rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Rejsy w Chorwacji – dlaczego warto?

Rejsy w Chorwacji – dlaczego warto?

Chorwacja jest obecnie jednym z tych krajów europejskich, który przyciąga największą ilość turystów każdego roku, a liczba ta stale rośnie. Przyczyn ogromnego wzrostu turystycznego Chorwacji jest wiele. Śródziemnomorski kraj przyciąga swoim klimatem, krajobrazem, kulturą i atrakcjami, ale po kolei, oto kilka powodów, dla których warto udać się w żeglarskirejs po Chorwacji'>rejs po Chorwacji:

  1. Słońce, słońce, słońce

Chorwacja jest jednym z najbardziej słonecznych krajów w Europie. W skali roku liczba dni słonecznych jest bardzo duża. Oprócz tego temperatura jest stosunkowo wysoka nie tylko w ścisłym sezonie. Dzięki temu popularne są w Chorwacji również rejsy i wycieczki majówkowe. Ciepło jest też w nocy. Wybrzeże i akwen chorwackiej Dalmacji będzie idealny do letniego wypoczynku i opalania się.

 

  1. Śródziemnomorskie pejzaże

Śródziemnomorska roślinność na czele z cyprysami i drzewkami oliwnymi, ciągnące się kilometrami, świetnie utrzymane winnice, otwarte, przejrzyste morze i żwirowo-kamieniste wybrzeże – tak w skrócie wyglądają najpiękniejsze, przyrodnicze obszary Chorwacji Rejs daje nam możliwość na dotarcie do miejsc, które wciąż zachowały swój naturalny kształt, a dzięki temu, że są dostępne tylko od strony morza, pozostały obszarami dziewiczej przyrody. Najbardziej wyjątkowe rejony bujnie rozkwitającej w Chorwacji natury, zostały objęte ochroną. Do tych najpiękniejszych należą: Park Narodowy Kornaty, Park Narodowy Krka czy Park Przyrody Telašćica. W głębi lądu czeka na nas zniewalający i najsłynniejszy Park Narodowy Jezior Plitwickich i górzysto-skalisty, idealny do górskich tras Park Narodowy Paklenica.

  1. Miasta, w których żyje historia

Chorwacja to kraj o długiej i fascynującej historii. Nie musimy o niej czytać, wystarczy przejść się po jednej z miejskich starówek i zwiedzić kilka zabytków, aby zobaczyć ją na żywo. Władze Chorwacji dobrze traktują swoje historyczne dziedzictwo, dzięki czemu zabytki są doskonale zachowane i często odrestaurowywane. Od monumentalnych twierdz i potężnych fortyfikacji, do pięknych kościołów, średniowiecznych ogrodów i kolorowych placów z wyjątkową zabudową – wszystko to odnajdziemy w Dubrowniku, Splicie, Sibeniku, Trogirze i wielu innych, chorwackich miastach.

  1. Królewska Przystań, Mereen, Braavos, czyli „Gra o Tron” w jednym miejscu

Chorwacja zachwyciła twórców serialu „Gra o Tron”, a później oczarowała, nadciągających do niej tłumami, fanów filmowej adaptacji. Kluczowe sceny z Królewskiej Przystani, czy te z udziałem Matki Smoków były kręcone m. in. w Dubrowniku czy Twierdzy Klis oraz Splicie. Jeżeli zastanawiamy się, które miasto na świecie ma tak wspaniałe fortyfikacje i imponujące mury, to teraz znamy już odpowiedź, a po więcej informacji musimy udać się do Dubrownika.

 

  1. Relaksująca żegluga

Chorwacja leży nad Adriatykiem, czyli jednym z najlepszych akwenów do relaksującego i komfortowego rejsu. Morze Adriatyckie to spokojne wody, łagodny szum fal i temperatura, która wręcz zmusza do kąpieli. Akwen Adriatyku jest na tyle bezpieczny i przyjazny żeglarzom, że nawet początkujący załoganci, zachwycą się swoim pierwszym rejsem. Skalisto-żwirowe wybrzeże Dalmacji sprawia, że woda jest tutaj niesamowicie przejrzysta, krystaliczna i ma wyjątkowy, turkusowy kolor.

  1. Dla każdego coś dobrego

Jesteś miłośnikiem poznawania nieodkrytych, rzadko uczęszczanych miejsc i od lat marzysz o prawdziwej robinsonadzie? A może wręcz przeciwnie, uwielbiasz piękne plaże i przyrodniczo atrakcyjne miejsca wypoczynku z dobrą restauracją w tle i wypożyczalnią leżaków? Niezależnie od tego, który sposób spędzania wolnego czasu preferujesz, znajdziesz w Chorwacji coś dla siebie. Dobra infrastruktura turystyczna w postaci kurortowych miast, zabudowanych zatok, w których mnożą się wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych, dobre lokale i prysznice dla plażowiczów są odpowiedzią na potrzeby turystów poszukujących wczasowego komfortu. Chorwacja to też jednak wciąż wyspy, pozostające nieco oderwane od cywilizacji, na których transport samochodowy jest zakazany, a plaże to najbardziej ustronne miejsca, jakie można sobie wyobrazić. Tę różnorodność Chorwacji docenili turyści i podróżnicy na całym świecie.

Chorwacja nie była kiedyś aż tak popularnym miejscem turystycznym, jak chociażby Grecja i pozostawała nieco w cieniu znanych na całym świecie krajów basenu Morza Śródziemnego. Od tego czasu dużo się zmieniło, chociaż wciąż mamy jeszcze dużo do nadrobienia, ponieważ Chorwacja pozostaje nadal nieodkryta do końca, a ma nam wiele do pokazania. Podejmij więc właściwą decyzję i zdecyduj się na fascynujący i niezapomnianyrejs po Chorwacji'>rejs po Chorwacji jeszcze dziś.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Skutery wodne to chyba jedna z bardziej znanych przez szerokie grono turystów atrakcji, która skutecznie uprzyjemni żeglarski rejs. Każdy z nas widział skutery mknące z niesamowitą szybkością po morskich wodach....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
środa, 7 marca 2018
Słyszysz Casablanka, a na myśl od razu przychodzi ci Humphrey Bogart, złota era Hollywood i jeden z największych, oskarowych dzieł filmowych? Skojarzenie jest zarówno trafne, jak i zupełnie nieprzystające do rzeczywistości....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 30 czerwca 2018
Norwegia wyróżnia się wyjątkowymi warunkami przyrodniczymi. Jej krajobraz jeszcze przed laty został ukształtowany przez lodowce, a bliskość koła podbiegunowego oraz działalność Prądu Zatokowego znacząco wpływa na...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
110Ofert rejsów
15 116Mil morskich w ofercie
8 483Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
805Wolnych koi