rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Park Narodowy Krka

Park Narodowy Krka

Chorwacja to miejsce szczególne pod względem przyrodniczym. Piękno tutejszego, naturalnego krajobrazu zachwyca niejednego odwiedzającego i sprawia, że chce się tu wracać. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej zniewalających widoków zapewni nam Park Narodowy Krka w pobliżu miasta Skradin. Miejsce to nie tylko oczaruje nas swoją cudownością, ale również zapewni nam mnóstwo dodatkowych atrakcji podczas żeglarskiego rejsu.

 

Dominującym elementem wspaniałego krajobrazu parku jest rzeka Krka. Wyżłobione przez nią kaniony i bariery z wapienia tworzą niesamowity widok. Liczne zmiany wysokości i ukształtowania terenu sprawiają, że rzeka tworzy szereg wodospadów, które zamieniają się w efektowne kaskady. Największy i najbardziej znany z nich, to Skradinski Buk, który powstał na zbiegu rzeki Krka z dopływem Cikola.

Na terenie parku znajdują się również inne naturalne atrakcje, jak np. jezioro Prukljan. Park Narodowy Krka składa się z szeregu wspaniałych wodospadów, jezior, wysepek i malowniczych krain. Odwiedzający mogą to wszystko podziwiać ze specjalnie przygotowanych dla nich drewnianych pomostów i ścieżek.

Najsłynniejszy wodospad to popularne miejsce kąpieliskowe, które co roku przyciąga setki turystów pragnących popływać w pięknej okolicy przyrodniczej. Na szczególne walory estetyczne parku wpływają liczne skały osadowe. Wyjątkowe uwarunkowania naturalne Parku Narodowego Krka sprawiają, że jest to raj dla botaników i pasjonatów środowiska przyrodniczego. Znajdziemy tu wiele gatunków gadów, płazów, ryb słodkowodnych, morskich i ptaków.

Teren parku jest znanym miejscem dla ornitologów i stanowi dla nich świetny punkt obserwacyjny. Miłośnicy dziewiczej przyrody powinni udać się w stronę wodospadu Roski Slap. Jednym z najbardziej znanych tu miejsc oprócz Skardinskiego Buku, jest malownicza wyspa Visovac i znajdujący się na niej klasztor franciszkański. Wysepka stanowi wyjątkowy obszar przyrodniczy i zabytkowy. Oprócz klasztoru mieści się tu kościół i muzeum. W specjalnych zbiorach udało się zebrać szaty liturgiczne, rękopisy historyczne i inkunabuły.

Na wyspę organizowane są wycieczki statkiem, który rozpoczyna swą trasę przy największym wodospadzie Krka. Oprócz tego, interesującym miejscem dla zwiedzających są pozostałości po dawnej elektrowni wodnej oraz system młynów wodnych.

Turyści mogą uczestniczyć w pokazie i na własne oczy zobaczyć, jak wyglądał proces mielenia zboża, prania, uszlachetniania sukna, tkania toreb, przygotowywania posiłku w starej kuchni itd.

Park Narodowy Krka przyciąga więc odwiedzających nie tylko z uwagi na swoje wybitne walory przyrodnicze i piękne krajobrazy naturalne, ale także dzięki dobrze zachowanym zabytkom i dodatkowym atrakcjom, które skutecznie uprzyjemnią pobyt każdego turysty, w tym dzieci.

Można się tu udać na spacer trasą ścieżek edukacyjnych i godzinami poznawać bujnie rozwijający się świat fauny i flory. Oprócz wspomnianych atrakcji, na zwiedzenie czeka klasztor prawosławny w zatoce Carigradska Draga, cerkiew w stylu bizantyjskim oraz pozostałości rzymskiego obozu wojskowego Burnum.

 

Park Narodowy Krka to wspaniałe miejsce dla osób zainteresowanych przyrodą, światem botanicznym, odpoczynkiem i relaksem oraz zwiedzaniem zabytkowych obiektów. Świetnie poczują się tu zarówno dorośli, jak i dzieci, ponieważ niemal każdy znajdzie odpowiednią dla siebie atrakcję. Park przyciąga swoim pięknem, naturalnym środowiskiem, ale też dobrą infrastrukturą i tworzeniem atrakcji z myślą o swoich odwiedzających.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Jeżeli decydujemy się na przygotowanie typowo nadmorskiego dania z rybą lub owocami morza w roli głównej, powinniśmy zapoznać się z informacjami p przyprawach i dodatkach, które najlepiej się z nimi komponują i...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 22 sierpnia 2017
Chorwacja jest obecnie jednym z tych krajów europejskich, który przyciąga największą ilość turystów każdego roku, a liczba ta stale rośnie. Przyczyn ogromnego wzrostu turystycznego Chorwacji jest wiele. Śródziemnomorski...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 6 listopada 2017
Mayreau to wyspa będąca kwintesencją karaibskiego uroku i klimatu. Czas płynie tu wolniej, a odwiedzający mają szansę na poczucie atmosfery błogiego i spokojnego miejsca. Mayreau jest traktowana przez turystów w...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
46Ofert rejsów
6 321Mil morskich w ofercie
3 548Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
337Wolnych koi