rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Mariny w Chorwacji – dojazd i niezbędne informacje

Mariny w Chorwacji – dojazd i niezbędne informacje

Chorwacja jako nadmorski kraj turystyczny może poszczycić się bardzo dobrze utrzymanymi marinami, które świadczą nierzadko szereg dodatkowych usług. Ich główne zadanie, czyli zapewnienie bezpieczeństwa naszym jachtom i katamaranom jest zawsze spełniane w stu procentach. Warto przyjrzeć się im z bliska i przybliżyć ich zróżnicowaną ofertę.

 

Jedną z największych marin w chorwackiej Dalmacji jest Dalmacija w Sukosan. Posiada aż 1200 miejsc dla łodzi na wodzie i zapewnia szereg kompleksowych usług oraz udogodnień. Na jej temat istnieje osobny artykuł, dlatego też tutaj znajdziesz głównie informacje o dojeździe. Z autostrady w Chorwacji zjeżdżamy zjazdem Zadar 1. Następnie obieramy kierunek na Split, wzdłuż wybrzeża. Po pokonaniu około 9 kilometrów docieramy do Sukosan.

Marinę zobaczymy z daleka, a przywita nas duża, główna brama wjazdowa. Równie dobrze zagospodarowana, chociaż nieco mniejsza marina, to Aci Marina Trogir. Przystań położona jest w malowniczym zabytkowym mieście stanowiącym wspaniałą atrakcję turystyczną wybrzeża Chorwacji Zawiera 174 miejsca do cumowania oraz 35 miejsc na lądzie.

Wśród dodatkowych udogodnień mariny wymienia się: kantor, bankomat, restaurację z kawiarnią, sklep spożywczy i żeglarski, szkołę nurkowania i żeglarską, centrum fitnessowe, agencje czarterowe, serwis, parking, stację benzynową oraz dostęp do internetu wi-fi. Dojeżdżamy do niej autostradą A1 z Zadaru w stronę miasta Split.

Od zjazdu Zadar 2 kierujemy się prosto przez około 73 km. Następnie zjeżdżamy w prawo na drogę nr 58, która łączy się przed samym miastem z drogą nr 8. W trakcie zjazdu zobaczymy już marinę. Powinniśmy nadal kierować się drogą nr 58, która za chwilę stanie się drogą nr 8. Przejeżdżamy przez Saged i kierujemy się do kolejnej miejscowości – Trogir.

W Trogirze skręcamy na wyspę starego miasta, jedziemy prosto, za mostem kierujemy się w prawo i jesteśmy na miejscu. Przed miastem Trogir znajduje się także marina o bardzo wysokim standardzie świadczonych usług. W miejscowości Seget Donji mieści się przystań Baotić.

Marina oddaje do dyspozycji 307 miejsc, w które wliczone są zarówno te na morzu, jak i na lądzie. Jest uznawana za jeden najnowocześniejszych tego typu obiektów w Chorwacji Jest także świetną bazą wypadową oraz świadczy dodatkowe usługi gastronomiczne, serwisowe i transportowe. Znajdują się tu także sklepy, pralnia, miejsce do masażu i wiele innych.

Zjazd z głównej drogi w kierunku mariny jest niestety słabo oznaczony. O marinie Baotić można dowiedzieć się więcej także z osobnego artykułu. Stosunkowo nową mariną jest Kastela położona na południowo-wschodniej stronie zatoki Kastela w mieście Kaštel Gomilica.

Ze względu na bardzo dobre położenie, przystań jest świetnie chroniona i zapewnia tym samym pełne bezpieczeństwo.

Znajdziemy tu 420 miejsc do cumowania oraz 400 miejsc na lądzie. Oprócz już standardowych na tym poziomie udogodnień, takich jak supermarket, kawiarnia, restauracja, internet wi-fi czy serwis można tu także skorzystać z basenu. Marina znajduje się w jednym z największych miast Dalmacji, czyli w Splicie. Na terenie przystani jest 318 miejsc do cumowania oraz 30 miejsc na lądzie.

Przystań oferuje ten sam wachlarz kompleksowych usług o wysokim standzie, które zostały wymienione w przypadku wcześniej wspomnianych marin, czyli serwis, dyskonty i sklepy, internet wi-fi, restauracje i kawiarnie.

 

Najlepsze mariny chorwackie odpowiedzą na zapotrzebowania nawet najbardziej wymagających żeglarzy i członków żeglarskich rejsów. Wymienione przystanie spełniają wszelkie formy bezpieczeństwa, dzięki czemu bez obaw możemy pozostawić w nich swoje jachty.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Chorwacja jest bardzo podobna pod względem transportu drogowego do Polski. Jeżeli zamierzamy poruszać się samochodem po chorwackich drogach, powinniśmy mieć na uwadze kilka istotnych aspektów prawnych i regulacji...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
czwartek, 28 grudnia 2017
Spędzanie zimowego urlopu kojarzy nam się zazwyczaj z górskimi eskapadami, uprawianiem sportów na śniegu, niskimi temperaturami i świętami z bożonarodzeniową choinką. Tradycyjne ferie w Polsce i świąteczny wypoczynek...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 30 czerwca 2018
Norwegia wyróżnia się wyjątkowymi warunkami przyrodniczymi. Jej krajobraz jeszcze przed laty został ukształtowany przez lodowce, a bliskość koła podbiegunowego oraz działalność Prądu Zatokowego znacząco wpływa na...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
46Ofert rejsów
6 321Mil morskich w ofercie
3 548Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
337Wolnych koi