Ogłoszenia

Toskania II

Opis rejsu

Ważne: Za treść ogłoszenia odpowiada osoba publikująca

Włochy są jednym z tych miejsc, które nigdy nie zawodzą- to gwarancja ekscytujących wakacji dla każdego. Raj dla żeglarzy, którzy oprócz idealnych warunków do żeglowania mają Śródziemnomorski klimat , mnóstwo wysepek i zróżnicowaną linię brzegową, która umożliwia odkrywanie dzikich zakątków dostępnych tylko z pokładu jachtu. Toskania to nie tylko morze, ale również ciekawa historia i architektura, wąskie kolorowe uliczki zabytkowych miast z kamienia. Najlepsze na świecie jedzenie: pizza, kawa, lody, długo by wymieniać… Podczas rejsu opłyniemy archipelag Wysp Toskańskich. Zwiedzimy malutką wysepkę Giglio- często nazywaną „perłą Toskanii” z dziewiczą przyrodą obfitująca w niezwykle bogaty podwodny świat. Wyspa zajmuje pierwsze miejsca w rankingach najpiękniejszych i najczystszych włoskich kurortów, dlatego od pokoleń wakacje spędza tu włoska arystokracja. Zabudowa miasta pamięta jeszcze czasy średniowiecza. To u wybrzeży tej wyspy w styczniu 2012 r miała miejsce katastrofa statku Costa Concordia.

Obowiązkowym punktem rejsu jest na Elba- trzecia co do wielkości włoska wyspa na którą został zesłany Napoleon wraz ze swoimi wojskami. Odwiedzimy jego przepiękną rezydencję z niesamowitymi ogrodami i zapierającym dech w piersiach krajobrazie.

Rejs skierowany jest zarówno do żeglarzy jak i również osób bez doświadczenia. Żeglujemy, kąpiemy się w malowniczych zatoczkach, zajadamy lokalne przysmaki. Nie ma przymusu, każdy robi to na co ma ochotę, można aktywnie brać udział w żegludze lub eksploracji lądu albo w pozycji horyzontalnej zwiedzać Toskanię z pokładu jachtu.

Zdjęcia
Dane rejsu:
Fiumicino- Riva di Traino- Giglio Porto- Porto Azurro- Portoferraio- Porto di Cecina- Liviorno
22/08 - 29/08/20
7 dni
Piotr Kałużka
Bawaria 44 rok. 2004
6
Cena za osobę:
1600

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
52Ofert rejsów
7 146Mil morskich w ofercie
4 010Połączeń lotniczych
616Atrakcji turystycznych
381Wolnych koi