rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Co robić podczas rejsu? Jakie czekają nas atrakcje?

Co robić podczas rejsu? Jakie czekają nas atrakcje?

Rejsy jachtem to przede wszystkim żeglowanie. Na czas wyprawy jacht staje się naszym domem. Tutaj śpimy, wypoczywamy i spożywamy posiłki, a więc pobyt na pokładzie staje się naszą codziennością. Powinniśmy także przygotować się na wodę, która będzie nas otaczać z niemal wszystkich stron i różnorodne widoki na horyzoncie. Czy jednak przebywanie na jachcie to tylko żeglowanie? Zdecydowanie nie!

Codziennie będziemy spędzać czas na pracach pokładowych i pomaganiu skiperowi oraz pozostałym członkom załogi. Nasz pobyt na pokładzie wypełni też jednak wiele dodatkowych atrakcji, które skutecznie uprzyjemnią cały rejs. Chociaż warto pamiętać, że wszystkie czynności związane z prowadzeniem jachtu i żeglugą to najlepsza i niezapomniana przygoda.

 

W zależności od typu rejsu, czekają nas różne przyjemności i możliwości spędzania wolnego czasu. Tym razem skupimy się na popularnych rejsach wakacyjnych i rekreacyjnych także dla rodzin z dziećmi, których najczęstszym celem są ciepłe rejony śródziemnomorskiej Europy. A co na nas czeka na tego typu eskapadach? O tym kilka słów poniżej.

  1. Słońce w nadmiarze

Spędzamy wakacje na jachcie? A do tego wybieramy Chorwacj �, Hiszpanię, Grecj �, Bułgarię lub jeden z egzotycznych, ciepłych krajów? Powinniśmy się przygotować na palące słońce i gorące promienie słoneczne. Dlaczego więc tego nie wykorzystać i nie spędzić dłuższej chwili na chwytaniu słonecznego ciepła? Na morzu promienie słońca są dużo silniejsze, a to może przełożyć się na spektakularną opaleniznę uzyskaną w krótkim czasie. Jedyne o czym należy pamiętać to krem z dobrym filtrem i ochrona głowy. Wylegiwanie się na jachcie przy jednoczesnym wsłuchiwaniu się w szum fal to doskonała recepta na udany wypoczynek.

  1. Korzystanie z uroków morza

Otaczają nas ciepłe wody, które aż proszą się, aby do nich na chwilę wskoczyć. Czeka nas mnóstwo możliwości – od kąpieli, po snorkeling, aż do nurkowania. Te ostatnie mogą być wyjątkowo atrakcyjne w miejscach występowania bujnych raf, np. na Morzu Karaibskim. Za to w Chorwacji przy odrobinie szczęścia napotkamy piękne delfiny. Rejsy skutecznie także powinny przyciągnąć amatorów wędkowania oraz prawdziwych miłośników pływania i sportów wodnych.

 

  1. Wyspy, zatoki, portowe miasteczka

Czasem schodzimy na ląd. Wakacyjne rejsy zazwyczaj charakteryzują się krótkimi przelotami między portami co oznacza, że stosunkowo często zdarzy nam cumować w pięknych miejscach. Czekają nas urokliwe zatoki, malownicze wyspy, ukryte przed turystami plaże, miejsca dostępne jedynie drogą morską i portowe miasteczka. Miłośnicy naprawdę urzekających, schowanych przed całym światem miejsc będą wniebowzięci. W wielu odwiedzanych przez nas miejscach dosłownie zatrzymał się czas, a życie płynie tam zupełnie innym trybem. Z pewnością natrafimy na tego typu obszary w Chorwacji Grecji Czarnogórze czy Malcie. Ogromnym atutem nadmorskich miast wymienionych krajów jest nagromadzenie zabytków i miejsc wciąż żywej historii. Kto z nas nie marzył o zobaczeniu słynnych murów Dubrownika, czarnogó skiego Starego Baru, imponującej Zatoki Wraku na Zakynthos, czy starówki wspaniałej, maltań kiej Valletty.

To tylko kilka sposób na spędzenia wymarzonego, wakacyjnego czasu na jachcie. Czeka nas z pewnością wiele atrakcji. Więcej z nich, także tych mniej oczywistych, przybliżymy w następnych artykułach, a w międzyczasie zachęcamy do rezerwowania rejsów!

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Spokojne morze, cierpliwe oczekiwanie, cichy szum fal i każdorazowa ekscytacja po wyławianiu sieci – tak wyobrażamy sobie połowy rybaków na morzach bogatych w podwodne okazy. Czy tak wygląda codzienność poławiacza?...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Nurkowanie i snorkowanie dla wielu może być już przeżytkiem lub zwyczajnie się znudzić. Chociaż trudno sobie wyobrazić, że głębinowe wyprawy mogą kiedykolwiek przejść do lamusa, to nowe rozwiązania techniczne i...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
czwartek, 26 kwietnia 2018
Jako żeglarze wciąż bacznie przyglądamy się Grecji, jej wyjątkowym warunkom naturalnym i wspaniałym akwenom morskim. A jeżeli na oku mamy akurat ten śródziemnomorski kraj, obowiązkowo powinniśmy wspomnieć o Zakynthos,...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
78Ofert rejsów
10 719Mil morskich w ofercie
6 015Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
571Wolnych koi