rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Żeglarskie rejsy – wyprawy zarówno dla aktywnych, jak i spragnionych wypoczynku

Żeglarskie rejsy – wyprawy zarówno dla aktywnych, jak i spragnionych wypoczynku

Zazwyczaj wakacje kojarzą nam się z ciągłym wypoczynkiem, dobrą kuchnią, oderwaniem od rzeczywistości i robieniem wszystkiego tego, co pozwoli nam na chwilę relaksu z dala od zabieganej codzienności. Nie ma w tym nic złego. Tego rodzaju wypoczynek gwarantują spokojne, rekreacyjne rejsy po rejonach Chorwacji Grecji Karaibów i wielu innych relaksujących akwenach. Niektórzy jednak od swojej urlopowej wyprawy oczekują czegoś więcej.

Wielu z nas najlepiej odpoczywa, gdy spędza czas aktywnie. Dlatego wylegiwanie się na plaży, czy podziwianie pięknych widoków pragniemy urozmaicić przygodą, sportem, wysiłkiem, czy rozwijaniem jakiejś pasji. Tego typu wypoczynek także gwarantują rejsy żeglarskie.

Morskie wyprawy mogą się odbywać na wodach spokojnych, do których należą np. Adriatyk czy Morze Karaibskie. Są to akweny, które pozwalają na w pełni relaksującą żeglugę. Odległości między ich wyspami są niewielkie, co oznacza krótkie przeloty od portu do portu, częste postoje, kąpiele, dużo zwiedzania, wybornej kuchni, plażowania i podziwiania egzotycznych widoków.

 

Dla bardziej zaawansowanych osób, które mają już pewną kondycję fizyczną, nie boją się żeglarskich wyzwań, a wręcz przeciwnie – chcą przeżyć przygodę, rozwinąć swoje żeglarskie umiejętności i oprócz wypoczywania preferują aktywny sposób spędzania czasu.

Żeglarskie rejsy mają to do siebie, że oferują urozmaiconą wyprawę. Nie jesteśmy skazani na jedno miejsce, jedną wyspę, czy plażę. Nie mieszkamy w jednym kurorcie, ale poznajemy różne obszary najciekawszych miejsc świata. Sposobów na spędzanie czasu podczas żeglarskich eskapad jest wiele, podobnie jak wiele jest rodzajów rejsów.

Na wyprawach żeglarskich odnajdą się zarówno zwolennicy plażowania, zwiedzania i rozkoszowania się chwilą, jak i tacy, którzy wolą np. uprawiać turystykę biegową, zażywać częstych kąpieli, próbować swoich sił za sterem, czy uprawiać sporty morskie. Rejsy są też przeznaczone dla tych, którzy lubią spędzać wakacje w różny sposób i urozmaicać sobie leżenie na plaży w jednej z ustronnych, malowniczych zatok, np. energicznym joggingiem.

 

Do trudniejszych akwenów, po których żegluga może być prawdziwym wyzwaniem, a rejs będzie bardziej pasjonujący i dostarczy wielu żeglarskich emocji należy Morze Egejskie. Wspaniały akwen Grecji którego najbardziej urzekającym obszarem wydają się być Cyklady, przyciąga wielu amatorów morskich wypraw. Trudność tutejszych wód polega przede wszystkim na nieprzewidywalnych warunkach wiatrowych. Okresowo wiejący Meltemi potrafi dostarczyć dreszczyku emocji i skutecznie urozmaicić rejs.

Zarówno typowo relaksacyjne wyprawy, jak i te bardziej wymagające doskonale sprawdzą się jako wakacyjne rejsy. Szeroki wybór żeglarskich eskapad po najróżniejszych akwenach świata jest na tyle zróżnicowany, że niemal każdy odnajdzie wśród tych ofert rejs dopasowany do swoich potrzeb. Należy przy tym pamięć, że nawet spokojny rejs, mimo mocno relaksującego charakteru wymaga niewielkiej pracy pokładowej i np. pełnienia wacht. Zachęcamy jednak do wypróbowywania różnych rodzajów wypoczynku, ponieważ może się okazać, że długa, pasjonująca wyprawa żeglarska wypełniona mnóstwem atrakcji, także dla aktywnych, będzie niezapomnianą, wakacyjną przygodą, do której zapragniemy wracać.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 6 listopada 2017
Martynika to jedna z najbardziej wyjątkowych wysp na Morzu Karaibskim. O jej oryginalności świadczy m.in. to, że należy ona do Unii Europejskiej oraz jest departamentem zamorskim Francji. Fakt ten nie pozostaje...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 1 stycznia 2019
Posiadanie chociażby najbardziej podstawowego sprzętu elektronicznego takiego jak telefon komórkowy wydaje się być dziś absolutną koniecznością. Jest to w końcu jeden z podstawowych środków komunikacji, który nie...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 7 maja 2019
Współczesny rynek żeglarski oferuje nam wiele niezwykle przydatnych i innowacyjnych gadżetów, bez których trudno wyobrazić sobie profesjonalny rejs. Jednym z przydatnych narzędzi są dedykowane żegludze zegarki,...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
110Ofert rejsów
15 116Mil morskich w ofercie
8 483Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
805Wolnych koi