Ocean Atlantycki - Rejs turystyczno-szkoleniowy

Trasa:
Sao Vicente
Ikona
Sao Nicolau
Ikona
Sao Vicente
Typ rejsu:
IkonaDla wszystkich
Ikona
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Operator
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Ikona
Firma zarejestrowana w Polsce
Ikona
Polskojęzyczny sternik
Ikona
Bezpieczny dla początkujących
Ikona
Elastyczne zasady anulowania

Rejs po Cabo Verde - Wyspach Zielonego Przylądka

Ważne: Nie musisz posiadać doświadczenia żeglarskiego. Opieka sternika oraz nocleg na jachcie w cenie.

Przygotowaliśmy propozycję rejsu po najmniej odkrytym archipelagu świata. Cabo Verde czyli Wyspy Zielonego Przylądka to rejon wolny od huraganów, w którym żeglowanie jest prawdziwą przyjemnością. Pływamy po Oceanie Atlantyckim, zwiedzając Republikę Zielonego Przylądka. Rejs ma charakter turystyczno - stażowy, istnieje możliwość zdobycia doświadczenia na wodach pływowych. Rejs zaczyna i kończy się w marinie Mindelo na wyspie Sao Vincente 

Wyspy Zielonego Przylądka leżą w Republice Zielonego Przylądka. Dokładniej mówiąc jest to państwo wyspiarskie na Oceanie Atlantyckim. Wyspy leżą na zachód od granicy kontynentu Afryki i obecnie jest członkiem Unii Afrykańskiej. Wyspy należą do archipelagu składającego się z 10 głównych wysp i 16 mniejszych wysepek. Podzielone są one na dwie grupy - wyspy zawietrzne, położone na północy archipelagu i podwietrzne, na południu. Do pierwszej grupy należą wyspy: Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal i Boa Vista, a do grupy południowej: Maio, Santiago, Fogo i Brava.

Krajobraz wysp jest górzysty. Na jednej z nich znajduje się najwyższy szczyt będący aktywnym wulkanem, w wysokości 2829 m n.p.m zwanym Picolo do Fogo. Wszystkie duże wyspy są zamieszkane, poza wyspą Santa Luzia. Jak mówi legenda wyspy są dziełem Boga. Kiedy Bóg tworzył z gliny człowieka, resztki strząsnął nad wodą oceanu. Te kilkanaście rozsypanych drobin na Oceanie Atlantyckim stworzyło archipelag Wysp Zielonego Przylądka. Grecy natomiast uznawali wyspy za miejsce spoczynku cnotliwych mężów. To na wyspach mieli zaznać wiecznego spokoju i nieśmiertelności. Wyspy były symbolem idylli, bez trosk i zmartwień.Główną gałęzią gospodarki wysp zielonego przylądka jest rolnictwo. Uprawia się tu kukurydzę, ziemniaki, maniok, groch, orzechy kokosowe, trzcinę cukrową, banany i daktyle. Ze względu na trudne warunki klimatyczne na wyspach i małą ilość wody, uprawy są dość utrudnione. Dużą rolę odgrywa rybołówstwo, chociaż ze względu na mały rozwój technologiczny połowów, nie jest w pełni wykorzystywany połów ryb. Na eksport pozyskiwana jest także sól morska. Występują tu także bazalt, kaolin i gips, najczęściej stosowane do budowy domów i do przemysłu budowlanego.

Turystyka skupia się głównie na wyspach Sal, Boa Vista i Sao Vicente. To te miejsca przyciągają piaszczystymi plażami, znakomitymi warunkami do uprawiania sportów wodnych, kuchnią i licznymi miejscami noclegowymi.  Stare Miasto Ribeira Grande de Santiago na największej wyspie Santiago zostało wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i zaliczone do siedmiu cudów byłych kolonii portugalskich. Jest także najstarszą europejską miejscowością subtropikalną. Na wyspy można dostać się dzięki kilku lotniskom ,m.in.: port lotniczy Praia na wyspie Santiago,  lotnisko na wyspie Sal czy Sao Vicente. Wyspy wyróżniają się nie tylko wcześniej wspomnianymi białymi dziewiczymi plażami. Miłośników wody do przyjazdu przekonają błękitne wody oraz skarby rafy koralowej. Miłośników natury i wycieczek pieszych - góry, zalesione wąwozy i księżycowe równiny. Do atrakcji wartych uwagi zaliczyć należy: Pedra de Lume, czy Fontona.

Najwięcej atrakcji na wyspie skierowanych jest dla turystów żądnych aktywnego wypoczynku. Wędrówki po górach, nurkowanie wśród wraków, wędkowanie i surfing są tu na porządku dziennym. Ciekawostką jest fakt, że z miasteczka Mindelo pochodzi gwiazda światowej sceny muzycznej – Cesária Évora.

Czytaj wiecej...
Plan rejsu
Mapa rejsu
Uaktywnij
Atrakcje
Jacht
Opis szczegółów rejsu
Proces rezerwacji

Poznaj atrakcje, miejsca i zabytki które zwiedzisz podczas rejsu na trasie Sao Vincente - Sao Nicolau - Sal - Boa Vista - Sao Vincente

Zwiedzanie
rejsomat.pl
Sao Vicente
Wyspy Zielonego Przylądka...
Sao Vincente to Wyspa Zielonego Przylądka należąca do archipelagu Wysp Zawietrznych, w Państwie Republiki Zielonego Przy...
Powietrze: 23-28 °C
Woda: 27 °C
Zwiedzanie
rejsomat.pl
Sao Nicolau
Wyspy Zielonego Przylądka...
São Nicolau, to Wyspa Zielonego Przylądka należąca do archipelagu Wysp Zawietrznych, w Państwie Republiki Zielonego Przy...
Powietrze: 23-28 °C
Woda: 27 °C
Wypoczynek
Wyspy Zielonego Przylądka Sal
Sal
Wyspy Zielonego Przylądka...
Wyspa Sal, to jedna z wysp archipelagu Cabo Verde (Wysp Zielonego Przylądka), zaliczana do wysp zawietrznych, położona o...
Powietrze: 23-28 °C
Woda: 27 °C

*Pogoda jest prognozowana na podstawie danych historycznych dla planowanego okresu pobytu: 01.08 - 08.08.2020

Czarterowy - Sun Odyssey 519 (rocznik 2019) (lub podobny)

sun-odyssey-519-386.jpg
sun-odyssey-519-986.jpg
messa.jpg
sun-odyssey-519-458.jpg
rozkład pomieszczeń.jpg
sun-odyssey-519-386.jpg
sun-odyssey-519-986.jpg
messa.jpg
sun-odyssey-519-458.jpg
rozkład pomieszczeń.jpg
Udogodnienia

WC pokładowe - Wygodna laminowana kabina WC z prysznicem.   •   Prysznic - Dokładna ilość znajduje się w opisie jachtu.   •   Wyposażona kuchnia - Kuchnia na jachcie posiada niezbędne wyposażenie do przygotowywania posiłków.   •   Apteczka - Wyposażenie zgodne z normą UE.   •   Wyposażenie nawigacyjne - Niezbędne wyposażenie do prawidłowego nawigowania podczas rejsu.   •   Autopilot - Autopilot na wyposażeniu jachtu.   •   Ponton - Ponton wraz z silnikiem do dyspozycji załogi.

Opis jachtu

Ważne: Jacht będzie prowadzony przez profesjonalnego, polskojęzycznego sternika.

Ten jacht będzie czarterowany przez polskiego operatora na potrzeby tego rejsu. Oznacza to, że typ, rocznik i wyposażenie jachtu mogą ulec zmianie, gdyż nie zawsze opisany model jest dostępny w dniu wypłynięcia. Zmiany rozbieżności są drobne, a zastępczy jacht jest w podobnej klasie i standardzie wyposażenia jak planowany.

Jach posiada na pokładzie dwie kajuty dwuosobowe  z prywatną łazienką, trzy kajuty dwu  osobowe ze wspólną łazienką oraz wydzieloną kajutę kapitana.

Trasa rejsu


Trasa rejsu może ulec zmianie na skutek złych warunków atmosferycznych, problemów technicznych lub niedyspozycji załogi. 

Zasady panujące na rejsie


Uczestnicy rejsów stanowią pełnoprawną załogę jachtu i podlegają kapitanowi - wykonują powierzone prace związane z prowadzeniem i funkcjonowaniem jachtu. Nie zabieramy w rejs problemów z lądu. Unikamy rozmów na tematy światopoglądowe czy polityczne. Tradycją rejsów jest to, że zwracamy sie do siebie po imieniu. Pogoda ducha, uśmiech i chęć pomocy sobie nawzajem są niezbędne.

Istnieje możliwość uzyskania opini po rejsie potwierdzającej staż morski. Jeśli chciałbyś uzyskać opinię, zabierz ze sobą na rejs wydrukowany formularz PZŻ. 

Co zabrać?


Konieczne jest zabranie dowodu osobistego, a posiadanie paszportu jest mocno zalecane a w przypadku rejsów poza UE niezbędne. Ponadto prosimy zadbać o indywidualne ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą (zarówno karty EKUZ, jak i dodatkowe ubezpieczenie). Prawo jazdy również może się przydać. Na żeglowanie w ciepłych rejonach zabieramy ze sobą lekką odzież na słoneczne dni, nakrycie głowy, krem z filtrem, obuwie z jasną i antypoślizgową podeszwą. Bagaż należy spakować w miękką torbę lub plecak bez stelaża - na jachcie nie ma miejsca na przechowywanie twardych walizek.

Zakwaterowanie


Żeglujemy wygodnym jachtem jednokadłubowym który posiada niezbędne wyposażenie do przyjemnej i bezpiecznej żeglugi. Jest to duży, wygodny i dobrze utrzymany jacht.

Wyżywienie


Każdego pierwszego dnia rejsu zakładana jest wspólna kasa okrętowa, z której robione jest zaopatrzenie jachtu. Tradycją rejsów jest gotowanie z lokalnych produktów. Posiłki przygotowujemy we własnym zakresie. Rotacyjnie każda kabina przygotowuje posiłki dla uczestników z produktów zakupionych lokalnie. Możliwość korzystania z restauracji na wyspach. 

Koszty


Łączna cena rejsu składa się z dwóch składowych - ceny rejsu oraz składki burtowej opłacanej na miejscu. Cena rejsu obejmuje udział w rejsie, jacht i usługę kapitana, ponton z silnikiem, klimatyzację, pościel, sprzęt do snurkowania. Składka burtowa zbierana w dniu zaokrętowania zostanie przeznaczona na zakup produktów żywieniowych, paliwo do jachtu, opłaty administracyjne i portowe, końcowe sprzątanie jachtu. Wynosi ona około 175 euro. Skiper jest zwolniony z wpłaty do kasy i pozostaje na utrzymaniu załogi. Cena rejsu nie obejmuje transportu, ubezpieczenia indywidualnego oraz kaucji za jacht.Zgodnie ze zwyczajem w rejsach żeglarskich uczestnicy solidarnie pokrywają wymaganą przez armatora kaucję za jacht  na pokrycie m.in ewentualnych strat/zniszczeń w wynajmowanym jachcie. Kaucja wynosi 400 euro za osobę. Gdy przy zwrocie sprzętu nie będzie uwag - kaucja jest zwracana. Kaucja może być wnoszona gotówką lub jako blokada na karcie płatniczej/kredytowej. Opcjonalnie można wykupić ubezpieczenie kaucji która redukuje kaucję za jacht zwykle do 500 euro.

Twoje bezpieczeństwo i satysfakcja jest zawsze priorytetem.

Serwis Rejsomat jest pośrednikiem w procesie rezerwacji i naszym zadaniem jest zadbanie, aby ten proces był dla Ciebie jak najmniej uciążliwy. Po rezerwacji przejmujemy rolę pośrednika i rozmawiamy w Twoim imieniu z operatorem rejsu.

Nasza usługa jest zupełnie darmowa, a ponadto gwarantujemy Ci, że cena w Rejsomacie będzie taka sama lub lepsza jak u operatora. Do momentu podpisana umowy i wpłaty zaliczki możesz zrezygnować z rezerwacji bez jakichkolwiek opłat. Pamiętaj jednak, że warto szybko rezerwować rejs gdyż miejsca na nim znikają szybciej niż się wydaje.

Rezerwacja odbywa się w trzech prostych krokach:

Rezerwacja w Rejsomacie
Złożenie rezerwacji zajmuje 45 sek.
Przetwarzanie i weryfikacja
Proces ten trwa 15-45 minut.
Akceptacja i kontakt
Kontakt nastąpi do 24h.


Jesteśmy również tutaj po to, aby pomóc Ci dokonać wyboru najlepszego środka transportu. Wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze połączenia lotnicze, znajdziemy najbardziej komfortowy transport lądowy. Wszystko dla Twojej wygody.


Gwarancja 100% satysfakcji i zawsze elastyczne zasady anulowania rezerwacji.

Załoga Rejsomat.pl
Cena 2699 zł zawiera:
 • Opiekę skippera.Doświadczony i wykwalifikowany skipper.
 • Zakwaterowanie na jachcie.Jacht jest do dyspozycji załogi przez cały czas trwania rejsu.
 • Podatek VAT.Naliczany standardowo według regulacji prawnych.
 • Opinia PZŻ z rejsu.Po rejsie otrzymasz opinię potwierdzającą Twój staż morski.
Składka burtowa 782 zł obejmuje:
 • Internet Wi-Fi.Zapewniamy stały dostęp do internetu na pokładzie.
 • Paliwo do jachtu.Opłaty związane z zakupem paliwa na całą trasę rejsu.
 • Opłaty portowe.Zezwalające na postoje w marinach.
 • Wyżywienie na jachcie.Przeczytaj więcej w opisie szczegółów rejsu.
 • Opłata klimatyczna.Miejscowa opłata związana z pobytem w miejscowościach turystycznych.
 • Sprzątanie jachtu.Po zakończonym rejsie, przygotowanie do przyjęcia następnej załogi.
Cena nie zawiera:
 • Ubezpieczenie NNW.Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.
 • Ubezpieczenie KL.Ubezpieczenie kosztów leczenia.
 • Transport.Transport do miejsca rozpoczęcia rejsu oraz/lub droga powrotna. Sprawdź...
 • Transfer z lotniska.Transfer z lub na lotnisko w przypadku transportu lotniczego.
 • Kaucja.Sprawdź w szczegółach rejsu czy jest wymagana.
Podobne oferty
Rejs po Bałtyku z Rugią i Kopenhagą
Bałtyk - Rejs turystyczno-szkoleniowy 7 dni
Świnoujście - Sassnitz - Kopenhaga...
Jacht: Bavaria Cruiser 38
  /  
Rocznik: -
osoba już od
1300 zł

od 763 zł

 • 17/10 - 24/10/20
  7/8
  1625od1300
Jachtowy sternik morski - kurs z egzaminem
Chorwacja - Rejs szkoleniowy 7 dni
Pirovac - Sibenik - Pirovac
Jacht: Bavaria 44
  /  
Rocznik: -
osoba już od
1849 zł

od 487 zł

 • 26/09 - 03/10/20
  1/8
  2122od1849
Rejs w Hiszpanii poza sezonem
Hiszpania - Rejs turystyczno-szkoleniowy 7 dni
Lagos - Gibraltar - Kadyks - Lagos
Jacht: Bavaria Cruiser 37
  /  
Rocznik: 2015
osoba już od
1890 zł

od 520 zł

 • 25/10 - 01/11/20
  6/6
  2363od1890
 • 01/11 - 08/11/20
  6/6
  2363od1890
Jachtowy Sternik Morski w Chorwacji
Chorwacja - Rejs szkoleniowy 7 dni
Pirovac – Pirovac
Jacht: Bavaria 46
  /  
Rocznik: 2008
osoba już od
2116 zł

od 487 zł

 • 26/09 - 03/10/20
  2/6
  2416od2116
 • 03/10 - 10/10/20
  4/6
  2416od2116
 • 10/10 - 17/10/20
  1/6
  2416od2116
 • 17/10 - 24/10/20
  4/6
  2416od2116
Rejs po Wyspach Kanaryjskich
Hiszpania - Rejs wakacyjny 7 dni
Teneryfa - Gran Canaria - La Palma...
Jacht: Sun Odyssey 449
  /  
Rocznik: 2017
osoba już od
2170 zł

od 317 zł

 • 26/12 - 02/01/21
  7/8
  2920od2470
 • 14/11 - 21/11/20
  7/8
  2545od2170
 • 21/11 - 28/11/20
  7/8
  2545od2170
 • 05/12 - 12/12/20
  7/8
  2545od2170
Jesienny Rejs One Way Francja Portugalia
Hiszpania - Rejs turystyczno-szkoleniowy 13 dni
Brest - La Coruna - Porto - Lizbona
Jacht: Bavaria Cruiser 37
  /  
Rocznik: 2015
osoba już od
3316 zł

od 472 zł

 • 05/10 - 18/10/20
  6/6
  4144od3316

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
22Ofert rejsów
3 023Mil morskich w ofercie
1 697Połączeń lotniczych
616Atrakcji turystycznych
161Wolnych koi