rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Barbados – naturalne piękno i rajskie atrakcje

Barbados – naturalne piękno i rajskie atrakcje

Barbados tylko pozornie jest typowo karaibsk �, rajską wyspą. Oczywiście nie brakuje tu długich, białych plaż idealnych do wypoczynku, palm i tropikalnego klimatu. Jednak nie są to jedyne cechy wyspy. Spotkamy tutaj przynajmniej kilka atrakcji, których nie zobaczymy na innych wyspach karaibskich. Barbados świetnie dba też o swoich turystów i żeglarzy, o dużej wadze tego kraju świadczą chociażby jego świetne połączenia lotnicze.

 

  1. Nietypowy kształt naturalny

W przeciwieństwie do większości wysp Karaibów Barbados wyróżnia się odmienną budową. Nie jest to wyspa wulkaniczna, ale wapienna. Tak naprawdę Barbados to szczyt podwodnego pasma górskiego, dzięki czemu możemy tu podziwiać nietypowe zjawiska krasowe i formacje skalne, które dodają dodatkowego uroku tutejszemu krajobrazowi.

  1. Kraj wielu atrakcji

Naturalny kształt wyspy zaowocował przynajmniej kilkoma atrakcjami przyrodniczymi, które swobodnie mogą być odwiedzane i podziwiane przez turystów. Tego typu atrakcjami jest jaskinia Harrisona, która może porazić swoim ogromem i wielkimi komnatami. Zainteresować nas też powinien Park Folkestone, czyli podwodna atrakcja dla nurków. To tutaj popływamy z żółwiami i zetkniemy się z interesującymi gatunkami morskimi. Miłośników przyrody zafascynują ogrody botaniczne, których na Barbadosie jest kilka, np. Andromeda, Orchid World, czy Las Kwiatów.

  1. Zwiedzanie

Barbados to nie tylko miejsce malowniczej przyrody, ciekawych zjawisk naturalnych i wyjątkowych krajobrazów. Wyspa ma długą historię i interesującą kulturę, która widoczna jest chociażby w jej zabytkowych obiektach. Warto więc udać się na zwiedzanie katedry św. Michała w stolicy czy budynku Parlamentu. Obowiązkowym punktem wycieczki będzie pomnik admirała Nelsona i tutejsze synagogi.

 

  1. Kuchnia

Barbados słynie ze świetnej, regionalnej kuchni, której naczelnym przysmakiem jest danie Cou-cou. Istotnym elementem potrawy jest latająca ryba, okra i kaszka kukurydziana. Karaibskie państwo powinno się również kojarzyć z popularnym likierem Malibu, wytwarzanym w miejscowej destylarni.

  1. Kraj muzyki

Jeżeli chcemy zaznać prawdziwej rozrywki, tańca do białego rana i świetnej muzyki, to Barbados słynie z przynajmniej kilku dobrych klubów muzycznych i mniejszych lokali, w których posłuchamy calypso, reggae i soki, czy obowiązkowego jazzu. Z powodzeniem spróbujemy też swoich umiejętności w tańcu limbo. Nie bez znaczenia jest też fakt, że to właśnie na Barbadosie przyszła na świat wielka gwiazda muzyki pop i R&B – Rihanna.

Barbados to kraj idealny dla żeglarzy i turystów, którego atrakcje nie kończą się jednak na rajskim wypoczynku. Piękny kształt naturalny wyspy zapewnia nietypowe i wyszukane rozrywki dla zwolenników różnego rodzaju wypoczynku. Jeżeli więc zależy ci na podziwianiu wyjątkowego świata podwodnego, czy obszernych jaskiń, ale chcesz też zabawić się przy najlepszej muzyce, to Barbados będzie idealnym punktem twojego karaibskiego rejsu żeglarskiego.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Jeżeli decydujemy się na przygotowanie typowo nadmorskiego dania z rybą lub owocami morza w roli głównej, powinniśmy zapoznać się z informacjami p przyprawach i dodatkach, które najlepiej się z nimi komponują i...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 22 sierpnia 2017
Żeglowanie jachtem to doskonały sposób na udane wakacje. Coraz więcej osób decyduje się więc na ten sposób spędzania wolnego czasu i wybiera się w długie eskapady po morskich rejonach świata, takich jak Chorwacja,...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 6 listopada 2017
Sveti Klement to wyspa, która szczególną popularność zyskała za sprawą niewielkiej, portowej miejscowości – Palmizany. Miasteczko, które przypomina raczej rajską osadę położone jest w cichej, dobrze chronionej...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
148Ofert rejsów
20 338Mil morskich w ofercie
11 414Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
1 083Wolnych koi