rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Maroko
Ikona

Maroko

Mapa Maroko

Kraj:   Maroko

Akwen: Morze Śródziemne

Ocena (4/5) :

Maroko czyli Królestwo Marokańskie jest państwem położonym w północno-zachodniej Afryce, należące do państw Maghrebu, nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Stolicą Państwa jest Rabat położone w zachodniej części kraju, przy ujściu rzeki Bu Rakrak. Maroko od wschodu graniczy z Algierią, od północy z Hiszpanią, a od południa z Saharą Zachodnią. Przez środek kraju przebiega wysokie pasmo górskie o nazwie Atlas Wysoki, oraz równolegle do niego od strony północnej Atlas Średni. Od południa natomiast znajduje się zrębowe pasmo górskie Antyatlas. W Maroku można także wyróżnić wyżyny o nazwie Meseta Marokańska, a także kamieniste, piaszczyste plaże i pustynie Sahary. Państwo posiada 1835 km wybrzeża morskiego, z najniższym punktem w Państwie Sabcha Tah mającym 55 m n.p.m., i najwyższym punktem Dżabal Tubkal mający 4167 m n.p.m. Ludność, która zamieszkuje Maroko, to głównie arabowie (75%), berberowie (25%) i inni obcokrajowcy - głównie Francuzi.

Maroko można podzielić na cztery strefy zoograficzne - Strefę górską, przyatlantycką, wschodniomarakońską i południowomarakońską. W strefie górskiej spotkać można liczne odmiany wielkich i kolorowych motyli, modliszki, żaby kolorowe, ropuchy zielone, jaszczurki zielono i niebieskookie, kameleony, kilka rodzajów jaskólek i jerzyki, małpy magot, pantery, hieny, króliki, dziki, lisy i ryjkonosy. W strefie przyatlantyckiej spotkać można żabę zieloną, przepiórki, kuropatwy, szpaki, bociany, sójki, kosy, drozdy, perkozy, inne ptaki wodne, typu przelotnego i lęgowego, a także dziki, zające, czy szakale. W strefie wschodiomarokaskiej znajdują się węże, jaszczurki, skorpiony, sępy, lisy, szakale, hieny, zające, rysie pustynne czy gazele, a w strefie południowomarokańskiej występują żmije rogate, węże, skorpiony, jaszczurki, skowronki, sikory, gazele,szakale, gepardy, lisy pustynne czy skoczki egipskie.  Jest to zatem idealne miejsce dla miłośników zwierząt i odkrywania tych licznych gatunków, oraz zwrócenie uwagi jak liczne i odmienne są to od siebie rodzaje fauny.

W Maroko główne porty morskie mieszczą się w miejscowościach Casablanca, Asfi, Al-Muhammadija, Agadir, Al-Dżurf al-Asfar, a główny port pasażerski położony jest w mieście Tanger. Znajduje się tu także 8 międzynarodowych portów lotniczych, a największe z nich w miejscowościach Casablanca i stolicy Rabat.

Maroko jako państwo przyciąga wielu turystów, stając w czołówce państw afrykańskich (po Egipcie i Tunezji), głównie w rejon wybrzeża Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego, oraz do największych miast i kąpielisk nadmorskich, m.in. do miejscowości turystycznych Rabat, Casablanca, Tanger, Marrakesz czy Agadir, a niekiedy także do Fez, Marrakesz i Meknes. Atrakcjami jakich spodziewać się mogą przyjezdni są targi, na których sprzedawana jest biżuteria berberyjska, albo przejazdy na wielbłądzie jednogarbnym - dromaderze. W Maroko znajduje się także ośrodek sportów zimowych Ifrane. W Maroku nie można pominąć zwiedzania obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Należy do nich aż 9 pozycji. Są to: Medyna w Fezie, Medyna w Marrakeszu, Ksar w Ajt Bin Haddu, Zabytkowe miasto Meknes, stanowisko archeologiczne w Volubilis, Medyna w Tetuanie, Medyna w As-Suwajerze, Portugalskie miasto Mazagan, oraz stolica Rabat będąca jednocześnie nowoczesnym i historycznym miastem w Maroku. 

Aby poznać linie brzegową Maroko, warto  udać się w rejs. Znajdujące się tu porty i przystanie, gdzie cumują większe i mniejsze jednostki, pozwalają znaleźć oferty, dzięki którym opłynie się cały brzeg marokańskiego państwa, a widoczne, imponujące porty, przystanie jachtowe oraz meczety w każdy mieście, będą niezapomnianym przeżyciem.

Atrakcje w pobliżu
3050906678_e8b4f37b0f_b.jpg
23 styczeń 2016
Agadir to jedno z najpopularniejszych, kurortowych miast w Maroku. Do turystycznej sławy tego miejsca przyczyniła się bardzo rozwinięta infrastruktura hotelowo-rekreacyjna, piękna i szeroka plaża miejska oraz świetne...
casablanca-2807439_1280.jpg
23 styczeń 2016
Casablanka to najbardziej zaludnione miasto w Maroku i jedno z najpopularniejszych miejsc wśród turystów. Do wielkiej sławy Casablanki przyczyniły się nie tylko hollywoodzkie produkcje filmowe, ale też wspaniałe...
6947028176_b3f9ff29a4_k.jpg
23 styczeń 2016
Mohamedia to portowe miasto w Maroku znajdujące w bliskiej odległości od stolicy kraju – Rabatu, na trasie do słynnej Casablanki. Przez mieszkańców i podróżnych miejscowość nazywana jest „miastem kwiatów i sportu”.Popularny...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
22Ofert rejsów
3 023Mil morskich w ofercie
1 697Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
161Wolnych koi