rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Casablanka - miasto daleko od Hollywood

Casablanka - miasto daleko od Hollywood

Słyszysz Casablanka, a na myśl od razu przychodzi ci Humphrey Bogart, złota era Hollywood i jeden z największych, oskarowych dzieł filmowych? Skojarzenie jest zarówno trafne, jak i zupełnie nieprzystające do rzeczywistości. Słynny film w całości kręcony był w Stanach Zjednoczonych, a jego jedyne powiązanie z marokańskim miastem widoczne jest w nazwie, co wcale nie oznacza, że prawdziwa Casablanka uwolniła się od swojego hollywoodzkiego piętna. My przybliżamy prawdziwy obraz tego miejsca.

  1. Miasto kontrastów

Trudno znaleźć miasto, w którym w tak widoczny sposób bogactwo zderza się z biedą. Casablankę za cel swoich wakacyjnych wypraw obierają zamożni turyści, co owocuje mnóstwem luksusowych hoteli, restauracji i klubów. Miasto wyróżnia się także stosunkowo dużą strefą biedy, czyli tzw. slumsów. Ten duży kontrast powoduje poważne konflikty społeczne.

 

  1. Najwyższy minaret na świecie

Minaret to wysoka, smukła wieża znajdująca się przy meczecie. To z jej balkonu muezin nawołuje wiernych na modlitwę. To właśnie w Casablance w meczecie Hassana II mieści się najwyższy minaret na świecie, który jednocześnie jest najwyższą budowlą w Maroku. Robi ogromne wrażenie nie tylko swoją wielkością, ale też umiejscowieniem niemal przy samym brzegu Oceanu Atlantyckiego. Wartym odnotowania jest fakt, iż jest to jeden z bardzo nielicznych obiektów sakralnych, który jest otwarty dla zwiedzających za opłatą.

  1. Słoneczna wizytówka Casablanki

Marokańskie miasto może poszczycić się jeszcze jednym wyjątkowym miejscem, które szczególnie przypadnie do gustu turystom – długą, szeroką, piaszczystą plażą. Jest idealna do relaksującego wypoczynku, a piękne widoki zapewnia nam wspaniały Ocean Atlantycki. Plaża jest także dobrze zagospodarowana. Znajduje się tu mnóstwo klubów i barów. Należy jednak mieć na uwadze, że najczęściej są to luksusowe lokale, w których ceny są stosunkowo wysokie.

 

  1. Rick’s Cafe

Chociaż żadnej sceny słynnego filmu „Casablanca” nie kręcono w miejscu o tej samej nazwie, prawdziwi fani amerykańskiego kina znajdą w marokańskim mieście nawiązującą do klasyka restaurację Rick’s Cafe. To w tym lokalu miały odgrywać się filmowe sceny. Restauracja została założona przez Kathy Kriger, byłą amerykańską dyplomatkę w Maroku. Wystrój Rick’s Cafe także nawiązuje do filmowych scenerii, co sprawia, że możemy tutaj poczuć aurę wielkiej, hollywoodzkiej produkcji.

Obowiązkowym punktem zwiedzania Casablanki jest oczywiście medyna, czyli starsza część miasta z tradycyjnym soukiem, na którym dostaniemy prawdziwe specjały kuchni marokańskiej i nie tylko. Na tych, którzy wolą podziwiać miejskie wieżowce i architektoniczne nowatorstwo czeka strefa Nowego Miasta, czyli dzielnica założona przez Francuzów. W jednym i drugim przypadku Casablanka oferuje piękne widoki, wspaniałe atrakcje, a przede wszystkim duże emocje, które sprawią, że nasz żeglarski rejs będzie prawdziwą, pasjonującą wyprawą.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Filetowanie ryb jest coraz częściej praktykowane w Polsce za sprawą popularności programów o tematyce kulinarnej i większej dostępności świeżych ryb, które nie zostały poddane obróbce. Coraz częściej stajemy więc...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Znanym dylematem żeglarza i przyszłej załogi, jest pytanie: na czym żeglować np. po akwenie Chorwacji? Zarówno jachty, jak i katamarany to jednostki pływające, które sprawdziły się na niejednych wodach. Jedne i...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Chorwacja ma swoim odwiedzającym wiele do zaoferowania. Już samo napawanie się pięknymi widokami, żeglowanie i zwiedzanie pięknych miejsc jest wspaniałą atrakcją dla każdego turysty. Jeżeli jednak chcemy jeszcze...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
148Ofert rejsów
20 338Mil morskich w ofercie
11 414Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
1 083Wolnych koi