rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Najlepsza pora na żeglowanie w Seszelach

Najlepsza pora na żeglowanie w Seszelach

Seszele to piękne miejsce do żeglowania i wypoczywania o każdej porze roku. Klimat, mimo że zawsze gorący, jest jednak zmienny i zależny od danego miesiąca. Istotne jest tu ustalenie, czego jako załoga oczekujemy i w jakich warunkach najlepiej nam się żegluje. Warto więc zweryfikować swoje potrzeby i wybrać się na żeglarski rejs po wodach Seszeli w najlepszym możliwym i dogodnym dla nas momencie.

 

W ramach kilku wstępnych uwag warto wspomnieć, że na panującą na Seszelach pogodę mają wpływ pasaty, czyli ciepłe , umiarkowane wiatry. Tutaj wyróżniamy je dwa – silniejszy południowy oraz słabszy północny.

Na Seszelach panuje klimat równikowy tropikalny wilgotny z odmianą monsunową. Oznacza to w praktyce, że powietrze jest wilgotne, ciepłe z silnymi wpływami morskimi oraz występującymi porami deszczowymi.

Pod względem ukształtowania atmosferycznego, rejon Seszeli różni się od reszty Afryki. Przez cały rok temperatura nie spada poniżej 24˚C i nie przekracza 32˚C. Główny sezon deszczowy rozpoczyna się w listopadzie. Od grudnia do marca deszcze będą trwać długo i pojawiać się często. Mogą utrzymywać się nawet kilka dni. W grudniu i styczniu wiatry są silne.

Do początku lutego nie będzie ostrych upałów, wtedy też wiatry będą spokojne. Początek marca, kwiecień, maj, a nawet listopad to już pełne, mocne słońce i brak wiatru. Wtedy panuje tzw. okres suchy. Lipiec i sierpień przynoszą temperatury rzędu 27˚C.

Najwyższa pojawia się w kwietniu i w maju, kiedy sięga nawet 34˚C. Od czerwca siła wiatru stopniowo się zwiększa, pojawiają się także szkwały. Temperatury i warunki atmosferyczne są zmiennie i czasem niezależne od pory roku. Mogą więc pojawiać się niewielkie anomalie.

W dużej mierze tak jednak wygląda stan pogodowy w rozkładzie rocznym. Posiadając takie informacje łatwo jest wywnioskować, kiedy będą nam sprzyjać idealne dla nas warunki. Jeżeli nie lubimy wysokiej temperatury i liczymy na średnie, spokojne wiatry z okresowym deszczem, wybieramy styczeń lub początek lutego.

Dla tych, którzy wolą pełne słońce i brak wiatru, idealnym wyborem będzie koniec marca, kwiecień, maj i listopad. W przypadku, gdy chcemy nurkować, poszukujemy dobrej widoczności, najlepszą opcją będzie przełom kwietnia i maja oraz października i listopada.

A we wrześniu, październiku lub listopadzie udajemy się na Seszele w poszukiwaniu rekinów wielorybich. Dla lubiących wyzwania i żeglowanie w wietrznych warunkach, Seszele tego typu atrakcji raczej nie zagwarantują. Chyba, że wystarczy nam umiarkowany wiatr w grudniu i styczniu. Każda pora roku na Seszelach oferuje innego rodzaju udogodnienia i warunki.

Jako żeglarze powinniśmy się tam udać w różnych okresach, żeby przetestować swoje umiejętności przy różnych zjawiskach pogodowych.

 

Chociaż każda pora roku na Seszelach przyniesie za sobą nowe doznania, to na pewno nie będziemy narzekać na niską temperaturę, ani silny wiatr. Należy się nastawić na duże upały i okresowe deszcze oraz wilgotne, ciepłe powietrze. W tym klimacie są to zjawiska stałe.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Marina Zadar znajduje się w samym centrum liczącego ponad trzy tysiące lat miasta. Jej położenie jest bardzo dogodne nie tylko dlatego, że obiekt usytuowany jest w środkowej części Zadaru, ale również z powodu tego,...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
piątek, 4 sierpnia 2017
Żeglarskie rejsy po Chorwacji, Czarnogórze, Karaibach czy jakimkolwiek innym rejonie świata to coś więcej niż żeglarska wyprawa. Jeżeli ktokolwiek myśli, że podczas rejsu będziemy tylko trzymać wachty, trymować...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 2 grudnia 2017
Barbados tylko pozornie jest typowo karaibską, rajską wyspą. Oczywiście nie brakuje tu długich, białych plaż idealnych do wypoczynku, palm i tropikalnego klimatu. Jednak nie są to jedyne cechy wyspy. Spotkamy tutaj...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
139Ofert rejsów
19 101Mil morskich w ofercie
10 720Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
1 017Wolnych koi