rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Korfu – najpiękniejsza wyspa Grecji

Korfu – najpiękniejsza wyspa Grecji

Nazywana najpiękniejszą wyspą w Grecji i chociaż ma dużą konkurencję, może spokojnie o to miano rywalizować. Korfu, bo o niej mowa, to miejsce literackich inspiracji, zniewalającego, naturalnego piękna, śródziemnego krajobrazu w najpełniejszym wydaniu i urokliwych, nadmorskich miasteczek. Cała wyspa zachwyca ze względu na swoje doskonałe warunki przyrodnicze. Dzięki stosunkowo dużym opadom rocznym, Korfu może poszczyć się wspaniałą roślinnością i mnóstwem zieleni w najpiękniejszym wydaniu. Popularny cel żeglarskich rejsów i turystycznych podróży długo pracował na swoją uzasadnioną sławę. My dziś przybliżamy kilka bardziej i mniej oczywistych cech tego malowniczego miejsca.

  1. Zróżnicowane plaże

Korfu cechuje się bardzo zróżnicowaną linią brzegową, a co za tym idzie licznymi zatokami, plażami i przybrzeżnym akwenem, który przyjmuje najróżniejsze odcienie błękitu i zieleni. Każdy znajdzie tu miejsce do idealnego dla siebie wypoczynku. Plaże są piaszczyste, żwirowe i skaliste. W poszukiwaniu urokliwych zatok warto udać się do Paleokastritsy. Tutaj czeka nas piękna plaża La Grotta z imponującym widokiem. Polecamy w tym miejscu wybrać się w krótki rejs jachtem po Błękitnych Grotach. Dla tych, którzy nie obawiają się skalistego wybrzeża idealne będzie Kassopi z niezwykle przejrzystą wodą. Popularna wśród turystów, ale wciąż jeszcze przez nich niezdominowana jest za to Mirtiotissa wyróżniająca się świetną infrastrukturą.

 

  1. Miasto Korfu

Stolicą wyspy jest miasto o tej samej nazwie, chociaż na jego określenie używa się także tradycyjnej nazwy Kerkira. Znajduje się tu port lotniczy obsługujący międzynarodowe loty, a przede wszystkim wspaniałe, Stare Miasto z obiektami wpisanymi na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Reprezentatywną cechą tego miejsca są dwie twierdze – Stara i Nowa Forteca, które oświetlone wieczorną porą robią wspaniałe wrażenie na spacerowiczach. Największy plac w mieście to Esplanada, w której głośno toczy się codzienne życie mieszkańców. Warto na chwilę opuścić centrum i odwiedzić piękną rezydencję z ogrodem Achillion. W Kerkirze czekają nas liczne restauracje oraz sklepy, w których dostaniemy lokalne produkty wyrobów z kumkwatu.

  1. Wyjątkowe miejsca, które stworzyła natura

Przyroda tworzy w Korfu wspaniałe krajobrazy i nietypowe zjawiska, które zachwycają wszystkich odwiedzających wyspę. Warto wybrać się w kierunku miasteczka Sidari. To w jego okolicy znajduje się słynny Kanał Miłości, czyli Canal De’Amor. Woda ma tu intensywny, lazurowy kolor, a klify są niemal śnieżnobiałe. Równie piękne widoki zapewni nam przylądek Drastis ze skałami wapiennymi, czy niewielka, Mysia Wyspa i pobliska cerkiew umieszczona na sztucznie wytworzonym fragmencie lądu.

 

  1. Kuchnia

Korfu to wyspa o długiej i skomplikowanej historii. Taka sama jest jej kultura, architektura i kuchnia – pełna różnych wpływów, tradycji i lokalnego kolorytu. W kuchni Korfu popularne są specjały prosto z Wenecji, Wielkiej Brytanii, czy pobliskiej Turcji oraz oczywiście potrawy charakterystyczne dla kuchni śródziemnomorskiej. Skosztujemy więc sofrito, bourdeto, jadalnej trawy horty, czy tzi-tzin bira, a także loukumi. Ciekawostką jest obecność na wyspie Kumkwatu. Korfu to jedyne miejsce w Europie, w których uprawia się ten chiński owoc cytrusowy. Bardzo popularne są tutaj wszelkiego rodzaju wytwory kulinarne, które przygotowywane są właśnie na bazie kumkwatu.

Korfu to wyspa przyrodniczego piękna, nietypowych tradycji, kumkwatu, wspaniałej, rybackiej kultury i mnóstwa turystów. Warto jednak udać się w kierunku mniej znanych miejscowości, takich jak Boukari, odwiedzić jezioro Korission, czy na własne oczy zobaczyć widoki rozpościerające się z murów imponującego zamku Angelokastro. Korfu może nam pokazać różne swoje oblicza i tylko od nas zależy, czy zechcemy je poznać.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Jednym z najczęściej spotykanych przysmaków, nie tylko Morza Adriatyckiego, ale w nadmorskich miejscowościach w ogóle, są skorupiaki. Amatorzy owoców morza zachwycają się krewetkami, homarami i krabami podczas żeglarskich...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 3 grudnia 2017
Saint Lucia najczęściej kojarzona jest z dwiema górami Les Pitons. Stanowią one dominujący element krajobrazu wyspy, a ich wizerunek występuje także na fladze kraju. Nie tylko Les Pitons świadczą o wyjątkowości...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 30 czerwca 2018
Norwegia wyróżnia się wyjątkowymi warunkami przyrodniczymi. Jej krajobraz jeszcze przed laty został ukształtowany przez lodowce, a bliskość koła podbiegunowego oraz działalność Prądu Zatokowego znacząco wpływa na...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
36Ofert rejsów
4 947Mil morskich w ofercie
2 776Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
264Wolnych koi