Morze Północne - Rejs wilka morskiego

Trasa:
Ålesund
Ikona
Bergen
Typ rejsu:
IkonaDlawilka morskiego
Ikona
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Średnia ocena:Znakomita 4,9

Organizacja bardzo dobra. W zaistnialej sytuacji kryzysowej, postawa firmy wzorowa. Skipper Wojtek zawsze uśmiechnięty poprowadzil super rejs po Chorwacji. Dziękujemy⛵

Ewa S.
Data dodania: 10/10/2016

Jest mi bardzo miło że zostałem poproszony o opinię po rejsie w Grecji. Zacznę od kapitana Wiktor Kostrzewa moim skromnym zdaniem jest to osoba na odpowiednim miejscu, same plusy i zabrakło by mi słów...

Robert Rybak
Data dodania: 10/13/2017

Super organizacja rejsu. Świetny skipper. I przesympatyczni właściciele, których miałam okazję poznać :)

Magdalena S.
Data dodania: 10/20/2015

Super rejs, wspaniałe wspomnienia.Polecam

Ela G.
Data dodania: 02/22/2017

Chorwacja 2014. Było extra więc będzie Chorwacja 2016.

Zbigniew W.
Data dodania: 04/20/2016

Pogoda dopisała, załoga również. Z jachtem wszystko w porządku - był w pełni sprawny i komfortowy. Opiekę i podejście skippera oceniam wzorowo. Był bardzo pomocny, plan rejsu ułożył z nami, wiedział sporo...

S. Ślosarczyk
Data dodania: 12/18/2017

Jak Pani wie byłem na rejsie dwa tygodnie i świetnie mi sie udało zwiedzić wiele portów bez powtarzania tej samej trasy. Miałem szczęście ,pogoda dopisała. Kapitan świetny z dużymi kompetencjami fachowymi...

R. Knopp
Data dodania: 06/27/2017

Rejs do Grecji zaliczamy do bardzo udanych. Spędziliśmy wspaniałe wakacje, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci. Warunki podczas rejsu były jak najbardziej zgodne z opisem. Jacht jest bardzo...

P. Kaczmarska
Data dodania: 12/05/2017

Bardzo profesjonalne podejście do organizacji i bezpieczeństwa, doświadczenie na morzu i fantastyczna atmosfera - zdecydowanie polecam!

Paula R.
Data dodania: 07/13/2015

Bardzo przyjemna atmosfera, odwiedziliśmy urokliwe zakątki Chorwacji. Profesjonalizm i duże doświadczenie Kapitana pozwoliły zdobyć nową wiedzę i przeżyć wspaniałe wakacje.

Karolina R.
Data dodania: 07/19/2016

Jacht zadbany, przepływy przemyślane i bezpieczne, stały, dobry kontakt przed rejsem. Widoczne zaangażowanie w tworzenie doskonałych warunków spędzania wakacji sprzyja atmosferze wspólnoty i zachęca do...

Agnieszka D.
Data dodania: 07/11/2016
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Ikona
Sprawdzony organizator
Ikona
Skiper polskojęzyczny
Ikona
Kompleksowa oferta
Ikona
Elastyczne zasady anulowania

Rejs wilka morskiego Alesund – Bergen 7 dni S/y Bara - Bara


Ważne: Kapitan nazywany skipperem 😉 oraz nocleg na jachcie są w cenie każdego rejsu.

Fiordy to niezwykle charakterystyczne elementy krajobrazu Norwegii, a jednocześnie jedne z najbardziej efektownych i pięknych zatok, jakie mogły powstać w wyniku działań natury. Właśnie te piękne fragmenty norweskich scenerii nadmorskich są celem naszego żeglarskiego rejsu.

Morska wyprawa będzie pasjonującą, pełną wrażeń i niezapomnianych przygód żeglugą , która dla każdego z jej uczestników stanie się wspaniałym, żeglarskim doznaniem. Czekają nas wyjątkowe widoki, ale też trudy morskiej eskapady oraz rejs w autentycznie żeglarskiej atmosferze.

W wyprawie biorą udział uczestnicy, którzy tworzą załogę. Razem wykonujemy pokładowe prace, przeżywamy wspólnie żeglarskie emocje i doświadczamy uroków pasjonującego rejsu. Zmagamy się z żywiołem, ale też podziwiamy piękno norweskiego krajobrazu, które właśnie z pokładu jachtu robi najbardziej spektakularne wrażenie.

Rejs to także szansa na rozwijanie żeglarskich umiejętności i wyrobienie w sobie odpowiednich zachowań na jachcie. Zmierzymy się z trudniejszymi warunkami morskimi i tym samym nabierzemy żeglarskich szlifów, a także będziemy mieć szansę kształtowania i rozwijania swojego charakteru. Całe szkolenie przebiegnie pod opieką doświadczonego i wykwalifikowanego skipera, który będzie kierował naszym rejsem.

Żeglarska wyprawa odbędzie na pełnomorskim, wygodnym jachcie, którym możemy żeglować po wszystkich morzach i oceanach w każdych warunkach, co potwierdza orzeczenie zdolności żeglugowej Polskiego Związku Żeglarskiego. Załoganci otrzymają również dostęp do ciepłej wody i ogrzewania.

Rozpoczynamy rejs w Alesund, czyli malowniczym miasteczku otoczonym fiordami. Nad nim góruje szczyt Aksli, na który wspinaczka będzie doskonałą szansą na podziwianie tutejszych widoków. Kolejnym punktem wyprawy jest drugi największy fiord świata, czyli Sognefjord, którego zwieńczeniem jest efektowny jęzor lodowca Jostedal. Właśnie za sprawą topniejących lodowców możemy cieszyć się tu wspaniałym widokiem na szmaragdową wodę. Położone wzdłuż fiordu niewielkie osady to dodatkowy atut przyrodniczej scenerii tego krajobrazu. Do wielu z najbardziej malowniczych miejsc dostaniemy się wyłącznie drogą morską, odwiedzimy więc obszary niedostępne dla zwykłych turystów. Rejs zakończymy w otoczonym wzgórzami Bergen.

Jeżeli prawdziwa, morska wyprawa w atmosferze autentycznego żeglarskiego rejsu, który jest wyzwaniem, przyjemnością i niezapomnianą przygodą brzmi dla ciebie zachęcająco, nie czekaj i jeszcze dziś zarezerwuj miejsce na naszym pokładzie.

Czytaj wiecej...
Plan rejsu
Mapa rejsu
Uaktywnij
Program
Jacht
Organizator
Opis szczegółów rejsu
 • Ålesund

Ålesund to miejsce wyjątkowe na norweskiej mapie. Wielu nie wyobraża sobie odwiedzenia Norwegii bez pobytu właśnie w tej pięknej miejscowości. O turystycznej wartości miasta najlepiej świadczą nie tylko wspaniałe warunki krajobrazowe, ale także sama miejska zabudowa, która jest przykładem nietypowej architektury.
Ålesund znajduje się w niezwykłym otoczeniu przyrody, bo u ujścia aż kilku fiordów do Morza Norweskiego. Najpopularniejszy z nich to Geirangerfjord, którego wyjątkowość sprawiła, że został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Każdy element jego krajobrazu zachwyca na czele z imponującymi wodospadami. Na fiordach nie kończy się jednak wyjątkowość tutejszych widoków. Ålesund to miasto położone na półwyspie i kilku wyspach. Nawet port żeglarski tworzy tu niezwykłe wrażenie. Co istotne, na blisko położonej wyspie Vigra znajduje się port lotniczy obsługujący loty międzynarodowe. Miasto jest niezwykle popularne wśród amatorów sportów zimowych i górskiej wspinaczki, którzy mają stąd dogodne dojście na wspaniałych szczytów Sunnmøre i Hjørundfjord. Atrakcje czekają na nas także w samym Ålesund, które znane jest interesujących rozwiązań architektonicznych. Świetnie poczują się tutaj koneserzy sztuki, którzy mogą podziwiać dzieła w stylu art nouveau. Miasto słynie także z odbywających się tu cyklicznie imprez i festiwali, takich jak: Festiwal Teatralny Ålesund, Festiwal Łodzi w Ålesund, czy Festiwal Norweskiej Żywności. A jeżeli już jesteśmy przy regionalnej kuchni, szczególnie polecamy ucztę w docenianych restauracjach: XL Diner, Maki, czy Sjobua.

 

 • Måløy

Måløy to miasto położone na wyspie Vågsøy, nad cieśniną Ulvesundet. Wyspa połączona jest ze stałym lądem mostem. Miejscowość pełni niezwykle ważną funkcję jako port rybacki w najbliższym regionie. Måløy ma długą, naznaczoną trudami wojny, historię, która jednak nie zahamowała bujnego rozwoju miasta, co dzisiaj zaowocowało istnieniem interesującego kierunku turystycznego żeglarskich rejsów.
Måløy zostało założone na niewielkiej wyspie o nazwie Måløya. W miarę rozrastania się miasta i rozkwitu gospodarczego, osadnictwo rozpoczęło przenoszenie się na sąsiednią i większą wyspę Vågsøy. Pozostałości miejskiej działalności na Måløya zostały w ogromnej mierze zniszczone za sprawą utworzenia na wyspie niemieckiej twierdzy przybrzeżnej, a w późniejszym czasie operacji Archery. Dziś na terenie wyspy zagospodarowano przestrzeń zabytkową o charakterze kulturalno-historycznym, w której odnajdziemy pozostałości po dawnej twierdzy, trasy spacerowe, a dla chętnych znajdzie się miejsce na łowienie ryb. Jeżeli już mowa o pobliskich wyspach, na uwagę zasługuje niewielka Silda znajdująca się pomiędzy Vågsøy i Selje. Czekają tu na nas malownicze szlaki, architektura starych, urokliwych domków i przepiękne scenerie przyrodnicze. To także będzie doskonałe miejsce na krótką, rybacką wyprawę. Oryginalna architektura to domena Vågsberget. Miejscowe domki urzekają nie tylko widokiem, ale w okresie letnim zapraszają również na miejscowe wystawy sztuki i do kawiarni. Jeżeli zdecydujemy się na żeglowanie wokół wyspy, obowiązkowo powinniśmy do swojego programu włączyć tutejsze latarnie. Każda znajduje się w imponującym miejscu, oferuje spektakularne widoki i intryguje odmiennym wyglądem. Wypoczywający świetnie spędzą czas w miejscowości Refvik z popularną, białą plażą. Symbolem wyspy Vågsøy jest wyjątkowy, wyżłobiony przez działanie morskich fal kamień Kannesteinen.

 

 • Florø

Florø to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Norwegii, chociaż w samym mieście nie odnajdziemy wielu atrakcji, warto potraktować je jako bazę wypadową do pobliskich miejscowości, które z kolei zachwycą swoimi zabytkami, przyrodą, a nawet kuchnią.
Niegdyś Florø słynęło z rybołówstwa i to na tym polu najbardziej się rozwinęło. Dziś miasto imponuje ilością zakładów przemysłowych i ogólnym rozwojem gospodarczym. Żeglarze powinni obowiązkowo włączyć w swój rejs pobliski skalisty brzeg, na którym znajduje się zabytkowa latania morska Stabben fyr, która doskonale wpasowuje się w miejscowy krajobraz zapewniając przy tym niezapomniany. Warto także zainteresować się wysuniętą nieco dalej na północ skałą i położoną na niej Kvanhovden fyr, w której dodatkowo można przenocować. Jeżeli jesteśmy spragnieni jeszcze bardziej spektakularnych widoków, czeka nas wyprawa na Brandsøyåsen. Tutaj wybiera się trasę pieszą lub rowerową, na której końcu czeka nas przepiękna panorama miasta i pobliskich wysepek. Cały teren niewielkiego wzniesienia jest niezwykle malowniczy i porośnięty bujną roślinnością. Na uwagę miłośników przyrody zasługuje pobliska hodowla danieli i jeleni znajdująca się w Kvalstad Gard. Żeglarskie rejsy po tych okolicach to także świetne atrakcje dla zwiedzających i osób pasjonujących się historią. W pobliskiej miejscowości Kinn można zwiedzać romański kościół, w którym znajdują się elementy wyposażenia datowane nawet na XIII wiek. Świetnym pomysłem będzie zwiedzenie niezwykłego miejsca w Ausevika, w którym pozostałością po dawnych mieszkańcach są ryty skalne.

 

 • Sognefjorden

Najdłuższy fiord w Norwegii i w Europie, a drugi na świecie – Sognefjiord to wyjątkowe zjawisko w przyrodzie, miejsce malowniczych krajobrazów i prawdziwy symbol w nietypowych, a jednocześnie zniewalających widoków naturalnych w Norwegii.
Znajduje się na północ od Bergen, a dokładniej w około 70-kilometrowej odległości od miasta. Stąd ciągnie się na długości 203 kilometrów i dosłownie wcina się w głąb lądu, aż do wsi Skjoden. Jego szerokość waha się od 1,5 do 6 kilometrów. Tak długi fragment naturalnego krajobrazu musi być bardzo różnorodny. Sognefjorden posiada liczne odgałęzienia, z którego najwęższym, a także najbardziej znanym jest Naeroyfjord. Ta charakterystyczna odnoga słynnego fiordu została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odgałęzienia Sognefjorden to niemal osobne kawałki naturalnej scenerii. Lustefjord, Fjærlandsfjord, czy Finnafjord mogą poszczycić się szmaragdowym kolorem ich wodnych akwenów, który spowodowany jest topniejącymi lodowcami. Warto wspomnieć o tym, że obszar oraz klimat największego, norweskiego fiordu sprzyjają lokalnym uprawom. Okolica Sognefjorden słynie więc z regionalnych owoców, mięs, ryb i serów, wśród których warto wymienić: jagody, dziczyznę, jagnięcinę, kozi ser, czy pstrąga górskiego. Takich przysmaków warto spróbować na miejscu w jednej z tutejszych urokliwych knajpek. Fiord słynie z niewielkich, urzekających miejscowości przyciągających swoją architekturą, zabytkami i niesamowitą, górską aurą. A skoro mowa już o górach, należy wspomnieć, iż środkowa część wspaniałego fiordu to tereny górskie, na których znajduje się Park Narodowy Jotunheimen, Park Narodowy Jostedalsbreen, czy dolina Utladalen. Popularnymi atrakcjami wśród amatorów sportów i aktywności ekstremalnej są rafting, wspinaczka i rowerowe wycieczki.

 

 • Bergen

Bergen to norweskie miasto znajdujące się w regionie okręgu administracyjnego Hordaland. Miasto mieści się w bardzo interesującym położeniu, czyli na styku Morza Północnego i Norweskiego. Z tego też względu często określane jest mianem „bramy do fiordów” i rzeczywiście, Bergen jest doskonałą bazą wypadową po wspaniałych fiordach, takich jak Sognefjorden, czy Stavanger.
Bergen każdemu kojarzy się z czymś innym. Wielu mówi o drugim największym mieście w Norwegii, że jest jego stolicą – nie administracyjną, ale kulturalną. Znajdują się tu liczne galerie i muzea, wśród których my polecamy Muzeum Hanzeatyckie, które dużo mówi o najstarszej dzielnicy miasta, czyli Bryggen. Wiele muzeów oferuje bezpłatne wejścia np. dla studentów. Tego typu obiektem jest muzeum KODE. Zabytkowa ulica Bergen zasługuje na kilka osobnym słów, ponieważ została ona wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu kilka kwartałów drewnianych domków przy samym nabrzeżu portowym. Kiedyś urzędowali tu kupcy, a faktoria tętniła życiem. Dziś jest to bardzo reprezentatywna część miasta, która pojawia się na wielu tutejszych pocztówkach. Dla niektórych Bergen kojarzy się z miastem studentów. Tutejszy uniwersytet jest popularnym celem międzynarodowych wymian studenckich, a samym studentom oferuje wiele zniżek. Bardzo popularnym skojarzeniem z Bergen jest określenie go jako jednego z najbardziej deszczowych miast na świecie i jest w tym wiele prawdy. Opady potrafią tu nieprzerwanie trwać przez całe tygodnie, co jednak nadaje miastu pewnego specyficznego uroku. Bergen przygotowało też coś dla smakoszy i amatorów skandynawskiej kuchni. Jednym z popularnych miejsc w mieście jest Fisketorget, czyli targ rybny Torget, na których skosztujemy nie tylko ryb i owoców morza, ale też specyficznych przysmaków, takich jak kanapki z mięsem renifera i krewetkami.

S/y Bara - Bara: (rocznik 2004)

Parametry
 • Długość: -ft / 0m
 • Szerokość: -ft / 0m
 • Wodnica: -ft / 0m
 • Ożaglownie: 0m2
 • Wyporność: 0 tony
 • Balast: 0 tony
 • Silnik: -
 • Produkcja od: -
 • Produkcja do: -
 • Projektant: -
 • Producent: S/y Bara - Bara
Bruceo-Bara-Bara-Rejsy-Navigare.jpg
Jacht-Bara-Bara-Navigare-Rejsy-Morskie.jpg
Październikówka-2017-1.jpg
Październikówka-2017-5.jpg
rejsy-morskie-Bałtyk-listopadówka-2016-52.jpg
Rejsy-morskie-grecja-bara-bara-navigare.jpg
Bruceo-Bara-Bara-Rejsy-Navigare.jpg
Jacht-Bara-Bara-Navigare-Rejsy-Morskie.jpg
Październikówka-2017-1.jpg
Październikówka-2017-5.jpg
rejsy-morskie-Bałtyk-listopadówka-2016-52.jpg
Rejsy-morskie-grecja-bara-bara-navigare.jpg
Opis

S/y Bara - Bara to oceaniczny, stalowy jacht typu Bruceo ASL z 2004 roku, zarejestrowany pod numerem POL 9669. Bara - Bara ma nieco ponad 15 metrów długości i na swoim pokładzie może pomieścić aż 12 załogantów.
Jachty Bruceo, projektowane przez Juliusza Strawińskiego oraz Bruce'a Robertsa są cenione za ich wysoką dzielność w trudnych warunkach. Jacht posiada Orzeczenie o Zdolności Żeglugowej PZŻ obowiązujące w „Rejonie 4”- czyli żegludze oceanicznej, przy sile wiatru bez ograniczeń, fali bez ograniczeń.
Parametry hydrodynamiczne kadłuba jak: położenie środka wyporu, wzdłużny rozkład wyporności, kąt wejścia wodnicy konstrukcyjnej ustalono z założeniem, że jacht będzie optymalny hydrodynamicznie w warunkach silnych wiatrów. Wysoka wolna burta i wyraźnie pełnotiwe nawisy w połączeniu ze skupieniem mas w pobliżu środka ciężkości jachtu, zagwarantować mają suchą i szybką żeglugę na fali.

Wyposażenie s/y Bara - Bara i parametry techniczne:

DANE TECHNICZNE:
Długość: 15 m 
Szerokość: 4,04 m
Zanurzenie: 2,35 m 
Waga: 18 t
Wysokość masztów: grot 15 m, bezan 11 m, 
Gatunek stali: stal EH36 kadłubowa, grubość blachy: 4-12 mm 
Powierzchnia ożaglowania: 80 m²
Współczynnik balastowy R = 0,298 
Zbiorniki na wodę: 800 l., na paliwo 550 l

WYPOSAŻENIE RATOWNICZE
Tratwa ratunkowa SOLAS B - PACK
Radiopława EPIRB z GPS
PLB dla kapitanów s/y Bara Bara
Komplet pirotechniki na akweny pełnomorskie i oceaniczne
Kamizelki ratunkowe SOLAS
Asekuracyjne pasy pneumatyczne
3* Gaśnica ABC + koc + toporek

SILNIK i STER:
Silnik Krab 60 KM, prędkość: marszowa: 6 węzłów; maks. 8 węzłów
Ster: hydrauliczny układ sterowania
Przekładnia: Przekładnia mechaniczna, ślimakowa w oleju, zamocowana bezpośrednio na przedłużeniu trzonu sterowego

NAWIGACJA 
Transponder AIS Raymarine A650
Ploter map Raymarine A77, mapy navionics gold
Laptop z C-mapami + papier
Sekstant, radiostacja VHF z DSC Simrad RD 68
Ręczna VHF, Midland Pacific
Sonar SeaScout Forward Horizontally Underwater Radar
Navtex

POKŁAD 
Winda kotwiczna elektryczna. 1200 W. Łańcuch 10. 100 m.
Ponton parsuna - nowy na 5 osób + silnik 2suw Mariner 3,5 KM

ŻAGLE:
Wszystkie żagle jachtu posiadają możliwość rolowania. Oprócz nich na wyposażeniu znajdują się klasyczne sztaksle, zapinane na odrębnym sztagu.

Hotel: Jacht, w swoim przytulnym wnętrzu posiada 12 koi z fartuchami sztormowymi, które zapewniają bezpieczeństwo podczas płynięcia w trudniejszych warunkach.Z możliwością redukcji do 10, lub do 8 (koje składane). Na jachcie znajduje się kingston, z możliwością korzystania z prysznica. Przestronny kambuz z lodówką i zamrażalką, 2-palnikową kuchenką i piekarnikiem, mocowaną na kardanie.
Ogrzewanie WEBASTO, ciepła woda
2 zejściówki i dwa kokpity (nawigacyjny i hotelowy). 
Ponadto zapewniamy poduszki z poszewkami, prześcieradła i koce.

Szkoła Navigare Yacht Club powstała z pasji do żeglowania i nauczania. Naszą misją od 2011 jest prowadzenie rejsów morskich tak, aby dzielić się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem oraz szkolenie żeglarskie zgodne z Systemem Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego.

Nie prowadzimy szkoleń masowych i rejsów czysto turystycznych, nie gwarantujemy patentu każdemu, kto zapisze się na kurs. Na rejsach i szkoleniach uczymy żeglarstwa klasycznego - zgodnego z etykietą jachtową, z zachowaniem pokory dla żywiołów wiatru i wody, z pełną wiarą, że szkolenie żeglarskie ma wydobyć z Was nie tylko dobrą technikę manewrowania jachtem, ale również odpowiednie do dowodzenia załogą cechy charakteru.

"Navigare necesse est, vivere non est necesse" - słowa te wypowiedział Pompejusz Wielki do kapitana, który nie chciał wypełnić swojego obowiązku nawigatora i wypłynąć na morze. Ta starożytna sentencja tłumaczona na język polski brzmi: "Żeglowanie jest koniecznością, życie nie jest koniecznością." Powyższa maksyma daje świadectwo o tym, że żeglarstwo jest dyscypliną uprawianą nie od dzisiaj. Wielowiekowa tradycja marynistyczna przekazywana była z pokolenia na pokolenie przez kolejnych kapitanów - nawigatorów. Pewien ułamek tej wiedzy dotarł również do nas.

Dobry żeglarz to nie tylko żeglarz doskonale wyszkolony technicznie, ale żeglarz świadomy wartości kultury żeglarskiej, żeglarz pokorny, bo świadomy potęgi wzburzonego morza, w końcu żeglarz otwarty na nowych ludzi, doświadczenia, wyzwania, bo żeglarstwo to także praca nad własnymi słabościami oraz hartowanie charakteru. Szkolimy i prowadzimy rejsy w oparciu o proste, sprawdzone zasady.

Co zabrać?

Podczas rejsu kluczową rolę odgrywają warunki pogodowe. Należy zabrać ze sobą odzież odpowiednią podczas zimnych i chłodnych dni. Konieczne jest spakowanie swetra lub polaru i ciepłej bluzy oraz długich spodni. Niezbędna będzie też kurtka przeciwdeszczowa lub sztormiak i spodnie przeciwdeszczowe. Zabieramy ze sobą kalosze, buty trekkingowe, zimową czapkę, rękawiczki, bieliznę termiczną i osobistą, a także dres, ręcznik, klapki pod prysznic i przybory toaletowe. Poza tym, pakujemy to, co uprzyjemni naszą żeglugę i wiąże się z preferowanym sposobem spędzania czasu. Pasjonaci fotografii i osoby robiące zdjęcia powinny pamiętać o aparacie. Dobrą decyzją będzie wzięcie latarki, śpiwora, kubka termicznego i termosu oraz apteczki i obcej waluty. Konieczne jest także posiadanie odpowiednich dokumentów, czyli dowodu osobistego lub pasportu oraz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), a także patentów i książeczek żeglarskich i indywidualne ubezpieczenie KL i NNW. Niedobrym pomysłem będzie spakowanie się w walizkę, która zajmuje na pokładzie zbyt dużo miejsca. Zabieramy też oczywiście telefon komórkowy, który powinien zawierać dane kontaktowe do najbliższych oraz mieć włączony roaming.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Nasze zakwaterowanie to dwuosobowe kajuty. Żeglujemy wygodnym, dobrze wyposażonym, ogrzewanym jachtem pełnomorskim z dostępem do ciepłej wody. Zaopatrujemy się na miejscu. Przygotowujemy także posiłki na pokładzie lub stołujemy się w restauracjach.

Koszty

Składamy się na kasę jachtową, z której pokrywamy wydatki związane z paliwem, opłatami portowymi i prowiantem. Składka wynosi 350 zł od osoby. Do kosztów należy także wliczyć opłatę obowiązkowego ubezpieczenia KL i NNW w wysokości ok. 50 zł od osoby.

Zasady panujące na rejsie

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy na niełatwym akwenie, co oznacza, że czeka nas wymagająca żegluga w trudnych warunkach. Pracujemy w grupie, pełnimy wachty i pozostajemy pod opieką kapitana. Mierzymy się z wymagającym żywiołem morskim, dlatego polegamy na sobie i wyrabiamy w sobie odpowiednie żeglarskie umiejętności oraz zachowania na jachcie. Trasa rejsu jest uzależniona od warunków atmosferycznych. Nasza wyprawa jest przeznaczona dla osób, które posiadają żeglarskie doświadczenie.

Cena zawiera:
 • Pobyt i zakwaterowanie na jachcie podczas rejsu. Jacht jest do dyspozycji załogi przez cały okres rejsu.
 • Ubezpieczenia NNW i KL. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. Obejmujące między innymi wydatki przeznaczone na świadczenia medyczne podczas wyjazdu turystycznego. Ubezpieczenia zapewnia organizator.
  Obszar roboczy 12 kopia
 • Pełną opiekę skippera oraz sprzątanie jachtu po rejsie. Cena zawiera obie usługi.
 • Opłaty portowe oraz inne opłaty związane z użytkowaniem jachtu. Cena zawiera wszystkie opłaty portowe. Są one pobierane ze wspólnej kasy jachtu.
 • Podatek VAT. Jest standardowo naliczany według regulacji prawnych.
 • Wyżywienie na jachcie. Wyżywienie na jachcie. Posiłki są finansowane z kasy na składkę jachtową - około 150 euro/os. Załoga stołuje się w lokalach gastronomicznych lub przygotowuje sama posiłki na jachcie.
 • Opłata klimatyczna. Miejscowa opłata związana z pobytem w miejscowościach turystycznych.
 • Paliwo do jachtu. Opłaty związane z zaopatrzeniem jachtu w paliwo pobierane są ze składki jachtowej.
Suma:
1350
IkonaNa rejsie może być zbierana składa burtowa. Zazwyczaj około 80-150 EUR. Sprawdź w opisie rejsu.
..lub zadaj pytanie
Podobne oferty
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Turcja - Rejs wakacyjny 7 dni
Fethiye - Marmaris - Fethiye
Jacht: Bavaria 46 C...
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
2095 zł

od b/d zł

 • 29/06 - 06/07/19
  8/8
  2619 złod2095
 • 06/07 - 13/07/19
  8/8
  2619 złod2095
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Nowość
Grecja - Rejs wakacyjny 7 dni
Lefkada - Zakynthos - Lefkada
Jacht: Bavaria 46 C...
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1990 zł

od b/d zł

 • 21/09 - 28/09/19
  8/8
  2494 złod1995
 • 28/09 - 05/10/19
  8/8
  2488 złod1990
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Zadar - Rab - Zadar
Jacht: Dufour 45
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1745 zł

od b/d zł

 • 13/07 - 20/07/19
  7/7
  2994 złod2395
 • 22/06 - 29/06/19
  7/7
  2869 złod2295
 • 11/05 - 18/05/19
  7/7
  2181 złod1745
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Split - Zadar - Split
Jacht: Cyclades 43.4
 / 
Rocznik: 2008
osoba już od
1695 zł

od b/d zł

 • 13/07 - 20/07/19
  8/8
  2494 złod1995
 • 03/08 - 10/08/19
  8/8
  2400 złod1920
 • 24/08 - 31/08/19
  8/8
  2263 złod1810
 • 14/09 - 21/09/19
  8/8
  2119 złod1695
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Biograd - Vodice - Wodospady Krka -...
Jacht: Premium
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1390 zł

od b/d zł

 • 03/08 - 10/08/19
  7/7
  3063 złod2450
 • 13/07 - 20/07/19
  7/7
  2813 złod2250
 • 17/08 - 24/08/19
  7/7
  2813 złod2250
 • 29/06 - 06/07/19
  7/7
  2688 złod2150
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Pirovac - Rijeka - Pirovac
Jacht: Bavaria 49
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1250 zł

od b/d zł

 • 15/06 - 22/06/19
  10/10
  1813 złod1450
 • 31/08 - 07/09/19
  10/10
  1813 złod1450
 • 18/05 - 25/05/19
  10/10
  1563 złod1250
 • 01/06 - 08/06/19
  10/10
  1563 złod1250

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Najlepsza baza ofert
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Najniższa cena
korzyści kompleksowa oferta
Kompleksowa oferta
korzyści profesjonalny skipper
Profesjonalny skiper
240Ofert rejsów
32 981Mil morskich w ofercie
18 509Połączeń lotniczych
435Atrakcji turystycznych
1 757Wolnych koi