rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Mariny w Chorwacji – dojazd i niezbędne informacje

Mariny w Chorwacji – dojazd i niezbędne informacje

Chorwacja jako nadmorski kraj turystyczny może poszczycić się bardzo dobrze utrzymanymi marinami, które świadczą nierzadko szereg dodatkowych usług. Ich główne zadanie, czyli zapewnienie bezpieczeństwa naszym jachtom i katamaranom jest zawsze spełniane w stu procentach. Warto przyjrzeć się im z bliska i przybliżyć ich zróżnicowaną ofertę.

 

Jedną z największych marin w chorwackiej Dalmacji jest Dalmacija w Sukosan. Posiada aż 1200 miejsc dla łodzi na wodzie i zapewnia szereg kompleksowych usług oraz udogodnień. Na jej temat istnieje osobny artykuł, dlatego też tutaj znajdziesz głównie informacje o dojeździe. Z autostrady w Chorwacji zjeżdżamy zjazdem Zadar 1. Następnie obieramy kierunek na Split, wzdłuż wybrzeża. Po pokonaniu około 9 kilometrów docieramy do Sukosan.

Marinę zobaczymy z daleka, a przywita nas duża, główna brama wjazdowa. Równie dobrze zagospodarowana, chociaż nieco mniejsza marina, to Aci Marina Trogir. Przystań położona jest w malowniczym zabytkowym mieście stanowiącym wspaniałą atrakcję turystyczną wybrzeża Chorwacji Zawiera 174 miejsca do cumowania oraz 35 miejsc na lądzie.

Wśród dodatkowych udogodnień mariny wymienia się: kantor, bankomat, restaurację z kawiarnią, sklep spożywczy i żeglarski, szkołę nurkowania i żeglarską, centrum fitnessowe, agencje czarterowe, serwis, parking, stację benzynową oraz dostęp do internetu wi-fi. Dojeżdżamy do niej autostradą A1 z Zadaru w stronę miasta Split.

Od zjazdu Zadar 2 kierujemy się prosto przez około 73 km. Następnie zjeżdżamy w prawo na drogę nr 58, która łączy się przed samym miastem z drogą nr 8. W trakcie zjazdu zobaczymy już marinę. Powinniśmy nadal kierować się drogą nr 58, która za chwilę stanie się drogą nr 8. Przejeżdżamy przez Saged i kierujemy się do kolejnej miejscowości – Trogir.

W Trogirze skręcamy na wyspę starego miasta, jedziemy prosto, za mostem kierujemy się w prawo i jesteśmy na miejscu. Przed miastem Trogir znajduje się także marina o bardzo wysokim standardzie świadczonych usług. W miejscowości Seget Donji mieści się przystań Baotić.

Marina oddaje do dyspozycji 307 miejsc, w które wliczone są zarówno te na morzu, jak i na lądzie. Jest uznawana za jeden najnowocześniejszych tego typu obiektów w Chorwacji Jest także świetną bazą wypadową oraz świadczy dodatkowe usługi gastronomiczne, serwisowe i transportowe. Znajdują się tu także sklepy, pralnia, miejsce do masażu i wiele innych.

Zjazd z głównej drogi w kierunku mariny jest niestety słabo oznaczony. O marinie Baotić można dowiedzieć się więcej także z osobnego artykułu. Stosunkowo nową mariną jest Kastela położona na południowo-wschodniej stronie zatoki Kastela w mieście Kaštel Gomilica.

Ze względu na bardzo dobre położenie, przystań jest świetnie chroniona i zapewnia tym samym pełne bezpieczeństwo.

Znajdziemy tu 420 miejsc do cumowania oraz 400 miejsc na lądzie. Oprócz już standardowych na tym poziomie udogodnień, takich jak supermarket, kawiarnia, restauracja, internet wi-fi czy serwis można tu także skorzystać z basenu. Marina znajduje się w jednym z największych miast Dalmacji, czyli w Splicie. Na terenie przystani jest 318 miejsc do cumowania oraz 30 miejsc na lądzie.

Przystań oferuje ten sam wachlarz kompleksowych usług o wysokim standzie, które zostały wymienione w przypadku wcześniej wspomnianych marin, czyli serwis, dyskonty i sklepy, internet wi-fi, restauracje i kawiarnie.

 

Najlepsze mariny chorwackie odpowiedzą na zapotrzebowania nawet najbardziej wymagających żeglarzy i członków żeglarskich rejsów. Wymienione przystanie spełniają wszelkie formy bezpieczeństwa, dzięki czemu bez obaw możemy pozostawić w nich swoje jachty.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Język chorwacki nie przysparza Polakom wielu trudności i jest stosunkowo prosty w opanowaniu na podstawowym poziomie. Już kilka wyuczonych wyrazów i zwrotów powinno pozwolić nam na komunikację, a nawet krótką rozmowę....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 7 stycznia 2018
Kuchnia marokańska to oryginalne połączenie smaków i mnóstwo aromatycznych przypraw z różnych zakątków świata. Marokański świat kulinariów czerpie z innych kuchni całymi garściami wypracowując w ten sposób własne,...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 24 listopada 2018
Planujesz żeglarską wyprawę po Hiszpanii i chcesz się później pochwalić zdjęciami? Najlepszym sposobem będzie Instagram, który swoim użytkownikom umożliwia dzielenie się ze światem fotografiami z naszego życia....

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
148Ofert rejsów
20 338Mil morskich w ofercie
11 414Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
1 083Wolnych koi