rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Zakwaterowanie na jachcie

Zakwaterowanie na jachcie

Jacht będzie naszym domem na czas żeglarskiego rejsu. Będziemy tu spać i spędzać dużo czasu. Dlatego też został on skonstruowany z myślą o komforcie załogi i wypoczynku w jak najlepszych warunkach. Możemy się na nim poczuć naprawdę swobodnie i wygodnie. Nie zabraknie miejsca do spożywania posiłków, gotowania, opalania się i wspólnej zabawy. Jacht to też gwarancja bezpieczeństwa na morzu. Zapewni również możliwość podziwiania widoków na piękny Adriatyk i chorwacki ląd oraz wyspy.

 

Na jachcie śpi się dobrze, a warunki przypominają te hotelowe, więc możemy liczyć na wysoki standard. Znajdują się tu dwuosobowe, zamykane kajuty, messa, łazienka z prysznicem oraz WC.

Do dyspozycji załogi oddany jest wspólny salon z aneksem kuchennym wyposażonym w lodówkę, który może być miejscem spotkań, wieczornego wypoczynku oraz spożywania posiłków. W messie najczęściej śpi także skiper, chociaż załoga może zdecydować o przeznaczeniu dla niego osobnej kajuty.

Kabiny mieszkalne to przestrzeń prywatna, do której wstęp mają jej mieszkańcy. Możemy więc cieszyć się w nich pełną intymnością. W wielu jachtach, do każdej kajuty przyporządkowana jest jedna łazienka. Standardem jest przynajmniej jedno tego typu pomieszczenie. Najmniejszą jachtową opcją są trzy kajuty dwuosobowe z jedną łazienką.

W zdecydowanej większości pływamy na tego typu jachtach, których długość wynosi od 11 do 15 metrów oraz większych cztero- i pięciokabinowych. Nie należy obawiać się małych przestrzeni. Jachty, jak na swoje warunki i możliwości są przestronne. Osoby, które pragną mieć dwuosobową kajutę na wyłączność, mogą wykupić takie dodatkowe udogodnienie.

Dodatkowym standardem dla załogi jest znajdujący się w wyposażeniu jachtu hotspot wi-fi. Z racji tego, że jacht będzie naszym miejscem zakwaterowania na czas rejsu, powinniśmy o niego odpowiednio dbać. Prace związane z żeglugą wykonuje skiper, do załogi należą pewne zadania porządkowe, które utrzymują jacht w odpowiedniej czystości.

Na pokładzie znajdziemy dla siebie także komfortowe miejsce do opalania, wypoczynku, rekreacji na małą skalę oraz podziwiania przemierzanych miejsc. Dodatkowym udogodnieniem jest szpryc buda, która uchroni załogę przed nadmiernym słońcem, czy deszczem. Najważniejsze zasady przyświecające konstruktorom naszych jachtów to jakość, komfort oraz spełnienie norm bezpieczeństwa. To wszystko sprawia, że nadają się one idealne do żeglowania po wodach Morza Adriatyckiego.

 

Jeżeli masz jakiekolwiek obawy przed wakacjami na jachcie, ponieważ obawiasz się zbyt małych przestrzeni i polowych warunków, to weź pod uwagę, że jacht nie jest rybackim kutrem i dawno już przestał być miejscem tylko na krótki sen. Obecnie można na nim naprawdę świetnie spędzić czas, wcale nie potykając się o współpasażerów. Może się zdarzyć, że zejście na ląd wcale nie będzie wiązać się z odzyskaniem upragnionej wolności, bo prawdziwej swobody doznamy na otwartym morzu, na naszym komfortowym jachcie.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Skutery wodne to chyba jedna z bardziej znanych przez szerokie grono turystów atrakcji, która skutecznie uprzyjemni żeglarski rejs. Każdy z nas widział skutery mknące z niesamowitą szybkością po morskich wodach....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
środa, 7 marca 2018
Słyszysz Casablanka, a na myśl od razu przychodzi ci Humphrey Bogart, złota era Hollywood i jeden z największych, oskarowych dzieł filmowych? Skojarzenie jest zarówno trafne, jak i zupełnie nieprzystające do rzeczywistości....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 30 czerwca 2018
Norwegia wyróżnia się wyjątkowymi warunkami przyrodniczymi. Jej krajobraz jeszcze przed laty został ukształtowany przez lodowce, a bliskość koła podbiegunowego oraz działalność Prądu Zatokowego znacząco wpływa na...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
98Ofert rejsów
13 467Mil morskich w ofercie
7 558Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
717Wolnych koi