Ogłoszenia

Parły Dalmacji Południowej

Opis rejsu

Ważne: Za treść ogłoszenia odpowiada osoba publikująca

Rejs jachtem wśród pereł Dalmacji południowej, to podróż śladami historycznych miejsc i zabytków Chorwacji, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zapraszamy Cię na żeglarską wyprawę po najcieplejszych i najbardziej słonecznych wyspach tego wspaniałego kraju. Czeka na Ciebie spora dawka żeglarstwa, mnóstwo przepięknych widoków, kosztowanie najlepszych chorwackich win i spacery wąskimi uliczkami najwspanialszych dalmackich miast.

Przygodę rozpoczynamy w marinie Kastela w miejscowości Kastel Gomilica, położonej pomiędzy dwoma historycznymi ośrodkami miejskimi Chorwacji – Splitem i Trogirem. Jeśli jesteś miłośnikiem architektury starożytnej, przepadasz za miejskim klimatem, będziesz miał okazję na początku i na koniec rejsu zobaczyć te miejsca. Głównym celem wyprawy będzie dopłynięcie do najpiękniejszego miasta Chorwacji. Wieczorny spacer uliczkami Dubrownika tworzy niesamowity klimat, a kalmarowa uczta w starym porcie należy już do naszej długoletniej tradycji. W trakcie rejsu zatrzymamy się także na lawendowym Hvarze. To wyspa niesamowitych widoków i bardzo niebezpiecznych dróg. Chcemy, żebyś się o tym przekonał na organizowanym przez nas safari po interiorze Hvaru, zakończonym kolacją z pieczonego jagnięcia. W tamtym rejonie nie sposób ominąć także miasta Korcula i najbardziej zielonej wyspy całej Chorwacji – Mljetu.

Rejs jest idealny dla osób, które są pierwszy raz w tym rejonie i chciałyby zobaczyć perły Dalmacji, obszernie opisywane we wszystkich przewodnikach turystycznych. Długość trasy rejsu to około 180 mil morskich. W morzu spędzimy dziennie około 10 godzin, i będziemy wykorzystywać wszystkie dostępne podmuchy wiatru, aby do Dubrownika dopłynąć na żaglach. Trasa wymaga intensywnej żeglugi i co najmniej jednego nocnego przelotu na początku rejsu ze Splitu na wyspę Mljet – 80 mil morskich. Rejs polecamy osobom, które pływały już wcześniej na jachcie morskim lub śródlądowym.

Zdjęcia
Dane rejsu:
Split-Mljet-Dubrownik-Elafiti-Korcula-Hvar-Split
29/08 - 29/08/20
0 dni
Paweł Szymański
Dufour 45 s/y Pasja
7
Cena za osobę:
2195

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
52Ofert rejsów
7 146Mil morskich w ofercie
4 010Połączeń lotniczych
616Atrakcji turystycznych
381Wolnych koi