rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Nordkapp
Ikona

Nordkapp

Mapa Nordkapp

Kraj:   Norwegia

Akwen: Morze Barentsa

Ocena (4/5) :

Nordkapp to Miasto i gmina  leżąca w Norwegii w regionie Finnmark. Część gminy leży na wyspie Magerøya, część na lądzie stałym. Obie części połączone są podmorskim tunelem. Norweska gmina posiada ponad 920 km 2 powierzchni i zamieszkiwana jest przez około 3415 osób. Do gminy przypływają głównie miłośnicy wody, górskich wycieczek czy trekkingu. Poszarpana linia brzegowa, pagórkowate i górskie rejony, są nie tylko ciekawym punktem do zwiedzania, ale także miejscem z wyjątkowymi krajobrazami. Liczne punkty widokowe ukazują siłę i charakter wyspy, a rozsypane wokół małe wysepki w postaci wypiętrzających się gór, pozwalają nie tylko zobaczyć obłe, utarte od wody odłamy skalne, ale również odkryć jaskinie i groty, wcięcia czy strome zbocza lub urwiska porośnięte mszystymi i trawiastymi połaciami roślin.

Nordkapp kojarzony i nazywany jest przede również Przylądkiem Północy. Jest to klif w wysokości 307 m na wyspie Magerøya. Punkt ten jest celem licznych wycieczek, bo prowadzi do niego droga - trasa międzynarodowa E69. Północnemu Przylądkowi nazwę nadał odkrywca Richard Chancellor w 1553 roku, który natrafił na niego w trakcie poszukiwań tzw. Przejścia Północno - Wschodniego - morskiej drogi do Azji. Z trzech statków, które poszukiwały przejścia, przetrwał tylko jeden. Dopiero 100 lat później na wyspę dostał się pierwszy turysta - ksiądz Francesco Negri. Obecnie na przylądku widnieje rzeźba kuli ziemskiej w formie globusa, co wyznacza jego miejsce i podkreśla ważność miejsca. 

Opłynięcie wyspy pozwala w pełni zobaczyć jej oblicze. Ośnieżone szczyty, drogi położone wzdłuż wody, od czasu do czasu przystanie w zatoczkach, pozwalają zatrzymać się na dłuższą chwilę i kontemplować tutejsze krajobrazy. Śnieg leżący w wyższych partiach gór jest tu dość częsty, przez co będąc na wyspie możemy poczuć się zarówno jak latem, kiedy przestrzenie są pełne zieleni, oraz zimą, kiedy biały puch pokrywa kule ziemską. Mimo ciemnych kolorystycznie skał, zieleń roślin, śnieg, otaczająca woda, powodują, że przestrzeń jest kolorowa i zagadkowa.

Na części kontynentalnej, w większym stopniu przeważają góry - szczególnie te po wschodniej stronie gminy. Nie występują tu żadne zabudowania, więc można wyspę opłynąć wokół, lub wspiąć się na szczyty gór. Podobnie ma się na odcinku kontynentu na południe od wyspy. Poza interesującym, popularnym miejscem jakim jest Kåfjord, który można objechać wokół asfaltową drogą, spotkać można w regionie renifery lub kozy. Tunelem Nordkapptunnel, do którego wchodzi droga dojechać można podwodnym tunelem w stronę wyspy. Krajobrazy wyróżiają się tu głównie zielonymi pagórkami, z wypiętrzającymi się skałami, i gdzieniegdzie znajdującymi się jeziorami. Występujące tu jeziora to m.in. Bahtavahjavri, Akselvatnet,Andredalsvatnet, Trollvatnet, Kjeftavatet, Nedre Langvatnet i wiele, wiele innych.

Jest to rejon, który przyciąga turystów przede wszystkim krajobrazem i warto tu się znaleźć, żeby samemu stwierdzić ten fakt. Idealne miejsce do pieszych wędrówek i miłośników żeglarstwa, którzy odbywając rejsy po morzu będą mogli odkryć wyjątkowe miejsca do wypoczynku z dala od zatłoczonych, dużych miast Europy.  

Atrakcje w pobliżu
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Vardo to miasto i gmina w Norwegii, położone przy Morzu Barentsa, w okręgu administracyjnym Finnmark, na krańcu półwyspu Varanger. Miasto Vardø jest najdalej wysuniętym na wschód miastem w Norwegii. Nazwa miasta,...
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Kirkenes to miasto i ośrodek administracyjny w Norwegii, położony w północnej części kraju, kilka kilometrów od granicy z Rosją, nad częścią Morza Barentsa, nad Bøkfjorden. W czasie II wojny światowej miasto było...
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Lyngen, to norweska gmina w regionie Troms. Miasto Lyngseidet jest jej siedzibą, a powierzchnia terenu to łącznie 810 km2. Lyngen to także fiord w okręgu Troms. Miejsce jest znane właśnie z niego. Fiord rozciąga...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
22Ofert rejsów
3 023Mil morskich w ofercie
1 697Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
161Wolnych koi