rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Rejsy w Chorwacji – dlaczego warto?

Rejsy w Chorwacji – dlaczego warto?

Chorwacja jest obecnie jednym z tych krajów europejskich, który przyciąga największą ilość turystów każdego roku, a liczba ta stale rośnie. Przyczyn ogromnego wzrostu turystycznego Chorwacji jest wiele. Śródziemnomorski kraj przyciąga swoim klimatem, krajobrazem, kulturą i atrakcjami, ale po kolei, oto kilka powodów, dla których warto udać się w żeglarskirejs po Chorwacji'>rejs po Chorwacji:

  1. Słońce, słońce, słońce

Chorwacja jest jednym z najbardziej słonecznych krajów w Europie. W skali roku liczba dni słonecznych jest bardzo duża. Oprócz tego temperatura jest stosunkowo wysoka nie tylko w ścisłym sezonie. Dzięki temu popularne są w Chorwacji również rejsy i wycieczki majówkowe. Ciepło jest też w nocy. Wybrzeże i akwen chorwackiej Dalmacji będzie idealny do letniego wypoczynku i opalania się.

 

  1. Śródziemnomorskie pejzaże

Śródziemnomorska roślinność na czele z cyprysami i drzewkami oliwnymi, ciągnące się kilometrami, świetnie utrzymane winnice, otwarte, przejrzyste morze i żwirowo-kamieniste wybrzeże – tak w skrócie wyglądają najpiękniejsze, przyrodnicze obszary Chorwacji Rejs daje nam możliwość na dotarcie do miejsc, które wciąż zachowały swój naturalny kształt, a dzięki temu, że są dostępne tylko od strony morza, pozostały obszarami dziewiczej przyrody. Najbardziej wyjątkowe rejony bujnie rozkwitającej w Chorwacji natury, zostały objęte ochroną. Do tych najpiękniejszych należą: Park Narodowy Kornaty, Park Narodowy Krka czy Park Przyrody Telašćica. W głębi lądu czeka na nas zniewalający i najsłynniejszy Park Narodowy Jezior Plitwickich i górzysto-skalisty, idealny do górskich tras Park Narodowy Paklenica.

  1. Miasta, w których żyje historia

Chorwacja to kraj o długiej i fascynującej historii. Nie musimy o niej czytać, wystarczy przejść się po jednej z miejskich starówek i zwiedzić kilka zabytków, aby zobaczyć ją na żywo. Władze Chorwacji dobrze traktują swoje historyczne dziedzictwo, dzięki czemu zabytki są doskonale zachowane i często odrestaurowywane. Od monumentalnych twierdz i potężnych fortyfikacji, do pięknych kościołów, średniowiecznych ogrodów i kolorowych placów z wyjątkową zabudową – wszystko to odnajdziemy w Dubrowniku, Splicie, Sibeniku, Trogirze i wielu innych, chorwackich miastach.

  1. Królewska Przystań, Mereen, Braavos, czyli „Gra o Tron” w jednym miejscu

Chorwacja zachwyciła twórców serialu „Gra o Tron”, a później oczarowała, nadciągających do niej tłumami, fanów filmowej adaptacji. Kluczowe sceny z Królewskiej Przystani, czy te z udziałem Matki Smoków były kręcone m. in. w Dubrowniku czy Twierdzy Klis oraz Splicie. Jeżeli zastanawiamy się, które miasto na świecie ma tak wspaniałe fortyfikacje i imponujące mury, to teraz znamy już odpowiedź, a po więcej informacji musimy udać się do Dubrownika.

 

  1. Relaksująca żegluga

Chorwacja leży nad Adriatykiem, czyli jednym z najlepszych akwenów do relaksującego i komfortowego rejsu. Morze Adriatyckie to spokojne wody, łagodny szum fal i temperatura, która wręcz zmusza do kąpieli. Akwen Adriatyku jest na tyle bezpieczny i przyjazny żeglarzom, że nawet początkujący załoganci, zachwycą się swoim pierwszym rejsem. Skalisto-żwirowe wybrzeże Dalmacji sprawia, że woda jest tutaj niesamowicie przejrzysta, krystaliczna i ma wyjątkowy, turkusowy kolor.

  1. Dla każdego coś dobrego

Jesteś miłośnikiem poznawania nieodkrytych, rzadko uczęszczanych miejsc i od lat marzysz o prawdziwej robinsonadzie? A może wręcz przeciwnie, uwielbiasz piękne plaże i przyrodniczo atrakcyjne miejsca wypoczynku z dobrą restauracją w tle i wypożyczalnią leżaków? Niezależnie od tego, który sposób spędzania wolnego czasu preferujesz, znajdziesz w Chorwacji coś dla siebie. Dobra infrastruktura turystyczna w postaci kurortowych miast, zabudowanych zatok, w których mnożą się wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych, dobre lokale i prysznice dla plażowiczów są odpowiedzią na potrzeby turystów poszukujących wczasowego komfortu. Chorwacja to też jednak wciąż wyspy, pozostające nieco oderwane od cywilizacji, na których transport samochodowy jest zakazany, a plaże to najbardziej ustronne miejsca, jakie można sobie wyobrazić. Tę różnorodność Chorwacji docenili turyści i podróżnicy na całym świecie.

Chorwacja nie była kiedyś aż tak popularnym miejscem turystycznym, jak chociażby Grecja i pozostawała nieco w cieniu znanych na całym świecie krajów basenu Morza Śródziemnego. Od tego czasu dużo się zmieniło, chociaż wciąż mamy jeszcze dużo do nadrobienia, ponieważ Chorwacja pozostaje nadal nieodkryta do końca, a ma nam wiele do pokazania. Podejmij więc właściwą decyzję i zdecyduj się na fascynujący i niezapomnianyrejs po Chorwacji'>rejs po Chorwacji jeszcze dziś.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
piątek, 7 lipca 2017
Chorwacja to kraj położony w rejonie Europy środkowo-południowej nad Morzem Adriatyckim. Od roku 2013 państwo należy do Unii Europejskiej. Urzędowym językiem w tym kraju jest chorwacki, jednak w gminach, których...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Pływanie, podwodne eskapady połączone z nurkowaniem, żeglowanie i wypoczynek na lądzie. Co jeszcze można robić podczas żeglarskiego rejsu w Chorwacji, Hiszpanii, Grecji, czy we Włoszech? Można latać. I nie mówimy...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
czwartek, 6 września 2018
Jedna z najbardziej nietypowych i urzekających stolic na świecie to obowiązkowy punkt trasy dla wszystkich żeglarzy wybierających norweskie akweny. Oryginalność miasta polega między innymi na jego malowniczym położeniu...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
16Ofert rejsów
2 199Mil morskich w ofercie
1 234Połączeń lotniczych
616Atrakcji turystycznych
117Wolnych koi