rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Korfu – najpiękniejsza wyspa Grecji

Korfu – najpiękniejsza wyspa Grecji

Nazywana najpiękniejszą wyspą w Grecji i chociaż ma dużą konkurencję, może spokojnie o to miano rywalizować. Korfu, bo o niej mowa, to miejsce literackich inspiracji, zniewalającego, naturalnego piękna, śródziemnego krajobrazu w najpełniejszym wydaniu i urokliwych, nadmorskich miasteczek. Cała wyspa zachwyca ze względu na swoje doskonałe warunki przyrodnicze. Dzięki stosunkowo dużym opadom rocznym, Korfu może poszczyć się wspaniałą roślinnością i mnóstwem zieleni w najpiękniejszym wydaniu. Popularny cel żeglarskich rejsów i turystycznych podróży długo pracował na swoją uzasadnioną sławę. My dziś przybliżamy kilka bardziej i mniej oczywistych cech tego malowniczego miejsca.

  1. Zróżnicowane plaże

Korfu cechuje się bardzo zróżnicowaną linią brzegową, a co za tym idzie licznymi zatokami, plażami i przybrzeżnym akwenem, który przyjmuje najróżniejsze odcienie błękitu i zieleni. Każdy znajdzie tu miejsce do idealnego dla siebie wypoczynku. Plaże są piaszczyste, żwirowe i skaliste. W poszukiwaniu urokliwych zatok warto udać się do Paleokastritsy. Tutaj czeka nas piękna plaża La Grotta z imponującym widokiem. Polecamy w tym miejscu wybrać się w krótki rejs jachtem po Błękitnych Grotach. Dla tych, którzy nie obawiają się skalistego wybrzeża idealne będzie Kassopi z niezwykle przejrzystą wodą. Popularna wśród turystów, ale wciąż jeszcze przez nich niezdominowana jest za to Mirtiotissa wyróżniająca się świetną infrastrukturą.

 

  1. Miasto Korfu

Stolicą wyspy jest miasto o tej samej nazwie, chociaż na jego określenie używa się także tradycyjnej nazwy Kerkira. Znajduje się tu port lotniczy obsługujący międzynarodowe loty, a przede wszystkim wspaniałe, Stare Miasto z obiektami wpisanymi na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Reprezentatywną cechą tego miejsca są dwie twierdze – Stara i Nowa Forteca, które oświetlone wieczorną porą robią wspaniałe wrażenie na spacerowiczach. Największy plac w mieście to Esplanada, w której głośno toczy się codzienne życie mieszkańców. Warto na chwilę opuścić centrum i odwiedzić piękną rezydencję z ogrodem Achillion. W Kerkirze czekają nas liczne restauracje oraz sklepy, w których dostaniemy lokalne produkty wyrobów z kumkwatu.

  1. Wyjątkowe miejsca, które stworzyła natura

Przyroda tworzy w Korfu wspaniałe krajobrazy i nietypowe zjawiska, które zachwycają wszystkich odwiedzających wyspę. Warto wybrać się w kierunku miasteczka Sidari. To w jego okolicy znajduje się słynny Kanał Miłości, czyli Canal De’Amor. Woda ma tu intensywny, lazurowy kolor, a klify są niemal śnieżnobiałe. Równie piękne widoki zapewni nam przylądek Drastis ze skałami wapiennymi, czy niewielka, Mysia Wyspa i pobliska cerkiew umieszczona na sztucznie wytworzonym fragmencie lądu.

 

  1. Kuchnia

Korfu to wyspa o długiej i skomplikowanej historii. Taka sama jest jej kultura, architektura i kuchnia – pełna różnych wpływów, tradycji i lokalnego kolorytu. W kuchni Korfu popularne są specjały prosto z Wenecji, Wielkiej Brytanii, czy pobliskiej Turcji oraz oczywiście potrawy charakterystyczne dla kuchni śródziemnomorskiej. Skosztujemy więc sofrito, bourdeto, jadalnej trawy horty, czy tzi-tzin bira, a także loukumi. Ciekawostką jest obecność na wyspie Kumkwatu. Korfu to jedyne miejsce w Europie, w których uprawia się ten chiński owoc cytrusowy. Bardzo popularne są tutaj wszelkiego rodzaju wytwory kulinarne, które przygotowywane są właśnie na bazie kumkwatu.

Korfu to wyspa przyrodniczego piękna, nietypowych tradycji, kumkwatu, wspaniałej, rybackiej kultury i mnóstwa turystów. Warto jednak udać się w kierunku mniej znanych miejscowości, takich jak Boukari, odwiedzić jezioro Korission, czy na własne oczy zobaczyć widoki rozpościerające się z murów imponującego zamku Angelokastro. Korfu może nam pokazać różne swoje oblicza i tylko od nas zależy, czy zechcemy je poznać.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Język chorwacki nie przysparza Polakom wielu trudności i jest stosunkowo prosty w opanowaniu na podstawowym poziomie. Już kilka wyuczonych wyrazów i zwrotów powinno pozwolić nam na komunikację, a nawet krótką rozmowę....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Budowa katamaranu i jego specyfikacja techniczna sprawia, że jest on bardziej zwrotny i łatwiejszy w sterowaniu oraz obsłudze. Wielu żeglarzy oraz przyszłych osób planujących żeglarski rejs np. w Chorwacji, zadaje...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 21 sierpnia 2018
Tobago Cays to jeden z najbardziej malowniczych rejonów Saint Vincent, a według niektórych nawet całych Karaibów. Rzeczywiście Tobago Cays wyróżnia się krajobrazem w pełni odzwierciedlającym wyjątkowe piękno egzotycznych...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
148Ofert rejsów
20 338Mil morskich w ofercie
11 414Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
1 083Wolnych koi