Chorwacja - Rejs wakacyjny

Trasa:
Dubrownik
Ikona
Kotor
Ikona
Budva
Ikona
Bar
Typ rejsu:
IkonaDla wszystkich
Ikona
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Średnia ocena:Znakomita 4,9
Ikona

Bardzo przyjemna atmosfera, odwiedziliśmy urokliwe zakątki Chorwacji. Profesjonalizm i duże doświadczenie Kapitana pozwoliły zdobyć nową wiedzę i przeżyć wspaniałe wakacje.

Karolina R.
Data dodania: 07/19/2016

Super rejs, wspaniałe wspomnienia.Polecam

Ela G.
Data dodania: 02/22/2017

Jak Pani wie byłem na rejsie dwa tygodnie i świetnie mi sie udało zwiedzić wiele portów bez powtarzania tej samej trasy. Miałem szczęście ,pogoda dopisała. Kapitan świetny z dużymi kompetencjami fachowymi...

R. Knopp
Data dodania: 06/27/2017

Rejs do Grecji zaliczamy do bardzo udanych. Spędziliśmy wspaniałe wakacje, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci. Warunki podczas rejsu były jak najbardziej zgodne z opisem. Jacht jest bardzo...

P. Kaczmarska
Data dodania: 12/05/2017

Jacht zadbany, przepływy przemyślane i bezpieczne, stały, dobry kontakt przed rejsem. Widoczne zaangażowanie w tworzenie doskonałych warunków spędzania wakacji sprzyja atmosferze wspólnoty i zachęca do...

Agnieszka D.
Data dodania: 07/11/2016

Jest mi bardzo miło że zostałem poproszony o opinię po rejsie w Grecji. Zacznę od kapitana Wiktor Kostrzewa moim skromnym zdaniem jest to osoba na odpowiednim miejscu, same plusy i zabrakło by mi słów...

Robert Rybak
Data dodania: 10/13/2017

Bardzo profesjonalne podejście do organizacji i bezpieczeństwa, doświadczenie na morzu i fantastyczna atmosfera - zdecydowanie polecam!

Paula R.
Data dodania: 07/13/2015

Pogoda dopisała, załoga również. Z jachtem wszystko w porządku - był w pełni sprawny i komfortowy. Opiekę i podejście skippera oceniam wzorowo. Był bardzo pomocny, plan rejsu ułożył z nami, wiedział sporo...

S. Ślosarczyk
Data dodania: 12/18/2017

Super organizacja rejsu. Świetny skipper. I przesympatyczni właściciele, których miałam okazję poznać :)

Magdalena S.
Data dodania: 10/20/2015

Chorwacja 2014. Było extra więc będzie Chorwacja 2016.

Zbigniew W.
Data dodania: 04/20/2016

Organizacja bardzo dobra. W zaistnialej sytuacji kryzysowej, postawa firmy wzorowa. Skipper Wojtek zawsze uśmiechnięty poprowadzil super rejs po Chorwacji. Dziękujemy⛵

Ewa S.
Data dodania: 10/10/2016
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Ikona
Sprawdzony organizator
Ikona
Skiper polskojęzyczny
Ikona
Kompleksowa oferta
Ikona
Elastyczne zasady anulowania

Rejs wakacyjny Dubrownik - Kotor - Budva - Bar


Ważne: Kapitan nazywany skipperem 😉 oraz nocleg na jachcie są w cenie każdego rejsu.

Żeglarki rejs po Morzu Adriatyckim i dwóch fascynujących krajach śródziemnomorskiej Europy to gwarancja udanej, żeglarskiej eskapady i wymarzonych wakacji. Wypoczywamy w sposób, który najbardziej nam odpowiada. Ogranicza nas tylko morze. Robimy krótkie przeloty od portu do portu. Poznajemy też malownicze wyspy i wybrzeże rajskiej Dalmacji.

Żeglujemy komfortowym jachtem i cieszymy się prywatnością, ustronnym wypoczynkiem oraz spokojnym akwenem Adriatyku, idealnym do odbywania relaksujących, turystycznych rejsów.

Żeby zostać uczestnikiem naszego rejsu nie trzeba posiadać żeglarskich umiejętności. Zabieramy ze sobą dobry humor, a gwarantujemy, że uśmiech nie będzie nas nawet przez chwilę opuszczał podczas morskiej eskapady. Ze względu na charakter wyprawy świetnie poczują się z nami początkujący żeglarze oraz rodziny z dziećmi.

Nasz rejs to mnóstwo atrakcji – malownicze plaże, urokliwe zatoki z bujną, śródziemnomorską roślinnością oraz doskonała, lokalna kuchnia i zabytkowe starówki, które czekają na zwiedzających. Odwiedzamy chorwacką perłę, czyli słynący z „Gry o tron” Dubrownik oraz malowniczą Zatokę Kotorską. Na naszej trasie może znaleźć się pełen zabytków Kotor, kurortowa i rozrywkowa Budva oraz zachwycające plaże czarnogórskiego Baru. Przebieg rejsu jest uzależniony od warunków pogodowych.

Kapitanem wyprawy jest doświadczony i wykwalifikowany skiper, który doskonale zna akwen i odwiedzane miejsca. Nasz rejs można potraktować jako cenną lekcję żeglarstwa, podczas której kapitan będzie nam służył swoją wiedzą i umiejętnościami. Dzięki niemu możemy się również cieszyć pełnym bezpieczeństwem. Żeglowanie to jego wielka pasja, którą chętnie podzieli się z załogą na pokładzie.

Jesienna pora roku zapewni nam optymalne warunki do żeglowania. Słońce prawie nie będzie nas opuszczać, a wyższe temperatury będą nam towarzyszyć przez cały czas wyprawy.

Wyprawa po Adriatyku pozwoli nam zdobyć pierwsze żeglarskie szlify. Nasz rejs będzie idealnym wyborem dla osób, które rozpoczynają swoją morską pasję. Kierujemy naszą ofertę do tych, którzy od wakacji oczekują czegoś więcej – przeżycia prawdziwej, niezapomnianej przygody, rozwijania nowych umiejętności i poczucia niemal nieograniczonej, morskiej wolności.

Komfortowy jacht zapewni doskonałe warunki do relaksującego wypoczynku na morzu. Pozwoli nam także na dotarcie do miejsc, które nie są dostępne od strony lądu i dla zwykłych turystów. Poznamy Chorwacje i Czarnogórę od zupełnie nowej strony. Nadmorskie miasta, adriatyckie wyspy i egzotyczne zatoki pokażą nam swoje inne, jeszcze bardziej fascynujące oblicze. Czekają nas spektakularne widoki i urzekający świat śródziemnomorskiego piękna.

Warunki naturalne Chorwacji i Czarnogóry świetnie sprawdzą się podczas żeglarskiego rejsu. Są to miejsca, które powinno się poznawać przede wszystkim od morskiej strony. Nasza wyprawa to wypoczynek, ale też codziennie nowe doznania, atrakcje i przygody w najpiękniejszych miejscach świata. Jeżeli właśnie tego oczekujesz od wymarzonych wakacji, nie czekaj i zarezerwuj miejsce na naszym rejsie jeszcze dziś!

Czytaj wiecej...
Plan rejsu
Mapa rejsu
Uaktywnij
Program
Jacht
Organizator
Opis szczegółów rejsu

Program naszego rejsu nie jest stały. Odwiedzamy kilka głównych portów, pozostałe punkty trasy są ustalane w zależności od preferencji załogi i warunków pogodowych. Główne przystanki naszej wyprawy:

 • Dubrownik

Dubrownik jest jednym z największych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast w regionie Dalmacji. Miejsce to słynie z dużej ilości świetnie zachowanych zabytków. W 1979 roku najstarsza część miasta została włączona w poczet Listy światowego dziedzictwa UNESCO.
W XVII wieku na obszarze miasta doszło do trzęsienia ziemi, które doprowadziło do bardzo poważnych zniszczeń. Podobnie katastrofalne w skutkach było oblężenie dokonane przez serbskie i czarnogórskie oddziały zbrojne. Mimo to, stare miasto Dubrownika zachowało swój XVII-wieczny kształt, głównie dzięki zakrojonym na szeroką skalę pracom konserwatorskim i rekonstrukcyjnym. Najbardziej charakterystyczną pozostałością po dawnych czasach są słynne mury okalające miasto. Do najciekawszych zabytków należą: główna ulica zwana Placą, wokół której zlokalizowane są niemal wszystkie historyczne obiekty, Wielka Fontanna Onufrego, Plac Luža z pałacem Sponza, Pałac Rektorów, Kolumna Rolanda oraz Kościół Zbawiciela. Wspaniałe, historyczne miasto ma dużo więcej do zaoferowania. Poza dobrze zachowanymi zabytkami , co roku odbywa się tu Dubrownicki Letni Festiwal, w ramach którego organizowane są spektakle teatralne, koncerty, imprezy folklorystyczne i wiele innych kulturalnych wydarzeń. Całe przedsięwzięcie ma dużą renomę i jest znane w całej Chorwacji. Jeszcze większą popularność miejscu przyniósł serial „Gra o Tron”, którego znaczna część scen była kręcona właśnie w Dubrowniku. Z tego względu oferowane są tu nawet wycieczki śladami świetnego filmu. Miasto jest także skupiskiem najlepszych w regionie restauracji, takich jak szczególnie polecane Pantarul, Lacroma i Vita Bella.

 • Kotor

Miasto Kotor jest jedną z najlepiej znanych miejscowości turystycznych w Czarnogórze. Atrakcyjność tego miejsca wynika z jego bogactwa historycznego. Mnogość zabytków i zachowanych fragmentów dawnego miasta spowodowała wpisanie najstarszej części na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Kotor to portowa miejscowość położona w nad zatoką Kotorską, otoczona masywami górskimi. Charakterystyczną i dominującą częścią krajobrazu obszaru miasta jest zatoka, która przypomina norweskie fiordy. Specyficzne położenie Kotoru i niedostępność tego miejsca z powodu głęboko wchodzącej w ląd zatoki i górzystej okolicy spowodowało, że miasto było bardzo trudne do zdobycia, a jednocześnie atrakcyjne dla najeźdźców. Przez lata Kotor przechodził w ręce różnych państw. Każde z nich też w pewien sposób zaznaczyło w nim swoją obecność. Bogatą historię miasta odzwierciedlają długowieczne zabytki pochodzące jeszcze z czasów średniowiecznych. Topografia Kotoru wciąż oparta jest na specyficznym średniowiecznym planie, dla którego charakterystyczne są kręte uliczki i nieregularne place. Budynki w nastarszej części miasta zostały skonstruowane w stylach romańskim, gotyckim, renesansowym i barokowych. Szczególnie warta zwiedzenia jest m.in. katedra św. Tryfona, pochodząca z XII wieku cerkiew św. Łukasza, majestatyczne bramy czy mury miejskie o długości ok. 4,5 km, które łączą się z twierdzą św. Jana wzniesioną na pobliskim wzgórzu. Warto udać się w kierunku kilku placów, np. Trg Bokeljske z XVIII-wieczny Pałacem Grgurin czy Trg Oktobarske revolucije, na którym koncentruje się życie kulturalne i społeczne tej części miasta. Kotor to też świetne restauracje, z których godne polecenia są: Tanjga, Konoba Portun i Ladovica Kitchen and Wine Bar.

 • Budva

Budva to jedno z najbardziej znanych miast kurortowych w Czarnogórze. Miejsce to jest szczególnie uczęszczane przez najbogatszych tego świata z powodu dużego nagromadzenia luksusowych hoteli, klubów i restauracji. Na przestrzeni lat miasto wykształciło sobie opinię ekskluzywnego miasta wczasowo-wypoczynkowego, które znane jest z głośnego i długiego życia nocnego.
Budva to miasto kojarzące się z luksusowym wypoczynkiem w najlepszych warunkach i tętniącymi życiem lokalami. Jednocześnie jest to miejsce urokliwe, które przyciąga swoją śródziemnomorską architekturą w stylu weneckim i wspaniałymi zabytkami. Zwiedzający powinni zainteresować się obszarem Starego Miasta, które znajduje się na wysuniętej w stronę Adriatyku części lądu. Ważnym ośrodkiem miasta jest otoczona murem starówka, odgrodzona dwiema bramami. Długie dzieje miasta zaowocowały regularnymi wystawami eksponatów w Muzeum Archeologicznym, mieszczącym się w byłym kościele przyklasztornym. Zainteresowani historią i architekturą odnajdą atrakcje w zabytkowych budynkach sakralnych i cytadeli. Częstym celem morskich wypraw jest pobliska wyspa św. Mikołaja, która zainteresuje ornitologów i pasjonatów świata zwierząt, bujnie się rozwijającego. Okolice miasta to także mnóstwo piaszczystych plaż, z których aż 8 może pochwalić się wyróżnieniem w postaci Błękitnej Flagi. W okolicy kąpielisk funkcjonuje wiele lokali gastronomicznych i klubów, które mają nieco bardziej swobodny charakter niż te w centrum miasta. Można więc stwierdzić, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Z miejscowych restauracji najbardziej polecane, to: Konoba Bocun, Konoba Portun i Restoran Lim.

 • Bar

Bar to nadmorskie miasto w południowej części Czarnogóry. Jest to jeden ze znanych w tym rejonie ośrodków turystycznych. Najbardziej rozpoznawalną cechą tego miejsca jest port. W pobliżu miasteczka znajduje się kilka interesujących kamienistych plaż.
Obszar gminy Bar rozciąga się na południowym brzegu Jeziora Szkoderskiego i obejmuje region Kajiny. Cały ten teren jest przeznaczony do rekreacji i turystyki pieszej, a natura pozostaje przeważnie nietknięta i bogata w roślinność. Mniejsze osady w pobliżu miasta Bar, takie jak Dobra Voda, Sutomore i Canj, są także często wybieranymi miastami przez turystów, ze względu na obecność długich, piaszczystych plaży. W samej miejscowości Bar znajduje się kilka atrakcyjnie turystycznych miejsc i obiektów. Warto zobaczyć jedno z najstarszych drzew oliwnych w Europie, pałac króla Nikola, fortecę Nehaj, górę Rumija oraz starówkę i zabytkową część miasta. Piękne widoki zapewni także wspaniały kamienny akwedukt, który jest jednym z najlepiej tego typu zachowanych obiektów byłej Jugosławii. Miasto Bar jest także znane z organizowanych imprez sportowych oraz dużej ilości miejsc związanych z aktywnością fizyczną. Istnieje tu dobrze rozwinięta turystyka sportów wodnych. W miejscowości organizowane są także wydarzenia związane z kulturą i rozrywką, takie jak festiwale muzyczne, festyny i dni morza. Miłośnicy regionalnej kuchni znajdą przynajmniej kilka miejsc dla siebie. Najbardziej polecane są restauracje: Kaldrma, Konoba Ribar i Restoran Savoia.

Bavaria Cruiser 37: Samsara (rocznik 2015)

Parametry
 • Długość: 37.83ft / 11.5m
 • Szerokość: 12ft / 3.7m
 • Wodnica: 29.33ft / 8.9m
 • Ożaglownie: 55.6m2
 • Wyporność: 5.36 tony
 • Balast: 1.78 tony
 • Silnik: Volvo
 • Produkcja od: 2000
 • Produkcja do: -
 • Projektant: J & J Design
 • Producent: Bavaria Yachts (GER)
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challenge289418.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challenge489418.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challenge589418.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challenge689418.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challenge760515.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeex00111659.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeex00211659.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeex00311659.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeex00411659.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeint00150952.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeint00350952.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeint00450952.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeint00550952.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeint00650952.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeint00750952.jpg
sstb00bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeex00511659.jpg
sstb1bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeint00211659.jpg
sstbadriatic_challenge_bavaria_37_cruiser_2015_Exterior 746569.jpg
sstbbavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challenge389418.jpg
sstbbavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengelayout130933.jpg
sstbbavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengelayout230933.jpg
sstbbavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengelayout330933.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challenge289418.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challenge489418.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challenge589418.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challenge689418.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challenge760515.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeex00111659.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeex00211659.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeex00311659.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeex00411659.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeint00150952.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeint00350952.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeint00450952.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeint00550952.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeint00650952.jpg
bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeint00750952.jpg
sstb00bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeex00511659.jpg
sstb1bavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengeint00211659.jpg
sstbadriatic_challenge_bavaria_37_cruiser_2015_Exterior 746569.jpg
sstbbavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challenge389418.jpg
sstbbavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengelayout130933.jpg
sstbbavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengelayout230933.jpg
sstbbavaria_cruiser_37_2015_yacht_charter_adriatic_challengelayout330933.jpg
Opis

Samsara to jacht typu Bavaria 37 wyprodukowany i oddany do użytku w 2015 roku, stworzony do komfortowej, bezpiecznej i szybkiej żeglugi. Do dyspozycji załogi są 3 kabiny, obszerna messa oraz łazienka z prysznicem. Jednostka została zaprojektowana dla maksymalnie 8 osób. W przestronnym kambuzie znajduje się lodówka, kuchenka, piekarnik gazowy oraz niezbędne naczynia i akcesoria kuchenne. Do dyspozycji załogi jest również TV LED, odtwarzacz DVD i CD oraz system nagłośnienia. Jacht wyposażony jest w system ogrzewania WEBASTO. Dodatkowo jednostka dysponuje otwieraną rufą, która staje się platformą kąpielową lub wygodnym trapem oraz gorącym prysznicem na pokładzie.

Spółka jest armatorem jachtu sy Samsara oraz partnerem/przedstawicielem handlowym wielu armatorów jachtów na całym świecie.

Spółka organizuje morskie rejsy szkoleniowe na jednostce własnej i jednostkach powierzonych oraz regaty i eventy żeglarskie na morzach i ocenach. Szkolenia/praktyki żeglarskie prowadzone według programów PZŻ oraz ISSA. Ponadto spółka pośredniczy w wynajmie jednostek pływających na wszystkich akwenach.

Właścicielem spółki jak i osobą prowadząca ww. działania jest Cezary Sławecki- dyplomowany nawigator, absolwent szkoły morskiej, kapitan jachtowy.

Co zabrać?
Podczas naszego rejsu kluczową rolę odgrywają warunki pogodowe. Należy zabrać ze sobą odzież odpowiednią zarówno podczas dni ciepłych, jak i tych chłodniejszych, najlepiej także nieprzemakalną i wiatrochronną. Konieczne jest spakowanie swetra i ciepłej bluzy oraz długich spodni, a także czapki, rękawiczek i szalu. Niezbędna będzie też kurtka przeciwdeszczowa. Dobrym pomysłem jest spakowanie sztormiaka, a przede wszystkim T-shirty, bawełniane koszulki lub z materiałów oddychających, bieliznę, pidżamę lub polar na noc, żeglarskie rękawiczki. Do wygodnego poruszania się po jachcie, należy zabrać ze sobą buty na miękkiej, białej podeszwie oraz buty do wody i pod prysznic a także sandały i kalosze. Należy mieć na uwadze, że podłoże pod wodą jest najczęściej kamieniste i żwirowe. Ubrania na ciepłą pogodę powinny być jak najbardziej lekkie i przewiewne. Do naszego bagażu obowiązkowo należy także dołączyć krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne także z filtrem UV, ręcznik oraz nakrycie głowy. Poza tym, zabieramy ze sobą to, co uprzyjemni naszą żeglugę i wiąże się z preferowanym sposobem spędzania czasu. Pasjonaci fotografii i osoby robiące zdjęcia powinny pamiętać o aparacie. Nurkowie oraz pasjonaci sportów wodnych mogą zabrać ze sobą niezbędny sprzęt. Dobrą decyzją będzie wzięcie latarki, apteczki i obcej waluty. Konieczne jest także posiadanie odpowiednich dokumentów, czyli dowodu osobistego oraz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), a także patentów i książeczek żeglarskich, jeżeli takie posiadamy. Na wjazd do Turcji obywatele Polski potrzebują paszportu oraz wizy. Niedobrym pomysłem będzie spakowanie się w walizkę, która zajmuje na pokładzie zbyt dużo miejsca. Zabieramy też oczywiście telefon komórkowy, który powinien zawierać dane kontaktowe do najbliższych oraz mieć włączony roaming i ładowarkę samochodową do sprzętów elektronicznych. Przydadzą się również korki do uszu.

Zakwaterowanie i wyżywienie
Nasze zakwaterowanie to dwuosobowe kajuty. Żeglujemy komfortowym, dobrze wyposażonym jachtem idealnym do bezpiecznych i szybkich rejsów. Mamy do dyspozycji 3 kabiny, obszerną messę oraz łazienkę z prysznicem. W przestronnym kambuzie znajduje się lodówka, kuchenka, piekarnik gazowy i inne przybory kuchenne. Zapewniamy również dostęp do TV LED, odtwarzacza DVD i systemu nagłośnienia. Dodatkowo jacht wyposażony jest w system ogrzewania WEBASTO i dysponuje otwieraną rufą, która może być platformą kąpielową lub wygodnym trapem oraz gorącym prysznicem na pokładzie. Zaopatrujemy się na miejscu. Przygotowujemy także posiłki na pokładzie. Najczęściej wyżywienie zapewniamy sobie w miejscowych restauracjach z lokalną kuchnią.

Koszty
Składamy się do kasy jachtowej po 100-150 euro na tydzień. Skiper jest zwolniony z wpłaty do kasy i pozostaje na utrzymaniu załogi. Wspólna kasa jachtowa pokrywa koszty wyżywienia, paliwa do jachtu, opłat za mariny i porty. Każdy z uczestników rejsu wpłaca także kaucję depozytową w wysokości 50 euro na poczet ewentualnych strat i zniszczeń jachtowego sprzętu. W cenie 25 euro udostępniamy także kołdrę i poduszkę z poszewkami, w przypadku gdy członek załogi nie posiada własnego śpiwora

Zasady panujące na rejsie
Nasz rejs ma charakter szkoleniowo-rekreacyjny. Kierujemy swoją ofertę do osób poszukujących aktywnych form wypoczynku, które chcą nabyć umiejętności żeglarskie, uczestniczyć w prowadzeniu jachtu i stać się członkami prawdziwej załogi. Koniecznym wymogiem jest ukończenie 18. roku życia. Nie trzeba posiadać wiedzy i umiejętności żeglarskich, ani być wilkiem morskim. Żeglujemy maksymalnie w 6-osobowym składzie + kapitan, dzięki czemu mamy zapewnione ustronne i komfortowe warunki. Na jachcie obowiązuje system wachtowy. Każdy z uczestników rejsy aktywnie uczestnicy w pracach pokładowych, prowadzeniu i eksploatacji jachtu. Załoga bierze udział w odprawach meteo i planowaniu rejsów, manewrach portowych, sterowaniu, pracy z żaglami, nauce węzłów, poznaniu środków ratunkowych, gotowaniu w warunkach morskich, kotwiczeniu i stawaniu na boi, manewrowaniu dinghy z silnikiem, poznawaniu i obsłudze elektroniki oraz innych instalacji jachtowych i używaniu ławeczki bosmańskiej. Po zakończeniu rejsu każdy uczestnik otrzymuje imienną opinię z rejsu honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

Cena zawiera:
 • Pobyt i zakwaterowanie na jachcie podczas rejsu. Jacht jest do dyspozycji załogi przez cały okres rejsu.
 • Ubezpieczenia NNW i KL. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. Obejmujące między innymi wydatki przeznaczone na świadczenia medyczne podczas wyjazdu turystycznego. Ubezpieczenia zapewnia organizator.
  Obszar roboczy 12 kopia
 • Pełną opiekę skippera oraz sprzątanie jachtu po rejsie. Cena zawiera obie usługi.
 • Opłaty portowe oraz inne opłaty związane z użytkowaniem jachtu. Cena zawiera wszystkie opłaty portowe. Są one pobierane ze wspólnej kasy jachtu.
 • Podatek VAT. Jest standardowo naliczany według regulacji prawnych.
 • Wyżywienie na jachcie. Wyżywienie na jachcie. Posiłki są finansowane z kasy na składkę jachtową - około 150 euro/os. Załoga stołuje się w lokalach gastronomicznych lub przygotowuje sama posiłki na jachcie.
 • Opłata klimatyczna. Miejscowa opłata związana z pobytem w miejscowościach turystycznych.
 • Paliwo do jachtu. Opłaty związane z zaopatrzeniem jachtu w paliwo pobierane są ze składki jachtowej.
Suma:
1659
IkonaNa rejsie może być zbierana składa burtowa. Zazwyczaj około 80-150 EUR. Sprawdź w opisie rejsu.
..lub zadaj pytanie
Podobne oferty
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Move it!
Ateny - Hydra - Milos - Folegandros...
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Bavaria 46 Crui...
osoba już od
2450 zł

od b/d zł

 • 25/08 - 05/09/19
  7/7
  3063 złod2450
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Move it!
Split - Brač - Hvar - Korčula - Vis...
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Premium
osoba już od
1950 zł

od b/d zł

 • 09/09 - 16/09/19
  7/7
  2438 złod1950
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Yachting Morski
Zadar - Rab - Zadar
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Dufour 45
osoba już od
1745 zł

od b/d zł

 • 13/07 - 20/07/19
  7/7
  2994 złod2395
 • 22/06 - 29/06/19
  7/7
  2869 złod2295
 • 11/05 - 18/05/19
  7/7
  2181 złod1745
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Nowość
Globtourist
Split - Dubrownik - Split
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Cyclades 43.4
osoba już od
1710 zł

od b/d zł

 • 20/07 - 27/07/19
  8/8
  2494 złod1995
 • 27/07 - 03/08/19
  8/8
  2494 złod1995
 • 06/07 - 13/07/19
  8/8
  2400 złod1920
 • 10/08 - 17/08/19
  8/8
  2400 złod1920
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Move it!
Biograd - Pag - Rab - Silba - Veli...
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Premium
osoba już od
1680 zł

od b/d zł

 • 27/07 - 03/08/19
  7/7
  3063 złod2450
 • 06/07 - 13/07/19
  7/7
  2813 złod2250
 • 24/08 - 31/08/19
  7/7
  2688 złod2150
 • 21/09 - 28/09/19
  7/7
  2100 złod1680
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Bosfor Rejsy Sp. z o.o.
Pirovac - Rijeka - Pirovac
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Bavaria 49
osoba już od
1250 zł

od b/d zł

 • 15/06 - 22/06/19
  10/10
  1813 złod1450
 • 31/08 - 07/09/19
  10/10
  1813 złod1450
 • 18/05 - 25/05/19
  10/10
  1563 złod1250
 • 01/06 - 08/06/19
  10/10
  1563 złod1250

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Najlepsza baza ofert
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Najniższa cena
korzyści kompleksowa oferta
Kompleksowa oferta
korzyści profesjonalny skipper
Profesjonalny skiper
168Ofert rejsów
23 087Mil morskich w ofercie
12 956Połączeń lotniczych
405Atrakcji turystycznych
1 230Wolnych koi