Rejsomat żeglarskie zdjęcie: tło

Niech ogarnie Cię żeglarska fala radości na pokładzie

Największa wyszukiwarka rejsów morskich. Kompletne ceny w PLN. Tylko sprawdzeni organizatorzy. Zobacz wszystkie rejsy żeglarskie.

Czarnogóra

Największa baza rejsów Czarnogóra

Czarnogóra piękna plaża

Czarnogóra to kraj niezwykły, wyróżniający się na tle śródziemnomorskiego świata. Jest to miejsce wielu kontrastów, różnorodnych krajobrazów, miast odmiennych pod względem kulturowym i historycznym. Rejs po Czarnogórze da nam możliwość poznania tego fascynującego i nieodkrytego jeszcze do końca regionu Europy.

Niemal każdy rejon Czarnogóry to szansa na nowe doznania i spotkanie z kulturą bałkańską w innym kształcie, niż ten którego doświadczyliśmy dotychczas. Do wielu urzekających miejsc tego rejonu Bałkanów dotrzemy drogą morską, dlatego rejs po tutejszych wodach zapewni nam w pełni cieszenie się wszystkimi atrakcjami Czarnogóry.

Morski rejs po Adriatyku jest doskonałą atrakcją ze względu na doskonałe warunki pogodowe, zachwycające krajobrazy i ciepłe, spokojne wody, idealne do relaksującej żeglugi. Oprócz typowych dla Dalmacji krajobrazów przyrodniczych, na czele z cyprysami, palmami i drzewami figowymi oraz malowniczymi zatokami w otoczeniu zabytkowych miast i stanowisk archeologicznych, Czarnogóra ma do zaoferowania, rzadkie w tym rejonie, piaszczyste plaże, oraz luksusowe, kurortowe miasta.

Noce w Czarnogórze potrafią być długie i szalone dzięki otwartym tu do późnych godzin klubom. Do niewątpliwych atrakcji Czarnogóry należy jej bogata kuchnia, która pod wieloma względami inspiruje się tą śródziemnomorską, dodając jednak swój lokalny koloryt. Regionalną ciekawostką jest bałkański grill i najlepsze przysmaki, na czele z daniem cevapi.

Oryginalność kultury i krajobrazu Czarnogóry tkwi również w jej zabytkach. Po kraju licznie rozsiane są prawosławne cerkwie o długiej historii, zachwycające swą monumentalnością i nieprzemijalnym pięknem.

Rejs Czarnogórski pozwoli poznać prawdziwe, nieznane wszystkim piękno śródziemnomorskiego świata bałkańskiej przyrody, kultury i historii. Coraz lepiej rozwijająca się turystycznie Czarnogóra ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Oprócz zwiedzania, wypoczynku w rajskich zatokach i kurortowych miastach, możemy tu uprawiać sporty wodne, dla których Adriatyk tworzy doskonałe warunki. Spokojna, morska żegluga, urok czarnogórskich miast i dalmacka przyroda zapewni nam komfortowe i niezapomniane wakacje.


Rejsy w Czarnogórze

Popłyń w rejs i przeżyj niezapomnianą przygodę

Czarnogóra leży na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Adriatyk jest idealnym akwenem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych żeglarzy. Rejs w Czarnogórze będzie relaksującą i bezpieczną wyprawą. Wody Morza Adriatyckiego są spokojne i świetnie nadają się do kąpieli z powodu ich ciepłej i optymalnej temperatury. Rejon Czarnogóry i specyfika jego skalistej linii brzegowej sprawia, że Adriatyk ma tutaj intensywnie turkusowy odcień i jest bardzo przejrzysty. Wszystko to powoduje, że Morze Adriatyckie jest idealne do odbycia komfortowego rejsu w połączeniu z podziwianiem pięknych widoków.


Loty do Czarnogóry

Najlepsze połączenia lotnicze z całej Polski

Czarnogóra to kraj pozostający w dobrym połączeniu lotniczym z pozostałymi państwami Europy. Obecnie transport lotniczy jest jednym z najczęściej wybieranych środków komunikacji. Loty uznawane są powszechnie za bezpieczny i komfortowy środek transportu. Korzystając z naszej wyszukiwarki, odnajdziesz połączenia lotnicze dopasowane do terminów oferowanych przez nas rejsów. Zapewniamy również pełną pomoc w zakresie planowania tego rodzaju podróży z uwzględnieniem potrzeb naszych klientów.


Atrakcje w Czarnogórze

Podczas rejsu poznasz kulturę i kuchnię regionu

Czarnogóra wyspa Sveti Stefan

Czarnogóra to coraz częściej wybierana przez turystów destynacja, która przyciąga swoją oryginalną kulturą bałkańską i pięknymi warunkami przyrodniczymi. Wciąż jeszcze nieodkryty rejon Europy zachęca swoim śródziemnomorskim krajobrazem, ale też odmiennością od pobliskich krajów będących celem wypraw turystycznych.

Urok bałkańskiego kraju polega na jego urozmaiconej linii brzegowej i świetnych kurortach wypoczynkowych, z których wiele zyskało miano luksusowych. Czarnogóra słynie również ze swoich wodnych atrakcji. Zarówno w mniejszych, jak i większych nadmorskich miejscowościach, znajdziemy mnóstwo okazji do uprawiania sportów wodnych i aktywnego spędzania czasu. Czarnogóra zapewni również swoim odwiedzającymi dużo miejsc do zwiedzania. Na uwagę zasługują nie tylko stare miasta, zabytkowe budowle i historyczne cerkwie, ale też miejsca, które okazały się być prawdziwą kolebką i źródłem wiedzy o dawnej kulturze. W Czarnogórze funkcjonują stanowiska archeologiczne, które stały się atrakcją dla przybywających do kraju turystów zainteresowanych żywymi świadectwami minionej historii. Czarnogóra to również świetne miejsca do wypoczynku. Oprócz charakterystycznych dla krajobrazu Dalmacji plaż kamienistych i żwirowych, wypoczniemy tu również w piaszczystych zatokach. Wiele z miejscowych kąpielisk zyskało miano świetnych plaż i zostało wyróżnione Błękitną Flagą. Kilka takich obszarów odnajdziemy w okolicy rozrywkowej Budvy. Miasto słynie ze świetnych lokali, pięknej starówki i doskonałych warunków wypoczynkowych. Jako bazę wypadową do pobliskich atrakcji, możemy potraktować miasto Bar. Odnajdziemy tu również mnóstwo okazji do aktywnego spędzenia czasu i podziwiania zabytkowych miejsc.Czarnogóra to też oczywiście wspaniały Adriatyk i jego spokojne wody, uprzyjemniające relaksującą żeglugę. Morze Adriatyckie będzie świetne do kąpieli, nurkowania i podziwiania podwodnego świata, ponieważ jego woda jest w tym rejonie niezwykle przejrzysta.

Czarnogóra widok na morze   Czarnogóra miasto oraz mury obronne

Pasjonaci historii i miłośnicy zwiedzania powinni udać się w stronę „miasta kwiatów”, czyli Herceg Novi. Oprócz historycznej zabudowy, czeka na nas warta podziwiania i uwieczniania architektura będąca prawdziwą mieszanką stylów. Zwiedzanie to również obowiązkowa atrakcja w Kotorze. W Czarnogórze rzeczą nie do przecenienia jest kuchnia. Widoczne są w niej wpływy śródziemnomorskich i bałkańskich smaków, które staną się ucztą dla każdego podniebienia.

Czarnogóra ma wiele do zaoferowania. Odnajdziemy tu nie tylko atrakcje turystyczne, ale też wciąż żywą historię, piękną tradycję i zniewalającą przyrodę. W pełni odkryjemy wybrzeże Czarnogóry podczas niezapomnianego rejsu po Morzu Adriatyckim


W poszukiwaniu średniowiecza – zabytkowe miasta Czarnogóry

Obowiązkowe pozycje na trasie każdego podróżnika

Średnowieczna uliczka w Czarnogórze

Czarnogóra to kraj, w którym wciąż żyje historia. Świadectwa minionych wieków i wydarzeń dostrzegamy tu prawie wszędzie. Za niemal każdym rogiem może kryć się zabytkowa budowla, historyczna twierdza, ruiny murów miejskich czy wciąż odwiedzana przez wiernych cerkiew. W każdym mieście czujemy na sobie oddech historii, która każe nam poznawać się wciąż na nowo w kolejnych odsłonach zabytkowych starówek.

Możemy zacząć od nadmorskiego Baru, chociaż kolejność jest tu dowolna. Każde miasto oferuje nam coś innego. Jeżeli jednak chcemy zacząć od zamierzchłej przeszłości, warto udać się w stronę skalistych rejonów pasm górskich Rumija i zwiedzić ruiny średniowiecznego miasta. Stary Bar przywita nas spektakularnym widokiem na okoliczny masyw i wkomponowane w nie miasteczko. Miejsce jest sukcesywnie odnawiane, rekonstruowane i analogicznie coraz częściej odwiedzane przez turystów. Historia jest tutaj widoczna, jak na dłoni. Otoczone górzystym terenem jest także miasto Kotor. Atrakcyjny dla okolicznych państw Kotor, stał się szybko celem częstych najazdów, co sprawiło, że dziś prezentuje nam historyczne wpływy różnych narodowości. Jego charakterystyczną cechą jest niesamowity krajobraz, którego walory estetyczne podbija głęboka zatoka, nazywana norweskim fiordem. Warto w Kotorze udać się na dłuższy spacer, który będzie prawdziwym obcowaniem z historią w dosłownym znaczeniu. Miasto zostało zbudowane na średniowiecznym planie miejskim i wciąż żywo odzwierciedla dawną topografię. W zabytkowych budowlach i krętych uliczkach odnajdziemy mieszaninę stylów architektonicznych. Na średniowieczną scenerię miasta składają się również mury obronne, których fragmenty możemy zwiedzać za odpowiednią opłatą. Warto zwieńczyć swoją podróż udaniem się do Herceg Novi i tamtejszej twierdzy Kani Kula. Majestatyczna budowla, która niegdyś była więzieniem, dziś jest znanym miejscem turystycznym i centrum rozrywkowym. Tutaj zobaczymy, jak historia spotyka się ze współczesnością i współgra z duchem nowych czasów. Doskonałym pomysłem będzie wybranie się na jedno z odbywających się tu cyklicznie wydarzeń, by móc na żywo obcować ze świetną rozrywką w otoczeniu starych murów i autentycznych dziejów dawnych Bałkanów.

Czarnogóra to rejon żywej historii, którą możemy podziwiać w każdym elemencie jej zabytkowego krajobrazu. Władze tutejszych miast zdają się dostrzegać wartość wspaniałych, historycznych pozostałości i od lat dokonują ich renowacji, co powinno tylko zachęcić nas do podążania ich szlakiem.

Opinie klientów o rejsach

Jestem bardzo zadowolony z tego, jak wszystko zostało zorganizowane.

Hanna H.
Data dodania: 07/09/2023

Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego rejsu. Na pewno wrócę.

Tadeusz J.
Data dodania: 06/17/2023

Załoga była znakomita, a widoki po prostu zapierające dech w piersiach.

Mariusz D.
Data dodania: 04/11/2023

Nie sądziłem, że takie doświadczenie jest w ogóle możliwe. Jestem zachwycony.

Grzegorz R.
Data dodania: 04/09/2023