rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Marina Dalmacija w Sukosan – szczegółowe informacje i dojazd

Marina Dalmacija w Sukosan – szczegółowe informacje i dojazd

Marina Dalmacija jest największym tego typu obiektem w Chorwacji Jest położona w naturalnie chronionej zatoce znajdującej się w mieście Sukosan położonym 7 km od portu w Zadarze i 5 km od międzynarodowego lotniska. Stanowi doskonałą bazę wypadową. Jest także przykładem mariny oferującej kompleksowe usługi w szerokim zakresie. Dzięki temu, że przystań spełnia najwyższe międzynarodowe standardy, została wyróżniona Błękitną Flagą w 2000 roku.

 

Dojazd do mariny nie powinien sprawić trudności. Z autostrady w Chorwacji zjeżdżamy zjazdem Zadar 1. Następnie obieramy kierunek na Split, wzdłuż wybrzeża. Po pokonaniu około 9 kilometrów docieramy do Sukosan.

Marinę zobaczymy z daleka, przywita nas także duża główna brama wjazdowa. Przystań zapewnia miejsca postojowe dla 1200 jachtów do 80 m długości. Przy wejściu do portu głębokość akwenu wynosi od 5 do 8 m, natomiast w centralnej części około 3 do 8 m. Wszystkie zacumowane jachty mają dostęp do połączeń elektrycznych oraz usługi usuwania odpadów.

Marina oferuje działania serwisowe i stoczniowe. Przez 24 godziny na dobę pracowniczy zapewniają swoją pomoc żeglarzom. Na terenie obiektu znajduje się stacja benzynowa, WC z prysznicami, pralnia, internet wi-fi, parking i garaże.

Cały teren przystani jest monitorowany. W ramach usług technicznych obsługa zapewnia konserwację i naprawę silnika, elektroniki morskiej i nawigacji satelitarnej, kontrolę zęzową i baterii, a także ogólne działania porządkowe i naprawcze.

Oprócz wskazanego szerokiego wachlarza wysokich jakościowo usług marina może być także miejscem komfortowego wypoczynku. Znajduje się tu klub dziecięcy oraz kilka punktów gastronomicznych. Restauracje oferują dania kuchni śródziemnomorskiej, a ich kucharze przygotowują posiłki oparte na świeżych, lokalnych produktach.

Przy pobliskiej plaży mieści się także bar. Można również uzupełnić swoje zapasy w marketach i sklepach, skorzystać z usług pośredników i agencji turystycznych oraz firm czarterowych. W najbliższym sąsiedztwie mariny Dalmacija i Sukosan znajduje się miasto Zadar o bogatej tradycji historycznej sięgającej 3000 lat.

Także przyrodnicze warunki okolicy przystani są imponujące. Warto odwiedzić pięć parków narodowych, trzy parki przyrody, z których jedną z największych atrakcji turystycznych i krajobrazowych jest archipelag Kornati.

Marina jest również miejscem wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym, takich jak regaty i koncerty, dlatego będzie dobrym przystankiem podczas żeglarskiego rejsu. Można tu skorzystać z centrum nurkowania Zlatna Luka i kilku miejsc widokowych. Do dyspozycji gości zostały oddane niewielkie plaże. Wszelkich istotnych wiadomości udzielą pracownicy recepcji oraz punktu informacyjnego.

Dalmacija jest uważana za jedną z najlepszych marin nie tylko w Chorwacji ale na całym świecie. Zaufało jej już wielu żeglarzy, którzy powierzyli obsłudze swoje jachty, łodzie i katamarany, mając na uwadze gwarantowane przez marinę bezpieczeństwo, komfort i wysoką jakość oferowanych usług.

 

Przystań powoli staje się osobnym obiektem turystycznym, który zapewnia piękne widoki o każdej porze dnia i nocy oraz moc dodatkowych udogodnień. Spokojnie można spędzić tu cały dzień i nawet przez chwilę się nie nudzić podczas gdy nasz jacht zostaje objęty fachową i kompleksową opieką oraz ochroną.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
piątek, 7 lipca 2017
Chorwacja to kraj położony w rejonie Europy środkowo-południowej nad Morzem Adriatyckim. Od roku 2013 państwo należy do Unii Europejskiej. Urzędowym językiem w tym kraju jest chorwacki, jednak w gminach, których...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Park Narodowy Kornaty obejmuje 89 wysp archipelagu Kornaty. Jest to jedno z najbardziej spektakularnych pod względem przyrodniczym miejsc na Morzu Adriatyckim. Chorwacki park imponuje swoimi widokami i oryginalnym...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
czwartek, 6 września 2018
Jedna z najbardziej nietypowych i urzekających stolic na świecie to obowiązkowy punkt trasy dla wszystkich żeglarzy wybierających norweskie akweny. Oryginalność miasta polega między innymi na jego malowniczym położeniu...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
22Ofert rejsów
3 023Mil morskich w ofercie
1 697Połączeń lotniczych
616Atrakcji turystycznych
161Wolnych koi