Norwegia - Rejs wilka morskiego

Trasa:
Tromsø
Ikona
Trondheim
Typ rejsu:
IkonaDlawilka morskiego
Ikona
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Średnia ocena:Znakomita 4,9

Organizacja bardzo dobra. W zaistnialej sytuacji kryzysowej, postawa firmy wzorowa. Skipper Wojtek zawsze uśmiechnięty poprowadzil super rejs po Chorwacji. Dziękujemy⛵

Ewa S.
Data dodania: 10/10/2016

Jest mi bardzo miło że zostałem poproszony o opinię po rejsie w Grecji. Zacznę od kapitana Wiktor Kostrzewa moim skromnym zdaniem jest to osoba na odpowiednim miejscu, same plusy i zabrakło by mi słów...

Robert Rybak
Data dodania: 10/13/2017

Super organizacja rejsu. Świetny skipper. I przesympatyczni właściciele, których miałam okazję poznać :)

Magdalena S.
Data dodania: 10/20/2015

Super rejs, wspaniałe wspomnienia.Polecam

Ela G.
Data dodania: 02/22/2017

Chorwacja 2014. Było extra więc będzie Chorwacja 2016.

Zbigniew W.
Data dodania: 04/20/2016

Pogoda dopisała, załoga również. Z jachtem wszystko w porządku - był w pełni sprawny i komfortowy. Opiekę i podejście skippera oceniam wzorowo. Był bardzo pomocny, plan rejsu ułożył z nami, wiedział sporo...

S. Ślosarczyk
Data dodania: 12/18/2017

Jak Pani wie byłem na rejsie dwa tygodnie i świetnie mi sie udało zwiedzić wiele portów bez powtarzania tej samej trasy. Miałem szczęście ,pogoda dopisała. Kapitan świetny z dużymi kompetencjami fachowymi...

R. Knopp
Data dodania: 06/27/2017

Rejs do Grecji zaliczamy do bardzo udanych. Spędziliśmy wspaniałe wakacje, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci. Warunki podczas rejsu były jak najbardziej zgodne z opisem. Jacht jest bardzo...

P. Kaczmarska
Data dodania: 12/05/2017

Bardzo profesjonalne podejście do organizacji i bezpieczeństwa, doświadczenie na morzu i fantastyczna atmosfera - zdecydowanie polecam!

Paula R.
Data dodania: 07/13/2015

Bardzo przyjemna atmosfera, odwiedziliśmy urokliwe zakątki Chorwacji. Profesjonalizm i duże doświadczenie Kapitana pozwoliły zdobyć nową wiedzę i przeżyć wspaniałe wakacje.

Karolina R.
Data dodania: 07/19/2016

Jacht zadbany, przepływy przemyślane i bezpieczne, stały, dobry kontakt przed rejsem. Widoczne zaangażowanie w tworzenie doskonałych warunków spędzania wakacji sprzyja atmosferze wspólnoty i zachęca do...

Agnieszka D.
Data dodania: 07/11/2016
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Ikona
Sprawdzony organizator
Ikona
Skiper polskojęzyczny
Ikona
Kompleksowa oferta
Ikona
Elastyczne zasady anulowania

Rejs wilka morskiego Tromsø - Trondheim 10 dni S/y Bara - Bara


Ważne: Kapitan nazywany skipperem 😉 oraz nocleg na jachcie są w cenie każdego rejsu.

Morska wyprawa z norweskimi widokami w tle, wyjątkową przyrodą północnych zakątków Europy oraz pasjonującym, pełnym przygód rejsem to niezapomniane przeżycie. Proponujemy więc żeglugę wypełnioną autentyczną atmosferą żeglarską, podczas której poznamy fascynujące akweny zachodnio-północnej Norwegii i zetkniemy się z przyrodą, której nie byłoby nam dane spotkać nigdzie indziej na świecie.

Żeglujemy pod opieką i przywództwem doświadczonego i wykwalifikowanego kapitana. Nabieramy żeglarskich szlifów, doskonalimy umiejętności oraz wyrabiamy w sobie odpowiednie zachowania na jachcie. Nasza wyprawa to rejs po wodach pływowych i ma charakter stażowo-szkoleniowy. Po jej zakończeniu każdy uczestnik otrzymuje opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

Podczas wyprawy każdy uczestnik staje się członkiem załogi. Razem wykonujemy prace na pokładzie i doświadczamy niezapomnianych, żeglarskich przygód. Wspólnie podziwiamy wyjątkowe widoki norweskiego wybrzeża i spędzamy wyjątkowy czas przy samym kole polarnym. Żeglarska przygoda pozwala nam poznać się lepiej, wspólnie odkrywać i rozwijać żeglarską pasję, a tym samym integrować się w doskonałym towarzystwie.

Oprócz doskonalenia umiejętności mamy także możliwość lepszego poznania siebie i sprawdzenia się w trudniejszych, morskich warunkach. Kształtujemy i hartujemy swój charakter oraz doskonalimy umiejętności pracy w grupie.

Żeglujemy wygodnym, pełnomorskim jachtem z dostępem do ciepłej wody i ogrzewania. Orzeczenie zdolności żeglugowej Polskiego Związku Żeglarskiego potwierdza, że możemy nim przemierzać wszystkie morza i oceany w każdych warunkach.

Celem naszej wyprawy jest zapoznanie się z najciekawszymi, a jednocześnie niezwykle malowniczymi miejscami północno-zachodniej Norwegii. Czekają nas unikatowe okazy przyrodnicze i spektakularne widoki, które podziwiać będziemy z najlepszego możliwego miejsca, bo z pokładu naszego jachtu.

Etap rozpoczyna się w malowniczym, składającym się z kilku wysp Tromso. Miejsce to nazywane jest „Bramą Arktyki” ponieważ to waśnie tutaj rozpoczyna się większość ekspedycji polarnych. Tego typu wyprawom poświęcone jest także wiele obiektów w mieście, np. Muzeum Polarne, którego głównym bohaterem jest słynny, norweski badacz polarny Roald Amundsen. Doskonałą atrakcją jest tutaj wjazd kolejką na szczyt Fjellheisen, z którego czekają nas niesamowite widoki. Przemierzany przez nas obszar to przykład niezwykle charakterystycznego zjawiska – mimo że jesteśmy za kołem polarnym, klimat jest tutaj stosunkowo ciepły, co zawdzięczamy działalności Prądu Zatokowego. Pożeglujemy w stronę Andenes, czyli miasteczka położonego blisko krawędzi kontynentu. To właśnie w tych rejonach morskich można najczęściej spotkać walenie, które postaramy się wytropić. Wpłyniemy w głąb Holandsfiordu z wyjątkowym jęzorem lodowca Svartisen. Celem naszej wyprawy będzie także archipelag malowniczych wysp Lofoty, z którego zapamiętamy piękne krajobrazy, charakterystyczną dla tego regionu architekturę oraz wspaniałe warunki przyrodnicze w postaci wysokich gór. Nasza wyprawa zakończy się w Trondheim.

Norweskie fiordy to idealny obszar na odbywanie pasjonujących, żeglarskich rejsów, które będą wyzwaniem i szansą przeżycia niezapomnianych, morskich przygód. Jeżeli chcesz stać się częścią załogi przemierzającej te wspaniałe rejony niemal dziewiczej Norwegii, zarezerwuj miejsce na naszym pokładzie.

Czytaj wiecej...
Plan rejsu
Mapa rejsu
Uaktywnij
Program
Jacht
Organizator
Opis szczegółów rejsu
 • Tromsø

Tromsø to miasto znajdująca się w dalekiej, północnej części Norwegii. Położenie za kołem polarnym wcale nie powoduje wyjątkowej surowości klimatu, który jest łagodzony prądem zatokowym. Dlatego też Tromsø jest miastem będącym popularnym celem turystycznym i żeglarskim.
Jedną z największych, naturalnych atrakcji jest tutaj możliwość obserwowania zorzy polarnej. To niesamowite zjawisko nie jest proste do uchwycenia, ale większe szanse na jego zaistnieje panują w okresie od końca maja do końca lipca. Chłodny klimat miasta wpływa nie tylko na życie mieszkańców, ale też na tutejszą kulturę. Miasto jest popularnym miejscem startowym ekspedycji polarnych, dzięki czemu zyskało miano „Wrót do Arktyki”. Polarne motywy widoczne są w miejscowych restauracjach, w których skosztujemy dań opartych na składnikach pochodzących prosto z Arktyki. W Tromsø znajduje się również Muzeum Polarnictwa, w którym dowiemy się o historii wypraw polarnych i sposobach polowań na zwierzęta Arktyki . Przybywających tu turystów i żeglarzy z pewnością zachwyci także otoczenie miasta, które może stać się terenem pasjonujących wycieczek, spływów kajakowych, wypraw wędkarskich itd. Tromsø to także miejsce interesujących wydarzeń i imprez, takich jak festiwale muzyczne, Maraton Słońca o Północy Tromsø, Półmaraton Nocy Polarnej, czy festiwal piwa i filmowy. Smakosze chmielowego trunku będą zachwyceni możliwością zwiedzenia najbardziej wysuniętego na północ kraju browaru Ølbryggeri.

 

 • Andenes

Andenes to niewielkie miasteczko znajdujące się w północnej części Norwegii na wyspie Andøya. Miejscowość jest także najdalej wysuniętą na północ osadą wyspy, z której dotarcie jachtem do podwodnej krawędzi kontynentu trwa zaledwie godzinę.
W niedalekiej odległości od Andenes znajduje się jeden z największych portów lotniczych na północny Norwegii obsługujący krajowe loty. Historia miejscowości sięga epoki żelaza – już wtedy osada pełniła ważną, rybacką rolę. Początek XX wieku przyniósł gwałtowny rozwój Andenes, dzięki któremu miasteczko stało się jednym z największych portów rybackich w kraju. Warunki klimatyczne miejscowości, mimo specyficznego położenia, są stosunkowo łagodne, do czego przyczynia się działalność prądu zatokowego. W centralnej części miasteczka znajduje się niewielki, drewniany kościółek parafialny. Co roku w Andenes odbywa się festiwal muzyki rockowej, jednak największą atrakcją tego miejsca są wieloryby. Miejscowość znajduje się w niewielkiej odległości od stoku kontynentalnego, który jest tak naprawdę ogromnym, podwodnym zboczem. Ten wyjątkowy obszar jest idealnym terenem żerowania głowonogów, które z kolei są ulubionym pokarmem dla wielorybów. Dlatego w Andenes powstało Centrum Edukacji i Badań nad Wielorybami, z którego organizowane są kilkugodzinne rejsy, podczas których otrzymujemy gwarancję zobaczenia potężnego walenia. Nawet w przypadku, gdy w wyniku niesprzyjających okoliczności przyrodniczych, nie uda nam się spotkać tego wspaniałego stworzenia, organizatorzy rejsu zapewniają kolejną, darmową wyprawę, podczas której z pewnością żaden wieloryb już nam nie umknie. Po skończonej eskapadzie, warto skosztować lokalnych przysmaków w polecanych: Kaffehuset - Strom Eriksen, Lysthuset lub Orion.

 

 • Svolvær

Svolvær to norweskie miasto znajdujące się na wyspie Austvågøy na północy Norwegii. Wyspa jest częścią archipelagu Lofotów. Svolvær to główna osada na wyspach, której mieszkańcy zajmują się przede wszystkim rybołówstwem.
Umiejscowienie miasta Svolvær sprawia, że z niemal każdego punktu tej miejscowości rozpościerają się niesamowite widoki, wystarczy rozejrzeć się, aby ujrzeć niezwykle spektakularne krajobrazy. Nie musimy jednak skupiać się na samym Svolvær tym bardziej, że miasto stanowi doskonałą bazę wypadową do pozostałych wysp Lofotów oraz pobliskiego fiordu. Trollfjord nie wydaje się na pierwszy rzut oka najbardziej spektakularnych fiordem w Norwegii. Tym bardziej, że ma sporą konkurencję, przy której jego zaledwie 2-kilometrowa długość nie jest imponująca. Wystarczy jednak udać się w jego kierunku, aby zerwać ze wszystkimi negatywnymi wyobrażeniami na temat tego miejsca. Czekają nas oczywiście spektakularne widoki, a wąskie przesmyki tylko wzbudzą nasze, żeglarskiego emocje, gdy będziemy przepływać otoczeni wysokimi skalnymi ścianami. Jak przystało na stolicę archipelagu, Svolvær może poszczycić się obecnością licznych sklepów, centrum handlowego, kina, restauracji, galerii sztuki i informacji turystycznej. Jednocześnie miasteczko wciąż zachowuje swój urok niewielkiej, rybackiej osady. Rybołówstwo jest tutaj podstawową gałęzią gospodarczą, dlatego na każdym kroku możemy natknąć się na stojaki z dorszami i zajadać się przysmakami prosto z morza w lokalnych restauracjach. W marcu odbywają się tu mistrzostwa świata w wędkarstwie dorszowym.

 

 • Bodø

Bodø to norweskie miasto portowe znajdujące się za kołem podbiegunowym, co oznacza, że jak w przypadku wielu tutejszych miejscowości, w określonych porach roku możemy się tu cieszyć widokiem zorzy polarnej. Bodø ma jednak do zaoferowania znacznie więcej i z pewnością będzie doskonałym kierunkiem podczas żeglarskiego rejsu.
Bodø to miasto o długiej historii, które zostało także naznaczone wojennymi bombardowaniami. Wiele zabytków i ważnych obiektów nie przetrwało ataków, jednak wciąż możemy cieszyć się dobrze zachowanymi budynkami, wśród których warto wymienić Nordlandsmuseet. W środku możemy zapoznać się z historią miasta opisaną aż do czasów dzisiejszych. Czeka na nas także wspaniały eksponat w postaci znalezionego w 1919 roku tysiącletniego skarbu. Miłośnicy historii i zwiedzania zabytków świetnie poczują się także w Bodøsjøen Friluftsmuseum, czyli popularnym wśród mieszkańców skansenie, na który składa się 14 historycznych domków, łodzie i miejsca rekreacji. Nietypową atrakcją okolicy Bodø są plaże idealne do kąpieli w okresie letnim i wypoczynku o każdej porze roku. Czeka na nas Landegode, Ausvika, Mjelle, czy Breivika. Amatorzy spektakularnych widoków znajdą mnóstwo okazji do podziwiania malowniczego krajobrazu i panoramy tego wspaniałego miejsca. Wystarczy udać się w kierunku wzgórza Rønvikfjellet lub wieży Norsk Luftfartsmuseum. Amatorzy rybołówstwa za cel swojej wyprawy powinni obrać Saltstraumen, czyli wąską cieśninę, w której można zaobserwować jeden z najsilniejszych na świecie prądów morskich. Tutaj też czekają specjalne, morskie okazy, czyli czarniaki.

 

 • Holandsfjord

Holandsfjord to fiord norweski znajdujący się w południowej części gminy Meløy w hrabstwie Nordland. Jego długość wynosi 25 kilometrów, a rozciąga się od wyspy Forøy do miejscowości Kilvik. Przez długi okres czasu fiord pełnił przede wszystkim funkcję komunikacyjną – był drogą dotarcia do lodowców Engenbreen. Dziś dodatkowo Holandsfjord to popularne miejsce turystyczne.
Holandsfjord wyróżnia się wspaniałymi warunkami krajobrazowymi. Spektakularne widoki zapewniają strome górskie mury wznoszące się po południowej stronie fiordu. Holandsfjord obejmuje wodną część wpadającą do Skardsfjordu, którą określa się mianem Arhaugfjord oraz głęboko wcinający się w ląd Nordfjord, który dociera aż do miejscowości Kilvik. Największą atrakcją tutejszych wycieczek krajoznawczych i żeglarskich wypraw jest lodowiec Engenbreen. Znajduje się najbliżej morza i jest największym lodowcem północnej Skandynawii. Wywołuje niesamowite wrażenie i sprawia, że tutejsze krajobrazy są wyjątkowe i niespotykane. Specyfika tego rejonu i jego roślinności, a także sam wygląd Engebreen sprawia, że lodowiec wygląda tu, jakby nie pasował do krajobrazu i został dosłownie wklejony w obraz. Mamy okazję podziwiania lodowca z różnych perspektyw. Możemy zarówno oglądać go z poziomu łodzi, jaki i wybrać się na rowerową przejażdżkę wzdłuż jeziora Svartisvatnet, a stąd podążyć dobrze oznakowaną trasą prosto do lodu. Podczas krótkiej wspinaczki należy jednak zachować ostrożność. W najbardziej stromych miejscach znajdują się dodatkowe poręcze. Jeżeli interesuje nas dobry widok na Holandsfjord i lodowiec, warto udać się w kierunku punktu widokowego w Braset. Po trudach wyprawy i napawaniu się wspaniałym krajobrazem polecamy wizytę w niewielkiej wiosce Svartisen Gård i wizytę w tutejszej kawiarni.

 

 • Lovund

Lovund to niewielkie, norweskie miasteczko i wyspa o tej samej nazwie znajdująca się w gminie Lurøy, w hrabstwie Nordland. Wyspa ma bardzo charakterystyczne ukształtowanie przyrodnicze. Najbardziej dominującym elementem jej krajobrazu jest wzgórze Lovundfjellet, którego szczyt wznosi się na wysokości 625 m.
Lovund słynie z przynajmniej kilku rzeczy, jednak mieszkańcom Norwegii i turystom najbardziej kojarzy się z maskonurami i łososiem. Znajdują się tu dwa nowoczesne zakłady przetwórstwa łososia, z których ta wspaniała, tutejsza ryba trafia do całego świata jako świetny, regionalny przysmak. Prężnie rozwijające się miasteczko i wzrost populacji na wyspie sprawia, że jest to jeden z najlepiej gospodarczo prosperujących obszarów w Norwegii. Zapewne bardziej interesującym zagadnieniem, który doczekał się już także turystycznej popularności jest obecność maskonurów na Lovund. Co roku, w pierwszych dniach lata, maskonury wracają do swoich lęgowisk na wyspie. Po spędzeniu zimy na Oceanie Atlantyckim gromadzą się i w wielkich stadach obierają kierunek w stronę wyspy. Co roku także wielu turystów i entuzjastów tych wyjątkowych stworzeń przybywa na Lovund w celu podziwiania tego niesamowitego zjawiska. To wydarzenie będzie także doskonałą atrakcją podczas żeglarskiego rejsu. Jednak nie jest to jedyna okazja do podziwiania maskonurów. Warto w porze letniej wybrać się w stronę zachodniego zbocza Lovundfjellet, gdzie w różnych porach można natrafić na te wyjątkowe ptaki. A skoro już mowa o wysokim wzniesieniu Lovundfjellet, z jego szczytu rozpościera się wspaniały widok na wyspę i malowniczą okolicę, a wspinaczka nie należy do trudnych.

 

 • Rørvik

Rørvik to portowa miejscowość w Norwegii znajdująca się w północnej części kraju. Miasto stanowi centrum administracyjne w tutejszym rejonie. Osada jest położona na wyspie Inner-Vikna. Podobnie, jak w przypadku większości portowych miasteczek na północy Norwegii, także w Rørvik mieszkańcy zajmują się przede wszystkim rybołówstwem.
Na zachód od Rørvik znajduje się archipelag Vikna i tym samym można potraktować miasto jako wspaniały wstęp i bazę wypadową do zwiedzania malowniczych wysp. Jednocześnie Rørvik stanowi centrum administracyjne gminy Vikna. Nadzwyczajną funkcję miasteczka podkreśla obecność muzeum będącego Centrum Kultury Przybrzeżnej, w którym dowiemy się więcej o kulturze i historii wybrzeża. Okres prezentowany przez muzealne wystawy obejmuje aż 10 tysięcy lat. Atrakcją jest jednak nie tylko jego wnętrze i prezentowana historia, ale również architektura samego obiektu, która jest dziełem nowoczesnej sztuki, która imponuje każdemu zwiedzającemu. Projekt budowli został wykonany przez firmę architektoniczną Gudmundur Jonsson. Najciekawszą atrakcją okolicy jest pobliska wyspa Ytre Vikna, która słynie z imponującej elektrowni wiatrowej. Dobrym pomysłem będzie także udanie się na molo w samym Rørvik i podziwianie przypływających jachtów i statków, wśród których niektóre są czasem otwarte dla zwiedzających. Miłośnicy rybołówstwa powinni się także zainteresować możliwością rozwijania tu swojej pasji. Nie ma nic lepszego niż przyrządzenie i skosztowanie świeżo złowionej ryby. Natomiast każdy wieczór będzie wspaniałą okazją do odbywania urokliwych spacerów wzdłuż promenady.

 

 • Trondheim

Trondheim to trzecie największe miasto w Norwegii, które jednak nie sprawia wrażenia ogromnej metropolii, ani zdaje się nie przytłaczać przybywających tu turystów i żeglarzy. Miasto potrafi zaimponować swoimi zabytkami, licznymi atrakcjami, świetną kuchnią oraz prawdziwymi, artystycznymi perełkami w postaci wspaniałych muzeów.
Jednym z popularnych skojarzeń, które przychodzi na myśl mieszkańcom i osobom dłużej przebywającym w Trondheim jest obecność studentów. Stanowią oni całkiem duży wycinek populacji miasta i mają autentycznie duży wpływ na rozwój i atrakcyjność tego miejsca. Do obowiązkowych punktów zwiedzania i krajoznawczego spaceru po mieście należy zaliczyć katedrę Nidarosdomen, czyli jedną z najważniejszych świątyń w Norwegii, której najstarsze fragmenty są datowane na połowę XII wieku. Nietypową atrakcją tego miejsca jest także dzielnica Bakklandet, w której znajdują niezwykle oryginalne sklepy. Zakupimy tu produkty, których nie dostaniemy nigdzie indziej, a to wszystko za sprawą ubraniowych manufaktur. W Trondheim świetnie poczują się miłośnicy sztuki zarówno tej klasycznej i dawnej, jak i współczesnej. Czeka na nas Muzeum Sztuki, Pałac Arcybiskupi, czy Narodowe Muzeum Sztuk Dekoracyjnych. Jeżeli zapragniemy na chwilę odetchnąć od zgiełku miasta i zanurzyć się chociaż na chwilę w bardziej naturalnym krajobrazie, za kierunek powinniśmy obrać park Bymark z licznymi trasami spacerowymi, punktami widokowymi i miejscami idealnymi do uprawiania aktywności fizycznej. Dobrym pomysłem będzie też wycieczka po miejscowej starówce Bakklandet, która jak przystało na dawne norweskie miasto portowe, była niegdyś dzielnicą kupiecką.

S/y Bara - Bara: (rocznik 2004)

Parametry
 • Długość: -ft / 0m
 • Szerokość: -ft / 0m
 • Wodnica: -ft / 0m
 • Ożaglownie: 0m2
 • Wyporność: 0 tony
 • Balast: 0 tony
 • Silnik: -
 • Produkcja od: -
 • Produkcja do: -
 • Projektant: -
 • Producent: S/y Bara - Bara
Bruceo-Bara-Bara-Rejsy-Navigare.jpg
Jacht-Bara-Bara-Navigare-Rejsy-Morskie.jpg
Październikówka-2017-1.jpg
Październikówka-2017-5.jpg
rejsy-morskie-Bałtyk-listopadówka-2016-52.jpg
Rejsy-morskie-grecja-bara-bara-navigare.jpg
Bruceo-Bara-Bara-Rejsy-Navigare.jpg
Jacht-Bara-Bara-Navigare-Rejsy-Morskie.jpg
Październikówka-2017-1.jpg
Październikówka-2017-5.jpg
rejsy-morskie-Bałtyk-listopadówka-2016-52.jpg
Rejsy-morskie-grecja-bara-bara-navigare.jpg
Opis

S/y Bara - Bara to oceaniczny, stalowy jacht typu Bruceo ASL z 2004 roku, zarejestrowany pod numerem POL 9669. Bara - Bara ma nieco ponad 15 metrów długości i na swoim pokładzie może pomieścić aż 12 załogantów.
Jachty Bruceo, projektowane przez Juliusza Strawińskiego oraz Bruce'a Robertsa są cenione za ich wysoką dzielność w trudnych warunkach. Jacht posiada Orzeczenie o Zdolności Żeglugowej PZŻ obowiązujące w „Rejonie 4”- czyli żegludze oceanicznej, przy sile wiatru bez ograniczeń, fali bez ograniczeń.
Parametry hydrodynamiczne kadłuba jak: położenie środka wyporu, wzdłużny rozkład wyporności, kąt wejścia wodnicy konstrukcyjnej ustalono z założeniem, że jacht będzie optymalny hydrodynamicznie w warunkach silnych wiatrów. Wysoka wolna burta i wyraźnie pełnotiwe nawisy w połączeniu ze skupieniem mas w pobliżu środka ciężkości jachtu, zagwarantować mają suchą i szybką żeglugę na fali.

Wyposażenie s/y Bara - Bara i parametry techniczne:

DANE TECHNICZNE:
Długość: 15 m 
Szerokość: 4,04 m
Zanurzenie: 2,35 m 
Waga: 18 t
Wysokość masztów: grot 15 m, bezan 11 m, 
Gatunek stali: stal EH36 kadłubowa, grubość blachy: 4-12 mm 
Powierzchnia ożaglowania: 80 m²
Współczynnik balastowy R = 0,298 
Zbiorniki na wodę: 800 l., na paliwo 550 l

WYPOSAŻENIE RATOWNICZE
Tratwa ratunkowa SOLAS B - PACK
Radiopława EPIRB z GPS
PLB dla kapitanów s/y Bara Bara
Komplet pirotechniki na akweny pełnomorskie i oceaniczne
Kamizelki ratunkowe SOLAS
Asekuracyjne pasy pneumatyczne
3* Gaśnica ABC + koc + toporek

SILNIK i STER:
Silnik Krab 60 KM, prędkość: marszowa: 6 węzłów; maks. 8 węzłów
Ster: hydrauliczny układ sterowania
Przekładnia: Przekładnia mechaniczna, ślimakowa w oleju, zamocowana bezpośrednio na przedłużeniu trzonu sterowego

NAWIGACJA 
Transponder AIS Raymarine A650
Ploter map Raymarine A77, mapy navionics gold
Laptop z C-mapami + papier
Sekstant, radiostacja VHF z DSC Simrad RD 68
Ręczna VHF, Midland Pacific
Sonar SeaScout Forward Horizontally Underwater Radar
Navtex

POKŁAD 
Winda kotwiczna elektryczna. 1200 W. Łańcuch 10. 100 m.
Ponton parsuna - nowy na 5 osób + silnik 2suw Mariner 3,5 KM

ŻAGLE:
Wszystkie żagle jachtu posiadają możliwość rolowania. Oprócz nich na wyposażeniu znajdują się klasyczne sztaksle, zapinane na odrębnym sztagu.

Hotel: Jacht, w swoim przytulnym wnętrzu posiada 12 koi z fartuchami sztormowymi, które zapewniają bezpieczeństwo podczas płynięcia w trudniejszych warunkach.Z możliwością redukcji do 10, lub do 8 (koje składane). Na jachcie znajduje się kingston, z możliwością korzystania z prysznica. Przestronny kambuz z lodówką i zamrażalką, 2-palnikową kuchenką i piekarnikiem, mocowaną na kardanie.
Ogrzewanie WEBASTO, ciepła woda
2 zejściówki i dwa kokpity (nawigacyjny i hotelowy). 
Ponadto zapewniamy poduszki z poszewkami, prześcieradła i koce.

Szkoła Navigare Yacht Club powstała z pasji do żeglowania i nauczania. Naszą misją od 2011 jest prowadzenie rejsów morskich tak, aby dzielić się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem oraz szkolenie żeglarskie zgodne z Systemem Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego.

Nie prowadzimy szkoleń masowych i rejsów czysto turystycznych, nie gwarantujemy patentu każdemu, kto zapisze się na kurs. Na rejsach i szkoleniach uczymy żeglarstwa klasycznego - zgodnego z etykietą jachtową, z zachowaniem pokory dla żywiołów wiatru i wody, z pełną wiarą, że szkolenie żeglarskie ma wydobyć z Was nie tylko dobrą technikę manewrowania jachtem, ale również odpowiednie do dowodzenia załogą cechy charakteru.

"Navigare necesse est, vivere non est necesse" - słowa te wypowiedział Pompejusz Wielki do kapitana, który nie chciał wypełnić swojego obowiązku nawigatora i wypłynąć na morze. Ta starożytna sentencja tłumaczona na język polski brzmi: "Żeglowanie jest koniecznością, życie nie jest koniecznością." Powyższa maksyma daje świadectwo o tym, że żeglarstwo jest dyscypliną uprawianą nie od dzisiaj. Wielowiekowa tradycja marynistyczna przekazywana była z pokolenia na pokolenie przez kolejnych kapitanów - nawigatorów. Pewien ułamek tej wiedzy dotarł również do nas.

Dobry żeglarz to nie tylko żeglarz doskonale wyszkolony technicznie, ale żeglarz świadomy wartości kultury żeglarskiej, żeglarz pokorny, bo świadomy potęgi wzburzonego morza, w końcu żeglarz otwarty na nowych ludzi, doświadczenia, wyzwania, bo żeglarstwo to także praca nad własnymi słabościami oraz hartowanie charakteru. Szkolimy i prowadzimy rejsy w oparciu o proste, sprawdzone zasady.

Co zabrać?

Podczas rejsu kluczową rolę odgrywają warunki pogodowe. Należy zabrać ze sobą odzież odpowiednią podczas zimnych i chłodnych dni. Konieczne jest spakowanie swetra lub polaru i ciepłej bluzy oraz długich spodni. Niezbędna będzie też kurtka przeciwdeszczowa lub sztormiak i spodnie przeciwdeszczowe. Zabieramy ze sobą kalosze, buty trekkingowe, zimową czapkę, rękawiczki, bieliznę termiczną i osobistą, a także dres, ręcznik, klapki pod prysznic i przybory toaletowe. Poza tym, pakujemy to, co uprzyjemni naszą żeglugę i wiąże się z preferowanym sposobem spędzania czasu. Pasjonaci fotografii i osoby robiące zdjęcia powinny pamiętać o aparacie. Dobrą decyzją będzie wzięcie latarki, śpiwora, kubka termicznego i termosu oraz apteczki i obcej waluty. Konieczne jest także posiadanie odpowiednich dokumentów, czyli dowodu osobistego lub pasportu oraz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), a także patentów i książeczek żeglarskich i indywidualne ubezpieczenie KL i NNW. Niedobrym pomysłem będzie spakowanie się w walizkę, która zajmuje na pokładzie zbyt dużo miejsca. Zabieramy też oczywiście telefon komórkowy, który powinien zawierać dane kontaktowe do najbliższych oraz mieć włączony roaming.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Nasze zakwaterowanie to dwuosobowe kajuty. Żeglujemy wygodnym, dobrze wyposażonym, ogrzewanym jachtem pełnomorskim z dostępem do ciepłej wody. Zaopatrujemy się na miejscu. Przygotowujemy także posiłki na pokładzie lub stołujemy się w restauracjach.

Koszty

Składamy się na kasę jachtową, z której pokrywamy wydatki związane z paliwem, opłatami portowymi i prowiantem. Składka wynosi 400 zł od osoby. Do kosztów należy także wliczyć opłatę obowiązkowego ubezpieczenia KL i NNW w wysokości ok. 50 zł od osoby.

Zasady panujące na rejsie

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy na niełatwym akwenie, co oznacza, że czeka nas wymagająca żegluga w trudnych warunkach. Pracujemy w grupie, pełnimy wachty i pozostajemy pod opieką kapitana. Mierzymy się z wymagającym żywiołem morskim, dlatego polegamy na sobie i wyrabiamy w sobie odpowiednie żeglarskie umiejętności oraz zachowania na jachcie. Trasa rejsu jest uzależniona od warunków atmosferycznych. Nasza wyprawa jest przeznaczona dla osób, które posiadają żeglarskie doświadczenie.

Cena zawiera:
 • Pobyt i zakwaterowanie na jachcie podczas rejsu. Jacht jest do dyspozycji załogi przez cały okres rejsu.
 • Ubezpieczenia NNW i KL. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. Obejmujące między innymi wydatki przeznaczone na świadczenia medyczne podczas wyjazdu turystycznego. Ubezpieczenia zapewnia organizator.
  Obszar roboczy 12 kopia
 • Pełną opiekę skippera oraz sprzątanie jachtu po rejsie. Cena zawiera obie usługi.
 • Opłaty portowe oraz inne opłaty związane z użytkowaniem jachtu. Cena zawiera wszystkie opłaty portowe. Są one pobierane ze wspólnej kasy jachtu.
 • Podatek VAT. Jest standardowo naliczany według regulacji prawnych.
 • Wyżywienie na jachcie. Wyżywienie na jachcie. Posiłki są finansowane z kasy na składkę jachtową - około 150 euro/os. Załoga stołuje się w lokalach gastronomicznych lub przygotowuje sama posiłki na jachcie.
 • Opłata klimatyczna. Miejscowa opłata związana z pobytem w miejscowościach turystycznych.
 • Paliwo do jachtu. Opłaty związane z zaopatrzeniem jachtu w paliwo pobierane są ze składki jachtowej.
Suma:
1400
IkonaNa rejsie może być zbierana składa burtowa. Zazwyczaj około 80-150 EUR. Sprawdź w opisie rejsu.
..lub zadaj pytanie
Podobne oferty
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Turcja - Rejs wakacyjny 7 dni
Fethiye - Marmaris - Fethiye
Jacht: Bavaria 46 C...
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
2095 zł

od b/d zł

 • 29/06 - 06/07/19
  8/8
  2619 złod2095
 • 06/07 - 13/07/19
  8/8
  2619 złod2095
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Nowość
Grecja - Rejs wakacyjny 7 dni
Lefkada - Zakynthos - Lefkada
Jacht: Bavaria 46 C...
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1990 zł

od b/d zł

 • 21/09 - 28/09/19
  8/8
  2494 złod1995
 • 28/09 - 05/10/19
  8/8
  2488 złod1990
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Zadar - Rab - Zadar
Jacht: Dufour 45
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1745 zł

od b/d zł

 • 13/07 - 20/07/19
  7/7
  2994 złod2395
 • 22/06 - 29/06/19
  7/7
  2869 złod2295
 • 11/05 - 18/05/19
  7/7
  2181 złod1745
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Split - Zadar - Split
Jacht: Cyclades 43.4
 / 
Rocznik: 2008
osoba już od
1695 zł

od b/d zł

 • 13/07 - 20/07/19
  8/8
  2494 złod1995
 • 03/08 - 10/08/19
  8/8
  2400 złod1920
 • 24/08 - 31/08/19
  8/8
  2263 złod1810
 • 14/09 - 21/09/19
  8/8
  2119 złod1695
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Biograd - Vodice - Wodospady Krka -...
Jacht: Premium
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1390 zł

od b/d zł

 • 03/08 - 10/08/19
  7/7
  3063 złod2450
 • 13/07 - 20/07/19
  7/7
  2813 złod2250
 • 17/08 - 24/08/19
  7/7
  2813 złod2250
 • 29/06 - 06/07/19
  7/7
  2688 złod2150
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Pirovac - Rijeka - Pirovac
Jacht: Bavaria 49
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1250 zł

od b/d zł

 • 15/06 - 22/06/19
  10/10
  1813 złod1450
 • 31/08 - 07/09/19
  10/10
  1813 złod1450
 • 18/05 - 25/05/19
  10/10
  1563 złod1250
 • 01/06 - 08/06/19
  10/10
  1563 złod1250

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Najlepsza baza ofert
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Najniższa cena
korzyści kompleksowa oferta
Kompleksowa oferta
korzyści profesjonalny skipper
Profesjonalny skiper
240Ofert rejsów
32 981Mil morskich w ofercie
18 509Połączeń lotniczych
435Atrakcji turystycznych
1 757Wolnych koi