rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Park Narodowy Krka

Park Narodowy Krka

Chorwacja to miejsce szczególne pod względem przyrodniczym. Piękno tutejszego, naturalnego krajobrazu zachwyca niejednego odwiedzającego i sprawia, że chce się tu wracać. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej zniewalających widoków zapewni nam Park Narodowy Krka w pobliżu miasta Skradin. Miejsce to nie tylko oczaruje nas swoją cudownością, ale również zapewni nam mnóstwo dodatkowych atrakcji podczas żeglarskiego rejsu.

 

Dominującym elementem wspaniałego krajobrazu parku jest rzeka Krka. Wyżłobione przez nią kaniony i bariery z wapienia tworzą niesamowity widok. Liczne zmiany wysokości i ukształtowania terenu sprawiają, że rzeka tworzy szereg wodospadów, które zamieniają się w efektowne kaskady. Największy i najbardziej znany z nich, to Skradinski Buk, który powstał na zbiegu rzeki Krka z dopływem Cikola.

Na terenie parku znajdują się również inne naturalne atrakcje, jak np. jezioro Prukljan. Park Narodowy Krka składa się z szeregu wspaniałych wodospadów, jezior, wysepek i malowniczych krain. Odwiedzający mogą to wszystko podziwiać ze specjalnie przygotowanych dla nich drewnianych pomostów i ścieżek.

Najsłynniejszy wodospad to popularne miejsce kąpieliskowe, które co roku przyciąga setki turystów pragnących popływać w pięknej okolicy przyrodniczej. Na szczególne walory estetyczne parku wpływają liczne skały osadowe. Wyjątkowe uwarunkowania naturalne Parku Narodowego Krka sprawiają, że jest to raj dla botaników i pasjonatów środowiska przyrodniczego. Znajdziemy tu wiele gatunków gadów, płazów, ryb słodkowodnych, morskich i ptaków.

Teren parku jest znanym miejscem dla ornitologów i stanowi dla nich świetny punkt obserwacyjny. Miłośnicy dziewiczej przyrody powinni udać się w stronę wodospadu Roski Slap. Jednym z najbardziej znanych tu miejsc oprócz Skardinskiego Buku, jest malownicza wyspa Visovac i znajdujący się na niej klasztor franciszkański. Wysepka stanowi wyjątkowy obszar przyrodniczy i zabytkowy. Oprócz klasztoru mieści się tu kościół i muzeum. W specjalnych zbiorach udało się zebrać szaty liturgiczne, rękopisy historyczne i inkunabuły.

Na wyspę organizowane są wycieczki statkiem, który rozpoczyna swą trasę przy największym wodospadzie Krka. Oprócz tego, interesującym miejscem dla zwiedzających są pozostałości po dawnej elektrowni wodnej oraz system młynów wodnych.

Turyści mogą uczestniczyć w pokazie i na własne oczy zobaczyć, jak wyglądał proces mielenia zboża, prania, uszlachetniania sukna, tkania toreb, przygotowywania posiłku w starej kuchni itd.

Park Narodowy Krka przyciąga więc odwiedzających nie tylko z uwagi na swoje wybitne walory przyrodnicze i piękne krajobrazy naturalne, ale także dzięki dobrze zachowanym zabytkom i dodatkowym atrakcjom, które skutecznie uprzyjemnią pobyt każdego turysty, w tym dzieci.

Można się tu udać na spacer trasą ścieżek edukacyjnych i godzinami poznawać bujnie rozwijający się świat fauny i flory. Oprócz wspomnianych atrakcji, na zwiedzenie czeka klasztor prawosławny w zatoce Carigradska Draga, cerkiew w stylu bizantyjskim oraz pozostałości rzymskiego obozu wojskowego Burnum.

 

Park Narodowy Krka to wspaniałe miejsce dla osób zainteresowanych przyrodą, światem botanicznym, odpoczynkiem i relaksem oraz zwiedzaniem zabytkowych obiektów. Świetnie poczują się tu zarówno dorośli, jak i dzieci, ponieważ niemal każdy znajdzie odpowiednią dla siebie atrakcję. Park przyciąga swoim pięknem, naturalnym środowiskiem, ale też dobrą infrastrukturą i tworzeniem atrakcji z myślą o swoich odwiedzających.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
piątek, 7 lipca 2017
Niemal każdy, kto wyrusza w żeglarski rejs po Morzu Adriatyckim, czy jakichkolwiek innych wodach, w których występuje delfin, po cichu marzy o spotkaniu tych wyjątkowych ssaków. Wbrew pozorom wcale to nie jest aż...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
piątek, 7 lipca 2017
Chorwacja to kraj położony w rejonie Europy środkowo-południowej nad Morzem Adriatyckim. Od roku 2013 państwo należy do Unii Europejskiej. Urzędowym językiem w tym kraju jest chorwacki, jednak w gminach, których...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Jeżeli przybywamy na żeglarski rejs do Chorwacji po raz pierwszy, powinniśmy zdać sobie sprawę z istnienia pewnych pułapek językowych, na które łatwo łapie się wielu turystów z Polski. Przy pierwszym wrażeniu, możemy...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
128Ofert rejsów
17 590Mil morskich w ofercie
9 871Połączeń lotniczych
613Atrakcji turystycznych
937Wolnych koi