Rejsomat żeglarskie zdjęcie: tło

Niech ogarnie Cię żeglarska fala radości na pokładzie

Największa wyszukiwarka rejsów morskich. Kompletne ceny w PLN. Tylko sprawdzeni organizatorzy. Zobacz wszystkie rejsy żeglarskie.

Szkoleniowy

Największa baza rejsów Szkoleniowy

Jeżeli odkrywamy swoją żeglarską pasję lub interesuje nas nabycie umiejętności samodzielnego prowadzenia jachtu, powinniśmy wziąć pod uwagę rejs szkoleniowy. Tego typu rejs nie tylko zapewni nam odpowiednie patenty i wyszkoli pod okiem wykwalifikowanego skipera, ale też będzie niezapomnianą, wakacyjną przygodą i źródłem wspaniałych wspomnień. Żeglujemy po różnych akwenach. Rejsy odbywają się w Chorwacji, Czarnogórze, Malcie, Karaibach i na Morzu Bałtyckim.

Rejs szkoleniowy to przede wszystkim wakacyjna, morska wyprawa, w trakcie której nabywamy podstawowych umiejętności żeglarskich oraz uczymy się odpowiednich zachowań na jachcie. Naszym szkoleniem zajmuje się profesjonalny skiper, który jest również naszym kapitanem. Oprócz świetnej zabawy, pięknych widoków i wypoczynku, czeka więc też na nas praca pokładowa, szansa na samodzielne prowadzenie jachtu, wykonywanie manewrów portowych, wachty i inne tego rodzaju czynności.

Przyświecającym nam celem jest nauka przez zabawę i przeżycie prawdziwej, żeglarskiej przygody. Dlatego rejs szkoleniowy, to nie tylko nauka i praca, która sama w sobie jest atrakcją, ale też zwiedzanie, wypoczynek na pięknych plażach, podziwianie malowniczych zatok i wysp, kąpiele w ciepłym morzu, poznawanie historii odwiedzanych miejsc oraz zabawa w klubach i restauracjach cenionych przez turystów.

Do niewątpliwych atutów stażowego rejsu należy także załoga, której członkowie, podobnie jak ty, są zainteresowani nabyciem żeglarskich umiejętności oraz nabraniem wiatru w żagle prowadzonego przez siebie jachtu. Łączy więc nas wspólna pasja, cel i chęć zdobycia odpowiedniego doświadczenia. Dzięki wspólnej, pokładowej pracy i spędzaniu razem czasu na jachcie, zawieramy nowe znajomości w żeglarskim środowisku. Długie, wieczorne rozmowy, wspólne kosztowanie regionalnego wina, czy podziwianie pięknych krajobrazów, to wszystko nieraz przydarzy nam się podczas rejsu.

Rejs szkoleniowy jest doskonałym wyborem wakacyjnym, ale też wyprawą, która umożliwia nam odbycie żeglarskiego stażu i zdobycie odpowiednich patentów pozwalających na rozpoczęcie samodzielnych rejsów. Zapoznajemy się więc z pracą skipera, obowiązkami załogi, uzupełniamy swoją wiedzę i uczymy się żeglarskiego fachu. Rejs szkoleniowy to też wypoczynek, zawieranie nowych znajomości i spędzanie wolnego czasu w najpiękniejszych, morskich rejonach świata.

 

Loty

Transport lotniczy jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych środków komunikacji na duże odległości. Pasażerowie samolotów cenią sobie komfortowe warunki, szybkość i bezpieczeństwo gwarantowane podczas lotu. Planując swoją podróż, skorzystaj z naszej wyszukiwarki, dzięki czemu odnajdziesz lot dopasowany do terminu rejsu, skorzystasz z dodatkowych udogodnień i fachowej pomocy.

 

Rejs szkoleniowy - przydatne informacje

Rejs szkoleniowy jest przeznaczony dla osób chcących nabyć podstawowe patenty żeglarskie, aby w przyszłości móc stawać samodzielnie za sterami jachtu i prowadzić rejs. Do odbycia stażowego rejsu nie są konieczne żadne patenty. Podczas stażowej wyprawy uczymy się żeglować z wykorzystaniem locji. Poznajemy przepisy dotyczące oznakowania jednostek morskich oraz prawo i etykietę żeglarską. Uczymy się wykorzystywania i pozyskiwania informacji pogodowych, a także manewrowania jachtem na morzu i w porcie. Zapoznajemy się również z lokalnymi przepisami dotyczącymi jachtów czarterowych oraz ćwiczymy posługiwanie się radiostacją i przyrządami nawigacyjnymi.

 

Gdzie żeglować?

Rejs szkoleniowy może odbywać się na różnych akwenach. Spokojna i relaksująca żegluga czeka nas na Adriatyku, niektórych wodach greckich, np. Morzu Jońskim, Morzu Karaibskim w pobliżu Brytyjskich Wysp Dziewiczych oraz na Morzu Śródziemnym w pobliżu Malty. Dużo nauczymy się na bardziej wymagających akwenach przeznaczonych dla zaawansowanych żeglarzy, którzy chcą przeżyć pasjonującą przygodę. W takim przypadku polecamy wymagające Morze Egejskie oraz morską perłę, czy raczej bursztyn Europy – Morze Bałtyckie.

 

Najpopularniejsze kierunki rejsów szkoleniowych

Rejs szkoleniowy może odbywać się na niemal każdym akwenie. Wybierając odpowiednie miejsce dla naszego żeglarskiego stażu, powinniśmy kierować się własnymi oczekiwaniami. Każdy akwen zapewnia innego rodzaju żeglugę i odmienne warunki. Jeżeli zależy nam na intensywnym szkoleniu i zaawansowanej żegludze, wybierajmy bardziej wymagające miejsca, takie jak np. morski rejon Bałtyku. Spokojny rejs czeka nas natomiast np. na Adriatyku. Warto jednak przeanalizować też, jakiego rodzaju atrakcje czekają nas na miejscu i co przyjdzie nam robić, poza naszym szkoleniem.

Oczywistym dla wielu i bardzo trafionym wyborem jest Chorwacja. Jest to typowo turystyczny kraj śródziemnomorski, który przyciąga tłumy zwiedzających każdego roku. Malownicze wybrzeże Dalmacji, mnóstwo urokliwych wysp, nadmorskie, kurortowe miasta ze wspaniałymi starówkami oraz atrakcje dla osób w każdym wieku – to wszystko czeka nas w słonecznej Chorwacji.

Podobnymi warunkami przyciąga nas Czarnogóra. Coraz prężniej rozwijająca się infrastruktura tego kraju jest atrakcyjna dla turystów. W Czarnogórze oprócz zwiedzania, wypoczynku na najlepszych plażach i podziwianiu wspaniałym, bałkańskich widoków, powinna nas również zainteresować oferta aktywnego wypoczynku. Czarnogóra to idealne miejsce na rowerowe i piesze wycieczki, kajakowe wyprawy i uprawianie ekstremalnych sportów. Tutaj też pożeglujemy spokojnie, ponieważ akwenem morskim Czarnogóry jest cichy Adriatyk.

Nadal spokojnie będzie w rejonie Malty. Wody są tutaj idealne do żeglowania. Po godzinach spędzonych na jachcie warto odwiedzić piękne wybrzeże i zawitać chociażby do słynnej stolicy – Valletty z największym nagromadzeniem zabytków na świecie. W tym rejonie znajduje się kilka miejsc, które dostępne są tylko dla żeglarzy, ponieważ nie dostaniemy się do nich od strony lądu. Każdy powinien skierować swój jacht w stronę słynnego St. Peter’s Pool i zachwycać się niezapomnianym, maltańskim widokiem.

Prawdziwy festiwal kolorów i odmiennych kultur czeka nas na Karaibach. Rejs tutaj będzie rajską eskapadą po pięknym wyspach i błękitnych wodach Morza Karaibskiego. Warunki, podobnie jak karaibskie kraje są tutaj różne, chociaż przeważać powinna spokojna żegluga połączona z relaksującym wypoczynkiem. Wszystko zależy od rejonu, który wybierzemy. Na wiele postojów i rejs po bardziej osłoniętym akwenie możemy liczyć w rejonie Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Doskonałe warunki do żeglugi zapewnia też rejon Wysp Zawietrznych. Nieprzypadkowo Karaiby nazwane są „Żeglarskim Rajem”.

Grecja zachwyci żeglarzy swoją długą historią, wspaniałą kulturą i wyjątkowymi warunkami przyrodniczymi. Śródziemnomorska przyroda, górzyste tereny, wapiennie skały i rozległe, białe plaże – to główne cechy tutejszego krajobrazu. Efektu dopełniają romantyczne miasta z białą zabudową i słynne na całym świecie zabytki. Komfortowo pożeglujemy w rejonie Morza Jońskiego, natomiast powinniśmy z rozwagą podchodzić do żeglugi po Morzu Egejskim, które przeznaczone jest dla zaawansowanych żeglarzy.

Idealnym miejsce na odbycie szkoleniowego rejsu będzie morska wyprawa po Bałtyku. Morze Bałtyckie potrafi być kapryśne i nieprzewidywalne, ale bezpieczne. Tutaj oprócz własnych umiejętności i przewidywań, należy zdać się na łaskę Posejdona. Na Bałtyku zaznamy prawdziwej żeglugi i zetkniemy się z różnymi sytuacjami na pokładzie. Oprócz tego poznamy piękny rejon północnej Europy. Czekają na nas wspaniałe, estońskie plaże, piękne wybrzeże niemieckie i malownicze Trójmiasto.

Rejs szkoleniowy w Chorwacji, Czarnogórze, Malcie, czy Grecji może być relaksującym przeżyciem, podobnie jak żegluga po spokojnych akwenach karaibskich czy Morza Jońskiego. Do samodzielnej żeglugi świetnie przygotujemy się na Bałtyku, a tu także poznamy piękne wybrzeże europejskiej północy i wypoczniemy w słonecznym sezonie. W naszej ofercie znajdą się stażowe rejsy, podczas których nie tylko nabywamy żeglarskiego fachu, ale też wypoczywamy i poznajemy najpiękniejsze zakątki świata.

Opinie klientów o rejsach

Jacht zadbany, przepływy przemyślane i bezpieczne, stały, dobry kontakt przed rejsem. Widoczne zaangażowanie w tworzenie doskonałych warunków spędzania wakacji sprzyja atmosferze wspólnoty i zachęca do kontynuowania tej formy wypoczynku. Bomba!

Agnieszka D.
Data dodania: 07/11/2016

Chorwacja 2014. Było extra więc będzie Chorwacja 2016.

Zbigniew W.
Data dodania: 04/20/2016

Jest mi bardzo miło że zostałem poproszony o opinię po rejsie w Grecji. Zacznę od kapitana Wiktor Kostrzewa moim skromnym zdaniem jest to osoba na odpowiednim miejscu, same plusy i zabrakło by mi słów żeby opisać wszystko był to mój pierwszy rejs i jestem zachwycony z chęcią skorzystam w przyszłości z usług firmy do czego przyczynił się w 100% Wiktor.

Robert Rybak
Data dodania: 10/13/2017

Jak Pani wie byłem na rejsie dwa tygodnie i świetnie mi sie udało zwiedzić wiele portów bez powtarzania tej samej trasy. Miałem szczęście ,pogoda dopisała. Kapitan świetny z dużymi kompetencjami fachowymi jak i humorem. Bez bólu wytrzymałem z nim 2 tyg. To dobry wynik!

R. Knopp
Data dodania: 06/27/2017