rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Mykonos – najdroższa i najbardziej luksusowa wyspa Cyklad

Mykonos – najdroższa i najbardziej luksusowa wyspa Cyklad

Mykonos to prawdziwie luksusowe miejsce na mapie Cyklad. Tutaj wszelkie usługi i hotele prezentują najwyższy standard, a kręte uliczki popularnych miasteczek wręcz roją się od restauracji i sklepów. W parze z tak charakterystycznym dla Mykonos przepychem idą oczywiście ceny, ale któż z nas nie chciałby spędzić przynajmniej kilku chwil w tym naprawdę wyjątkowym miejscu.

Wspaniałe krajobrazy, piękne i dobrze utrzymane plaże oraz tętniące życiem miasta przyciągają do Mykonos nie tylko zamożnych turystów, ale też mnóstwo gwiazd. Jeżeli więc uda nam się trafić na jakiegoś znanego celebrytę, wcale nie będzie to dziełem przypadku. A jak wygląda wyspa dla zwykłego żeglarza lub turysty? O tym kilka słów poniżej.

 

  1. Miasta na wyspie

Stolicą Mykonos, jak przystało na wyspy Cyklad, jest Chora. Miasteczko stanowi tak naprawdę gąszcz krętych, urokliwych uliczek, w których każdy może się zgubić. Śnieżnobiałe fasady budynków to stały element tutejszych widoków. Poza tym z pewnością natrafimy na kilka doskonałych restauracji i luksusowych sklepów, których największa ilość znajduje się na słynnej ulicy Matogianni. Chora to jednak niejedyna tutejsza atrakcja. W poszukiwaniu ustronności i wyciszenia warto udać się do Ano Meria i chociaż na chwilę zetknąć się z tradycją

  1. „Mała Wenecja”

Miejscowi bogacze mieli i wciąż mają autentyczny wpływ na charakter i wygląd wyspy. Ich najbardziej widocznym wkładem w krajobraz Mykonos jest niewielka dzielnica Chory – „Mała Wenecja”. Nazwa oczywiście nie wzięła się znikąd. Zabudowę tego miejsca tworzą kolorowo ozdobione domki, których tarasy dosłownie stykają się z brzegiem morza tworząc przy tym niesamowity krajobraz idealny do uchwycenia na zdjęciach.

 

  1. Plaże

Plaże na wyspie pozostają jedną z jej najlepszych atrakcji. Jest ich dużo, a do tego oferują zróżnicowany charakter wypoczynku. Na jednych można skorzystać z doskonałej infrastruktury i cieszyć się np. lokalnym przysmakiem dostarczonym wprost do naszych rąk, a na innych ustronnym plażowaniem z dala od nękających Mykonos tłumów. Tych drugich zapraszamy przede wszystkim na Agios Sostis, a zwolenników dodatkowych atrakcji na Platis Gialos.

  1. Zabytki

Wyspa ma swoją długą historię i może cieszyć kilkoma wiekowymi zabytkami. Najpopularniejszymi z nich są oczywiście wiatraki, które będziemy mieć okazję podziwiać, jak tylko zbliżymy się do Mykonos. Stanowią one nieodłączny element tutejszego krajobrazu, a tym samym świadczą o jego wyjątkowości. Wiatraki to tak naprawdę młyny, które warto uwiecznić swoim aparatem. Na zapalonych fotografów czeka również jeden z najchętniej uwiecznianych na wyspie obiektów, czyli kościół Panagia Paraportiani datowany na XV wiek. Tych, którzy jeszcze bardziej interesują się historią, zachęcamy do krótkiego rejsu w stronę Delos ze słynnym wykopaliskiem archeologicznym obejmującym teren całej wyspy.

Chociaż Mykonos kojarzy się głownie z imprezami, świetnymi klubami nocnymi i luksusami, ma w rzeczywistości znacznie więcej do zaoferowania. Zarówno zwolennicy nocnego szaleństwa, jak i osoby poszukujące spokojnego wypoczynku, czy miłośnicy zwiedzania znajdą tu mnóstwo okazji do spędzenia wymarzonego czasu podczas żeglarskiego rejsu.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Marina Dalmacija jest największym tego typu obiektem w Chorwacji. Jest położona w naturalnie chronionej zatoce znajdującej się w mieście Sukosan położonym 7 km od portu w Zadarze i 5 km od międzynarodowego lotniska....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
O bogactwie Morza Adriatyckiego łatwo jest się przekonać wyruszając na jeden z chorwackich żeglarskich rejsów połączony z wędkowaniem. Nie musimy dysponować najlepszym sprzętem, aby złowić wyjątkowe okazy cennych...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 24 listopada 2018
Planujesz żeglarską wyprawę po Hiszpanii i chcesz się później pochwalić zdjęciami? Najlepszym sposobem będzie Instagram, który swoim użytkownikom umożliwia dzielenie się ze światem fotografiami z naszego życia....

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
78Ofert rejsów
10 719Mil morskich w ofercie
6 015Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
571Wolnych koi