rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Marina Dalmacija w Sukosan – szczegółowe informacje i dojazd

Marina Dalmacija w Sukosan – szczegółowe informacje i dojazd

Marina Dalmacija jest największym tego typu obiektem w Chorwacji Jest położona w naturalnie chronionej zatoce znajdującej się w mieście Sukosan położonym 7 km od portu w Zadarze i 5 km od międzynarodowego lotniska. Stanowi doskonałą bazę wypadową. Jest także przykładem mariny oferującej kompleksowe usługi w szerokim zakresie. Dzięki temu, że przystań spełnia najwyższe międzynarodowe standardy, została wyróżniona Błękitną Flagą w 2000 roku.

 

Dojazd do mariny nie powinien sprawić trudności. Z autostrady w Chorwacji zjeżdżamy zjazdem Zadar 1. Następnie obieramy kierunek na Split, wzdłuż wybrzeża. Po pokonaniu około 9 kilometrów docieramy do Sukosan.

Marinę zobaczymy z daleka, przywita nas także duża główna brama wjazdowa. Przystań zapewnia miejsca postojowe dla 1200 jachtów do 80 m długości. Przy wejściu do portu głębokość akwenu wynosi od 5 do 8 m, natomiast w centralnej części około 3 do 8 m. Wszystkie zacumowane jachty mają dostęp do połączeń elektrycznych oraz usługi usuwania odpadów.

Marina oferuje działania serwisowe i stoczniowe. Przez 24 godziny na dobę pracowniczy zapewniają swoją pomoc żeglarzom. Na terenie obiektu znajduje się stacja benzynowa, WC z prysznicami, pralnia, internet wi-fi, parking i garaże.

Cały teren przystani jest monitorowany. W ramach usług technicznych obsługa zapewnia konserwację i naprawę silnika, elektroniki morskiej i nawigacji satelitarnej, kontrolę zęzową i baterii, a także ogólne działania porządkowe i naprawcze.

Oprócz wskazanego szerokiego wachlarza wysokich jakościowo usług marina może być także miejscem komfortowego wypoczynku. Znajduje się tu klub dziecięcy oraz kilka punktów gastronomicznych. Restauracje oferują dania kuchni śródziemnomorskiej, a ich kucharze przygotowują posiłki oparte na świeżych, lokalnych produktach.

Przy pobliskiej plaży mieści się także bar. Można również uzupełnić swoje zapasy w marketach i sklepach, skorzystać z usług pośredników i agencji turystycznych oraz firm czarterowych. W najbliższym sąsiedztwie mariny Dalmacija i Sukosan znajduje się miasto Zadar o bogatej tradycji historycznej sięgającej 3000 lat.

Także przyrodnicze warunki okolicy przystani są imponujące. Warto odwiedzić pięć parków narodowych, trzy parki przyrody, z których jedną z największych atrakcji turystycznych i krajobrazowych jest archipelag Kornati.

Marina jest również miejscem wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym, takich jak regaty i koncerty, dlatego będzie dobrym przystankiem podczas żeglarskiego rejsu. Można tu skorzystać z centrum nurkowania Zlatna Luka i kilku miejsc widokowych. Do dyspozycji gości zostały oddane niewielkie plaże. Wszelkich istotnych wiadomości udzielą pracownicy recepcji oraz punktu informacyjnego.

Dalmacija jest uważana za jedną z najlepszych marin nie tylko w Chorwacji ale na całym świecie. Zaufało jej już wielu żeglarzy, którzy powierzyli obsłudze swoje jachty, łodzie i katamarany, mając na uwadze gwarantowane przez marinę bezpieczeństwo, komfort i wysoką jakość oferowanych usług.

 

Przystań powoli staje się osobnym obiektem turystycznym, który zapewnia piękne widoki o każdej porze dnia i nocy oraz moc dodatkowych udogodnień. Spokojnie można spędzić tu cały dzień i nawet przez chwilę się nie nudzić podczas gdy nasz jacht zostaje objęty fachową i kompleksową opieką oraz ochroną.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Jeżeli udajemy się w żeglarski rejs w bardziej egzotyczne miejsca, natrafimy na wiele niesamowitych i rzadko spotykanych okazów. Kolorowe ryby o przedziwnych kształtach i płetwach, niecodzienne gatunki, a nawet...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Podczas żeglarskiego rejsu jedną z najważniejszych osób na pokładzie jest skiper. Od jego pracy i komunikacji z załogą w dużej mierze zależy powodzenie wyprawy. Skiper pełni funkcję kapitana. To on prowadzi naszą...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 3 grudnia 2017
Saint Lucia najczęściej kojarzona jest z dwiema górami Les Pitons. Stanowią one dominujący element krajobrazu wyspy, a ich wizerunek występuje także na fladze kraju. Nie tylko Les Pitons świadczą o wyjątkowości...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
80Ofert rejsów
10 994Mil morskich w ofercie
6 170Połączeń lotniczych
613Atrakcji turystycznych
586Wolnych koi