rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Najlepsza pora na żeglowanie w Seszelach

Najlepsza pora na żeglowanie w Seszelach

Seszele to piękne miejsce do żeglowania i wypoczywania o każdej porze roku. Klimat, mimo że zawsze gorący, jest jednak zmienny i zależny od danego miesiąca. Istotne jest tu ustalenie, czego jako załoga oczekujemy i w jakich warunkach najlepiej nam się żegluje. Warto więc zweryfikować swoje potrzeby i wybrać się na żeglarski rejs po wodach Seszeli w najlepszym możliwym i dogodnym dla nas momencie.

 

W ramach kilku wstępnych uwag warto wspomnieć, że na panującą na Seszelach pogodę mają wpływ pasaty, czyli ciepłe , umiarkowane wiatry. Tutaj wyróżniamy je dwa – silniejszy południowy oraz słabszy północny.

Na Seszelach panuje klimat równikowy tropikalny wilgotny z odmianą monsunową. Oznacza to w praktyce, że powietrze jest wilgotne, ciepłe z silnymi wpływami morskimi oraz występującymi porami deszczowymi.

Pod względem ukształtowania atmosferycznego, rejon Seszeli różni się od reszty Afryki. Przez cały rok temperatura nie spada poniżej 24˚C i nie przekracza 32˚C. Główny sezon deszczowy rozpoczyna się w listopadzie. Od grudnia do marca deszcze będą trwać długo i pojawiać się często. Mogą utrzymywać się nawet kilka dni. W grudniu i styczniu wiatry są silne.

Do początku lutego nie będzie ostrych upałów, wtedy też wiatry będą spokojne. Początek marca, kwiecień, maj, a nawet listopad to już pełne, mocne słońce i brak wiatru. Wtedy panuje tzw. okres suchy. Lipiec i sierpień przynoszą temperatury rzędu 27˚C.

Najwyższa pojawia się w kwietniu i w maju, kiedy sięga nawet 34˚C. Od czerwca siła wiatru stopniowo się zwiększa, pojawiają się także szkwały. Temperatury i warunki atmosferyczne są zmiennie i czasem niezależne od pory roku. Mogą więc pojawiać się niewielkie anomalie.

W dużej mierze tak jednak wygląda stan pogodowy w rozkładzie rocznym. Posiadając takie informacje łatwo jest wywnioskować, kiedy będą nam sprzyjać idealne dla nas warunki. Jeżeli nie lubimy wysokiej temperatury i liczymy na średnie, spokojne wiatry z okresowym deszczem, wybieramy styczeń lub początek lutego.

Dla tych, którzy wolą pełne słońce i brak wiatru, idealnym wyborem będzie koniec marca, kwiecień, maj i listopad. W przypadku, gdy chcemy nurkować, poszukujemy dobrej widoczności, najlepszą opcją będzie przełom kwietnia i maja oraz października i listopada.

A we wrześniu, październiku lub listopadzie udajemy się na Seszele w poszukiwaniu rekinów wielorybich. Dla lubiących wyzwania i żeglowanie w wietrznych warunkach, Seszele tego typu atrakcji raczej nie zagwarantują. Chyba, że wystarczy nam umiarkowany wiatr w grudniu i styczniu. Każda pora roku na Seszelach oferuje innego rodzaju udogodnienia i warunki.

Jako żeglarze powinniśmy się tam udać w różnych okresach, żeby przetestować swoje umiejętności przy różnych zjawiskach pogodowych.

 

Chociaż każda pora roku na Seszelach przyniesie za sobą nowe doznania, to na pewno nie będziemy narzekać na niską temperaturę, ani silny wiatr. Należy się nastawić na duże upały i okresowe deszcze oraz wilgotne, ciepłe powietrze. W tym klimacie są to zjawiska stałe.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Chorwacja jest bardzo podobna pod względem transportu drogowego do Polski. Jeżeli zamierzamy poruszać się samochodem po chorwackich drogach, powinniśmy mieć na uwadze kilka istotnych aspektów prawnych i regulacji...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
czwartek, 28 grudnia 2017
Spędzanie zimowego urlopu kojarzy nam się zazwyczaj z górskimi eskapadami, uprawianiem sportów na śniegu, niskimi temperaturami i świętami z bożonarodzeniową choinką. Tradycyjne ferie w Polsce i świąteczny wypoczynek...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 30 czerwca 2018
Norwegia wyróżnia się wyjątkowymi warunkami przyrodniczymi. Jej krajobraz jeszcze przed laty został ukształtowany przez lodowce, a bliskość koła podbiegunowego oraz działalność Prądu Zatokowego znacząco wpływa na...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
23Ofert rejsów
3 161Mil morskich w ofercie
1 774Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
168Wolnych koi