rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Ystad
Ikona

Ystad

Mapa Ystad

Kraj:   Szwecja

Akwen: Morze Bałtyckie

Ocena (5/5) :

Ystad  to  miasto w południowej Szwecji, będące siedzibą władz administracyjnych gminy Ystad, w regionie Skania. Jest także portem nad Morzem Bałtyckim, a jego powierzchnia to niecałe 8 km2. Miasto skomunikowana jest promowo ze Świnoujściem oraz miastem Rønne. Punkt ten jest także ważnym węzłem komunikacyjnym łączącym Skandynawie z Europą środkową i Europą południową oraz kraje Bałtyckie z Europą Zachodnią. 

Poza popularnością miasta związanego z portem i leżącą obok niego przystanią jachtową, w mieście można zwiedzić kilka ciekawych budynków architektonicznych. Na uwagę zasługuje budynek teatru Ystads Teater AB, znajdujący się w niedalekiej odległości od przystani jachtowej, budynek muzeum Ystads Konstmuseum, Muzeum Ystads Frivillige Bergnings-Corps,  Muzeum Historii Klostret i Ystad, które pierwotnie było klasztorem i kościołem Świętego Piotra, Urząd Ystads kommun, Nya Rådhuset, Muzeum Filmu Ystad Studios Visitor Center, Muzeum Historii Ystads Militärhistoriska Museum czy nowoczesna hala widowiskowa Ystad Arena. W mieście znajdują się także niewielkie plaże, np. Ystad Bech, na której można wypocząć pomiędzy rejsami po Morzu Bałtyckim. Przy plaży znajduje się także pięć drewnianych molo, dzięki którym można obserwować linię brzegową plaż i zabudowę miasta z perspektywy wody. 

Warto przespacerować się także miejskimi uliczkami, aby zobaczyć pełną lokalną architekturę i odnaleźć restauracje czy kawiarnie, w których można dobrze zjeść. Miasto posiada także większy plac, wokół którego znajduje się interesująca architektura, między innymi Kościół Mariacki Sankta Maria kyrka, Muzeum Wollinska gården i otaczające je liczne kawiarnie. Możliwe jest także podróżowanie i zwiedzanie miast czerwoną kolejką, więc jeżeli nie mamy siły do zwiedzania Ystad pieszo warto skorzystać z tej ciekawej atrakcji.Miłośnicy żeglowania  po dotarciu do Ystad mają możliwość opłynięcia całej linii brzegowej i odkrycia mniej popularnych plaż czy zobaczenia zabudowań z innej perspektywy. Rejs  po wodach Ystad może nie jest tak spektakularny jak innych popularnych miejscowości, ale nie będzie straconym czasem.

Atrakcje w pobliżu
Port_Hammerhavn_-_panoramio_-_7alaskan.jpg
23 styczeń 2016
Hammerhavn to portowe miasto w Danii położone na wyspie Bornholm. Jest to niezwykle malownicze miejsce, które może stać się doskonałym przystankiem trasy lub głównym punktem rejsu żeglarskiego. Wspaniałe atrakcje...
4914949683_77a6fe0e76_b.jpg
23 styczeń 2016
Rønne to największe i najważniejsze miasto na duńskiej wyspie Bornholm. Miejscowość została założona w XIV wieku, a już kilka wieków później rozpoczął się jej intensywny rozkwit. Z Rønne wiąże się również trudna,...
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
 

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
22Ofert rejsów
3 023Mil morskich w ofercie
1 697Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
161Wolnych koi