Włochy - Rejs wakacyjny

Trasa:
Olbia
Ikona
Wyspy Egadzkie
Ikona
Palermo
Typ rejsu:
IkonaDla wszystkich
Ikona
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Średnia ocena:Znakomita 4,9
Ikona

Organizacja bardzo dobra. W zaistnialej sytuacji kryzysowej, postawa firmy wzorowa. Skipper Wojtek zawsze uśmiechnięty poprowadzil super rejs po Chorwacji. Dziękujemy⛵

Ewa S.
Data dodania: 10/10/2016

Jest mi bardzo miło że zostałem poproszony o opinię po rejsie w Grecji. Zacznę od kapitana Wiktor Kostrzewa moim skromnym zdaniem jest to osoba na odpowiednim miejscu, same plusy i zabrakło by mi słów...

Robert Rybak
Data dodania: 10/13/2017

Super organizacja rejsu. Świetny skipper. I przesympatyczni właściciele, których miałam okazję poznać :)

Magdalena S.
Data dodania: 10/20/2015

Super rejs, wspaniałe wspomnienia.Polecam

Ela G.
Data dodania: 02/22/2017

Chorwacja 2014. Było extra więc będzie Chorwacja 2016.

Zbigniew W.
Data dodania: 04/20/2016

Pogoda dopisała, załoga również. Z jachtem wszystko w porządku - był w pełni sprawny i komfortowy. Opiekę i podejście skippera oceniam wzorowo. Był bardzo pomocny, plan rejsu ułożył z nami, wiedział sporo...

S. Ślosarczyk
Data dodania: 12/18/2017

Jak Pani wie byłem na rejsie dwa tygodnie i świetnie mi sie udało zwiedzić wiele portów bez powtarzania tej samej trasy. Miałem szczęście ,pogoda dopisała. Kapitan świetny z dużymi kompetencjami fachowymi...

R. Knopp
Data dodania: 06/27/2017

Rejs do Grecji zaliczamy do bardzo udanych. Spędziliśmy wspaniałe wakacje, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci. Warunki podczas rejsu były jak najbardziej zgodne z opisem. Jacht jest bardzo...

P. Kaczmarska
Data dodania: 12/05/2017

Bardzo profesjonalne podejście do organizacji i bezpieczeństwa, doświadczenie na morzu i fantastyczna atmosfera - zdecydowanie polecam!

Paula R.
Data dodania: 07/13/2015

Bardzo przyjemna atmosfera, odwiedziliśmy urokliwe zakątki Chorwacji. Profesjonalizm i duże doświadczenie Kapitana pozwoliły zdobyć nową wiedzę i przeżyć wspaniałe wakacje.

Karolina R.
Data dodania: 07/19/2016

Jacht zadbany, przepływy przemyślane i bezpieczne, stały, dobry kontakt przed rejsem. Widoczne zaangażowanie w tworzenie doskonałych warunków spędzania wakacji sprzyja atmosferze wspólnoty i zachęca do...

Agnieszka D.
Data dodania: 07/11/2016
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Ikona
Sprawdzony organizator
Ikona
Skiper polskojęzyczny
Ikona
Kompleksowa oferta
Ikona
Elastyczne zasady anulowania

Rejs One Way: Sardynia - Wyspy Egadzkie - Palermo


Ważne: Kapitan nazywany skipperem 😉 oraz nocleg na jachcie są w cenie każdego rejsu.

Zapraszamy na tak zwany rejs One Way - zaokrętowanie i wyokrętowanie nie odbędzie się w tym samym miejscu.

Nasz rejs rozpoczynamy w Olbii zlokalizowanej na północy Sardynii - w jednym z najpiękniejszych rejonów wyspy. Stąd wypłyniemy na południe w kierunku archipelagu Wysp Egadzkich - przepięknych wysp, zlokalizowanych na zachód od Sycylii: Favignana, Marettimo, Levanso. Odwiedzimy wszytskie trzy wyspy, poznamy ich historie i kulturę. Wypożyczymy również rowery, wybierzemy się na krótkie trekkingi po okolicy - a wszystko to aby poznać jedne z najpiękniejszych wysp na Morzu Śródziemnym.

Rejs zaczynamy na Sardynii, a kończymy w Palermo na Sycyli. Jeśli możecie przedłużyć swój urlop, po rejsie, polecamy wybrac się do Catanii i wejść na zlokalizowany tam wulkan wyspy czyli Etnę. Wejście nie jest wymagające, a zdobycie szczytu i widoki rewelacyjne. 


Nie trzeba mieć doświadczenia żeglarskiego. Wystarczy tylko chęć przeżycia przygody i gotowość do wzięcia udziału w życiu jachtowym.
Po rejsie każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu PZŻ i RYA.

Plan rejsu
Mapa rejsu
Uaktywnij
Program
Jacht
Organizator
Opis szczegółów rejsu

Punkty programu mogą ulec zmianie w wyniku warunków pogodowych. Jeśli warunki zmuszą nas do tego zmodyfikujemy trasę w najodpowiedniejszy sposób.

Przykładowe punkty trasy:

 • Olbia

Olbia leżąca nad Morzem Tyrreńskim, to miasto we Włoszech, na wyspie Sardynia. Słynne plaże Costa Smeralda, czyli Szmaragdowe Wybrzeże znajdujące się w pobliżu miejscowości, powodują, że miasto jest nie tylko ośrodkiem turystycznym, ale także obleganym kąpieliskiem nadmorskim. Szmaragdowe Wybrzeże, które swoją nazwę otrzymało ze względu na istniejący tu szmaragdowy kolor wód, rozciąga się wzdłuż północno-wschodniej części wyspy, mając łącznie ok. 50 km długości. Tutaj mieści się także znany ośrodek żeglarstwa i sportów wodnych, oraz liczne uzdrowiska, jak Baja Sardinia, Porto Cervo czy Cala di Volpe. W pełni sezonu najbardziej obleganymi miejscami w Olbii  jest Stare Miasto, gdzie główną ulicą przechadza się ogrom ludzi, a wszystko to przeplatane jest grą świateł i muzyki, stoisk z rękodziełem czy lokalnymi potrawami i przysmakami. Powoduje to, że miejsce zmienia się w deptak, gdzie organizowane są defilady, festyny czy uliczne koncerty.

 • Wyspy Egadzkie

Favigana charakteryzuje się krajobrazem częściowo górzystym i skalnym, o jasnych wapiennych barwach, a częściowo zarośniętym polami i łąkami. Liczne zatoki i jaskinie stają się miejscem ochłody w upalne dni, a złoża kresu podkreślają kolor wody. Znajduje się tu także góra Monte Catarina w wysokości 324 m n.p.m. Można tu także spotkać piaszczyste plaże i urokliwe zatoki z przejrzystą lazurową wodą. Przy głównym porcie znajduje się niewielkie miasteczko z białymi fasadami i Katedrą zlokalizowaną na wzniesieniu. W 2015 roku znajdująca się na wyspie plaża Cala Rossa, została uznana za jedną z najpiękniejszych plaż w Europie.

Maretimo jest najdalszą z wysp Egady, ale najwcześniej powstałą. Charakteryzuje się krajobrazem górzystym, z pionowo ustawionymi skałami do morza. Znajduje się na niej niewielka wioska. Większośc budynków posiada charakterystyczne niebieskie okiennice i drzwi, a przy wejściu do nich oznaczone są osoby w nich mieszkające - zapisane w formie nazwisk, na kolorowych kafelkach. Maretimo należy także do największego w Europie rezerwatu morskiego, w związku z czym architektura i zasady życia na wyspie są określone przez regulamin rezerwatu morskiego. Miasteczko umiejscowione jest na najniżej położonym terenie wyspy i połączone jest z portem. Warto opłynąć wyspę dookoła, ze względu na liczne groty, lazurową wodę i ciekawe, skaliste brzegi, które nie są widoczne od strony lądu. Ponadto jest to także świetne miejsce do nurkowania, wspinania się, spacerowania czy jazdy konno.

Lavanzo mimo tego, że jest najmniejszą z dotychczasowych wysp Egady przyciąga turystyów jedną z głównych i największych nietypowych atrakcji jakie posiada. Znajduje się na niej grota - Grotta del Genovese, w której odnaleziono wyryte na skałach paleolityczne wyobrażenia ludzi i zwierząt datowane na 9200 lat p.n.e.. Grota jest dostępna do zwiedzania, więc będąc w jej okolicach bądź na niej, nie można pominąć zobaczenia tak nietypowej atrakcji. Znajduje się w zachodniej części wyspy. Nie jest to jednak jedyna atrakcja tego miejsca. Krajobrazy, które charakteryzują się urwistymi wybrzeżami, do tego część terenu jest równinna i tu znajdują się pola uprawne, z których mieszkańcy się utrzymują i żyją, krystalicznie czysta, niebieska tafla wody, po której pływające wodzie wyglądają, jakby były zawieszone w powietrzu, charakterystyczne białe domy z niebieskimi okiennicami i drzwiami, a do tego wapienne skały z których zbudowana jest także uzupełniająca architektura, powodują, że miejsce jest nie tylko przejrzyste i jasne, ale także nie przesycone cywilizacją i głośnym życiem.

 • Palermo

Palermo to jedno z najbardziej nieoczywistych i oryginalnych miast włoskich. Stolica Sycylii potrafi zrobić wrażenie. Wiele dzielnic tutaj nie kojarzy się z wysokim poczuciem estetyki. Wiele też odpycha zwiedzających i każe im wrócić to głównej ulicy. Dla niejednego turysty, czy uczestnika żeglarskich rejsów, spotkanie z autentyczną codziennością Włochów i krótkie spojrzenie na miejskie życie w niekoniecznie bajkowej scenerii, może być nie lada atrakcją. Palermo to prawdziwe miasto street artu. Nieraz natkniemy się na imponujące, ścienne malowidła, graffiti i wszystko to, co zaliczylibyśmy do sztuki ulicznej. Są to zarówno interesujące wizerunki i obrazy, jak i bardziej wulgarna, czy wręcz oburzająca sztuka. Jedno jest pewne, doskonale koresponduje z wizerunkiem miasta, nadaje mu interesującego kolorytu, świadczy o jego oryginalności i świetnie wygląda na tle zrujnowanych budynków, czy zabytkowych obiektów. A skoro mowa o zabytkach, to tych jest tutaj bardzo dużo. Zwiedzający nie powinni narzekać. Przyjdzie im podziwiać wspaniałą Cappella Palatina w Palazzo dei Normanni, czyli kaplicę, której wnętrze zachwyci każdego. Ciekawe obiekty sakralne znajdują się również na placu Piazza Bellini, do którego zwykle tłumnie nadciągają turyści. Wrażenie z pewnością zrobi także słynna „Fontanna wstydu”, z którą wiąże się interesująca legenda.

Beneteau 50:

Parametry
 • Długość: 50.75ft / 15.5m
 • Szerokość: 14.67ft / 4.5m
 • Wodnica: 45.42ft / 13.8m
 • Ożaglownie: 95.4m2
 • Wyporność: 13 tony
 • Balast: 4.23 tony
 • Silnik: Yanmar or Perkins
 • Produkcja od: 1995
 • Produkcja do: 2004
 • Projektant: Farr Yacht Design/Armel Briand
 • Producent: Beneteau (FRA)
Piligrim-Finland2.jpg
001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
007.jpg
mesa.jpg
Piligrim-Finland1.jpg
sauna2.jpg
Piligrim-Finland2.jpg
001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
007.jpg
mesa.jpg
Piligrim-Finland1.jpg
sauna2.jpg
Opis

Nasz wyśmienicie wyposażony egzemplarz to wersja posiadająca 4 kabiny dwuosobowe z płaskimi kojami, elektryczne toalety, powiększone akumulatory (4x200 + 200Ah), panele słoneczne, generator wiatrowy, elektronikę B&G z 2014 roku, AIS CLASS B, radar, dwie lodówki i wiele innych przydatnych oraz zwiększających bezpieczeństwo elementów wyposażenia.

OrtemSails to miejsce ludzi otwartych, ciekawych świata, dla Was !!!
Jesteśmy rodzinną prężnie działającą firmą organizującą rejsy morskie na prawie wszystkich akwenach m.in. Morzu Egejskim, Morzu Śródziemnym, w Tajlandii, Malezji, na Polinezji Francuskiej, w Nowej Zelandii, na Oceanie Atlantyckim, po Pacyfiku czyli Oceanie Spokojnym.
Pływaliśmy i pływamy m.in. w takich miejscach jak:
Polinezja Francuska, Karaiby, Wyspy Kanaryjskie, Nowa Zelandia, Grecja, Chorwacja, Korsyka i Sardynia, Seszele, Morze Północne, Bałtyk - od Polskiego wybrzeża aż po sama północ - zorganizowaliśmy dwie wyprawy Baltic Tour za koło podbiegunowe.
Organizujemy i prowadzimy rejsy i szkolenia w dowolnym zakątku świata dla osób indywidualncych, grup znajomych, firm i większych grup zorganizowanych.
Właścicielem firmy jest Jan Domański, kapitan jachtowy, od najmłodszych lat związany z wodą i żeglarstwem. Pasjonat od dzieciństwa. Lubi krzewić dobre zasady obowiązujące na wodzie, nie lubi arogancji i braku odpowiedzialności. Stara się czerpać możliwie dużo z życia dając innym jak najwięcej przyjemności - sprawia mu to radość i motywuje do dalszego działania.
Naszą pasją jest poznawanie nowych ludzi i dzielenie z nimi szczęśliwymi chwilami w przytulnych zatoczkach, gwarnych portach i innych ekscytujących miejscach na całej kuli ziemskiej... Za nami już wyprawa dookoła świata. W sezonie, gdy rejsów odbywa sie więcej, wspierają nas ludzie związani z wodą nie od dziś.

Co zabrać?
Podczas naszego rejsu kluczową rolę odgrywają warunki pogodowe. Należy zabrać ze sobą odzież odpowiednią zarówno podczas dni ciepłych, jak i tych chłodniejszych. Konieczne jest spakowanie swetra i ciepłej bluzy oraz długich spodni. Niezbędna będzie też kurtka przeciwdeszczowa. Dobrym pomysłem jest spakowanie sztormiaka Do wygodnego poruszania się po jachcie, należy zabrać ze sobą buty na miękkiej, białej podeszwie oraz buty do wody i pod prysznic a także sandały. Należy mieć na uwadze, że podłoże pod wodą jest najczęściej kamieniste i żwirowe. Ubrania na ciepłą pogodę powinny być jak najbardziej lekkie i przewiewne. Do naszego bagażu obowiązkowo należy także dołączyć krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne także z filtrem UV, ręcznik oraz nakrycie głowy. Poza tym, zabieramy ze sobą to, co uprzyjemni naszą żeglugę i wiąże się z preferowanym sposobem spędzania czasu. Pasjonaci fotografii i osoby robiące zdjęcia powinny pamiętać o aparacie. Nurkowie oraz pasjonaci sportów wodnych mogą zabrać ze sobą niezbędny sprzęt. Dobrą decyzją będzie wzięcie obcej waluty. Konieczne jest także posiadanie odpowiednich dokumentów, takich jak dowód osobisty i paszport.

Zakwaterowanie i wyżywienie
Nasze zakwaterowanie to dwuosobowe kajuty. Żeglujemy komfortowym, dobrze wyposażonym jachtem. Zaopatrujemy się na miejscu, nie narzucamy członkom załogi naszej kuchni, ale służymy radą w doborze produktów o najlepszej jakości. Możliwe jest zamówienie zaprowiantowania. Przygotowujemy również posiłki na jachcie.

Koszty

Cena rejsu zawiera: noclegi na jachcie, usługi kapitana, pościel, gaz do kuchenki, szkolenie z obsługi jachtu, fotorelację oraz wspaniały wypoczynek.
Przyjmujemy zasadę kasy jachtowej. Każdy z członków załogi wpłaca 120-130 euro/tydzień, które wykorzystywane jest na zakup wyżywienia, wody, paliwa oraz dokonanie opłat administracyjnych i wizowych. Po rejsie kasa jachtowa jest rozliczana przez załogę. Należy również przygotować 100 euro na rzecz zwrotnej kaucji. Załoga zobowiązana jest również do opłaty za sprządanie końcowe - 120 euro za cały jacht. Atrakcje dodatkowe na lądzie nie są wliczone w cenę rejsu.

Zasady panujące na rejsie
Załoga pełni podczas rejsu 2-3-osobowe wachty. Każda wachta jest danego dnia odpowiedzialna za przyrządzenie posiłków i posprzątanie po nich. Podczas każdodniowego rejsu robimy małe przestoje i zażywamy kąpieli lub odwiedzamy niedostępne od strony lądu miejsca. Żeglujemy od 3-4 godzin dziennie do nawet całego dnia z uwzględnieniem postojów. Osoby wybierające się w rejs w pojedynkę prawdopodobnie będą dzielić kabinę z drugim uczestnikiem wyprawy. Załoganci nie muszą mieć doświadczenia żeglarskiego.

Cena zawiera:
 • Pobyt i zakwaterowanie na jachcie podczas rejsu. Jacht jest do dyspozycji załogi przez cały okres rejsu.
 • Ubezpieczenia NNW i KL. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. Obejmujące między innymi wydatki przeznaczone na świadczenia medyczne podczas wyjazdu turystycznego. Ubezpieczenia zapewnia organizator.
  Obszar roboczy 12 kopia
 • Pełną opiekę skippera oraz sprzątanie jachtu po rejsie. Cena zawiera obie usługi.
 • Opłaty portowe oraz inne opłaty związane z użytkowaniem jachtu. Cena zawiera wszystkie opłaty portowe. Są one pobierane ze wspólnej kasy jachtu.
 • Podatek VAT. Jest standardowo naliczany według regulacji prawnych.
 • Wyżywienie na jachcie. Wyżywienie na jachcie. Posiłki są finansowane z kasy na składkę jachtową - około 150 euro/os. Załoga stołuje się w lokalach gastronomicznych lub przygotowuje sama posiłki na jachcie.
 • Opłata klimatyczna. Miejscowa opłata związana z pobytem w miejscowościach turystycznych.
 • Paliwo do jachtu. Opłaty związane z zaopatrzeniem jachtu w paliwo pobierane są ze składki jachtowej.
Suma:
1980
IkonaSkładka burtowa około 900 zł
..lub zadaj pytanie
Podobne oferty
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Turcja - Rejs wakacyjny 7 dni
Fethiye - Marmaris - Fethiye
Jacht: Bavaria 46 C...
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
2095 zł

od b/d zł

 • 29/06 - 06/07/19
  8/8
  2619 złod2095
 • 06/07 - 13/07/19
  8/8
  2619 złod2095
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Nowość
Grecja - Rejs wakacyjny 7 dni
Lefkada - Zakynthos - Lefkada
Jacht: Bavaria 46 C...
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1990 zł

od b/d zł

 • 21/09 - 28/09/19
  8/8
  2494 złod1995
 • 28/09 - 05/10/19
  8/8
  2488 złod1990
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Zadar - Rab - Zadar
Jacht: Dufour 45
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1745 zł

od b/d zł

 • 13/07 - 20/07/19
  7/7
  2994 złod2395
 • 22/06 - 29/06/19
  7/7
  2869 złod2295
 • 11/05 - 18/05/19
  7/7
  2181 złod1745
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Split - Zadar - Split
Jacht: Cyclades 43.4
 / 
Rocznik: 2008
osoba już od
1695 zł

od b/d zł

 • 13/07 - 20/07/19
  8/8
  2494 złod1995
 • 03/08 - 10/08/19
  8/8
  2400 złod1920
 • 24/08 - 31/08/19
  8/8
  2263 złod1810
 • 14/09 - 21/09/19
  8/8
  2119 złod1695
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Biograd - Vodice - Wodospady Krka -...
Jacht: Premium
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1390 zł

od b/d zł

 • 03/08 - 10/08/19
  7/7
  3063 złod2450
 • 13/07 - 20/07/19
  7/7
  2813 złod2250
 • 17/08 - 24/08/19
  7/7
  2813 złod2250
 • 29/06 - 06/07/19
  7/7
  2688 złod2150
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Pirovac - Rijeka - Pirovac
Jacht: Bavaria 49
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1250 zł

od b/d zł

 • 15/06 - 22/06/19
  10/10
  1813 złod1450
 • 31/08 - 07/09/19
  10/10
  1813 złod1450
 • 18/05 - 25/05/19
  10/10
  1563 złod1250
 • 01/06 - 08/06/19
  10/10
  1563 złod1250

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Najlepsza baza ofert
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Najniższa cena
korzyści kompleksowa oferta
Kompleksowa oferta
korzyści profesjonalny skipper
Profesjonalny skiper
240Ofert rejsów
32 981Mil morskich w ofercie
18 509Połączeń lotniczych
435Atrakcji turystycznych
1 757Wolnych koi