rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Santorini – wymarzona wyspa, jak z obrazka

Santorini – wymarzona wyspa, jak z obrazka

Z pewnością każdy z nas przeglądał w życiu jakąkolwiek broszurę lub ulotkę turystyczną. Jeżeli dodatkowo natknęliśmy się na ofertę wakacji w Grecji istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że zdjęcia prezentujące tę atrakcyjną destynację, zostały zrobione w Santorini. Wyspa pozostaje obecnie jednym z najczęściej fotografowanych miejsc na świecie. Wystarczy tylko jedno spojrzenie na jej malowniczy krajobraz, aby przekonać się, dlaczego to właśnie takie widoki zachwycają amatorów fotografii.

  1. Miasteczko Oia

Typowa dla Grecji biała zabudowa, błękitne kopuły miejscowych świątyń, wąskie i piętrzące się uliczki, marmurowe schody oraz śródziemnomorska roślinność – to wszystko wpisuje się w malowniczy krajobraz urokliwego miasteczka Oia. Położone na wysokim wzniesieniu, przy błękitnym wybrzeżu, otoczone z jednej strony ciemnym klifem, robi piękne wrażenia na turystach i żeglarzach. Do najczęściej fotografowanych fragmentów niewielkiej miejscowości należy kościół św. Mikołaja. Pasjonatów żeglarstwa z pewnością zaciekawi fakt, iż Oia od lat była miastem właśnie marynarzy, a św. Mikołaj to patron wszystkich rybaków. Podobne krajobrazy czekają nas także w stolicy wyspy – Firze.

 

  1. Wyspa idealna dla żeglarzy

Już sam żeglarski rejs wokół wyspy powinien być nie lada atrakcją dla każdego z uczestników żeglarskiego rejsu. Santorini ma urozmaiconą linię brzegową, w której dominują kamieniste zatoki i plaże o ciemnym, wulkanicznym piasku, wysokie klify oraz kontrastujące z nimi, bajkowe miasteczka. Widoki, które czekają nas podczas opływania wyspy przypominają nam, że na obecny kształt Santorini ogromny wpływ miała działalność wulkanów. Żeglarzy, oprócz wspaniałych krajobrazów, zachwyci także piękny port, uważany za jeden z najpiękniejszych w Grecji czyli Amoudi.

  1. Plaże z wulkanicznym piaskiem

Santorini nie byłaby idealną wyspą, gdyby nie zapewniała komfortowych warunków do wypoczynku. Tak się składa, że to właśnie o tym miejscu mówiło się, że jest fragmentem mitycznej Atlantydy. Jak więc przystało na cudowną wyspę, nie tylko możemy podziwiać jej niezrównanie piękno, ale też zażywać błogiego wypoczynku. Zwolenników dobrej infrastruktury w postaci restauracji, tawern i sklepów, którym niestraszne są tłumy turystów, z pewnością zadowoli popularna plaża Kamari. Znanym miejscem wśród plażowiczów jest także Perissa. Bardziej ustronny relaks czeka nas na Pervolos.

 

  1. Atrakcje na Santorini

Na wyspie jest kilka miejsc, które stanowią świetną atrakcję dla zróżnicowanych grup turystów i żeglarzy. Zwiedzający z pewnością zainteresują się rozsianymi po Santorini świątyniami i pałacykami. Warto udać się w stronę Mesa Gonia, czyli bizantyjskiego kościoła, czy pałacu Argyros położonego w urokliwym miasteczku Messaria. Jeżeli nie obawiamy się niewielkiego wysiłku, możemy wybrać się na krótką wspinaczkę po betonowych schodach skały Skaros w pobliżu Imerovigli. Widoki ze szczytu są imponujące. Miłośnicy dawnej historii powinni odwiedzić Akrotiri z ruinami minojskiego miasta – pobliska plaża zapewni nam przy okazji upragniony wypoczynek. Polecamy także odwiedzenie miasteczka Megalochori wyróżniającego się tradycyjną architekturą.

O Santorini można mówić i pisać bez końca. Ta wyspa nie kończy się tylko na pięknym widokach, urokliwych miasteczkach i wspaniałych zabytkach. Lokalną atrakcją jest wytwarzane tu słodkie wino Vinsanto, a miejscowa kuchnia odznacza się wspaniałym aromatem, który zawdzięcza doskonałym składnikom pozyskiwanym na wyspie. Jeżeli poszukujemy kwintesencji Grecji w jej najlepszym wydaniu, to jest nią właśnie Santorini.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Jednym z najczęściej spotykanych przysmaków, nie tylko Morza Adriatyckiego, ale w nadmorskich miejscowościach w ogóle, są skorupiaki. Amatorzy owoców morza zachwycają się krewetkami, homarami i krabami podczas żeglarskich...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 3 grudnia 2017
Saint Lucia najczęściej kojarzona jest z dwiema górami Les Pitons. Stanowią one dominujący element krajobrazu wyspy, a ich wizerunek występuje także na fladze kraju. Nie tylko Les Pitons świadczą o wyjątkowości...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 30 czerwca 2018
Norwegia wyróżnia się wyjątkowymi warunkami przyrodniczymi. Jej krajobraz jeszcze przed laty został ukształtowany przez lodowce, a bliskość koła podbiegunowego oraz działalność Prądu Zatokowego znacząco wpływa na...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
51Ofert rejsów
7 008Mil morskich w ofercie
3 933Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
373Wolnych koi