rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Czym różni się żeglarski rejs od zwykłych wakacji?

Czym różni się żeglarski rejs od zwykłych wakacji?

Obecnie mamy do czynienia z prawdziwym wysypem ofert wakacyjnych. Wakacje w kraju, za granicą, nad morzem, w górach, na wsi, w mieście. Wybieramy luksusowy hotel lub niższy standard w postaci pensjonatu, robinsonady, czy tradycyjnego namiotu. Dopasowujemy warunki spędzania urlopu do własnych oczekiwań i środków finansowych. Poza wspomnianym wyborem jest jednak możliwość, która nieco wyłamuje się z zastanego schematu. Nie musimy przecież wybierać hotelu, ani nawet spędzać czasu w jednym miejscu. Co więcej, w krótkim czasie możemy zobaczyć kilka odległych miejsc, a przy tym poznać je od nowej strony. Takie wakacje gwarantuje żeglarski rejs.

 

Niekoniecznie musimy stwierdzić, że rejs jachtem, czy katamaranem jest lepszy, on po prostu daje więcej możliwości. Standardowa oferta wakacyjna przewiduje stałe zakwaterowanie z przemieszczaniem się w obrębie wybranego obiektu noclegowego. Śpimy w jednym miejscu i ewentualnie uczestniczymy w jednodniowych wycieczkach, zwiedzaniu okolicznych miejsc.

Nie ma w tym nic złego, ale taka skostniała forma spędzania wakacji może się znudzić. Szukamy urozmaiceń naszego pobytu. Wybieramy interesujące atrakcje turystyczne, decydujemy się na ekstremalne rozrywki, bo przecież nie każdy wypoczywa tylko na plaży.

Co daje nam rejs żeglarski? Wszystko w pakiecie. Zakwaterowanie mamy na jachcie. Korzystamy z niego tak, jak w każdym hotelu. Mamy zazwyczaj dwuosobową kabinę i przypadającą na nią łazienkę. Standardem jest również obszerny salon zwany messą i kuchnia.

Największym atutem rejsu jest swoboda. Dysponujemy trasą rejsu, która zazwyczaj jest zmienna i uzależniona nie tylko od pogody, ale też sugestii członków załogi. Oznacza to, że żeglujemy tam, gdzie chcemy. Nic nas nie ogranicza poza warunkami na wodzie. Nie musimy przejmować się ewentualnym dojazdem, kursami promów i wodnych taksówek.

Z wymienionymi zaletami wakacyjnego żeglowania wiąże się również możliwość docierania do miejsc niedostępnych dla turystów na lądzie. Plaże osłonięte skałami, ustronne zatoki i niemal dziewicze miejsca czekają na nasze odwiedziny. Wystarczy wybrać interesujący obszar i zacumować w jego obrębie. Droga lądowa nie zawsze jest najlepszą trasą do poznawania mniej dostępnych wysp i tutaj przychodzi nam z pomocą jacht.

 

Spędzając wakacje w standardowy sposób często zapominamy, że najlepsze atrakcje nie znajdują się tylko na lądzie. Rejony Chorwacji Malty Czarnogóry Grecji czy Karaibów to również zachwycający świat podwodny i morskich kąpieli. O tym, ile warte są głębinowe wyprawy, wiedzą nurkowie i miłośnicy snorkelingu. Może warto rozwinąć w sobie te pasje, najlepiej podczas rejsu.

Warto jeszcze wspomnieć o przeżywanej podczas rejsu przygodzie. Oczywiście na jachcie wypoczywamy i opalamy się szybciej, niż na jakiejkolwiek innej plaży. Wyprawa żeglarska to jednak coś więcej, ponieważ zapewnia nam prawdziwą przygodę. Jesteśmy członkami załogi, uczestniczymy w pracach pokładowych. Skiper z pewnością pozwoli nam choć na chwilę stanąć za sterem i przyjrzeć się pracy urządzeń nawigacyjnych. Możemy nabrać wiatru w żagle w dosłownym i przenośnym znaczeniu!

Czy wakacje na jachcie są lepsze, niż zwykłe wakacje? Są inne, bardziej emocjonujące, pozwalają nam się rozwijać, doskonalić, nabywać nowych umiejętności. Gwarantują nam również większe urozmaicenie, mnogość odwiedzanych miejsc, krajobrazów i kultur. Co jest w nich najlepsze? To, że wciąż pozostają wakacyjnym wypoczynkiem, podczas którego ładujemy baterie, relaksujemy się i mamy chwilę na wsłuchanie się w szum otaczającej nas wody.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 6 listopada 2017
Saint Vincent i Grenadyny to państwo, w którego skład wchodzi największa wyspa Saint Vincent oraz archipelag Grenadyny. Mimo że kraj ten nie jest szeroko znany na świecie, to stał się jednym z obowiązkowych punktów...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 1 stycznia 2019
Posiadanie chociażby najbardziej podstawowego sprzętu elektronicznego takiego jak telefon komórkowy wydaje się być dziś absolutną koniecznością. Jest to w końcu jeden z podstawowych środków komunikacji, który nie...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 7 maja 2019
Współczesny rynek żeglarski oferuje nam wiele niezwykle przydatnych i innowacyjnych gadżetów, bez których trudno wyobrazić sobie profesjonalny rejs. Jednym z przydatnych narzędzi są dedykowane żegludze zegarki,...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
34Ofert rejsów
4 672Mil morskich w ofercie
2 622Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
249Wolnych koi