodarcze, ale także wizerunkowe, mają tu ekologiczne agrogospodarstwa, które urozmaicają krajobraz wyspy i tym samym nadają jej status eko-wyspy. Dzięki temu szanowany jest tu rozwój i zachowanie naturalnego, iddylicznego wyglądu. Zadbana, czysta wyspa z wyróżniającą się kremową architekturą nie szybko przechodzi w zapomnienie.

Skaliste klify, plaża, do której można dotrzeć samochodem, ze względu na położony blisko niej parking, wąskie uliczki położone na pagórkowatych terenach, zadbane wejścia do domów, skalne groty i klify, a przede wszystkim szczęśliwi, pogodni mieszkańcy - to wszystko można spotkać w Gozo.

 • Valletta

Valletta jest stolicą Malty. Miasto znajduje się na półwyspie Sciberras, pomiędzy dwiema zatokami: Marsamxett i Grand Harbour. Funkcjonują to dobre połączenia lotnicze. Jest to jedno z miejsc o największym zagęszczeniu zabytkowych obiektów na świecie. Valletta znalazła się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO oraz została wybrana Europejską Stolicą Kultury na rok 2018. W mieście znajduje się około 320 historycznych budowli. Mieszczą się tu obiekty pochodzące jeszcze z XVI wieku, wniesione za czasów panowania zakonu joannitów. Przeważającym stylem architektonicznym jest styl barokowy z elementami manieryzmu, neoklasycyzmu i form nowoczesnych. Okres II wojny światowej pozostawił poważne uszkodzenia na zabudowie miasta, zwłaszcza w przypadku zniszczonej Opery Królewskiej. O szczególnej historycznej wartości Valletty świadczą fortyfikacje miejskie składające się z bastionów, umocnień i kawalerów oraz wspaniałe barokowe pałace, ogrody i kościoły. Mieszczą się tu m.in.: konkatedra św. Jana, prokatedra św. Pawła, kościół Karmelitów, piękne ogrody Barraka, Pałac Wielkiego Mistrza i wiele innych wspaniałych budowli. Warto udać się do kilku muzeów ze wspaniałymi wystawami, takich jak Narodowe Muzeum Archeologii, Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych i Narodowe Muzeum Wojny. Jako centrum kulturalne, Valletta ma także do zaoferowania kilka ośrodków kulturalnych, takich jak wspomniana, przebudowana Opera Królewska oraz Teatr Manoel. Odbywają się także coroczne imprezy o charakterze muzycznym oraz filmowym. Oczywiście znajduje się tu także kilka świetnych śródziemnomorskich restauracji, z których najbardziej polecane to Dinner In The Sky Malta, The Submarine oraz Adesso.

Beneteau 50:

Parametry
 • Długość: 50.75ft / 15.5m
 • Szerokość: 14.67ft / 4.5m
 • Wodnica: 45.42ft / 13.8m
 • Ożaglownie: 95.4m2
 • Wyporność: 13 tony
 • Balast: 4.23 tony
 • Silnik: Yanmar or Perkins
 • Produkcja od: 1995
 • Produkcja do: 2004
 • Projektant: Farr Yacht Design/Armel Briand
 • Producent: Beneteau (FRA)
Piligrim-Finland2.jpg
001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
007.jpg
mesa.jpg
Piligrim-Finland1.jpg
sauna2.jpg
Piligrim-Finland2.jpg
001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
007.jpg
mesa.jpg
Piligrim-Finland1.jpg
sauna2.jpg
Opis

Nasz wyśmienicie wyposażony egzemplarz to wersja posiadająca 4 kabiny dwuosobowe z płaskimi kojami, elektryczne toalety, powiększone akumulatory (4x200 + 200Ah), panele słoneczne, generator wiatrowy, elektronikę B&G z 2014 roku, AIS CLASS B, radar, dwie lodówki i wiele innych przydatnych oraz zwiększających bezpieczeństwo elementów wyposażenia.

OrtemSails to miejsce ludzi otwartych, ciekawych świata, dla Was !!!
Jesteśmy rodzinną prężnie działającą firmą organizującą rejsy morskie na prawie wszystkich akwenach m.in. Morzu Egejskim, Morzu Śródziemnym, w Tajlandii, Malezji, na Polinezji Francuskiej, w Nowej Zelandii, na Oceanie Atlantyckim, po Pacyfiku czyli Oceanie Spokojnym.
Pływaliśmy i pływamy m.in. w takich miejscach jak:
Polinezja Francuska, Karaiby, Wyspy Kanaryjskie, Nowa Zelandia, Grecja, Chorwacja, Korsyka i Sardynia, Seszele, Morze Północne, Bałtyk - od Polskiego wybrzeża aż po sama północ - zorganizowaliśmy dwie wyprawy Baltic Tour za koło podbiegunowe.
Organizujemy i prowadzimy rejsy i szkolenia w dowolnym zakątku świata dla osób indywidualncych, grup znajomych, firm i większych grup zorganizowanych.
Właścicielem firmy jest Jan Domański, kapitan jachtowy, od najmłodszych lat związany z wodą i żeglarstwem. Pasjonat od dzieciństwa. Lubi krzewić dobre zasady obowiązujące na wodzie, nie lubi arogancji i braku odpowiedzialności. Stara się czerpać możliwie dużo z życia dając innym jak najwięcej przyjemności - sprawia mu to radość i motywuje do dalszego działania.
Naszą pasją jest poznawanie nowych ludzi i dzielenie z nimi szczęśliwymi chwilami w przytulnych zatoczkach, gwarnych portach i innych ekscytujących miejscach na całej kuli ziemskiej... Za nami już wyprawa dookoła świata. W sezonie, gdy rejsów odbywa sie więcej, wspierają nas ludzie związani z wodą nie od dziś.

Co zabrać?
Podczas naszego rejsu kluczową rolę odgrywają warunki pogodowe. Należy zabrać ze sobą odzież odpowiednią zarówno podczas dni ciepłych, jak i tych chłodniejszych. Konieczne jest spakowanie swetra i ciepłej bluzy oraz długich spodni. Niezbędna będzie też kurtka przeciwdeszczowa. Dobrym pomysłem jest spakowanie sztormiaka Do wygodnego poruszania się po jachcie, należy zabrać ze sobą buty na miękkiej, białej podeszwie oraz buty do wody i pod prysznic a także sandały. Należy mieć na uwadze, że podłoże pod wodą jest najczęściej kamieniste i żwirowe. Ubrania na ciepłą pogodę powinny być jak najbardziej lekkie i przewiewne. Do naszego bagażu obowiązkowo należy także dołączyć krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne także z filtrem UV, ręcznik oraz nakrycie głowy. Poza tym, zabieramy ze sobą to, co uprzyjemni naszą żeglugę i wiąże się z preferowanym sposobem spędzania czasu. Pasjonaci fotografii i osoby robiące zdjęcia powinny pamiętać o aparacie. Nurkowie oraz pasjonaci sportów wodnych mogą zabrać ze sobą niezbędny sprzęt. Dobrą decyzją będzie wzięcie obcej waluty. Konieczne jest także posiadanie odpowiednich dokumentów, takich jak dowód osobisty i paszport.

Zakwaterowanie i wyżywienie
Nasze zakwaterowanie to dwuosobowe kajuty. Żeglujemy komfortowym, dobrze wyposażonym jachtem. Zaopatrujemy się na miejscu, nie narzucamy członkom załogi naszej kuchni, ale służymy radą w doborze produktów o najlepszej jakości. Możliwe jest zamówienie zaprowiantowania. Przygotowujemy również posiłki na jachcie.

Koszty

Cena rejsu zawiera: noclegi na jachcie, usługi kapitana, pościel, gaz do kuchenki, szkolenie z obsługi jachtu, fotorelację oraz wspaniały wypoczynek.
Przyjmujemy zasadę kasy jachtowej. Każdy z członków załogi wpłaca 120-130 euro/tydzień, które wykorzystywane jest na zakup wyżywienia, wody, paliwa oraz dokonanie opłat administracyjnych i wizowych. Po rejsie kasa jachtowa jest rozliczana przez załogę. Należy również przygotować 100 euro na rzecz zwrotnej kaucji. Załoga zobowiązana jest również do opłaty za sprządanie końcowe - 120 euro za cały jacht. Atrakcje dodatkowe na lądzie nie są wliczone w cenę rejsu.

Zasady panujące na rejsie
Załoga pełni podczas rejsu 2-3-osobowe wachty. Każda wachta jest danego dnia odpowiedzialna za przyrządzenie posiłków i posprzątanie po nich. Podczas każdodniowego rejsu robimy małe przestoje i zażywamy kąpieli lub odwiedzamy niedostępne od strony lądu miejsca. Żeglujemy od 3-4 godzin dziennie do nawet całego dnia z uwzględnieniem postojów. Osoby wybierające się w rejs w pojedynkę prawdopodobnie będą dzielić kabinę z drugim uczestnikiem wyprawy. Załoganci nie muszą mieć doświadczenia żeglarskiego.

Cena zawiera:
 • Pobyt i zakwaterowanie na jachcie podczas rejsu. Jacht jest do dyspozycji załogi przez cały okres rejsu.
 • Ubezpieczenia NNW i KL. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. Obejmujące między innymi wydatki przeznaczone na świadczenia medyczne podczas wyjazdu turystycznego. Ubezpieczenia zapewnia organizator.
  Obszar roboczy 12 kopia
 • Pełną opiekę skippera oraz sprzątanie jachtu po rejsie. Cena zawiera obie usługi.
 • Opłaty portowe oraz inne opłaty związane z użytkowaniem jachtu. Cena zawiera wszystkie opłaty portowe. Są one pobierane ze wspólnej kasy jachtu.
 • Podatek VAT. Jest standardowo naliczany według regulacji prawnych.
 • Wyżywienie na jachcie. Wyżywienie na jachcie. Posiłki są finansowane z kasy na składkę jachtową - około 150 euro/os. Załoga stołuje się w lokalach gastronomicznych lub przygotowuje sama posiłki na jachcie.
 • Opłata klimatyczna. Miejscowa opłata związana z pobytem w miejscowościach turystycznych.
 • Paliwo do jachtu. Opłaty związane z zaopatrzeniem jachtu w paliwo pobierane są ze składki jachtowej.
Suma:
2170
IkonaSkładka burtowa około 600 zł
..lub zadaj pytanie
Podobne oferty
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Turcja - Rejs wakacyjny 7 dni
Fethiye - Marmaris - Fethiye
Jacht: Bavaria 46 C...
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
2095 zł

od b/d zł

 • 29/06 - 06/07/19
  8/8
  2619 złod2095
 • 06/07 - 13/07/19
  8/8
  2619 złod2095
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Nowość
Grecja - Rejs wakacyjny 7 dni
Lefkada - Zakynthos - Lefkada
Jacht: Bavaria 46 C...
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1990 zł

od b/d zł

 • 21/09 - 28/09/19
  8/8
  2494 złod1995
 • 28/09 - 05/10/19
  8/8
  2488 złod1990
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Zadar - Rab - Zadar
Jacht: Dufour 45
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1745 zł

od b/d zł

 • 13/07 - 20/07/19
  7/7
  2994 złod2395
 • 22/06 - 29/06/19
  7/7
  2869 złod2295
 • 11/05 - 18/05/19
  7/7
  2181 złod1745
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Split - Zadar - Split
Jacht: Cyclades 43.4
 / 
Rocznik: 2008
osoba już od
1695 zł

od b/d zł

 • 13/07 - 20/07/19
  8/8
  2494 złod1995
 • 03/08 - 10/08/19
  8/8
  2400 złod1920
 • 24/08 - 31/08/19
  8/8
  2263 złod1810
 • 14/09 - 21/09/19
  8/8
  2119 złod1695
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Biograd - Vodice - Wodospady Krka -...
Jacht: Premium
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1390 zł

od b/d zł

 • 03/08 - 10/08/19
  7/7
  3063 złod2450
 • 13/07 - 20/07/19
  7/7
  2813 złod2250
 • 17/08 - 24/08/19
  7/7
  2813 złod2250
 • 29/06 - 06/07/19
  7/7
  2688 złod2150
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Pirovac - Rijeka - Pirovac
Jacht: Bavaria 49
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1250 zł

od b/d zł

 • 15/06 - 22/06/19
  10/10
  1813 złod1450
 • 31/08 - 07/09/19
  10/10
  1813 złod1450
 • 18/05 - 25/05/19
  10/10
  1563 złod1250
 • 01/06 - 08/06/19
  10/10
  1563 złod1250

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Najlepsza baza ofert
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Najniższa cena
korzyści kompleksowa oferta
Kompleksowa oferta
korzyści profesjonalny skipper
Profesjonalny skiper
240Ofert rejsów
32 981Mil morskich w ofercie
18 509Połączeń lotniczych
435Atrakcji turystycznych
1 757Wolnych koi