Rejsomat żeglarskie zdjęcie: tło

Niech ogarnie Cię żeglarska fala radości na pokładzie

Największa wyszukiwarka rejsów morskich. Kompletne ceny w PLN. Tylko sprawdzeni organizatorzy. Zobacz wszystkie rejsy żeglarskie.

Karaiby

Największa baza rejsów Karaiby

Katamaran na Karaibach

Karaiby to rejon kilku tysięcy wysp i wysepek oraz kilkunastu państw położonych nad Morzem Karaibskim. Jeden z najbardziej rajskich obszarów świata kojarzy się przede wszystkim z egzotyką, lazurowym morzem i białymi plażami. Rejs po Karaibach będzie więc zachwycającą wyprawą po idyllicznych i wyjątkowych wyspach karaibskich, które każdy z nas zapamiętał ze słynnych „Piratów z Karaibów”.

Skojarzenie Karaibów z palmami, tropikalnymi lasami i błękitną wodą wcale nie jest przesadzone. Tysiące wysp karaibskich tworzy scenerię rodem z wakacyjnych marzeń. Temperatura zawsze jest wysoka, a woda ciepła. Palmy uginają się od kokosów, długie i piaszczyste plaże zapewniają komfortowy wypoczynek, a wyspiarskie państwa zachwycają egzotyczną kulturą – to wszystko składa się na rejs morski po Karaibach.

Jeżeli chcemy naprawdę poznać Karaiby i doznać wrażeń związanych z przemierzaniem rajskich wysp, najlepszym ku temu sposobem będzie właśnie karaibski rejs. Mamy wtedy możliwość przepłynąć obszar kilku krajów, takich jak: popularna, kojarząca się z reggae Jamajka, słynąca z cygar i zawirowań politycznych Kuba, naturalnie piękna Dominikana, czy wyspiarskie państwo Bahama.

Każdy kraj karaibski to odrębna historia, kultura, a nawet ustrój polityczny i kształt gospodarczy. Możemy więc nastawić się na wielką różnorodność i cywilizacyjne bogactwo. O mieszkańcach Karaibów mówi się, że to ludzie szczęśliwi, żyjący chwilą, oddani muzyce i tańcowi. Turystyka na Karaibach opiera się więc na czerpaniu z życia pełnymi garściami, nieustającej rozrywce i błogim wypoczynku w cieniu potężnych palm.

Oprócz dziewiczych i ustronnych miejsc, na które niejednokrotnie natkniemy się podczas karaibskiego rejsu, wypoczniemy tu też na plażach ze świetną infrastrukturą. Wypijemy więc kolorowego drinka z palemką w plażowym barze, skosztujemy egzotycznych przysmaków w restauracjach czy wypożyczymy sprzęt do uprawiania sportów wodnych.

Karaiby to rajska egzotyka w najbardziej wyrazistej postaci. Rejs po wybrzeżu karaibskich krajów będzie nie tylko okazją do wypoczynku i relaksującej wyprawy, ale też przygodą, podczas której poznamy wyjątkową kulturę odmiennych państw i świat oryginalnej, endemicznej przyrody tropikalnego klimatu.


Rejsy na Karaiby

Popłyń w rejs i przeżyj niezapomnianą przygodę

Wyspy Karaibskie to idealne miejsce na odbycie morskiego rejsu. W przeciwieństwie do pobliskiego Oceanu Atlantyckiego, Morze Karaibskie jest spokojne i pozwala na relaksującą żeglugę. Jednostajne wiatry nie powinny utrudniać morskiej wyprawy. Zarówno temperatura wody, jak i powietrza jest przez cały rok wysoka. Turkusowy akwen, bogaty świat podwodny i bliska odległość pomiędzy wyspami sprawiają, że Karaiby nazywane są często Żeglarskim Rajem, a rejsy są zawsze beztroskie.


Loty na Karaiby

Najlepsze połączenia latnicze z całej Polski

Transport lotniczy jako bardzo popularny obecnie środek komunikacji, znajduje się w naszej ofercie. Dzięki naszej wyszukiwarce odnajdziesz najbardziej korzystne połączenia lotnicze, dopasowane do terminu rejsu. Planując z nami swój lot skorzystasz również z dodatkowych udogodnień. Transport lotniczy to bezpieczny, komfortowy i szybki sposób na dalekie podróże. Aby dostać się drogą lotniczą na Karaiby, najlepiej wykorzystać połączenie między lotniskami francuskimi. Francuski międzynarodowy port lotniczy Orly w Paryżu oferuje bezpośrednie loty na Martynikę, czyli do lotniska Fort-de-France. W ramach tego połączenia mamy do wyboru trzy linie lotnicze - Air Caraibes, Corsair, Air France. Należy również rozważyć transport z Polski do Paryża, co jest możliwe z niemal każdego międzynarodowego portu lotniczego w naszym kraju. Nasza wyszukiwrka lotów dobierze najlepsze połączenie w wybranym terminie.


Atrakcje na Karaibach

Podczas rejsu poznasz kulturę i kuchnię regionu

Karaibska plaża

Planując rejs po Karaibach, należy zadać sobie podstawowe pytanie: od czego zacząć? Wysp jest tu kilka tysięcy, a państw kilkanaście, wybór jest więc ogromny i niełatwy. Dlatego warto przybliżyć informacje na temat kilku najpopularniejszych, wakacyjnych, karaibskich miejsc, które od lat cieszą się uznaniem turystów i żeglarzy.

Doskonałym wyborem dla tych, którzy oprócz rajskiego wypoczynku pragną zaznać na Karaibach trochę ruchu, będzie Jamajka. Kraj urzeka swoim zróżnicowanym kształtem przyrodniczym. Znajdują się tu nie tylko piękne, białe plaże z turkusowym morzem, krajobraz urozmaicają też górzyste tereny z najwyższym szczytem Blue Mountain Peak, na który warto się wspiąć. Znanym, turystycznym ośrodkiem jest Port Antonio, czyli Błękitna Laguna i stolica Kingston z muzeum Boba Marleya.

Zainteresowani poznawaniem dalekich kultur i zwiedzaniem zabytkowych miejsc powinni udać się na Kubę. Trudna historia tego kraju odcisnęła swoje piętno na miastach i ich mieszkańcach. Nie pozbawiła ich jednak tak typowej dla tego regionu radości życia, miłości do muzyki i dobrego jedzenia. Na Kubie warto odwiedzić jeden z tętniących życiem klubów, w których całymi nocami rozbrzmiewa regionalna muzyka, na czele z kubańskim jazzem. Najstarsza część stolicy Kuby, czyli Hawany, została włączona na Lisę światowego dziedzictwa UNESCO i z pewnością zachwyci zwiedzających.

Dominikana natomiast urzeka szczególnie swoim środowiskiem przyrodniczym. Na głównej wyspie znajduje się dużo terenów górzystych, dolin i rzek, które będą idealnym miejscem na popłynięcie kajakowym spływem. Imponującym obszarem jest też stolica Santo Domingo, a zwłaszcza jej najstarsza, kolonialna część, również wyróżniona przez UNESCO. Warto wiedzieć, że Santo Domingo było pierwszym założonym miastem Nowego Świata.

Idealne do wypoczynku będą Bahamy. Słynne wyspy wyróżniają się pięknymi plażami i niezwykłą historią, w której dużą rolę odgrywali piraci. Obecnie wypoczywają tu gwiazdy Hollywood, a miłośnicy przyrodniczych doświadczeń wyruszają do Parku Narodowego Lucayan, w którym największą atrakcją są różowe flamingi. Symbolem Bahamów jest także niesamowicie przejrzysta woda o widoczności sięgającej kilkudziesięciu metrów w głąb. Dlatego popularne jest tutaj uprawianie różnego rodzaju sportów wodnych i nurkowania.

Kuba, Havana - Stary samchód na ulicy   Karaiby piękny wodospad

Karaiby to piękna, egzotyczna kraina, której nie da się poznać podczas jednorazowego rejsu. Morska wyprawa będzie tu jednak wymarzoną, wakacyjną eskapadą w rajskich warunkach. Każdy odnajdzie tu atrakcje dla siebie i spędzi czas w ulubiony sposób. Jeżeli szukamy raju na ziemi, powinniśmy odbyć rejs po Karaibach.


Karaiby zatoka pełna jachtów

Piraci na Karaibach

Popłyń w rejs szlakiem Jacka Sparrowa

Większość z nas utożsamia piratów z Karaibami na podstawie słynnej, amerykańskiej produkcji filmowej „Piraci z Karaibów” z Johnnym Deppem w roli głównej. Historia piratów nie ma wiele wspólnego z filmowym obrazem, ale jest równie interesująca i wciąż żywa w krajach karaibskich.

Pojawienie się i ekspansja piratów na Karaibach miały oczywiście związek z kolonizacją, a konkretnie koloniami hiszpańskimi. Europejski kraj długo i niepodważalnie rządził na karaibskich wyspach czerpiąc przy tym ogromne zyski z miejscowych upraw i produkcji. Nadszarpnięty skarbiec po licznych wojnach i nieudanych potyczkach na Starym Kontynencie zwrócił jednak uwagę pozostałych kolonizatorów w stronę rajskich Karaibów.

Wystawienie floty i otwarty konflikt z Hiszpanią był zbyt ryzykowny. Z tego powodu, Anglia, Francja i Holandia obrały inną taktykę. Wynajęły tzw. bukanierów, szerzej znanych jako korsarze. Mieli oni napadać na hiszpańskie statki, a w późniejszym czasie miasta i osłabiać ich pozycję. Tak też się stało. XVII-wieczni piraci rośli w siłę, a za ich sprawą bogacili się wszyscy kolonizatorzy poza Hiszpanią.

To w tamtym czasie Tortuga stała się słynnym pirackim portem, a Port Royal przyjazną korsarzom przystanią. Wtedy też sławę i bogactwo zdobywali znani piraci, o którym wciąż pamiętają mieszkańcy Karaibów – Henry Morgan, który w najlepszym okresie dowodził 28 okrętami i owiany mroczną legendą Czarnobrody, który odpalał działa swoją podpaloną brodą.

Piraci szybko jednak zaczęli przeszkadzać obu stronom konfliktu. Ich wielka siła, przebiegłość i chciwość niepokoiły nawet tych, którzy niegdyś wykorzystywali bukanierów w swoich potyczkach. Po bezwzględnej walce z korsarzami, piraci zaczęli stopniowo znikać z Karaibów i pojawiać się na innych akwenach. W XVIII wieku problem piratów na Morzu Karaibskim niemal całkowicie zanikł.

Burzliwy okres pirackiej ekspansji wciąż jednak elektryzuje ludzi na całym świecie. Piraci stali się popkulturowym symbolem, który na zawsze pozostanie nieodłączną częścią karaibskiej historii. Do tak zawrotnej kariery piratów w dzisiejszych czasach z pewnością przyczynił się w ogromnej mierze film „Piraci z Karaibów”.

Producenci amerykańskiej produkcji zauważyli potencjał nie tylko w samej historii korsarzy, ale też w dzisiejszym krajobrazie Karaibów, który tak barwnie odzwierciedla dawne wojaże piratów.

Fani filmu i świetnego Jacka Sparrowa powinni udać się na wyspę Dominika, w której z pewnością rozpoznają sceny drugiej części o podtytule „Skrzynia Umarlaka” lub do Parku Narodowego Morne Haki Trois. Warto też odbyć sentymentalną podróż do zatoki Wallibou, która na czas pierwszej części stałą się wspominanym tu Portem Royal.

Karaiby rozpalają dziś nie tylko wyobraźnię spragnionych wymarzonych wakacji turystów, ale też filmowców. Kręcono tu filmy poświęcone piratom, jedną z części Jamesa Bonda, „Ojca chrzestnego”, czy „Skazanych na Shawshank”. Nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie piraci zrobili tutaj i na całym świecie największą karierę.

Opinie klientów o rejsach

Znakomita wyprawa, pełna niespodzianek i cudownych widoków.

Adam K.
Data dodania: 08/20/2023

Jestem pod wrażeniem jakości i dbałości o szczegóły.

Wiesław E.
Data dodania: 04/06/2023

Załoga była profesjonalna i pomocna na każdym etapie rejsu.

Daniel M.
Data dodania: 08/30/2023

Niesamowita przygoda, która na długo zostanie w mojej pamięci.

Wiesław A.
Data dodania: 02/26/2023