rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Mykonos – najdroższa i najbardziej luksusowa wyspa Cyklad

Mykonos – najdroższa i najbardziej luksusowa wyspa Cyklad

Mykonos to prawdziwie luksusowe miejsce na mapie Cyklad. Tutaj wszelkie usługi i hotele prezentują najwyższy standard, a kręte uliczki popularnych miasteczek wręcz roją się od restauracji i sklepów. W parze z tak charakterystycznym dla Mykonos przepychem idą oczywiście ceny, ale któż z nas nie chciałby spędzić przynajmniej kilku chwil w tym naprawdę wyjątkowym miejscu.

Wspaniałe krajobrazy, piękne i dobrze utrzymane plaże oraz tętniące życiem miasta przyciągają do Mykonos nie tylko zamożnych turystów, ale też mnóstwo gwiazd. Jeżeli więc uda nam się trafić na jakiegoś znanego celebrytę, wcale nie będzie to dziełem przypadku. A jak wygląda wyspa dla zwykłego żeglarza lub turysty? O tym kilka słów poniżej.

 

  1. Miasta na wyspie

Stolicą Mykonos, jak przystało na wyspy Cyklad, jest Chora. Miasteczko stanowi tak naprawdę gąszcz krętych, urokliwych uliczek, w których każdy może się zgubić. Śnieżnobiałe fasady budynków to stały element tutejszych widoków. Poza tym z pewnością natrafimy na kilka doskonałych restauracji i luksusowych sklepów, których największa ilość znajduje się na słynnej ulicy Matogianni. Chora to jednak niejedyna tutejsza atrakcja. W poszukiwaniu ustronności i wyciszenia warto udać się do Ano Meria i chociaż na chwilę zetknąć się z tradycją

  1. „Mała Wenecja”

Miejscowi bogacze mieli i wciąż mają autentyczny wpływ na charakter i wygląd wyspy. Ich najbardziej widocznym wkładem w krajobraz Mykonos jest niewielka dzielnica Chory – „Mała Wenecja”. Nazwa oczywiście nie wzięła się znikąd. Zabudowę tego miejsca tworzą kolorowo ozdobione domki, których tarasy dosłownie stykają się z brzegiem morza tworząc przy tym niesamowity krajobraz idealny do uchwycenia na zdjęciach.

 

  1. Plaże

Plaże na wyspie pozostają jedną z jej najlepszych atrakcji. Jest ich dużo, a do tego oferują zróżnicowany charakter wypoczynku. Na jednych można skorzystać z doskonałej infrastruktury i cieszyć się np. lokalnym przysmakiem dostarczonym wprost do naszych rąk, a na innych ustronnym plażowaniem z dala od nękających Mykonos tłumów. Tych drugich zapraszamy przede wszystkim na Agios Sostis, a zwolenników dodatkowych atrakcji na Platis Gialos.

  1. Zabytki

Wyspa ma swoją długą historię i może cieszyć kilkoma wiekowymi zabytkami. Najpopularniejszymi z nich są oczywiście wiatraki, które będziemy mieć okazję podziwiać, jak tylko zbliżymy się do Mykonos. Stanowią one nieodłączny element tutejszego krajobrazu, a tym samym świadczą o jego wyjątkowości. Wiatraki to tak naprawdę młyny, które warto uwiecznić swoim aparatem. Na zapalonych fotografów czeka również jeden z najchętniej uwiecznianych na wyspie obiektów, czyli kościół Panagia Paraportiani datowany na XV wiek. Tych, którzy jeszcze bardziej interesują się historią, zachęcamy do krótkiego rejsu w stronę Delos ze słynnym wykopaliskiem archeologicznym obejmującym teren całej wyspy.

Chociaż Mykonos kojarzy się głownie z imprezami, świetnymi klubami nocnymi i luksusami, ma w rzeczywistości znacznie więcej do zaoferowania. Zarówno zwolennicy nocnego szaleństwa, jak i osoby poszukujące spokojnego wypoczynku, czy miłośnicy zwiedzania znajdą tu mnóstwo okazji do spędzenia wymarzonego czasu podczas żeglarskiego rejsu.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Flyboard to chyba jeden z obecnie najbardziej spektakularnych sportów wodnych, na których widok wielu zapaleńców i pasjonatów morskiej rekracji chce od razu udać się na wakacje lub w żeglarski rejs. Dla osób obserwujących...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 30 grudnia 2017
Nawet osoby średnio zaawansowane w temacie hiszpańskiej kuchni, powinny przynajmniej kojarzyć słowo tapas. Dla jednych jest to podstawowe danie kulinarne tego regionu, dla innych wyrażapewien styl życia oraz stanowi...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
czwartek, 29 marca 2018
Nie ma takiego przewodnika, książki, czy jakiegokolwiek tekstu, który w pełni wyczerpywałby temat Aten, piętrzących się tam na każdym kroku zabytków, atrakcji, pięknych widoków i długiej, fascynującej historii,...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
265Ofert rejsów
36 416Mil morskich w ofercie
20 437Połączeń lotniczych
613Atrakcji turystycznych
1 940Wolnych koi