Rejsomat żeglarskie zdjęcie: tło

Niech ogarnie Cię żeglarska fala radości na pokładzie

Największa wyszukiwarka rejsów morskich. Kompletne ceny w PLN. Tylko sprawdzeni organizatorzy. Zobacz wszystkie rejsy żeglarskie.

Rodzinny

Największa baza rejsów Rodzinny

Szum morza, piękne widoki, nadmorskie miasteczka i malownicze zatoki – tak mogą wyglądać wymarzone wakacje. Do tego dochodzi niezapomniana przygoda, atrakcje najpiękniejszych, morskich rejonów świata i najlepsza załoga na świecie. Rejs po Chorwacji, Czarnogórze, rajskich akwenach karaibskich, Grecji czy Malcie jest wspaniałym, wakacyjnym przeżyciem, podczas którego nawet przez chwilę się nie nudzimy i wypoczywamy w najlepszych warunkach.

Rejs wakacyjny przeznaczony jest dla osób chcących odbyć morską wyprawę po jednym z najpopularniejszych i najlepszych akwenów na świecie. Szeroki wybór wakacyjnych kierunków pozwala dokonać wyboru rejsu, który najbardziej będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Wakacyjna eskapada morska to przede wszystkim żeglowanie, zwiedzanie, podziwianie egzotycznej i zniewalające przyrody, zabawa, kąpanie w najlepszych akwenach oraz poznawanie nowej kultury. Założeniem rejsu jest zarówno relaksujący wypoczynek w cieniu rajskich palm, czy śródziemnomorskich cyprysów, jak i fascynująca żegluga, pokładowa praca i stanięcie za sterami prawdziwego jachtu.

Wybranie rejsu wakacyjnego to dodatkowo możliwość spędzenia czasu z dobrą ekipą. Obsługa jachtu, prace pokładowe i wspólny wypoczynek sprawią, że nawiążesz dobre znajomości lub zbliżysz się do swoich przyjaciół i poznasz ich lepiej. Nie ma nic lepszego niż wakacyjny rejs połączony z imprezowaniem i próbowaniem najlepszego regionalnego wina w każdym porcie. Żadna noc nie będzie zbyt długa, a atrakcji zbyt mało.

Podczas wakacyjnego rejsu odwiedzamy najpiękniejsze miejsca świata. Poznajemy kulturę Chorwacji, Czarnogóry, Malty, Grecji lub egzotycznych Karaibów. Nawet przez chwilę się nie nudzimy. Żeglujemy, wypoczywamy, zwiedzamy i bawimy się w najlepszym gronie i świetnych warunkach.

Rejs jest również okazją do zapoznania się z podstawowymi zasadami panującymi podczas żeglugi i obsługą jachtu. Płyniemy z doświadczonym skiperem, który oprócz kierowania naszym jachtem uprzyjemnia rejs ciekawostkami i historiami. Rejs wakacyjny będzie więc nie tylko wymarzonym sposobem na spędzenie urlopu, ale także przeżyciem prawdziwej przygody na najlepszych wodach świata.

 

Loty

Transport lotniczy jest jednym z najpopularniejszym środków komunikacji między odległymi i blisko położonymi krajami. Loty są bezpieczne, komfortowe i dają możliwość szybkiego przemieszczania się. Korzystając z naszej wyszukiwarki, możesz szczegółowo zaplanować swój transport dopasowany do terminu rejsu. Skorzystasz także z dodatkowych udogodnień i naszej pomocy.

 

Gdzie żeglować?

Rejs wakacyjny to pełna dowolność w wyborze akwenu. Głównymi sugestiami przy wyszukiwaniu odpowiedniego rejsu są własne upodobania i oczekiwania. Jeżeli zależy nam na komfortowej żegludze i ciepłych wodach, w których możemy się kąpać przez cały sezon, najlepszą opcją będzie Morze Adriatyckie, czyli wybrzeże Chorwacji, czy Czarnogóry. Doskonałym pomysłem jest też rejs po Malcie, Morzu Jońskim lub Morzu Karaibskim. Bardziej wymagająca żegluga, podczas której więcej popracujemy na pokładzie i spędzimy czas na atrakcyjnym żeglowaniu, czeka nas na Bałtyku lub Morzu Egejskim. W przypadku tego ostatniego należy szczególną uwagę zwrócić na wiatr Meltemi.

 

Rejs wakacyjny – na co zwracać uwagę?

Rejs wakacyjny charakteryzuje się pewną dowolnością. Wszystko zależy tu od członków załogi, która tak planuje morską wyprawę i punkty jej przebiegu, by najbardziej odpowiadały one ich potrzebom i oczekiwaniom. Warto więc zadać sobie pytanie, jakiego rodzaju odpoczynku oczekujemy i jak chcemy spędzać swój czas wolny. Nasze rejsy są tak dopasowane, aby odpowiedzieć na zróżnicowane oczekiwania przyszłych członków załogi.
Jeżeli naszym głównym celem jest spędzenie czasu na plażowym wypoczynku, bawieniu się w najlepszych klubach do białego rana, powinniśmy zainteresować się kurortowo-rozrywkowym, czarnogórskim miastem Budva i jego okolicznymi, wyróżnianymi na całym świecie plażami.
Pasjonaci żeglugi, przemierzania wodnych parków narodowych i podziwiania urokliwych zatok z pewnością świetnie poczują się w chorwackiej Dalmacji, najlepiej obierając za punkt swojego rejsu Kornaty.
Miłośnicy zwiedzania, którzy pragną poznać miejsca narodzin europejskiej kultury i na własne oczy zobaczyć najsłynniejsze zabytki świata, często wybierają rejs po Grecji, śladem starożytnejcywilizacji.
Poszukujący błogiego, rajskiego wypoczynku w cieniu palm uginających się od kokosów, którzy cenią sobie wygodę, gorący klimat i malownicze wyspy zainteresują się egzotycznymi Karaibami.
Są to oczywiście tylko sugestie. Mnóstwo zabytków znajduje się malowniczej Chorwacji i Czarnogórze, a żeglarskie pasje możemy realizować równie dobrze na akwenach greckich. Warto jednak uwzględnić różne uwarunkowania i zaplecze infrastrukturalne planowanych do odwiedzenia wysp oraz miast.

 

Najpopularniejsze kierunki rejsów wakacyjnych

Rejsy wakacyjne mają być wymarzonym wypoczynkiem i pasjonującą żeglugą. Dlatego też proponowane przez nas kierunki przede wszystkim zapewniają te atrakcje. Kierujemy się zapewnieniem komfortu załodze, popularnością i turystyczną infrastrukturą wybieranych miejsc oraz ich akwenem.

Najpopularniejszą w ostatnim czasie destynacją jest Chorwacja i jej piękne, urozmaicone wybrzeże ze wspaniałymi, zabytkowymi, portowymi miastami, takimi jak Dubrownik, Sibenik, Split, Trogir, Rijeka i Hvar. Do tego dochodzą piękne wyspy morskiej Dalmacji. Obecnie niemal każdy rejon nadmorskiej Chorwacji ma zapewnioną, dobrą infrastrukturę, a miasta roją się od atrakcji i turystów. Nie oznacza to jednak, że nie odnajdziemy tu obszarów bardziej ustronnych, czy wręcz dziewiczych miejsc przyrodniczych, do których najlepiej dotrzemy jachtem.

Do Chorwacji na pierwszy rzut oka podobna jest Czarnogóra. Nic jednak bardziej mylnego. Czarnogóra może poszczycić się oryginalną, bałkańską kulturą i architekturą. Nadmorski rejon Czarnogóry jest w równej mierze atrakcyjny, jak jego część w głębi lądu. To sprawia, że ogromną popularnością cieszą się tu wycieczki rowerowe, kajakowe spływy i inne rodzaje sportowej aktywności, dzięki którym można odkryć prawdziwe piękno bałkańskiego kraju. Poza walorami przyrodniczymi, Czarnogóra to także długie i szalone noce, które najbardziej rozrywkowy charakter mają w mieście Budva. To w jego okolicy znajdują się też najbardziej znane i piękne plaże.

Na wakacyjny rejs warto także udać się do Grecji. Oprócz zniewalających widoków, śródziemnomorskiej przyrody i skalisto-górskich obszarów, Grecja to fascynująca żegluga po kilku różnych akwenach, oryginalna architektura z charakterystyczną, białą zabudową oraz znane na świecie zabytki. To tutaj zobaczymy jeden z najbardziej spektakularnych obiektów – Pantenon na ateńskim Akropolu.

Rejs wakacyjny po brzegi wypełniony relaksującym wypoczynkiem wśród rajskich wysp odnajdziemy na Karaibach. Egzotyczne wyspy Morza Karaibskiego to niezrównane bogactwo kulturowe zrodzone z kolonialnych przemian oraz fascynująca, kolorowa przyroda z błękitnym morzem. Jeżeli szukamy rajskich wakacji w najbardziej komfortowych warunkach i pragniemy przemierzać na jachcie odległe zakątki świata, to Karaiby czekają właśnie na nas.

Rejs wakacyjny to mnóstwo możliwość i wielka szansa na wakacyjną przygodę w towarzystwie szumu morza, malowniczych wysp i zatok. Mamy okazję zostać częścią świetnej załogi, która wspólnie przeżywa morską eskapadę po pięknych zakątkach świata. Jeżeli szukamy idealnego pomysłu na spędzenie świetnych wakacji, to jest nim właśnie rejs wakacyjny.

Opinie klientów o rejsach

Jacht zadbany, przepływy przemyślane i bezpieczne, stały, dobry kontakt przed rejsem. Widoczne zaangażowanie w tworzenie doskonałych warunków spędzania wakacji sprzyja atmosferze wspólnoty i zachęca do kontynuowania tej formy wypoczynku. Bomba!

Agnieszka D.
Data dodania: 07/11/2016

Chorwacja 2014. Było extra więc będzie Chorwacja 2016.

Zbigniew W.
Data dodania: 04/20/2016

Jest mi bardzo miło że zostałem poproszony o opinię po rejsie w Grecji. Zacznę od kapitana Wiktor Kostrzewa moim skromnym zdaniem jest to osoba na odpowiednim miejscu, same plusy i zabrakło by mi słów żeby opisać wszystko był to mój pierwszy rejs i jestem zachwycony z chęcią skorzystam w przyszłości z usług firmy do czego przyczynił się w 100% Wiktor.

Robert Rybak
Data dodania: 10/13/2017

Jak Pani wie byłem na rejsie dwa tygodnie i świetnie mi sie udało zwiedzić wiele portów bez powtarzania tej samej trasy. Miałem szczęście ,pogoda dopisała. Kapitan świetny z dużymi kompetencjami fachowymi jak i humorem. Bez bólu wytrzymałem z nim 2 tyg. To dobry wynik!

R. Knopp
Data dodania: 06/27/2017