rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Mykonos – najdroższa i najbardziej luksusowa wyspa Cyklad

Mykonos – najdroższa i najbardziej luksusowa wyspa Cyklad

Mykonos to prawdziwie luksusowe miejsce na mapie Cyklad. Tutaj wszelkie usługi i hotele prezentują najwyższy standard, a kręte uliczki popularnych miasteczek wręcz roją się od restauracji i sklepów. W parze z tak charakterystycznym dla Mykonos przepychem idą oczywiście ceny, ale któż z nas nie chciałby spędzić przynajmniej kilku chwil w tym naprawdę wyjątkowym miejscu.

Wspaniałe krajobrazy, piękne i dobrze utrzymane plaże oraz tętniące życiem miasta przyciągają do Mykonos nie tylko zamożnych turystów, ale też mnóstwo gwiazd. Jeżeli więc uda nam się trafić na jakiegoś znanego celebrytę, wcale nie będzie to dziełem przypadku. A jak wygląda wyspa dla zwykłego żeglarza lub turysty? O tym kilka słów poniżej.

 

  1. Miasta na wyspie

Stolicą Mykonos, jak przystało na wyspy Cyklad, jest Chora. Miasteczko stanowi tak naprawdę gąszcz krętych, urokliwych uliczek, w których każdy może się zgubić. Śnieżnobiałe fasady budynków to stały element tutejszych widoków. Poza tym z pewnością natrafimy na kilka doskonałych restauracji i luksusowych sklepów, których największa ilość znajduje się na słynnej ulicy Matogianni. Chora to jednak niejedyna tutejsza atrakcja. W poszukiwaniu ustronności i wyciszenia warto udać się do Ano Meria i chociaż na chwilę zetknąć się z tradycją

  1. „Mała Wenecja”

Miejscowi bogacze mieli i wciąż mają autentyczny wpływ na charakter i wygląd wyspy. Ich najbardziej widocznym wkładem w krajobraz Mykonos jest niewielka dzielnica Chory – „Mała Wenecja”. Nazwa oczywiście nie wzięła się znikąd. Zabudowę tego miejsca tworzą kolorowo ozdobione domki, których tarasy dosłownie stykają się z brzegiem morza tworząc przy tym niesamowity krajobraz idealny do uchwycenia na zdjęciach.

 

  1. Plaże

Plaże na wyspie pozostają jedną z jej najlepszych atrakcji. Jest ich dużo, a do tego oferują zróżnicowany charakter wypoczynku. Na jednych można skorzystać z doskonałej infrastruktury i cieszyć się np. lokalnym przysmakiem dostarczonym wprost do naszych rąk, a na innych ustronnym plażowaniem z dala od nękających Mykonos tłumów. Tych drugich zapraszamy przede wszystkim na Agios Sostis, a zwolenników dodatkowych atrakcji na Platis Gialos.

  1. Zabytki

Wyspa ma swoją długą historię i może cieszyć kilkoma wiekowymi zabytkami. Najpopularniejszymi z nich są oczywiście wiatraki, które będziemy mieć okazję podziwiać, jak tylko zbliżymy się do Mykonos. Stanowią one nieodłączny element tutejszego krajobrazu, a tym samym świadczą o jego wyjątkowości. Wiatraki to tak naprawdę młyny, które warto uwiecznić swoim aparatem. Na zapalonych fotografów czeka również jeden z najchętniej uwiecznianych na wyspie obiektów, czyli kościół Panagia Paraportiani datowany na XV wiek. Tych, którzy jeszcze bardziej interesują się historią, zachęcamy do krótkiego rejsu w stronę Delos ze słynnym wykopaliskiem archeologicznym obejmującym teren całej wyspy.

Chociaż Mykonos kojarzy się głownie z imprezami, świetnymi klubami nocnymi i luksusami, ma w rzeczywistości znacznie więcej do zaoferowania. Zarówno zwolennicy nocnego szaleństwa, jak i osoby poszukujące spokojnego wypoczynku, czy miłośnicy zwiedzania znajdą tu mnóstwo okazji do spędzenia wymarzonego czasu podczas żeglarskiego rejsu.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 6 listopada 2017
Martynika to jedna z najbardziej wyjątkowych wysp na Morzu Karaibskim. O jej oryginalności świadczy m.in. to, że należy ona do Unii Europejskiej oraz jest departamentem zamorskim Francji. Fakt ten nie pozostaje...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 1 stycznia 2019
Posiadanie chociażby najbardziej podstawowego sprzętu elektronicznego takiego jak telefon komórkowy wydaje się być dziś absolutną koniecznością. Jest to w końcu jeden z podstawowych środków komunikacji, który nie...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 7 maja 2019
Współczesny rynek żeglarski oferuje nam wiele niezwykle przydatnych i innowacyjnych gadżetów, bez których trudno wyobrazić sobie profesjonalny rejs. Jednym z przydatnych narzędzi są dedykowane żegludze zegarki,...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
23Ofert rejsów
3 161Mil morskich w ofercie
1 774Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
168Wolnych koi