Hiszpania - Rejs szkoleniowy

Trasa:
Gran Canaria
Ikona
Gran Canaria
Typ rejsu:
IkonaSzkoleniowy
Ikona
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Operator
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Ikona
Firma zarejestrowana w Polsce
Ikona
Polskojęzyczny sternik
Ikona
Bezpieczny dla początkujących
Ikona
Elastyczne zasady anulowania

Kurs na Jachtowego Sternika Morskiego

Ważne: Nie musisz posiadać doświadczenia żeglarskiego. Opieka sternika oraz nocleg na jachcie w cenie.

Żeglarski rejs po Wyspach Kanaryjskich to doskonała okazja do nabrania żeglarskich umiejętności i odbycie szkolenia na patent jachtowego sternika morskiego. Pierwszych szlifów morskich możemy nabrać już na zwykłym rejsie, ale dopiero profesjonalna wyprawa szkoleniowa przygotowuje do prawdziwych wypraw i pozwala na wyrobienie patentu. Proponujemy właśnie taki rejs, w którym oprócz niezapomnianej przygody i udanego wypoczynku oferujemy możliwość zdobycia odpowiedniej licencji oraz przeszkolenia w zakresie żeglugi i prowadzenia morskiej wyprawy jachtem.

W okresie, w którym odbywa się nasz szkoleniowy rejs, warunki i temperatury Oceanu Atlantyckiego są optymalne do żeglarskiej nauki. Sprzyjające wiatry zapewnią zarówno spokojną wyprawę, jak i niezapomniane wrażenia.

Nasze szkolenie kończy się egzaminem na patent. Odbywa się ono w ostatnim dniu rejsu na Gran Canarii. Uczestnicy tej wyprawy są kursantami, którzy przez cały czas trwania morskiej eskapady zdobywają odpowiednie doświadczenie żeglarskie.

Uzyskanie patentu jachtowego sternika morskiego daje nam uprawnienia do prowadzenia jachtów żaglowych z lub bez pomocniczego napędu mechanicznego po wodach śródlądowych, a także do prowadzenia jachtów żaglowych z lub bez pomocniczego napędu mechanicznego o długości do 18 metrów po wodach morskich. Patent daje uprawnienia odpowiadające morskiemu sternikowi motorowodnemu.

W cenie kursanci dodatkowo otrzymują na miesiąc przed rozpoczęciem rejsu materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, mapy treningowe, testy oraz w czasie późniejszym książkę „Reeds Vademecum Skippera”.

W trakcie trwania szkoleniowej wyprawy m.in. realizujemy program szkolenia, w ramach którego realizujemy wykłady, poznajemy zagadnienia z zakresu nawigacji terestrycznej, przygotowujemy trasy, omawiamy techniki sztormowania, wykonujemy manewry jachtem, dowodzimy załogą i uprawiamy żeglugę nocną łącznie z wejściem do portu.

Żeglujemy w komfortowych warunkach, które zapewnia nam dobrze wyposażony jacht. Maksymalna ilość załogi w postaci 6 osób i pełne osprzętowanie gps, plotera, radia i steru strumieniowego pozwalają na odbycie w pełni bezpiecznego i skutecznego rejsu.

Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Do jego odbycia wymagany jest udokumentowany staż morski na minimum 2 rejsach w ilości 200 godzin. Nasza wyprawa zapewnia około 30 godzin stażu morskiego. Każdy z kursantów musi mieć ukończone 18 lat. W przypadku gdy uczestnik szkolenia nie posiada patentu żeglarza jachtowego, zdaje dodatkowo test z wiedzy teoretycznej obowiązujący na egzaminie patentowym na żeglarza jachtowego.

Żeglarski rejs szkoleniowy to nauka, ale też niezapomniana przygoda na oceanie. Pływamy po pięknych wodach rajskich Wysp Kanaryjskich i przy okazji poznajemy ich malownicze widoki oraz wyjątkową hiszpańską kulturę. Dodatkowo nasza wyprawa kończy się zdobyciem praktycznym umiejętności i ważnego patentu, który pozwoli nam na samodzielne prowadzenie żeglarskich wypraw. Jeżeli chcesz odbyć szkolenie w doskonałych warunkach, ta oferta jest przeznaczona właśnie dla ciebie.

Czytaj wiecej...
Plan rejsu
Mapa rejsu
Uaktywnij
Atrakcje
Jacht
Opis szczegółów rejsu
Proces rezerwacji

Program naszego rejsu uzależniony jest od realizacji planu szkolenia. Ostatni dzień naszej wyprawy przeznaczony jest na egzamin na jachtowego sternika morskiego, który składa się z części teoretycznej i praktycznej. Szczegółowy program szkolenia zakłada:

a) realizację wykładów na temat: ratownictwa morskiego, budowy jachtu, locji, przepisów, meteorologii, teorii manewrowania, podstawowej wiedza z zakresu łączności na morzu,

b) zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu nawigacji terestrycznej, pracę na mapach,

c) przygotowywanie trasy rejsu z uwzględnieniem warunków meteo,

d) omówienie technik sztormowania,

e) wykonywanie manewrów jachtem w porcie na silniku, manewrów człowiek za burtą, kotwiczenia, cumowania w różnych warunkach, cumowania do boi,

f) wykonywanie manewrów jachtem pod żaglami,

g) dowodzenie załogą jachtu morskiego, planowanie manewrów, postępowanie w sytuacjach awaryjnych

h) nocna żeglugę i wejście do portu.

 

Rejs rozpoczyna się i kończy w tym samym miejscu:

 • Gran Canaria

Gran Canaria to jedna z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych w Hiszpanii. Trudno się temu dziwić, jeżeli weźmiemy pod uwagę doskonałe warunki przyrodnicze i pogodowe oraz świetną infrastrukturę turystyczną. Odwiedzający mogą nie tylko wypoczywać na plażach, ale też odbywać wędrówki po górach, napawać się widokiem przejrzystego oceanu skąpanego w promieniach wiecznie świecącego słońca i zwiedzać malownicze, portowe miasta Gran Canaria to wyspa należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Na terenie wyspy znajduje się rezerwat przyrody, obszary wulkaniczne z najwyższą górą Pico de Las Nieves i około 60 kilometrów idealnych do wakacyjnego wypoczynku plaż. Jedną z najbardziej znanych jest piaszczysta, miejska plaża Las Canteras. Wyjątkowość tego przybrzeżnego akwenu polega na obecności skalistej bariery skalnej La Barra, która chroni przed wysokimi falami. Dlatego kąpielisko jest idealne do uprawiania sportów wodnych i relaksującego wypoczynku. Wulkaniczne pozostałości i bogactwo różnego rodzaju formacji skalnych z towarzyszącym im, charakterystycznym lasem sprawia, że wyspa jest idealna do pieszych i rowerowych wycieczek oraz prawdziwych górskich wypraw, które będą doskonałą odskocznią od plażowego wypoczynku. Gran Canaria to siedziba licznych mikroklimatów oraz bujnie rozwijającego się środowiska fauny i flory, którego wyjątkowość została dostrzeżona przez UNESCO. Na przybywających tu turystów i żeglarzy czekają także wspaniałe miasta z malowniczymi starówkami i obowiązkowymi promenadami, takie jak Las Palmas de Gran Canaria, a także muzea, kulturowa mieszanka i afrykański klimat.

Sun Odyssey 45 (rocznik 2005)

20180525_153915a.jpg
sun odyssey45.jpg
IMG_1500.JPG
20180525_153915a.jpg
sun odyssey45.jpg
IMG_1500.JPG
Udogodnienia

WC pokładowe - Wygodna laminowana kabina WC z prysznicem.   •   Prysznic - Dokładna ilość znajduje się w opisie jachtu.   •   Wyposażona kuchnia - Kuchnia na jachcie posiada niezbędne wyposażenie do przygotowywania posiłków.   •   Apteczka - Wyposażenie zgodne z normą UE.   •   Wyposażenie nawigacyjne - Niezbędne wyposażenie do prawidłowego nawigowania podczas rejsu.   •   Ponton - Ponton wraz z silnikiem do dyspozycji załogi.

Opis jachtu

Ważne: Jacht będzie prowadzony przez profesjonalnego, polskojęzycznego sternika.


Sun Odyssey 45 to jacht klasy oceanicznej zapewniający komfortowe warunki żeglowania. Wyposażony jest w 4 kajuty dwuosobowe i 3 toalety. Jacht posiada pełne wyposażenie hotelowe i spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Na jachcie można zakwaterować maksymalnie 10 osób. Zapewnia on dużo przestrzeni i miejsc do wypoczynku, leżakowania, opalania się, czy wspólnego spożywania posiłków. Dlatego też doskonale sprawdzi się podczas wakacyjnych i rekreacyjnych rejsów. Jego stosunkowo duże gabaryty zapewnią maksymalny komfort wszystkim uczestnikom rejsu. Jacht jest w pełni wyposażony w m.in. koło sterowe, kompas, kuchenkę gazową z piekarnikiem, locję, lodówkę, mapy nawigacyjne, ploter map, ponton, prysznice, szprycbudę, radiostację UKF, log czy zapasową kotwicę.

Parametry

 • Długość: 13.72ft / 4.2m
 • Szerokość: 4.37ft / 1.3m
 • Wodnica: 11.61ft / 3.5m
 • Ożaglownie: 0 m2
 • Wyporność: 4.49 tony
 • Balast: 0 tony
 • Silnik: -
 • Produkcja od: 2005
 • Produkcja do: -
 • Projektant: Ph Briand
 • Producent: Jeanneau

Trasa rejsu


Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych.

Zasady panujące na rejsie


Rejs ma charakter szkoleniowy co oznacza, że cpo jego ukończeniu i spełnieniu określonych wymogów możesz ubiegać się o patent sternika morskiego. Szkolenie kończy się egzaminem na patent, przeprowadzanym w ostatnim dniu pobytu na Gran Canaria.

Co zabrać?


Podczas rejsu kluczową rolę odgrywają warunki pogodowe. Należy zabrać ze sobą odzież odpowiednią zarówno podczas dni ciepłych, jak i tych chłodniejszych. Konieczne jest spakowanie ciepłej bluzy oraz długich spodni. Pakujemy przede wszystkim T-shirty, bawełniane koszulki lub z materiałów oddychających, bieliznę, pidżamę lub polar na noc. Do wygodnego poruszania się po jachcie, należy zabrać ze sobą buty na miękkiej, białej podeszwie oraz buty do wody i pod prysznic a także sandały. Należy mieć na uwadze, że podłoże pod wodą jest najczęściej kamieniste i żwirowe. Ubrania na ciepłą pogodę powinny być jak najbardziej lekkie i przewiewne. Do naszego bagażu obowiązkowo należy także dołączyć krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne także z filtrem UV, ręcznik oraz nakrycie głowy. Konieczne jest także posiadanie odpowiednich dokumentów, czyli dowodu osobistego lub pasportu oraz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), a także patentów i książeczek żeglarskich (jeżeli takowe posiadamy). Zabieramy też oczywiście telefon komórkowy, który powinien zawierać dane kontaktowe do najbliższych oraz mieć włączony roaming.

Niedobrym pomysłem będzie spakowanie się w walizkę, która zajmuje na pokładzie zbyt dużo miejsca.

Zakwaterowanie


Nasze zakwaterowanie to dwuosobowe kajuty. Żeglujemy komfortowym, dobrze wyposażonym jachtem Sun Odyssey 45. Jacht wyposażony jest w standardowe urządzenia jachtu czarterowego (gps, ploter, radio, ster strumieniowy). W cenie rejsu jest już komplet pościeli oraz ręczniki.

Wyżywienie


Podczas rejsu możemy samodzielnie przygotowywać posiłki na jachcie, dlatego proponujemy zasadę kasy jachtowej, do której składka wynosi 100 euro od osoby. Środki przeznaczamy na zakup podstawowych produktów spożywczych, z których wspólnie przygotujemy posiłki na jachcie.

Koszty


Na rejsie przyjmujemy zasadę kasy jachtowej, do której składka wynosi 100 euro od osoby. Środki przeznaczamy na zakup podstawowych produktów spożywczych, paliwa do jachtu, opłaty portowe. Kasę jachtową załoga rozlicza między sobą po zakończeniu szkolenia. Dodatkowy koszt egzaminu wynosi 350 zł lub 85 euro. Proponowany przez nas rejs to wyprawa szkoleniowa, która kończy się egzaminem na jachtowego sternika morskiego. Minimalny wiek uczestników egzaminu to 18 lat. Rejs organizowany jest przy zapisaniu się minimum 4 uczestników.

Twoje bezpieczeństwo i satysfakcja jest zawsze priorytetem.

Serwis Rejsomat jest pośrednikiem w procesie rezerwacji i naszym zadaniem jest zadbanie, aby ten proces był dla Ciebie jak najmniej uciążliwy. Po rezerwacji przejmujemy rolę pośrednika i rozmawiamy w Twoim imieniu z operatorem rejsu.

Nasza usługa jest zupełnie darmowa, a ponadto gwarantujemy Ci, że cena w Rejsomacie będzie taka sama lub lepsza jak u operatora. Do momentu podpisana umowy i wpłaty zaliczki możesz zrezygnować z rezerwacji bez jakichkolwiek opłat. Pamiętaj jednak, że warto szybko rezerwować rejs gdyż miejsca na nim znikają szybciej niż się wydaje.

Rezerwacja odbywa się w trzech prostych krokach:

Rezerwacja w Rejsomacie
Złożenie rezerwacji zajmuje 45 sek.
Przetwarzanie i weryfikacja
Proces ten trwa 15-45 minut.
Akceptacja i kontakt
Kontakt nastąpi do 24h.


Jesteśmy również tutaj po to, aby pomóc Ci dokonać wyboru najlepszego środka transportu. Wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze połączenia lotnicze, znajdziemy najbardziej komfortowy transport lądowy. Wszystko dla Twojej wygody.


Gwarancja 100% satysfakcji i zawsze elastyczne zasady anulowania rezerwacji.

Załoga Rejsomat.pl
Cena 2795 zł zawiera:
 • Opiekę skippera.Doświadczony i wykwalifikowany skipper.
 • Zakwaterowanie na jachcie.Jacht jest do dyspozycji załogi przez cały czas trwania rejsu.
 • Podatek VAT.Naliczany standardowo według regulacji prawnych.
 • Sprzątanie jachtu.Po zakończonym rejsie, przygotowanie do przyjęcia następnej załogi.
 • Opinia PZŻ z rejsu.Po rejsie otrzymasz opinię potwierdzającą Twój staż morski.
Składka burtowa 434 zł obejmuje:
 • Paliwo do jachtu.Opłaty związane z zakupem paliwa na całą trasę rejsu.
 • Opłaty portowe.Zezwalające na postoje w marinach.
 • Wyżywienie na jachcie.Przeczytaj więcej w opisie szczegółów rejsu.
Cena nie zawiera:
 • Ubezpieczenie NNW.Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.
 • Ubezpieczenie KL.Ubezpieczenie kosztów leczenia.
 • Transport.Transport do miejsca rozpoczęcia rejsu oraz/lub droga powrotna. Sprawdź...
 • Internet Wi-Fi.Zapewniamy stały dostęp do internetu na pokładzie.
 • Opłata klimatyczna.Miejscowa opłata związana z pobytem w miejscowościach turystycznych.
 • Transfer z lotniska.Transfer z lub na lotnisko w przypadku transportu lotniczego.
 • Kaucja.Sprawdź w szczegółach rejsu czy jest wymagana.
Podobne oferty
Rejs w Hiszpanii poza sezonem
Hiszpania - Rejs turystyczno-szkoleniowy 7 dni
Lagos - Gibraltar - Kadyks - Lagos
Jacht: Bavaria Cruiser 37
  /  
Rocznik: 2015
osoba już od
1890 zł

od 520 zł

 • 25/10 - 01/11/20
  6/6
  2363od1890
 • 01/11 - 08/11/20
  6/6
  2363od1890
Rejs wakacyjny Split-Dubrownik-Split
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Split - Dubrownik - Split
Jacht: Bavaria 45
  /  
Rocznik: -
osoba już od
1995 zł

od 580 zł

 • 18/07 - 25/07/20
  8/8
  2494od1995
Jachtowy sternik morski - kurs z egzaminem
Chorwacja - Rejs szkoleniowy 7 dni
Pirovac - Sibenik - Pirovac
Jacht: Bavaria 44
  /  
Rocznik: -
osoba już od
2034 zł

od 487 zł

 • 22/08 - 29/08/20
  2/8
  2406od2077
 • 29/08 - 05/09/20
  3/8
  2406od2077
 • 05/09 - 12/09/20
  2/8
  2406od2077
 • 26/09 - 03/10/20
  8/8
  2353od2034
Południowa Chorwacja
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Trogir – Dubrownik – Trogir
Jacht: Bavaria 46
  /  
Rocznik: 2008
osoba już od
2221 zł

od 475 zł

 • 25/07 - 01/08/20
  2/8
  2547od2221
 • 01/08 - 08/08/20
  1/8
  2547od2221
Rejsy na jachcie w Chorwacji
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Split - Hvar - Split
Jacht: Cyclades 43.4
  /  
Rocznik: 2008
osoba już od
2406 zł

od 388 zł

 • 25/07 - 01/08/20
  3/8
  3030od2531
 • 15/08 - 22/08/20
  8/8
  2874od2406
Jesienny Rejs One Way Francja Portugalia
Hiszpania - Rejs turystyczno-szkoleniowy 13 dni
Brest - La Coruna - Porto - Lizbona
Jacht: Bavaria Cruiser 37
  /  
Rocznik: 2015
osoba już od
3316 zł

od 472 zł

 • 05/10 - 18/10/20
  6/6
  4144od3316

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
89Ofert rejsów
12 230Mil morskich w ofercie
6 864Połączeń lotniczych
616Atrakcji turystycznych
651Wolnych koi