Chorwacja - Rejs wakacyjny

Trasa:
Zadar
Ikona
Sali
Ikona
Zadar
Typ rejsu:
IkonaDla wszystkich
Ikona
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Średnia ocena:Znakomita 4,9
Ikona

Jak Pani wie byłem na rejsie dwa tygodnie i świetnie mi sie udało zwiedzić wiele portów bez powtarzania tej samej trasy. Miałem szczęście ,pogoda dopisała. Kapitan świetny z dużymi kompetencjami fachowymi...

R. Knopp
Data dodania: 06/27/2017

Chorwacja 2014. Było extra więc będzie Chorwacja 2016.

Zbigniew W.
Data dodania: 04/20/2016

Organizacja bardzo dobra. W zaistnialej sytuacji kryzysowej, postawa firmy wzorowa. Skipper Wojtek zawsze uśmiechnięty poprowadzil super rejs po Chorwacji. Dziękujemy⛵

Ewa S.
Data dodania: 10/10/2016

Jacht zadbany, przepływy przemyślane i bezpieczne, stały, dobry kontakt przed rejsem. Widoczne zaangażowanie w tworzenie doskonałych warunków spędzania wakacji sprzyja atmosferze wspólnoty i zachęca do...

Agnieszka D.
Data dodania: 07/11/2016

Jest mi bardzo miło że zostałem poproszony o opinię po rejsie w Grecji. Zacznę od kapitana Wiktor Kostrzewa moim skromnym zdaniem jest to osoba na odpowiednim miejscu, same plusy i zabrakło by mi słów...

Robert Rybak
Data dodania: 10/13/2017

Bardzo przyjemna atmosfera, odwiedziliśmy urokliwe zakątki Chorwacji. Profesjonalizm i duże doświadczenie Kapitana pozwoliły zdobyć nową wiedzę i przeżyć wspaniałe wakacje.

Karolina R.
Data dodania: 07/19/2016

Rejs do Grecji zaliczamy do bardzo udanych. Spędziliśmy wspaniałe wakacje, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci. Warunki podczas rejsu były jak najbardziej zgodne z opisem. Jacht jest bardzo...

P. Kaczmarska
Data dodania: 12/05/2017

Pogoda dopisała, załoga również. Z jachtem wszystko w porządku - był w pełni sprawny i komfortowy. Opiekę i podejście skippera oceniam wzorowo. Był bardzo pomocny, plan rejsu ułożył z nami, wiedział sporo...

S. Ślosarczyk
Data dodania: 12/18/2017

Bardzo profesjonalne podejście do organizacji i bezpieczeństwa, doświadczenie na morzu i fantastyczna atmosfera - zdecydowanie polecam!

Paula R.
Data dodania: 07/13/2015

Super organizacja rejsu. Świetny skipper. I przesympatyczni właściciele, których miałam okazję poznać :)

Magdalena S.
Data dodania: 10/20/2015

Super rejs, wspaniałe wspomnienia.Polecam

Ela G.
Data dodania: 02/22/2017
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Ikona
Sprawdzony organizator
Ikona
Skiper polskojęzyczny
Ikona
Kompleksowa oferta
Ikona
Elastyczne zasady anulowania

Najpiękniejsze zakątki archipelagu Zadarskiego


Ważne: Kapitan nazywany skipperem 😉 oraz nocleg na jachcie są w cenie każdego rejsu.

Rejs po chorwackiej Dalmacji to jedna z wymarzonych form spędzania letniego wypoczynku. Podczas żeglarskiej wyprawy po jednym z najpiękniejszych zakątków Europy, mamy nie tylko możliwość zapoznania się z fascynującą kulturą tego obszaru, ale też zaznać relaksującego odpoczynku z dala od codzienności. Rejsy po Chorwacji to również niezapomniana przygoda, bycie członkiem prawdziwej załogi i poznawania fascynującego świata Dalmacji od najlepszej, żeglarskiej strony.

Wyprawa morska po Chorwacji będzie przebiegać pod okien wykwalifikowanego skipera. Kapitan naszego rejsu to doświadczony żeglarz, którzy Dalmację zna doskonale, a żaden tutejszy port, czy urokliwa zatoka nie jest dla niego tajemnicą.

Członkowie rejsu będą żeglować w komfortowych warunkach. Mogą korzystać z dwuosobowych kajut z prysznicami, obszernej messy i hotspotu wi-fi. Na pokładzie znajduje się również niezbędny sprzęt do przygotowywania posiłków. Kuchnia podczas żeglarskiej wyprawy ma dla nas ogromne znaczenie. Korzystamy tylko z produktów od sprawdzonych dostawców. Składniki zakupujemy u lokalnych rybaków i na miejscowych targach. Dzięki temu możemy w najpełniejszy i najlepszy sposób poznać kuchnię śródziemnomorską.

Rejs po Chorwacji jest idealną formą spędzenia wolnego czasu, ponieważ zapewnia mnóstwo atrakcji i jest czymś więcej niż zwykłym, wakacyjnym wypoczynkiem. Zapewniamy uczestnikom rejsu wyjątkowe wrażenia dzięki zróżnicowanym i tematycznym trasom.

Rozpoczynamy nasz rejs w Zadarze, w którym przy okazji możemy udać się na zwiedzanie. Następnie żeglujemy w stronę wyspy Iż i kolejno na Molat, na której możemy wybrać idealną zatokę do wypoczynku. Kolejny punkt naszej wyprawy to wyspa Dugi Otok i słynna, piaszczysto-żwirowa plaża Sakarun. Wiele atrakcji odnajdziemy w miasteczku Sali, w którym regularnie odbywają się liczne, lokalne imprezy. Obowiązkowym punktem żeglarskiego rejsu jest także wyprawa po Parku Narodowym Kornaty. Końcowy etap naszej eskapady to wyspa Żut i powrót do Zadaru.

Wyprawa morska po Dalmacji to szansa na rozwijanie swojej żeglarskiej pasji. Rejs ma również wymiar praktyczny, po jego zakończeniu, każdy z członków załogi otrzymuje opinię i wyciąg z dziennika jachtowego.

Żegluga po śródziemnomorskim zakątku Europy to fascynująca wyprawa, która wiąże się nie tylko z wypoczynkiem, ale przede wszystkim z niezapomnianymi przeżyciami, zespołową pracą na pokładzie oraz wspólnym kosztowaniem regionalnego wina w otoczeniu najpiękniejszej przyrody i łagodnego szumu adriatyckich fal.

Czytaj wiecej...
Plan rejsu
Mapa rejsu
Uaktywnij
Program
Jacht
Organizator
Opis szczegółów rejsu

Dzień pierwszy: Zadar

 • Zadar to jedno z najbardziej znanych, turystycznych miast Chorwacji. Jest położony bezpośrednio nad wybrzeżem, dzięki czemu ze słynnej promenady rozpościera się zniewalający widok na pobliskie wyspy i Morze Adriatyckie. Najbardziej charakterystyczną częścią miasta jest Kalerga, czyli główna ulica z restauracjami, zabytkowymi obiektami i architektonicznymi perełkami. Zadar słynie również z festynu „Noc Pełni Księżyca”, podczas którego całe miasto wypełnia się zabawą, tańcami, muzyką i turystami.

Dzień drugi: Iž

 • Wyspa zadarskiego archipelagu wyróżnia się pięknymi warunkami krajobrazowymi, ale także interesującą kulturą. Miejsce to jest znane z wyrobu tradycyjnego garncarstwa, którego wystawę można podziwiać w miejscowym, odrestaurowanym kościele św. Piotra i Pawła z XIV wieku. Warto udać się na najwyższe wzniesienie Korišnjaka, które stanowi doskonały punkt widokowy. Uwagę zwiedzających powinny także przyciągnąć organizowane tu tradycyjne festyny, ścieżki rowerowe i niedaleka wysepka Rutnjak, idealna do wypoczynku.

Dzień trzeci: Molat

 • Wyspa, na której czas się zatrzymał. Molat przyciąga miłośników błogiego wypoczynku, spokoju, pięknych krajobrazów i nienaruszonej przyrody. Każdy żeglarz powinien obowiązkowo udać się do najsłynniejszej i największej zatoki. Doskonałym pomysłem będzie również odwiedzenie centralnego placu miasteczka Molat, czyli Trzno. Nie tylko skosztujemy tam regionalnych przysmaków, ale też poznamy okolicznych mieszkańców. Ciekawostką jest obecność na wyspie biblioteki z zasobami w liczbie ponad 6600 książek.

Dzień czwarty: Sakarun

 • Sakarun to jedna z najsłynniejszych plaż w Chorwacji. Znajduje się w niewielkiej odległości od miasta Zadar, na wyspie Dugi Otok. Jest to wyjątkowe miejsce w krajobrazie Chorwacji, ponieważ w przeciwieństwie do większości tutejszych plaż, jej podłoże stanowi biały piasek. Przybrzeżny akwen jest bardzo płytki, dzięki czemu Sakarun to idealne kąpielisko dla rodzin z dziećmi. W pobliżu znajduje się las sosnowy dający idealne ukojenie podczas najbardziej upalnej pory dnia. W okolicy funkcjonują również dwa lokale gastronomiczne.

Dzień piąty: Sali

 • Sali to miasto będące centrum administracyjnym wyspy Dugi Otok. Znajduje się na jego północno-wschodnim wybrzeżu. Istnieje tu silny ośrodek turystyki żeglarskiej oraz portowej. W miasteczku funkcjonują punkty medyczne, poczta oraz obiekty usług cumowniczych. Miejscowość ma 1000-letnią tradycję rybacką, co znalazło swoje potwierdzenie w dokumentach zachowanych z X wieku. W okolicy znajdują się gaje oliwne pamiętające czasy starożytności. Dziedzictwo kulturowe miasta stanowią obiekty sakralne, takie jak kościół parafialny Wniebowzięcia NMP z XVII wieku, kościół św. Rocha oraz kościół św. Mikołaja. Sali będzie świetną bazą wypadową do najbardziej znanych w tym rejonie miejsc turystycznych, m.in. rezerwatu Telascica i Parku Narodowego Kornati.

Dzień szósty: Kornaty

 • Park Narodowy Kornati tworzy południowa część archipelagu wysp Kornati. Objęcie grupy wysp ochroną miało na celu zabezpieczenie tamtejszego środowiska wodnego i zapobiegnięcie jego zabudowywaniu. Dzięki temu rejs po terenie Parku Narodowego jest szansą na obcowanie z naturalną przyrodą i niemal nienaruszonym pięknym krajobrazem chorwackiego archipelagu. Nazwa tego miejsca pochodzi od największej znajdującej się tam wyspy – Kornat. Cały archipelag obejmuje ok. 140 wysp z czego większość przypada na teren Parku Narodowego. Wyspy są tutaj przeważnie skaliste, niewielkie i najczęściej bezludne. Okresowo pojawiają się osoby zajmujące się małą uprawą oliwek, winorośli i fig oraz strażnicy parku.

Dzień siódmy: Žut

 • Niewielka chorwacka wyspa należąca do archipelagu Kornaty jest jedną z najbardziej interesujących atrakcji na Adriatyku. Žut nie jest wyspą stałe zamieszkałą, co oznacza, że mieszkańcy pojawiają się tutaj okresowo w celach rolniczych i hodowlanych. Miejsce to odznacza się wyjątkowymi warunkami naturalnymi. Urozmaicona linia brzegowa zapewni każdemu odwiedzającemu świetne widoki i idealny wypoczynek. Na wyspie znajdują się domki, w których można skorzystać ze specyficznej formy turystyki – robinsonady.

Dzień ósmy: Zadar

 • Powrót do miejsca rozpoczęcia rejsu.

Dufour 45: S/Y Pasja

Parametry
 • Długość: 45.76ft / 13.9m
 • Szerokość: 14.1ft / 4.3m
 • Wodnica: 39.89ft / 12.2m
 • Ożaglownie: 113.1m2
 • Wyporność: 10.87 tony
 • Balast: 3.33 tony
 • Silnik: Volvo
 • Produkcja od: 2008
 • Produkcja do: -
 • Projektant: Umberto Felci & Patrick Ros?o
 • Producent: Dufour Yachts (FRA)
dufour-45-classic-pasja-pod-zaglami.jpg
dufour-45-classic-pasja-rufa-1030x684.jpg
dufour-45-classic-pasja-rufa-widok-z-gory-1030x684.jpg
dufour-45-classic-pasja-salon-1030x684.jpg
dufour-45-classic-pasja-sylwetka.jpg
rejsy-chorwacja-dufour-45-genaker-1030x684.jpg
zaloga-na-dufour-45-pasja.jpg
dufour-45-classic-pasja-grill-jachtowy-684x1030.jpg
dufour-45-classic-pasja-kabina-dziobowa-1030x684.jpg
dufour-45-classic-pasja-nawigacyjna-1030x684.jpg
dufour-45-classic-pasja-pod-zaglami.jpg
dufour-45-classic-pasja-rufa-1030x684.jpg
dufour-45-classic-pasja-rufa-widok-z-gory-1030x684.jpg
dufour-45-classic-pasja-salon-1030x684.jpg
dufour-45-classic-pasja-sylwetka.jpg
rejsy-chorwacja-dufour-45-genaker-1030x684.jpg
zaloga-na-dufour-45-pasja.jpg
dufour-45-classic-pasja-grill-jachtowy-684x1030.jpg
dufour-45-classic-pasja-kabina-dziobowa-1030x684.jpg
dufour-45-classic-pasja-nawigacyjna-1030x684.jpg
Opis

Solidnie skonstruowany i pięknie wykończony mahoniowym drewnem jacht, znanego na całym świecie francuskiego producenta – stoczni Dufour Yachts. Zaprojektowany przez studio J&J Design z myślą o żeglowaniu po wodach ciepłych mórz całego świata. Dufour 45 s/y Pasja to szybkość, niezawodność, przestronność wnętrza, znakomita dzielność morska. W połączeniu z bogatym wyposażeniem Pasja gwarantuje wspaniałe przeżycia podczas żeglugi.

Marzec 2006 to początki firmy Yachting Morski, stworzonej na bazie wiedzy i żeglarskiej pasji Pawła Szymańskiego. Nasze pierwsze rejsy w Chorwacji organizowaliśmy na Euforiji – wygodnym morskim jachcie z zacięciem regatowym. Od samego początku stawialiśmy na wysoką jakość rejsów, komfort przebywania na jachcie i wyśmienitą atmosferę. Żeglowanie na Euforiji to czas nauki, odkrywania Chorwacji, jej kultury i obyczajów, poznawania ludzi, dzięki którym mamy możliwość rozwijania się. Naszą misją jest propagowanie turystyki aktywnej na pokładzie jachtu wraz z możliwością doskonalenia umiejętności żeglarskich. Z nami poczujesz różnicę!
Od 2009 roku przenieśliśmy Yachting Morski w inny wymiar. Do naszej floty dołączył komfortowy, idealnie piękny, nowoczesny Dufour 45. Pasja jest szybka, dzielna, ma klasyczną linię jachtu, fantastycznie prezentuje się na morzu i oferuje mnóstwo pozytywnych wrażeń z żeglowania. Dzięki bogatemu wyposażeniu oraz wypracowanym przez nas we wcześniejszych latach wysokim standardom, rejsy w Chorwacji na Pasji są kwintesencją „romantycznej rekreacji” i czymś więcej niż tylko rejsem morskim po ciepłych wodach. Są także świetną okazją do uczenia się i zgłębiania tajników żeglarstwa.

Co zabrać?
Podczas naszego rejsu kluczową rolę odgrywają warunki pogodowe. Należy zabrać ze sobą odzież odpowiednią zarówno podczas dni ciepłych, jak i tych chłodniejszych. Konieczne jest spakowanie swetra i ciepłej bluzy oraz długich spodni. Niezbędna będzie też kurtka przeciwdeszczowa. Dobrym pomysłem jest spakowanie sztormiaka Do wygodnego poruszania się po jachcie, należy zabrać ze sobą buty na miękkiej, białej podeszwie oraz buty do wody i pod prysznic a także sandały. Należy mieć na uwadze, że podłoże pod wodą jest najczęściej kamieniste i żwirowe. Ubrania na ciepłą pogodę powinny być jak najbardziej lekkie i przewiewne. Do naszego bagażu obowiązkowo należy także dołączyć krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne także z filtrem UV, ręcznik oraz nakrycie głowy. Poza tym, zabieramy ze sobą to, co uprzyjemni naszą żeglugę i wiąże się z preferowanym sposobem spędzania czasu. Pasjonaci fotografii i osoby robiące zdjęcia powinny pamiętać o aparacie. Nurkowie oraz pasjonaci sportów wodnych mogą zabrać ze sobą niezbędny sprzęt. Dobrą decyzją będzie wzięcie obcej waluty. Konieczne jest także posiadanie odpowiednich dokumentów, czyli dowodu osobistego lub pasportu oraz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Zakwaterowanie i wyżywienie
Zależy nam na tym, żeby na Pasji, każdy czuł się wyjątkowo, komfortowo i dobrze wypoczywał. Maksymalna liczba osób, które okrętujemy na jachcie, w czterech kabinach, to 7 + kapitan. Dzięki temu, każdy ma własną koję w kajucie i swoją prywatną przestrzeń. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje ona wolna przez cały czas trwania rejsu, jako pomieszczenie wspólne załogi. Takie zagospodarowanie przestrzeni jachtowej gwarantuje wygodę dla wszystkich uczestników, zarówno przy wspólnych posiłkach w mesie, jak i podczas przebywania w kokpicie jachtu.
Przykładamy dużą wagę do jakości wyżywienia na pokładzie Pasji, gdyż uważamy, że dobre jedzenie to jeden z najważniejszych elementów udanego rejsu morskiego i dobrego wypoczynku. Posiłki przygotowywane są wspólnie przez załogę w wachtach, ze świeżych produktów, kupowanych na bieżąco podczas rejsu. Zakupy robimy w sklepach, na targach rybnych i warzywno-owocowych, a także korzystamy ze sprawdzonych źródeł – znajomych lokalnych rybaków, którzy zaopatrują nas w kalmary, ośmiornice, ryby i inne owoce morza. Na Pasji masz okazję poznać smak adriatyckiego kalmara przyrządzanego na różne sposoby przez naszego kapitana, a także wziąć udział w klimatycznej kolacji rybnej serwowanej prosto z grilla, podczas postoju jachtu, w jednej z urokliwych zatok. Dominuje lekka kuchnia śródziemnomorska, oparta na rybach, owocach morza, wyśmienitych serach kozich, owczych i chorwackiej oliwie z oliwek. Dzięki bardzo dobrej znajomości akwenu i języka chorwackiego, wiemy także, gdzie na trasie rejsu, zjeść wyśmienite posiłki w lokalnych konobach, w przystępnych cenach.
Składka na wyżywienie przygotowywane na jachcie wynosi 50 Euro od osoby. Pieniądze te wystarczają na swobodne kształtowanie menu. Kapitan jest zwolniony z wpłat do kasy jachtowej. W lokalnych restauracjach każdy płaci za siebie, a kolacja dla kapitana jest opłacana ze wspólnej kasy.

Koszty
Według zasady kasy jachtowej składamy się na wyżywienie – 50 euro na tydzień. Wpłacamy również zwrotną kaucję w wysokości 50 euro i opłatę klimatyczną – 7 euro od osoby.

Zasady panujące na rejsie
Rejs żeglarski po Chorwacji różni się od mniejszych wypraw np. po Mazurach. Należy przygotować się na pokonywanie dużych odległości i zmienność pogody. Rejs rozpoczyna się w Zadarze lub Splicie. Kapitanem rejsu jest skiper. Załoga wykonuje podstawowe prace pokładowe i pełni wachty. Skiper nie wpłaca nic do kasy jachtowej i na czas rejsu jest na utrzymaniu załogi.

Cena zawiera:
 • Pobyt i zakwaterowanie na jachcie podczas rejsu. Jacht jest do dyspozycji załogi przez cały okres rejsu.
 • Ubezpieczenia NNW i KL. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. Obejmujące między innymi wydatki przeznaczone na świadczenia medyczne podczas wyjazdu turystycznego. Ubezpieczenia zapewnia organizator.
  Obszar roboczy 12 kopia
 • Pełną opiekę skippera oraz sprzątanie jachtu po rejsie. Cena zawiera obie usługi.
 • Opłaty portowe oraz inne opłaty związane z użytkowaniem jachtu. Cena zawiera wszystkie opłaty portowe. Są one pobierane ze wspólnej kasy jachtu.
 • Podatek VAT. Jest standardowo naliczany według regulacji prawnych.
 • Wyżywienie na jachcie. Wyżywienie na jachcie. Posiłki są finansowane z kasy na składkę jachtową - około 150 euro/os. Załoga stołuje się w lokalach gastronomicznych lub przygotowuje sama posiłki na jachcie.
 • Opłata klimatyczna. Miejscowa opłata związana z pobytem w miejscowościach turystycznych.
 • Paliwo do jachtu. Opłaty związane z zaopatrzeniem jachtu w paliwo pobierane są ze składki jachtowej.
Suma:
1495
IkonaSkładka burtowa około 240 zł
..lub zadaj pytanie
Podobne oferty
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Move it!
Martynika - St. Lucia - Canouan - M...
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Lagoon 42
osoba już od
5016 zł

od b/d zł

 • 06/02 - 16/02/19
  7/7
  6270 złod5016
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Travel Yachting
Tel-Awiw - Larnaka
Typ: Rejs sylwestrowy
/
Jacht: Bavaria Cruiser...
osoba już od
2159 zł

od 1048 zł

 • 30/12 - 05/01/19
  4/6
  2699 złod2159
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Travel Yachting
Larnaka - Tel-Awiw
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Bavaria Cruiser...
osoba już od
1659 zł

od 5459 zł

 • 13/01 - 19/01/19
  6/6
  2074 złod1659
 • 03/02 - 09/02/19
  6/6
  2074 złod1659
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Travel Yachting
Larnaka - Bejrut - Larnaka
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Bavaria Cruiser...
osoba już od
1659 zł

od 1641 zł

 • 06/01 - 12/01/19
  4/6
  2074 złod1659
 • 27/01 - 02/02/19
  6/6
  2074 złod1659
 • 17/02 - 23/02/19
  6/6
  2074 złod1659
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Nowość
Globtourist
Split - Dubrownik - Split
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Bavaria 45
osoba już od
1545 zł

od b/d zł

 • 27/04 - 04/05/19
  8/8
  1931 złod1545
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Last minute
Bosfor Rejsy Sp. z o.o.
Pirovac - Hvar - Pirovac
Typ: Rejs wakacyjny
/
Jacht: Jeanneau Sun Od...
osoba już od
1100 zł

od b/d zł

 • 27/07 - 03/08/19
  8/8
  2313 złod1850
 • 03/08 - 10/08/19
  8/8
  2313 złod1850
 • 06/07 - 13/07/19
  8/8
  2125 złod1700
 • 13/07 - 20/07/19
  8/8
  2125 złod1700

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Najlepsza baza ofert
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Najniższa cena
korzyści kompleksowa oferta
Kompleksowa oferta
korzyści profesjonalny skipper
Profesjonalny skiper
65Ofert rejsów
8 932Mil morskich w ofercie
5 013Połączeń lotniczych
405Atrakcji turystycznych
476Wolnych koi