Włochy - Rejs wakacyjny

Trasa:
Cagliari
Ikona
Palermo
Typ rejsu:
IkonaDla wszystkich
Ikona
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Średnia ocena:Znakomita 4,9
Ikona

Witam! W zeszłym roku byłem uczestnikiem rejsu (Alicante-Agadir) 4 ry tygodnie na jachcie Kill,którym dowodził chef Adam Jakubczak.Rejs udany chociaż pogoda była nie najlepsza,ale atmosfera na jachcie...

Józef W.
Data dodania: 08/04/2016

Z kapitanem Adamem pływałam na dwóch rejsach i każdy z nich był wyjątkowy. Kapitan świetnie prowadzi szkolenia, integruje załogę i atmosfera w trakcie rejsu jest bardzo dobra. Polecam każdemu bo warto!

Kamil K.
Data dodania: 04/11/2017

Bardzo przyjemna atmosfera, odwiedziliśmy urokliwe zakątki Chorwacji. Profesjonalizm i duże doświadczenie Kapitana pozwoliły zdobyć nową wiedzę i przeżyć wspaniałe wakacje.

Karolina R.
Data dodania: 07/19/2016

Pływanie z Kpt. Adamem to przyjemność wiele się dzieje choć może czasem zbyt mało lecz morze to nie żart. Kapitan odpowiedzialny lecz nie surowy Na rejsach atmosfera jaka być powinna załoga niczym rodzina....

Krzysztof Jakub W.
Data dodania: 06/05/2017

Rejsy , żeglowanie, celebrowanie spotkania z morzem to zawsze wyjątkowe przeżycie. W wydaniu Baltic Anchor rejs był również spotkaniem z wartościowymi i ciekawymi Ludzmi. Dzięki Osobie Kapitana Adama...

Natalia D.
Data dodania: 02/14/2017

Adam to świetny kapitan, umie radzić sobie w trudnych warunkach, chętnie dzieli się wiedzą, potrafi utrzymać atmosferę na jachcie, podpowie co ciekawego można zwiedzić, robi świetne foty.

Helena R.
Data dodania: 11/30/2016
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Ikona
Sprawdzony organizator
Ikona
Skiper polskojęzyczny
Ikona
Kompleksowa oferta
Ikona
Elastyczne zasady anulowania

Rejs wakacyjny Cagliari-Palermo


Ważne: Kapitan nazywany skipperem 😉 oraz nocleg na jachcie są w cenie każdego rejsu.

Rejs po dwóch największych, włoskich wyspach to nasza propozycja na spędzenie czasu jeszcze przed samym wakacyjnym sezonem. Żeglujemy po spokojnym i ciepłym akwenie morskim. Wypoczywamy w zróżnicowanej krainie klimatycznych Włoch, podziwiamy zniewalające widoki krajobrazy śródziemnomorskiego świata, a także poznajemy jedyną w swoim rodzaju kulturę i tradycję Sardynii i Sycylii.

Nasze żeglarskie rejsy to ucieczka od codzienności, zerwanie z wakacyjną rutyną oraz relaksujący wypoczynek na południu Włoch. Podziwianie pięknych widoków i cieszenie się gorącymi, słonecznymi promieniami to jednak nie wszystko. Stawiamy na niezapomnianą przygodę, zdobywanie żeglarskich szlifów i prawdziwą wyprawę po miejscach, które nie są dostępne dla zwykłych turystów. Do wielu obszarów dostaniemy się tylko drogą morską.

Unikamy rutyny i staramy się jak najbardziej urozmaicić wypoczynek uczestnikom naszych rejsów. Codziennie czekają nas nowe porty, miasta, zatoki i wyspy. Żeglujemy, opalamy się, pływamy, zwiedzamy i kosztujemy lokalnych specjałów w prawdziwych włoskich restauracjach lub na pokładzie jachtu.

Kapitanem załogi jest wykwalifikowany i doświadczony skiper, który doskonale zna akwen, po którym żeglujemy. Wspólnie z uczestnikami rejsu ustala on punkty żeglarskiej wyprawy biorąc pod uwagę warunki pogodowe i bezpieczeństwo załogantów. Nie pływamy według ściśle ustalonej trasy, ale z pewnością pożeglujemy do najciekawszych miejsc śródziemnomorskiego świata.

Wyprawa po włoskich wyspach to wspaniałe doświadczenie i wielka przygoda. Podczas rejsu nabieramy wiatru w żagle i stajemy się członkami prawdziwej załogi. Umożliwiamy uzyskanie certyfikatów Qualified Crew lub Skipper ISSA. Cała wyprawa przebiega w komfortowych warunkach. Do dyspozycji załogi zostają oddane dwuosobowe kajuty, łazienki i przestronna messa.

Żeglujemy po dwóch wspaniałych, włoskich wyspach – Sardynii i Sycylii. Sardynia to przede wszystkim naturalne piękno, klifowe wybrzeże i pełna zabytków stolica – Cagliari. W mieście zachwyca szczególnie starówka Castello z historyczną dzielnicą Stampace i nieco bardziej rozrywkowa Villanova. Czeka nas również wypoczynek na plaży Poetto. Sycylia to już zupełnie inna historia, która wielu kojarzy się ze słynną, włoską mafią. Oprócz archeologicznych znalezisk i zabytkowych obiektów uznanych przez UNESCO, jak chociażby Dolina Świątyń, czy rzymska willa, Sycylia to miejsce kontrastów i nieoczywistego uroku, który szczególnie widać w stolicy wyspy – Palermo.

Żeglarski rejs po Sycylii i Sardynii, to wyjątkowa wyprawa po świecie będącym kwintesencją włoskiej tradycji i kultury. Przeżyjemy więc nie tylko niezapomnianą przygodę, zdobędziemy różnorodne doświadczenia i wypoczniemy w najlepszych warunkach na południu Europy, ale odbędziemy również podróż po fascynującej krainie włoskiego, nieprzeciętnego piękna.

Czytaj wiecej...
Plan rejsu
Mapa rejsu
Uaktywnij
Program
Jacht
Organizator
Opis szczegółów rejsu

Nasz rejs nie przebiega według ściśle ustalonego planu, co oznacza, że nie wyznaczamy konkretnych punktów jego przebiegu. Zmienne warunki pogodowe, specyficzny klimat i nieprzewidywalny wiatr uniemożliwia nam określenie poszczególnych, niezmiennych przystanków trasy. Skupiamy się na wyznaczeniu kilku głównych punktów, które określą kierunek i charakter naszego rejsu.

Wpływ na przebieg żeglarskiej wyprawy ma także załoga. Kapitan bierze pod uwagę preferencje uczestników rejsu i przede wszystkim jej pełne bezpieczeństwo.

Proponujemy żeglarską wyprawę po najpiękniejszych miejscach i portach Włoch. Rozpoczynamy w Cagliari. Głównymi punktami naszego rejsu będą:

 1. Cagliari

Portowe, włoskie miasto znajdujące się na południowym wybrzeżu Sardynii. Cagliari jest niewielkim, lecz niezwykle urokliwym miasteczkiem o przepięknej architekturze, niesamowitym, włoskim klimacie i przynajmniej kilku, wartych zobaczenia zabytkach.
Zwiedzających najbardziej powinna zainteresować najstarsza część miasta. Starówka nosi nazwę Castello i pozostaje jednym z najczęściej uwiecznianych na zdjęciach regionach włoskich. Nic dziwnego, ponieważ miejsce to zachowało dużo ze swej historycznej zabudowy i do dziś imponuje przepiękną, bogatą w szczegóły architekturą i tradycyjnym sposobem utrzymania. Castello podzielone jest na jeszcze dwie, różne od siebie dzielnice. Zwiedzający, pasjonaci zabytków i historii powinni w pierwszej kolejności udać się do Stampace, w którym znajdą mnóstwo atrakcji, takich jak Uniwersytet z XVII wieku, najstarszy tutaj rzymski amfiteatr z II w., kościół San Saturnino, katedra, kościoły, budynki uniwersyteckie i fragmenty dawnych fortyfikacji, z których najbardziej interesujące są zabytkowe wieże – to na nich znajdują się najlepsze punkty widokowe w mieście. Trochę inny klimat czeka nas w kolorowej dzielnicy Vilanova, która jest znacznie bardziej komercyjna od tej pierwszej – to tutaj znajdziemy luksusowe apartamenty i sklepy. Obowiązkowym punktem zwiedzania miasteczka jest przystanek na kawę w jednej z tutejszych kawiarni oraz skosztowanie regionalnych sardynek, z której słynie cała okolica. Popołudniowy czas spędzony w Caglari to, zarówno dla miejscowych, jak i przyjezdnych, chwila na plażowy wypoczynek. Najlepiej do tego nadaje się plaża Poetto – jedna z najdłuższych we Włoszech.

 

 1. Palermo

Jedno z najbardziej nieoczywistych i oryginalnych miast włoskich. Stolica Sycylii potrafi zrobić wrażenie, ale nie zawsze jest to wrażenie dobre i wprawiające w zachwyt. Trudna sytuacja gospodarczo-polityczna i lokalne problemy z mafią skutecznie utrudniają odpowiednie prowadzenie miasta. Warto jednak pokonać pierwsze odczucia i zagłębić się w fascynującą podróż po nietuzinkowym, sycylijskim mieście.

Wiele dzielnic tutaj nie kojarzy się z wysokim poczuciem estetyki. Wiele też odpycha zwiedzających i każe im wrócić to głównej ulicy. Dla niejednego turysty, spotkanie z autentyczną codziennością Włochów i krótkie spojrzenie na miejskie życie w niekoniecznie bajkowej scenerii, może być nie lada atrakcją. Palermo to prawdziwe miasto street artu. Nieraz natkniemy się na imponujące, ścienne malowidła, graffiti i wszystko to, co zaliczylibyśmy do sztuki ulicznej. Są to zarówno interesujące wizerunki i obrazy, jak i bardziej wulgarna, czy wręcz oburzająca sztuka. Jedno jest pewne, doskonale koresponduje z wizerunkiem miasta, nadaje mu interesującego kolorytu, świadczy o jego oryginalności i świetnie wygląda na tle zrujnowanych budynków, czy zabytkowych obiektów. A skoro mowa o zabytkach, to tych jest tutaj bardzo dużo. Zwiedzający nie powinni narzekać. Przyjdzie im podziwiać wspaniałą Cappella Palatina w Palazzo dei Normanni, czyli kaplicę, której wnętrze zachwyci każdego. Ciekawe obiekty sakralne znajdują się również na placu Piazza Bellini, do którego zwykle tłumnie nadciągają turyści. Wrażenie z pewnością zrobi także słynna „Fontanna wstydu”, z którą wiąże się interesująca legenda.

Elan 431: SY Sistrum

Parametry
 • Długość: 42.58ft / 13m
 • Szerokość: 13.12ft / 4m
 • Wodnica: 37.73ft / 11.5m
 • Ożaglownie: 77m2
 • Wyporność: 8.2 tony
 • Balast: 2.7 tony
 • Silnik: Yanmar
 • Produkcja od: 1989
 • Produkcja do: -
 • Projektant: J&J Design
 • Producent: Elan (SLOV)
Photo-00006-678x1024.jpg
11822504_574326722706293_386681318741398686_n.jpg
IMG_0485-768x512.jpg
IMG_2862-768x512.jpg
Jacht-2-768x512.jpg
Photo-00004-768x509.jpg
Photo-00078-768x576.jpg
Rejs-Morze-Możliwości-zdjęcie-1-768x477.jpg
Plan-Elan-431.jpg
Photo-00006-678x1024.jpg
11822504_574326722706293_386681318741398686_n.jpg
IMG_0485-768x512.jpg
IMG_2862-768x512.jpg
Jacht-2-768x512.jpg
Photo-00004-768x509.jpg
Photo-00078-768x576.jpg
Rejs-Morze-Możliwości-zdjęcie-1-768x477.jpg
Plan-Elan-431.jpg
Opis

Jacht ma 4 kajuty, 3 łazienki z gorącą wodą (osobny prysznic zaburtowy) oraz jest wyposażony w telewizor, największy zbiór koncertów i filmów morskich, dużą lodówkę. Wyposażenie dodatkowe jachtu to: ploter map w mesie i na górnym pokładzie, log, autopilot, węzeł pogodowy, ponton + silnik zaburtowy, szpryc buda, pełne wyposażenie do profesjonalnego nurkowania, kamizelki pneumatyczne dla wachty nawigacyjnej, a także:

 • Tratwa ratunkowa
 • Pasy ratunkowe 12 szt.
 • Szelki asekuracyjne 8 szt
 • Pasy ratunkowe pneumatyczne x3 (wyposażenie wacht), Koło ratunkowe (podkowa)
 • Radiostacja UKF stacjonarna
 • Radiostacja UKF przenośna
 • Pławka świetlna
 • Pirotechnika bezpieczeństwa (3x rakiety, 3x flary, 2x pławki dymne)
 • Lampa przenośna (szperacz).

 

Jacht Elan 431 ma 13.45 m. długości. Kadłub łodzi jest szeroki na 4.00 m. Zanurzenie łodzi to 1.95 m. Wielkość żagli jachtu Elan 431 wynosi 98 m2. W zbiorniku paliwa mieści się 85-120 l, natomiast w zbiorniku wody 360-520 litrów.

Panele słoneczne 320 Wat, prądnica wiatrowa 700 Wat +, Spot, transponder radarowy, 4 radia (dwa stacjonarne dwa ręczne). Pływamy najczęściej w 8 osób, w mesie śpi ktoś wyłącznie na życzenie załogi.

Pierwsze rejsy na morzu rozpoczęliśmy pod nazwą „Adept 44”, tworząc markę rejsów szkoleniowych i stażowych w trudnych warunkach i nietypowych terminach jesienno-wiosennych. Starej marki nie porzuciliśmy. To sentyment i wielu naszych przyjaciół nadal nas z nią kojarzy.
Po kilku latach i kilkudziesięciu rejsach na Bałtyku zdecydowaliśmy się na nową nazwę „Baltic Anchor”. Teraz już od trzech pod nazwą „Baltic Anchor” kontynuujemy doświadczenie prowadzenia rejsów szkoleniowych i stażowych. Tą markę teraz rozwijamy mając ponad 2300 sympatyków na Facebook.
Nasze doświadczenie zdobyliśmy prowadząc rejsy szkoleniowe początkowo na Morzu Bałtyckim i Północnym. Teraz od kilku lat pływamy przede wszystkim po Morzu Śródziemnym, Morzu Adriatyckim oraz Oceanie Atlantyckim. Regularnie prowadzimy jesienne przejścia przez całe Morze Śródziemne i Gibraltar. Prowadzimy naszych wcześniejszych załogantów podczas doświadczenie na pływach. Regularnie każdej jesieni i wiosny pływamy na wodach pływowych wzdłuż Afryki.
Marka Baltic Anchor organizuje z powadzeniem wyprawy górskie i trankingowe z pokładu jachtu. Zrodzona podczas rejsów stażowych pasja to teraz nasz zawód!
Dziś do naszego zachwytu nad morzem, falami i wiatrem dołączamy wiedzę, profesjonalizm i radość z przeżywania przygód. Nasi załoganci stają się naszymi przyjaciółmi i wielokrotnie do nas wracają. Ich uśmiech i zadowolenie jest naszą najlepszą nagrodą i potwierdzeniem że to co robimy, robimy dobrze!
Gwarantujemy Wam niezapomniany komfortowy wypoczynek na wodzie oraz realizację żeglarskiej pasji.

Co zabrać?
Podczas naszego rejsu kluczową rolę odgrywają warunki pogodowe. Należy zabrać ze sobą odzież odpowiednią zarówno podczas dni ciepłych, jak i tych chłodniejszych. Konieczne jest spakowanie swetra i ciepłej bluzy oraz długich spodni. Niezbędna będzie też kurtka przeciwdeszczowa. Dobrym pomysłem jest spakowanie sztormiaka, a przede wszystkim T-shirty, bawełniane koszulki lub z materiałów oddychających, bieliznę, pidżamę lub polar na noc, żeglarskie rękawiczki. Do wygodnego poruszania się po jachcie, należy zabrać ze sobą buty na miękkiej, białej podeszwie oraz buty do wody i pod prysznic a także sandały. Należy mieć na uwadze, że podłoże pod wodą jest najczęściej kamieniste i żwirowe. Ubrania na ciepłą pogodę powinny być jak najbardziej lekkie i przewiewne. Do naszego bagażu obowiązkowo należy także dołączyć krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne także z filtrem UV, ręcznik oraz nakrycie głowy. Poza tym, zabieramy ze sobą to, co uprzyjemni naszą żeglugę i wiąże się z preferowanym sposobem spędzania czasu. Pasjonaci fotografii i osoby robiące zdjęcia powinny pamiętać o aparacie. Nurkowie oraz pasjonaci sportów wodnych mogą zabrać ze sobą niezbędny sprzęt. Dobrą decyzją będzie wzięcie latarki, apteczki i obcej waluty. Konieczne jest także posiadanie odpowiednich dokumentów, czyli dowodu osobistego lub pasportu oraz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), a także patentów i książeczek żeglarskich (jeżeli takowe posiadamy). Niedobrym pomysłem będzie spakowanie się w walizkę, która zajmuje na pokładzie zbyt dużo miejsca. Zabieramy też oczywiście telefon komórkowy, który powinien zawierać dane kontaktowe do najbliższych oraz mieć włączony roaming.

Zakwaterowanie i wyżywienie
Nasze zakwaterowanie to dwuosobowe kajuty. Żeglujemy komfortowym, dobrze wyposażonym jachtem. Zaopatrujemy się na miejscu. Przygotowujemy także posiłki na pokładzie. Najczęściej wyżywienie zapewniamy sobie w miejscowych restauracjach z lokalną kuchnią.

Koszty
Według zasady kasy jachtowej składamy się po 130 euro, które przeznaczamy na opłaty portowe, paliwo, gaz, sprzątanie jachtu po rejsie, pranie pościeli, dostęp do poczty i pogody przez internet, wyżywienie na jachcie oraz eksploatację jachtu. Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia morskiego w Generali, którego koszt wynosi ok. 50 zł. Za dodatkową opłatą dostępna jest również pościel na jachcie.

Zasady panujące na rejsie
Pływamy komfortowymi jachtami klasy oceanicznej. Wyposażone są w dwuosobowe kajuty, łazienki z prysznicami, prysznic zaburtowy, telewizor, dużą lodówkę szpryc budę, pełne wyposażenie do profesjonalnego nurkowania. Na pokładzie znajduje się także pełne wyposażenie środków bezpieczeństwa oraz poprawiających komfort żeglowania. Szczegółową trasę rejsu ustala kapitan z załogą. Punkty trasy mogą ulegać zmianie ze względu na bezpieczeństwo załogi i warunki pogodowe.

Cena zawiera:
 • Pobyt i zakwaterowanie na jachcie podczas rejsu. Jacht jest do dyspozycji załogi przez cały okres rejsu.
 • Ubezpieczenia NNW i KL. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. Obejmujące między innymi wydatki przeznaczone na świadczenia medyczne podczas wyjazdu turystycznego. Ubezpieczenia zapewnia organizator.
  Obszar roboczy 12 kopia
 • Pełną opiekę skippera oraz sprzątanie jachtu po rejsie. Cena zawiera obie usługi.
 • Opłaty portowe oraz inne opłaty związane z użytkowaniem jachtu. Cena zawiera wszystkie opłaty portowe. Są one pobierane ze wspólnej kasy jachtu.
 • Podatek VAT. Jest standardowo naliczany według regulacji prawnych.
 • Wyżywienie na jachcie. Wyżywienie na jachcie. Posiłki są finansowane z kasy na składkę jachtową - około 150 euro/os. Załoga stołuje się w lokalach gastronomicznych lub przygotowuje sama posiłki na jachcie.
 • Opłata klimatyczna. Miejscowa opłata związana z pobytem w miejscowościach turystycznych.
 • Paliwo do jachtu. Opłaty związane z zaopatrzeniem jachtu w paliwo pobierane są ze składki jachtowej.
Suma:
1436
IkonaNa rejsie może być zbierana składa burtowa. Zazwyczaj około 80-150 EUR. Sprawdź w opisie rejsu.
..lub zadaj pytanie
Podobne oferty
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Move it!
Martynika - St. Lucia - Canouan - M...
Typ: Rejs sylwestrowy
/
Jacht: Lagoon 39
osoba już od
5324 zł

od b/d zł

 • 29/12 - 09/01/19
  7/7
  6655 złod5324
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Move it!
Martynika - St. Lucia - Canouan - M...
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Lagoon 42
osoba już od
5016 zł

od b/d zł

 • 06/02 - 16/02/19
  7/7
  6270 złod5016
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Travel Yachting
Kreta - Heraklion - Zakynthos
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Bavaria Cruiser...
osoba już od
2159 zł

od 682 zł

 • 10/03 - 16/03/19
  6/6
  2699 złod2159
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Travel Yachting
Brindisi - Budva - Biograd
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Bavaria Cruiser...
osoba już od
2159 zł

od 1499 zł

 • 24/03 - 30/03/19
  6/6
  2699 złod2159
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Travel Yachting
Ateny - Cyklady - Santorini
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Bavaria Cruiser...
osoba już od
1659 zł

od 828 zł

 • 18/11 - 24/11/18
  4/6
  2074 złod1659
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Travel Yachting
Rodos - Kas - Finike - Kemer - Anta...
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Bavaria Cruiser...
osoba już od
1659 zł

od 489 zł

 • 02/12 - 08/12/18
  5/6
  2074 złod1659

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Najlepsza baza ofert
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Najniższa cena
korzyści kompleksowa oferta
Kompleksowa oferta
korzyści profesjonalny skipper
Profesjonalny skiper
31Ofert rejsów
4 260Mil morskich w ofercie
2 391Połączeń lotniczych
405Atrakcji turystycznych
227Wolnych koi