Rejsomat żeglarskie zdjęcie: tło

Niech ogarnie Cię żeglarska fala radości na pokładzie

Największa wyszukiwarka rejsów morskich. Kompletne ceny w PLN. Tylko sprawdzeni organizatorzy. Zobacz wszystkie rejsy żeglarskie.

Grecja

Największa baza rejsów Grecja

Grecja
Grecja to wciąż jedno z najbardziej wyjątkowych i popularnych miejsc wakacyjnych, które od lat przyciąga miliony turystów z całego świata. Jako kraj otoczony przez cztery morza, Grecję najlepiej poznaje się dzięki żegludze. Rejsy greckie dają możliwość podziwiania bałkańskiego wybrzeża od najlepszej strony i docierania do trudno dostępnych, pięknych miejsc śródziemnomorskiej części kontynentu.

Kraj ten uważany jest za europejską stolicę turystyczną oraz kolebkę śródziemnomorskiej cywilizacji i źródło jej kulturowych osiągnięć. Grecja łączy w sobie wspaniałe zabytki, będące świadectwem jej wielkiego, historycznego dziedzictwa, miejsca idealne do wczasowego wypoczynku i piękne krajobrazy.

Rejs po greckim wybrzeżu umożliwi swobodne przemieszczanie się drogą morską po najbardziej znanych i wartych zobaczenia miastach kurortowych i malowniczych zatokach, otoczonych kamienistymi zboczami. Urok greckiego krajobrazu polega na połączeniu górzystego terenu, wapiennych i piaskowych skał oraz śródziemnomorskiej roślinności z szerokimi plażami piaszczystymi i kamienistymi. Takie widoki możemy podziwiać podczas greckiego rejsu z pokładu jachtu, którym przemierzamy wody otaczające greckie wybrzeże.

Grecja jako kolebka europejskiej cywilizacji, jest miejscem wspaniałych zabytków o długiej i bogatej historii, które na stałe wpisały się w jej śródziemnomorską scenerię. Wiekowe i monumentalne budowle przypominają o antycznym rodowodzie kraju i jego potężnej kulturze, której zawdzięczamy cywilizacyjny postęp Europy. Wybierają się w rejs po greckim wybrzeżu, warto udać się szlakiem Homera i pożeglować w stronę Wysp Jońskich, zabytkowej części miasta Korfu, czy rodzinnej wyspy Odyseusza – Itaki.

Jeżeli pragniemy ujrzeć Grecję taką, jaką znamy z turystycznych broszur i kolorowych widokówek, powinniśmy udać się w stronę archipelagu Cyklady i pożeglować na przepiękną wyspę Mykonos oraz pełną najstarszych zabytków Paros.

Miłośnicy gór, w Grecji poczują się jak w raju. Pasma górskie przeważają w tutejszym naturalnym krajobrazie. Popularny wśród turystów jest Park Narodowy Olympus ze znanym z mitologii Olimpem, utożsamianym z siedzibą greckich bogów.

Wybrzeże Grecji to idealne miejsce na morski rejs. Czekają tu na nas niezapomniane widoki, zabytkowe budowle i fascynująca grecka kultura. Żeglarska wyprawa to również gwarancja wypoczynku i relaksu w otoczeniu zniewalającego, śródziemnomorskiego krajobrazu.

 

Rejsy w Grecji

Grecja jest otoczona przez 4 morza: Jońskie, Śródziemne, Egejskie i Kreteńskie. Każde z nich charakteryzuje się nieco odmiennymi warunkami żeglarskimi. Dla spokojnego i relaksującego rejsu najbardziej odpowiednie będzie Morze Jońskie. Bardziej zaawansowani mogą pożeglować w stronę Morza Egejskiego. W tym rejonie wód występuje wiatr Meltemi, który potrafi być silny i nieprzewidywalny. Najczęściej można na niego natrafić od końca lipca do końca sierpnia. Rejsy po greckim wybrzeżu przeznaczone są więc zarówno dla początkujących, poszukujących komfortowego wypoczynku na pokładzie, jak i wprawionych żeglarzy.

 

Loty w Grecji

Grecja ma doskonałe połączenie lotnicze z pozostałymi krajami Europy w tym z Polską. Korzystając z naszej wyszukiwarki można odnaleźć loty dopasowanie do terminów rejsów. Planując z nami lot, możesz liczyć na uwzględnienie własnych potrzeb oraz zaleceń. Transport lotniczy jako jeden z najpopularniejszych obecnie środków międzynarodowej komunikacji jest kompleksowo uwzględniony w naszej ofercie.

 

Jak spędzić czas w Grecji?

Grecja Partenon

Rejsy w Grecji to oferta kierowana do osób, które chcą zobaczyć ten śródziemnomorski kraj z jak najlepszej strony. Całe greckie wybrzeże to mnóstwo malowniczych wysp i charakterystycznych zatok otoczonych skałami z rozłożystymi plażami. Ciepły klimat w połączeniu ze świetnymi warunkami krajobrazowymi stwarzają idealne miejsce wypoczynkowe. Plaże są tutaj bardzo różnorodne, ale zawsze utrzymane w czystości, odznaczają się też świetnymi warunkami naturalnymi.

Grecja to również znane na całym świecie zabytki będące świadectwem wspaniałej kultury antycznej, takie jak Pantenon w Atenach, Lindos na wyspie Rodos czy wenecki fort na wyspie Spinalonga. Z racji tego, że Grecja słynie ze swoich historycznych obiektów, które w oczach turystów stały się symbolem jej kultury, widoczna jest tu duża dbałość o ich stan i wygląd. Dzięki temu możemy podziwiać antyczne pozostałości, które pozostają wierne ich pierwotnej postaci

Grecja zatoka  Grecka zatoka

Podczas rejsu warto również przyjrzeć się nadmorskim miastom z ich specyficzną biała zabudową, która zachwyci każdego turystę i żeglarza. Grecja słynie ze swojej turystki, więc jej miasta to kurortowe miejscowości, które jednak nie tracą swojego kulturowego uroku i śródziemnomorskiej oryginalności.

Grecki rejs będzie świetną formą spędzenia wymarzonych wczasów, ponieważ będą tu nam sprzyjać słoneczna pogoda i świetne warunki przyrodnicze. Wakacje w nadmorskim kraju pozwalają nie tylko na wypoczynek, ale też uprawianie aktywności fizycznej. Dobrze rozwinięta, grecka infrastruktura nadmorska i doskonałe warunki atmosferyczne przyciągają amatorów sportów wodnych.

W Grecji czeka więc na nas zniewalające piękno urokliwych zatok i wysepek, świetnie utrzymane miasta z dobrym zapleczem turystycznym oraz przejrzyste, błękitne wody otaczających ją wód i wspaniale zachowane zabytki. To wszystko sprawi, że morski rejs będzie tu prawdziwą przyjemnością i zróżnicowanym doświadczeniem wakacyjnym połączonym z rajskim wypoczynkiem.

 

Podążając antycznym szlakiem – zabytki starożytnej Grecji

Grecja Ateny Akropol Teatr Dionizosa

Grecja stanowi dziś obszar, na którym narodziła się i rozwinęła kultura zachodniej Europy. Podwaliny filozofii, sztuki i literatury Starego Kontynentu zostały stworzone właśnie w starożytnej Grecji. Świadectwa tych wielkich osiągnięć i pozostałości po świetności antycznego świata możemy obecnie podziwiać w całym kraju.

Najwięcej monumentalnych i słynnych, zabytkowych obiektów odnajdziemy w stolicy Grecji – Atenach. Tutaj od razu powinniśmy udać się w stronę Akropolu, czyli niewielkiego wzniesienia górującego nad miastem. Położone w centrum wapienne wzgórze stanowiło centrum kultu religijnego. Dlatego też znajdujące się tu budowle to świątynie poświęcone czci mitologicznym bóstwom. Symbolem Grecji, który od razu przyciąga uwagę zwiedzających jest Partenon. Ogromny wkład w pracę nad budowlą miał słynny Fidiasz. Nie mniej znany jest Erechtejon, czyli świątynia poświęcona Atenie i Posejdonowi. Oba wspaniałe zabytki owiane są legendami i długą historią. Pozostają jednymi z najwybitniejszych osiągnięć z zakresu rzeźbiarstwa i architektury.

Podążając śladem Homera i jego „Iliady”, warto udać się do Myken położonych na terenie Arngolidy na Półwyspie Peloponeskim. Niegdyś potężne państwo, które prawdopodobnie było dominującym ośrodkiem miejskim w czasach mykeńskich, stało się siedzibą wielkiego władcy – Agamemnona. To tutaj też wśród ruin odnajdziemy słynny Grób Agamemnona, który inspirował twórców i artystów, w tym Juliusza Słowackiego. Ciekawostką jest jednak, że według badaczy w grobowcu nie jest pochowany Agamemnon, który miał żyć dopiero 100 lat po utworzeniu całego podziemnego kompleksu.

W poszukiwaniu najstarszych pozostałości po wielkiej kulturze antycznej, dobrym pomysłem będzie rejs na Kretę i zwiedzenie Pałacu w Knossos. Otwarte dla zwiedzających ruiny pochodzą z okresu kultury minojskiej. Można tu więc mówić o dacie powstania przypadającej na 2000 lat przed naszą erą. W niższych warstwach budowli znajdowała się sieć pomieszczeń przypominających labirynt. To w nim miał być umieszczony mityczny Minotaur.

Nieodłącznie Grecja kojarzy nam się z narodzinami dramatu i sztuki teatralnej. To właśnie tutaj znajdują się najlepiej zachowane obiekty, w których niegdyś gromadzili się mieszkańcy starożytnych miast, aby podziwiać emocjonujące spektakle. Jednym z takich zabytków jest teatr w Epidauros pochodzący z IV wieku przed naszą erą. Obecnie na scenie obiektu nadal wystawiane są sztuki najwybitniejszych greckich tragików okresu antycznego.

Grecja to kraj, w którym możemy cofnąć się do czasów starożytnych i prześledzić źródła kultury europejskiej. Dobrze zachowane zabytki najwybitniejszych okresów antycznej Grecji są otwarte dla zwiedzających. Spragnieni poszerzenia swojej wiedzy i dogłębnego poznania hellenistycznego świata z powodzeniem mogą korzystać z utworzonych w rejonie wykopalisk i prac archeologicznych muzeów poświęconych poszczególnym, historycznym obiektom.

Opinie klientów o rejsach

Bezcenna tygodniowa przygoda, którą będę pamiętał przez lata.

Józef H.
Data dodania: 02/15/2023

To była moja pierwsza wyprawa i na pewno nie ostatnia.

Elżbieta M.
Data dodania: 07/21/2023

Doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną. Polecam każdemu.

Mirosław Z.
Data dodania: 07/16/2023

Bardzo profesjonalne podejście do organizacji i bezpieczeństwa, doświadczenie na morzu i fantastyczna atmosfera - zdecydowanie polecam!

Paula R.
Data dodania: 07/13/2015