Rejsomat żeglarskie zdjęcie: tło

Niech ogarnie Cię żeglarska fala radości na pokładzie

Największa wyszukiwarka rejsów morskich. Kompletne ceny w PLN. Tylko sprawdzeni organizatorzy. Zobacz wszystkie rejsy żeglarskie.

Malta

Największa baza rejsów Malta

Malta port

Najbardziej wysunięte na południe państwo Europy zachwyca swoim słonecznym klimatem i śródziemnomorską egzotyką. Malta kojarzy się przede wszystkim z długim latem i wysoką temperaturą przez cały rok.

Rejs po Malcie to tak naprawdę wyprawa morska po archipelagu Wysp Maltańskich. Na największej z nich znajduje się wspaniała stolica – Valletta i to ona tworzy główny ośrodek miejski w tym rejonie. Valletta swoją architekturą i kulturą odzwierciedla bogatą historię miasta, które często zmieniało swoich władców. Dziś stolica Malty kojarzy się z ogromną ilością zabytków, których zagęszczenie jest największe na świecie.

Piękno krajobrazu miejskiego podkreślają pełne uroku warunki przyrodnicze, które można podziwiać podczas morskiego rejsu po wybrzeżu Malty. Dużym walorem naturalnym wysp jest urozmaicona linia brzegowa. Malownicze zatoki, półwyspy oraz kamieniste i piaszczyste plaże wydmowe nie tylko zachwycą członków załogi rejsu, ale zapewnią im również rajski wypoczynek z niezapomnianym widokiem.

Malta to również wiele turystycznych atrakcji i rozrywek, z których należy wymienić parki morskie i ogrody zoologiczne oraz zabytkowe miejsca i obiekty sięgające czasów prehistorycznych. Maltańskie miasta słyną także z ogrodów, które nazwalibyśmy urokliwymi, małymi parkami.

Do Malty powinni zawitać wielbiciele nocnych imprez, tętniących życiem klubów i rozrywkowych dzielnic o długiej tradycji i historii. Tego typu miejsca odnajdziemy w Valletcie, ale słyną z nich też miasta położone w północnej części wyspy, takie jak St. Jullian’s, Buġibba oraz Sliema.

Wyspiarskie kraje najlepiej poznaje się podczas morskich wypraw. Dlatego propozycja rejsu po Malcie będzie okazją nie tylko na przeżycie pięknych chwil w słonecznym rejonie Europy i wypoczynek w rajskich warunkach, ale również poznanie kultury Malty i jej morskiego charakteru.

Przemieszczając się morską drogą między Wyspami Maltańskimi będziemy mogli obrać kilka różnych sposobów na spędzenie naszego czasu wolnego. Malta ma wiele do zaoferowania. Mnogość historycznych zabytków, miejsc znanych z filmów światowych produkcji, prawie 300 słonecznych dni w roku czy wydmowe, piaszczyste plaże – to wszystko czeka na nas na maltańskim wybrzeżu.

 

Rejsy na Malcie

Wyspiarskie państwo Malty leży na Morzu Śródziemnym. Woda jest tutaj zawsze ciepła i spokojna. Rejs po wybrzeżu Malty będzie więc relaksującą wyprawą, której nie powinny zakłócić trudne warunki pogodowe. W krajobrazie Morza Śródziemnego tego rejonu dominuje przejrzysta, lazurowa i błękitna woda zapewniająca piękne widoki żeglującej załodze.

 

Loty na Maltę

Transport lotniczy jest obecnie powszechnie używanym środkiem komunikacji. Na jego popularność wpływa duży komfort tego rodzaju podróży i szybkość. Malta jest krajem, w którym funkcjonują dobre połączenia lotnicze z całej Europy. Planowanie podróży jest łatwiejsze dzięki naszej wyszukiwarce. Z naszą pomocą odnajdziesz połączenia dopasowane do terminów rejsów oraz skorzystasz z dodatkowych udogodnień.

Jak spędzić czas na Malcie

Malta ogród

Malta jest kwintesencją wszystkiego tego, co najpiękniejsze w rejonie turystycznych państw śródziemnomorskich. Rejs na Maltę będzie więc doskonałym pomysłem na spędzenie wymarzonych wakacji. Mamy tutaj piękne krajobrazy, ogromną ilość wartościowych zabytków, urozmaiconą linię brzegową, mnóstwo atrakcji i ciepłą wodę Morza Śródziemnego.

Podczas rejsu po wybrzeżu Malty od razu uderzy nas piękno tego miejsca. W malowniczych zatokach kryją się plaże żwirowe i kamieniste, z których najpopularniejsze to Mellieha i Golden z mnóstwem turystów, ale też doskonałą infrastrukturą. Dla zwolenników spokojnego wypoczynku i miejsc bardziej ustronnych dobrym rozwiązaniem będzie Armier. Miłośnicy snorkelingu i innych sportów wodnych powinni udać się na Ramla Bay Marfa.

Jeżeli szukamy ośrodków miejskich, oczywistym wyborem jest Valletta, która powinna być obowiązkowym punktem każdego rejsu po Malcie. Imponująca stolica to prawdziwe muzeum z mnóstwem ciekawych eksponatów. W żadnym miejscu na świecie nie odnajdziemy tak wielu nagromadzonych obiektów historycznych. Warto zwiedzić Pałac Wielkiego Mistrza, który stał się obecną siedzibą prezydenta i Izby Reprezentantów.

Malta  Malta wybrzeże

Podobnie jak środowisko naturalne Malty, tak i jej miasta na czele z Vallettą zachwycają swoją zabytkową architekturą i wyglądem. Ich nieodłącznym elementem są ogrody i niewielkie parki. W stolicy, znanym obiektem przyrodniczym tego typu są Górne i Dolne ogrody Barrakka.

Jak przystało na wyspiarskie państwo, odnajdziemy tu mnóstwo atrakcji związanych z wodą i nie są to tylko sporty wodne, ale też różnego rodzaju parki rozrywki i aquaparki oraz ogrody zoologiczne. Najbardziej znany to Mediterraneo Marine Park, w którym znajduje się delfinarium. Największą atrakcją są tam morskie zwierzęta. Oprócz ogrodów zoologicznych i obiektów sportowo-rekreacyjnych, znanym miejscem jest Popeye Village, czyli plan filmowy powstały na potrzeby wielkiej produkcji Popeye z 1980 roku.

Malta to urokliwa, wyspiarska kraina, w której ciągle świeci słońce. Ciepła woda Morza Adriatyckiego, długie i piękne plaże oraz fascynujące kulturowo miasta sprawią, że maltański rejs będzie okazją do wymarzonego wypoczynku i przeżycia prawdziwej przygody w egzotycznych warunkach.

 

Filmowa Malta. Miejsca znane z „Gry o Tron” i „Popeye”

Malta port

Piękno maltańskiego krajobrazu i jego zabytkowych miejsc od lat urzeka wielkich filmowców. Malta jest popularnym krajem wśród producentów i reżyserów znanych na całym świecie produkcji filmowych. To tutaj kręcone były sceny do kultowego już serialu „Gra o Tron”, czy słynnego „Gladiatora”, Troi” i „Assassin’s Creed”.

Dla fanów „Gry o Tron” rejs po Malcie może być sentymentalną podróżą, ponieważ nakręcone tu sceny pojawiły się głównie w pierwszym sezonie serialu. Producentów filmu urzekła Valletta. Ulice miasta nierzadko pełnią rolę Królewskiej Przystani. Fort Ricasoli w Kalkarze stał się filmową bramą do Czerwonej Twierdzy. Stolicę Westeros odgrywała również Mdina, czyli pamiętająca średniowiecze miejscowość z zabytkową architekturą. Twierdza Manoel, na wyspie o tej samej nazwie, była tłem dla znanej fanom serialu, dramatycznej sceny egzekucji. Filmowi twórcy zabrali na Maltę także Matkę Smoków. To w okolicy tzw. Lazurowego Okna na wyspie Gozo nakręcono scenę jej ślubu.

Na Maltę zawitała również ekipa filmowa musicalu Popeye i stworzyła tam prawdziwe miasteczko, które do dziś pozostaje znaną atrakcją turystyczną. Do jego zbudowania wykorzystano m.in. sprowadzone z Holandii drewno i drewniane gonty z Kanady. Efektem wielkiego, konstrukcyjnego przedsięwzięcia jest zachwycające dziś miasteczko o dosyć nietypowej, jak na Maltę, architekturze. Na jego obszarze znajduje się mnóstwo atrakcji, takich jak projekcje filmowe, rejsy wokół zatoki, specjalne pokazy i spotkania z filmowymi postaciami.

Widoki znane z Malty pojawiają się też w słynnej Troi z 2004 roku, która zasłynęła gwiazdorską obsadą i scenami batalistycznymi. Mury obleganej w filmie Troi, to tak naprawdę wspomniana już monumentalna i imponująca brama fortu Ricasoli.

Malta zachwyciła wielu filmowców i nacieszyła oczy milionów widzów na świecie. Dziś możemy powracać do kultowych już filmów i odnajdywać na Malcie związane z nimi lokacje. Wyspiarskie państwo, jego doskonałe warunki architektoniczne i przyrodnicze wciąż fascynują filmowy świat. Dzięki temu będziemy zapewne jeszcze niejednokrotnie podziwiać maltańskie krajobrazy na srebrnym ekranie.

Opinie klientów o rejsach

Niesamowita przygoda, która na długo zostanie w mojej pamięci.

Tadeusz T.
Data dodania: 10/19/2022

Kompetentna i przyjazna załoga zrobiła wszystko, żebyśmy się dobrze bawili.

Teresa M.
Data dodania: 08/06/2023

Bezcenna przygoda, którą będę pamiętał przez lata.

Wojciech B.
Data dodania: 04/12/2023

Jestem bardzo zadowolony z tego, jak wszystko zostało zorganizowane.

Hanna H.
Data dodania: 07/09/2023