rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Dlaczego wybrać rejs, czyli 7 cech każdej żeglugi

Dlaczego wybrać rejs, czyli 7 cech każdej żeglugi

Żeglarskie rejsy po Chorwacji, Czarnogórze Karaibach czy jakimkolwiek innym rejonie świata to coś więcej niż żeglarska wyprawa. Jeżeli ktokolwiek myśli, że podczas rejsu będziemy tylko trzymać wachty, trymować żagle i obsługiwać jacht lub na odwrót, tylko leżeć i wsłuchiwać się w szum morza, nic bardziej mylnego. Rejsy mogą dać nam wszystko, ale na pewno nie rutynę!

Czy to oznacza, że nie poczujemy się na rejsie jak żeglarze lub nie zaznamy błogiego odpoczynku? Oczywiście, że nie. Podczas żeglarskiej eskapady doświadczymy jednego i drugiego, ale w różnych proporcjach. Wszystko zależy od naszych preferencji i wybranego akwenu. Zupełnie inaczej żegluje się przecież po Adriatyku, a całkowicie odmiennie po Bałtyku

Co łączy jednak wszystkie rejsy? Czego możemy się spodziewać niezależnie od warunków morskich i obranego kierunku? O tym wszystkim, przeczytasz w 7 poniższych punktach:

 

 1. Przygoda i brak rutyny
  Po pierwsze coś o czym była już mowa, czyli rutyna, a właściwie jej brak. Oczywiście pewne czynności związane z obsługą jachtu będą się powtarzać. Codziennie czekają nas jednak inne warunki i inne miejsca, do których musimy się odpowiednio dopasować. Rejs to tak naprawdę wielka przygoda. Nigdy nie wiemy co czeka nas jutro i co nam przygotuje Neptun lub na co będziemy mieli ochotę.

 

 1. Przyrodnicze krajobrazy
  Morza i oceany to wciąż jeszcze takie obszary, które w zdecydowanej większości nie są dotknięte cywilizacją. Poza nami jest więc tylko otwarta woda i słońce lub widoczny w oddali ląd. Będziemy mieć więc okazję podziwiać zniewalające krajobrazy przyrodnicze. Nawet miasta i zamieszkane wyspy wyglądają świetnie z pokładu jachtu. Widoki od strony morza są po prostu piękne, więc przynajmniej z tego powodu powinniśmy wybrać się na rejs. Warto też wspomnieć, że istnieją takie miejsca, do których dostęp mamy tylko dzięki łodzi i nie zobaczymy ich w żaden inny sposób jak tylko podczas rejsu.

 

 1. Słońce
  Niemal na każdym akwenie i w każdym warunkach natkniemy się na słońce. Czasem będzie silniejsze, czasem słonecznych dni może być mniej. Wszystko zależy od wybranej przez nas pory. W lecie mocno się opalimy, bo na morzu słońce zawsze jest bardziej intensywne. W sezonie jesiennym czy wiosennym dostarczymy sobie niezbędnej ilości witaminy D. Chyba, że wybierzemy np. Karaiby Tam będziemy się mocno opalać przez cały rok.

 

 1. Poznawanie świata
  Nawet jeżeli żeglujemy po znanym nam akwenie lub w rejonie, w którym mieszkamy, zawsze poznamy jakieś nowe miejsca. Może nas przyciągnąć ciekawa, nieodwiedzana wcześniej zatoka, wyspa czy miasteczko. Jeżeli natomiast odbywamy rejs po zupełnie nieznanym akwenie, mamy przed sobą perspektywę poznania zupełnie nowego dla nas obszaru, kultury, tradycji i krajobrazu. Nie ogranicza nas nic, morza i oceany to nieodkryty świat pełen możliwości i wspaniałych miejsc.

 

 1. Poznawanie ludzi
  Żeglujemy z nowopoznanymi ludźmi, których widzimy pierwszy raz w życiu? Prawdopodobnie właśnie zyskujemy przynajmniej kilku nowych, dobrych znajomych i przyjaciół. Żeglujmy ze swoją ekipą lub rodziną? Zbliżymy się do siebie jeszcze bardziej i poznamy się lepiej. Podczas rejsu pracujemy w grupie. Spędzamy czas razem, bawimy się, dyskutujemy i podziwiamy widoki. Nic tak nie rozwija relacji międzyludzkich jak wspólna zabawa i praca.

 

 1. Muzyka
  Radio, odtwarzacz z ulubionymi utworami – to trzeba na rejs zabrać ze sobą. Muzyka jest świetnym towarzyszem codziennego relaksu i pokładowych prac, a towarzyszący jej szum morza to prawdziwa uczta dla uszu. Po prostu, muzyka na morzu brzmi lepiej. Nie wiemy czemu tak jest, ale tak jest.

 

 1. Poza zasięgiem
  Podczas rejsu jesteśmy trochę poza zasięgiem. Świat pozostaje obok. Jesteśmy my i woda. Szef nie dzwoni, maile nie dochodzą, bo nawet jeżeli mamy zasięg, udajemy, że go nie ma – przecież na morzu czy oceanie to normalnie. Jedyne do czego warto mieć dostęp to Instagram. Gdzieś w końcu trzeba wrzucić te niezapomniane zdjęcia z wakacji.
 2.  

7 punktów nie wyczerpuje tematu zalet rejsów, ale go przybliża i daje pewien obraz tego, jak można spędzać czas na jachcie. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zastanowić się czego oczekujemy po wakacyjnej żegludze, co chcemy zobaczyć i jaki akwen nam odpowiada. Nie czekaj i zaplanuj swój rejs jeszcze dzisiaj!

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Rejs żeglarski to dosyć specyficzny rodzaj wypoczynku, podczas którego należy mieć przy sobie przynajmniej kilka niezbędnych rzeczy. Nasz bagaż będzie odgrywał bardzo znaczącą rolę i może w dużym stopniu zwiększyć...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 14 lipca 2018
Chorwacja wyróżnia się interesującą kulturą i krajobrazem naturalnym. Chorwaci i ich specyficzny styl życia od lat fascynują przybywających do dalmackiego kraju turystów i żeglarzy. Długie tradycje nadmorskie i...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 21 sierpnia 2018
Tobago Cays to jeden z najbardziej malowniczych rejonów Saint Vincent, a według niektórych nawet całych Karaibów. Rzeczywiście Tobago Cays wyróżnia się krajobrazem w pełni odzwierciedlającym wyjątkowe piękno egzotycznych...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
6Ofert rejsów
825Mil morskich w ofercie
463Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
44Wolnych koi