Ważne: Kapitan nazywany skipperem 😉 oraz nocleg na jachcie są w cenie każdego rejsu.
Rejs ten daje nam wyjątkową szansę - rozpoczynamy nasze wakacje w Europie, a kończymy w Afryce, skąd po zakończeniu rejsu wrócimy do domu.
Naszym punktem początkowym jest Malta, a dokładniej jej stolica Valleta. Miasto to jest najdalej wysuniętą na południe stolicą Europy, z silnymi wpływami zarówno Wielkiej Brytani, Francji czy Włoch. Znajdziemy tam mnósto interesujących zabytków. Z Malty wyruszamy w kierunku włoskiej wyspy - skalistej Lampedusie. Kolejnym punktem na trasie jest wybrzeże Afryki. Dotrzemy do portu w Monastyrze, tunezyjskiego kurortu, gdzie zanurzymy się w kulturze arabskiej.
Na rejsie mamy równiez okazję do kapieli oraz nurkowania w nagrzanych słońcem wodach Morza Śródziemnego.
Nie trzeba mieć doświadczenia żeglarskiego. Wystarczy tylko chęć przeżycia przygody i gotowość do wzięcia udziału w życiu jachtowym.Po rejsie każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu PZŻ i RYA.
Punkty programu mogą ulec zmianie w wyniku warunków pogodowych. Jeśli warunki zmuszą nas do tego zmodyfikujemy trasę w najodpowiedniejszy sposób.
Przykładowe punkty trasy:
Valletta jest stolicą Malty. Miasto znajduje się na półwyspie Sciberras, pomiędzy dwiema zatokami: Marsamxett i Grand Harbour. Funkcjonują to dobre połączenia lotnicze. Jest to jedno z miejsc o największym zagęszczeniu zabytkowych obiektów na świecie. Valletta znalazła się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO oraz została wybrana Europejską Stolicą Kultury na rok 2018. W mieście znajduje się około 320 historycznych budowli. Mieszczą się tu obiekty pochodzące jeszcze z XVI wieku, wniesione za czasów panowania zakonu joannitów. Przeważającym stylem architektonicznym jest styl barokowy z elementami manieryzmu, neoklasycyzmu i form nowoczesnych. Okres II wojny światowej pozostawił poważne uszkodzenia na zabudowie miasta, zwłaszcza w przypadku zniszczonej Opery Królewskiej. O szczególnej historycznej wartości Valletty świadczą fortyfikacje miejskie składające się z bastionów, umocnień i kawalerów oraz wspaniałe barokowe pałace, ogrody i kościoły. Mieszczą się tu m.in.: konkatedra św. Jana, prokatedra św. Pawła, kościół Karmelitów, piękne ogrody Barraka, Pałac Wielkiego Mistrza i wiele innych wspaniałych budowli. Warto udać się do kilku muzeów ze wspaniałymi wystawami, takich jak Narodowe Muzeum Archeologii, Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych i Narodowe Muzeum Wojny. Jako centrum kulturalne, Valletta ma także do zaoferowania kilka ośrodków kulturalnych, takich jak wspomniana, przebudowana Opera Królewska oraz Teatr Manoel. Odbywają się także coroczne imprezy o charakterze muzycznym oraz filmowym. Oczywiście znajduje się tu także kilka świetnych śródziemnomorskich restauracji, z których najbardziej polecane to Dinner In The Sky Malta, The Submarine oraz Adesso.
Wyspa o powierzchni 20,2 km2 pochodzenia wulkanicznego, znajdująca się na Morzu Śródziemnym, jest największą włoską wyspą z Wysp Palegijskich. Wyspa znajduje się pomiędzy Maltą a Tunezją. Jej nazwa pochodzi od słowa lepas - skała, ze względu na skalisty krajobraz. Inni uważają jednak, że słowo jest pochodzenia greckiego, które używane jest w Grecji jako słowo - ostryg, o czym miała świadczyć obfitość ostryg wokół wyspy. Jeszcze inni uważają, że nazwa jest pochodną słowa ‘lampas’ - pochodnia, gdyż na wyspie zamieszczono światła służące żeglarzom pływającym po wodach dotrzeć do domu. Wyspa ma skalisty charakter z charakterystyczną, wapienną kolorystyką. Góra - Monte Alberto del Sole w wysokości 133 metrów n.p.m. jest najwyższym punktem na wyspie, a cała wyspa podlega obszarowi chronionemu. Jest często także reklamowana jako świetna alternatywa wyjazdu do Egiptu.
Będąc na Wyspie, warto zwiedzić także Plażę/Wyspę Królików - Isola dei Conigli, na której spotkać można morskie żółwie Caretta caretta składające swoje jaja w okresie lęgowym. Tu także zobaczymy Cala Pulcino - Zatokę Kurczaka. Wszystko to, funkcjonuje jako rezerwat przyrody Baia dei Conigl. Najczęściej fotografowanymi miejscami na wyspie jest własnie Plaża Królików, ale tu także można na co dzień obcować z delfinami i napawać się pięknymi widokami.
Monastyr to znane miasto portowe na środkowo-wschodnim wybrzeżu Tunezji, w którym znajduje się także marina - przystań jachtowa oraz dwa pola golfowe. Miasto położone jest 15 km na południe od Susy. Między Monastyrem a Susą znajduje się międzynarodowy port lotniczy Monastir, dzięki czemu do miasta docierają liczni turyści. Tu także narodził się i zmarł pierwszy prezydent Tunezji.
Ze względu na swoją architekturę, poza turystami miejscowość przyciąga także filmowców. To tu, w Ribat Harthema, grane były sceny m.in., do filmów “Życie Chrystusa”, “Żywot Briana” czy “W pustyni i w puszczy”. Ribat dawniej był klasztorem muzułmańskim i twierdzą broniącą wybrzeża. Dziś jest jednym z najbardziej popularnych i atrakcyjnych miejsc dla turystów, ze względu na charakter swojej zabudowy.
Nazwa miasta wywodzi się od chrześcijańskiego klasztoru. Region przekształcał się przez lata z małej wioski rybackiej w jeden z najpiękniejszych tunezyjskich kurortów. W dużej mierze turystów przyciągają do miasta rozległe plaże i czyste morze, ale wartościowymi atrakcjami głównie zabytki godne polecenia. Plaża, port i promenada są najbardziej oblegane przez turystów, a spacer wzdłuż portu jachtowego pozwala zachwycić się nadwodnym krajobrazem. Poza plażami nad Zatoką Monstiru, można odpocząć na małej wysepce zwanej Wysepką Gołębi lub na skalistych wysepkach połączonych z lądem groblami. Na końcu wyspy znajdują się ruiny osady kartagińskiej i małe stanowisko archeologiczne.
Nasz wyśmienicie wyposażony egzemplarz to wersja posiadająca 4 kabiny dwuosobowe z płaskimi kojami, elektryczne toalety, powiększone akumulatory (4x200 + 200Ah), panele słoneczne, generator wiatrowy, elektronikę B&G z 2014 roku, AIS CLASS B, radar, dwie lodówki i wiele innych przydatnych oraz zwiększających bezpieczeństwo elementów wyposażenia.
OrtemSails to miejsce ludzi otwartych, ciekawych świata, dla Was !!!
Jesteśmy rodzinną prężnie działającą firmą organizującą rejsy morskie na prawie wszystkich akwenach m.in. Morzu Egejskim, Morzu Śródziemnym, w Tajlandii, Malezji, na Polinezji Francuskiej, w Nowej Zelandii, na Oceanie Atlantyckim, po Pacyfiku czyli Oceanie Spokojnym.
Pływaliśmy i pływamy m.in. w takich miejscach jak:
Polinezja Francuska, Karaiby, Wyspy Kanaryjskie, Nowa Zelandia, Grecja, Chorwacja, Korsyka i Sardynia, Seszele, Morze Północne, Bałtyk - od Polskiego wybrzeża aż po sama północ - zorganizowaliśmy dwie wyprawy Baltic Tour za koło podbiegunowe.
Organizujemy i prowadzimy rejsy i szkolenia w dowolnym zakątku świata dla osób indywidualncych, grup znajomych, firm i większych grup zorganizowanych.
Właścicielem firmy jest Jan Domański, kapitan jachtowy, od najmłodszych lat związany z wodą i żeglarstwem. Pasjonat od dzieciństwa. Lubi krzewić dobre zasady obowiązujące na wodzie, nie lubi arogancji i braku odpowiedzialności. Stara się czerpać możliwie dużo z życia dając innym jak najwięcej przyjemności - sprawia mu to radość i motywuje do dalszego działania.
Naszą pasją jest poznawanie nowych ludzi i dzielenie z nimi szczęśliwymi chwilami w przytulnych zatoczkach, gwarnych portach i innych ekscytujących miejscach na całej kuli ziemskiej... Za nami już wyprawa dookoła świata. W sezonie, gdy rejsów odbywa sie więcej, wspierają nas ludzie związani z wodą nie od dziś.
Co zabrać?
Podczas naszego rejsu kluczową rolę odgrywają warunki pogodowe. Należy zabrać ze sobą odzież odpowiednią zarówno podczas dni ciepłych, jak i tych chłodniejszych. Konieczne jest spakowanie swetra i ciepłej bluzy oraz długich spodni. Niezbędna będzie też kurtka przeciwdeszczowa. Dobrym pomysłem jest spakowanie sztormiaka Do wygodnego poruszania się po jachcie, należy zabrać ze sobą buty na miękkiej, białej podeszwie oraz buty do wody i pod prysznic a także sandały. Należy mieć na uwadze, że podłoże pod wodą jest najczęściej kamieniste i żwirowe. Ubrania na ciepłą pogodę powinny być jak najbardziej lekkie i przewiewne. Do naszego bagażu obowiązkowo należy także dołączyć krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne także z filtrem UV, ręcznik oraz nakrycie głowy. Poza tym, zabieramy ze sobą to, co uprzyjemni naszą żeglugę i wiąże się z preferowanym sposobem spędzania czasu. Pasjonaci fotografii i osoby robiące zdjęcia powinny pamiętać o aparacie. Nurkowie oraz pasjonaci sportów wodnych mogą zabrać ze sobą niezbędny sprzęt. Dobrą decyzją będzie wzięcie obcej waluty. Konieczne jest także posiadanie odpowiednich dokumentów, takich jak dowód osobisty i paszport.
Zakwaterowanie i wyżywienie
Nasze zakwaterowanie to dwuosobowe kajuty. Żeglujemy komfortowym, dobrze wyposażonym jachtem. Zaopatrujemy się na miejscu, nie narzucamy członkom załogi naszej kuchni, ale służymy radą w doborze produktów o najlepszej jakości. Możliwe jest zamówienie zaprowiantowania. Przygotowujemy również posiłki na jachcie.
Koszty
Cena rejsu zawiera: noclegi na jachcie, usługi kapitana, pościel, gaz do kuchenki, szkolenie z obsługi jachtu, fotorelację oraz wspaniały wypoczynek.
Przyjmujemy zasadę kasy jachtowej. Każdy z członków załogi wpłaca 120-130 euro/tydzień, które wykorzystywane jest na zakup wyżywienia, wody, paliwa oraz dokonanie opłat administracyjnych i wizowych. Po rejsie kasa jachtowa jest rozliczana przez załogę. Należy również przygotować 100 euro na rzecz zwrotnej kaucji. Załoga zobowiązana jest również do opłaty za sprządanie końcowe - 120 euro za cały jacht. Atrakcje dodatkowe na lądzie nie są wliczone w cenę rejsu.
Zasady panujące na rejsie
Załoga pełni podczas rejsu 2-3-osobowe wachty. Każda wachta jest danego dnia odpowiedzialna za przyrządzenie posiłków i posprzątanie po nich. Podczas każdodniowego rejsu robimy małe przestoje i zażywamy kąpieli lub odwiedzamy niedostępne od strony lądu miejsca. Żeglujemy od 3-4 godzin dziennie do nawet całego dnia z uwzględnieniem postojów. Osoby wybierające się w rejs w pojedynkę prawdopodobnie będą dzielić kabinę z drugim uczestnikiem wyprawy. Załoganci nie muszą mieć doświadczenia żeglarskiego.
od b/d zł
od b/d zł
od b/d zł
od b/d zł
od b/d zł
od b/d zł