rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Agadir, czyli o największym kurorcie w Maroku

Agadir, czyli o największym kurorcie w Maroku

Agadir to największe, kurortowe miasto w Maroku. Miejsce to jest dosyć nietypowe i wyróżnia się na tle innych, arabskich miejscowości. Przede wszystkim nie znajdziemy tu krętych, zabytkowych uliczek, ani budowli. Architektura miasta także nie przywodzi na myśl miejsca o długiej historii, a przecież Agadir może poszczycić się wiekową tradycją. Wszystkiemu winne jest trzęsienie ziemi, które w 1960 roku niemal doszczętnie zniszczyło zabudowę miasta w tym wspaniałą medynę. Agadir udało się odbudować, jednak bezpowrotnie utracił on swój arabski klimat.

Co więc przywiodło do Agadiru tłumy turystów? Wraz z zamiarem rekonstrukcji dawnego miasta podjęto decyzję o zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Postawiono również na rozwój turystyczny, co zaowocowało powstawaniem kolejnych kurortów i kompleksów wypoczynkowych.

Agadir może nie wydawać się najlepszym punktem żeglarskim na marokańskiej mapie, ale nie należy polegać jedynie na pierwszym wrażeniu. Poniżej prezentujemy kilka interesujących informacji o mieście. Być może uda nam się odczarować to miejsce i sprawić, że uczestnicy naszych żeglarskich rejsów odnajdą w Agadirze to, co ma najlepsze do zaoferowania.

 

  1. Wakacje w luksusowym stylu

Duża część miejscowych kurortów i restauracji to obiekty luksusowe. Do Agadiru tradycyjnie już przybywają osoby z zasobnym portfelem, które swoje wakacje chcą spędzić w najlepszy możliwy sposób. Oczywiście za wysokim standardem idą także imponujące ceny, które mogą skutecznie zrazić turystów liczących na mniejszy wydatek. Obiekty z drogą ofertą są skupione przede wszystkim wokół miejskiej plaży. Nie jesteśmy jednak na nie skazani. Wystarczy krótki spacer w głąb miasta, aby znaleźć lokale z dużo tańszymi i nierzadko smaczniejszymi daniami.

  1. Plaża miejska

To ona jest największym magnesem na turystów. Jest długa i szeroka. Nawet w wysokim sezonie można tu znaleźć miejsce dla siebie i liczyć na odrobinę prywatności. Plaża wyróżnia się doskonałą infrastrukturą. Wokół niej piętrzą się restauracje i bary, chociaż ich ceny mogą przyprawić o zawrót głowy. Dlatego lepiej przejść się dwie ulice dalej i zapłacić za arabski specjał dwa lub nawet trzy razy mniej. Przebywając na plaży należy liczyć się z liczną obecnością handlarzy, którzy będą chcieli nam zaoferować swoje towary najczęściej po zawyżonych cenach.

  1. Souk

Jak przystało na arabskie miasto, także Agadir ma swój souk, czyli tradycyjny targ. Podobnie też, jak w innych miejscowościach na mapie Maroka, powszechne jest tutaj targowanie się. Sprzedawcy najczęściej zaoferują na początek mocno zawyżoną cenę, którą jednak łatwo obniżyć za pomocą sprawnych negocjacji. Sam targ to kolejne odbudowane miejsce po wielkim trzęsieniu ziemi. Wielu stwierdza, że souk stracił swój klimat i urok. Z pewnością jednak nie różni się on znacząco od innych tego typu targów w Maroku. Nadal dostaniemy tu całe mnóstwo najróżniejszych towarów, wśród których możemy trafić na prawdziwe perełki.

 

  1. Zabytkowa kasba

Najbardziej dominującym elementem krajobrazu miejskiego są ruiny cytadeli datowanej na XVI wiek. Jest to tak naprawdę jedyny zabytek, który przetrwał trzęsienie ziemi. Kasba znajduje się na wzgórzu, co sprawia, że w imponujący sposób góruje nad miastem. Warto się tam dostać, aby móc podziwiać zniewalające widoki.

  1. Atrakcje bliższe i dalsze

Według powszechnej opinii Agadir to tylko plaża i kurorty. Nie jest to prawdą. W samym mieście znajduje się atrakcja idealna dla rodzin z dziećmi, czyli niewielkie zoo Vallee des Oiseaux. Podziwiać tu możemy nie tylko flamingi, małpki, czy kangury, ale także drzewa bananowe, oleandry i magnolie. Dorośli powinni spróbować swoich sił w sportach wodnych, do których uprawiania Agadir zapewnia świetne warunki. Na miłośników przyrody czeka nieco oddalona od miasta Rajska Dolina.

Agadir to przede wszystkim miejsce relaksującego wypoczynku, plażowania i upajania się gorącym słońcem. Tych, którzy pragną poznawać historię danego miejsca, podziwiać ją w zabytkowej architekturze i dawnych budowlach oraz zwiedzać urokliwą medynę, Agadir może rozczarować. Nie bez przyczyny jednak do Agadiru przybywają tłumy turystów każdego roku. Choćby z tego powodu warto zapoznać się z tym miejscem i skupić się tu przede wszystkim na wypoczynku.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 19 czerwca 2017
Dzisiejsze jachty to prawdziwe hotele na wodzie. Nie mają nic wspólnego z rybackimi kutrami ani statkami znanymi z filmów o piratach. Obecnie główną rolę odgrywa na nich zapewnienie komfortu załodze i maksymalnej...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Ryby to jeden z podstawowych produktów oferowanych w krajach śródziemnomorskich podczas żeglarskich rejsów. Są nie tylko nieodłącznym elementem świata przyrodniczego tego rejonu oraz regionalnym przysmakiem. Morze...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 14 maja 2018
Lefkada to wyspa archipelagu jońskiego, która przez Greków nie jest uznawana za wyspę. Wszystko dlatego, że Lefkada połączona jest z greckim lądem groblą i mostem, przez który można swobodnie dostać się do tego...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
6Ofert rejsów
825Mil morskich w ofercie
463Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
44Wolnych koi