rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Zakwaterowanie na jachcie

Zakwaterowanie na jachcie

Jacht będzie naszym domem na czas żeglarskiego rejsu. Będziemy tu spać i spędzać dużo czasu. Dlatego też został on skonstruowany z myślą o komforcie załogi i wypoczynku w jak najlepszych warunkach. Możemy się na nim poczuć naprawdę swobodnie i wygodnie. Nie zabraknie miejsca do spożywania posiłków, gotowania, opalania się i wspólnej zabawy. Jacht to też gwarancja bezpieczeństwa na morzu. Zapewni również możliwość podziwiania widoków na piękny Adriatyk i chorwacki ląd oraz wyspy.

 

Na jachcie śpi się dobrze, a warunki przypominają te hotelowe, więc możemy liczyć na wysoki standard. Znajdują się tu dwuosobowe, zamykane kajuty, messa, łazienka z prysznicem oraz WC.

Do dyspozycji załogi oddany jest wspólny salon z aneksem kuchennym wyposażonym w lodówkę, który może być miejscem spotkań, wieczornego wypoczynku oraz spożywania posiłków. W messie najczęściej śpi także skiper, chociaż załoga może zdecydować o przeznaczeniu dla niego osobnej kajuty.

Kabiny mieszkalne to przestrzeń prywatna, do której wstęp mają jej mieszkańcy. Możemy więc cieszyć się w nich pełną intymnością. W wielu jachtach, do każdej kajuty przyporządkowana jest jedna łazienka. Standardem jest przynajmniej jedno tego typu pomieszczenie. Najmniejszą jachtową opcją są trzy kajuty dwuosobowe z jedną łazienką.

W zdecydowanej większości pływamy na tego typu jachtach, których długość wynosi od 11 do 15 metrów oraz większych cztero- i pięciokabinowych. Nie należy obawiać się małych przestrzeni. Jachty, jak na swoje warunki i możliwości są przestronne. Osoby, które pragną mieć dwuosobową kajutę na wyłączność, mogą wykupić takie dodatkowe udogodnienie.

Dodatkowym standardem dla załogi jest znajdujący się w wyposażeniu jachtu hotspot wi-fi. Z racji tego, że jacht będzie naszym miejscem zakwaterowania na czas rejsu, powinniśmy o niego odpowiednio dbać. Prace związane z żeglugą wykonuje skiper, do załogi należą pewne zadania porządkowe, które utrzymują jacht w odpowiedniej czystości.

Na pokładzie znajdziemy dla siebie także komfortowe miejsce do opalania, wypoczynku, rekreacji na małą skalę oraz podziwiania przemierzanych miejsc. Dodatkowym udogodnieniem jest szpryc buda, która uchroni załogę przed nadmiernym słońcem, czy deszczem. Najważniejsze zasady przyświecające konstruktorom naszych jachtów to jakość, komfort oraz spełnienie norm bezpieczeństwa. To wszystko sprawia, że nadają się one idealne do żeglowania po wodach Morza Adriatyckiego.

 

Jeżeli masz jakiekolwiek obawy przed wakacjami na jachcie, ponieważ obawiasz się zbyt małych przestrzeni i polowych warunków, to weź pod uwagę, że jacht nie jest rybackim kutrem i dawno już przestał być miejscem tylko na krótki sen. Obecnie można na nim naprawdę świetnie spędzić czas, wcale nie potykając się o współpasażerów. Może się zdarzyć, że zejście na ląd wcale nie będzie wiązać się z odzyskaniem upragnionej wolności, bo prawdziwej swobody doznamy na otwartym morzu, na naszym komfortowym jachcie.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
piątek, 7 lipca 2017
Delfiny od lat urzekają ludzi na całym świecie. Nietypowe, inteligentne ssaki, przyjazne dla człowieka, są wykorzystywane w specjalnych terapiach i jako wytresowane zwierzęta zachwycają swoimi akrobacjami na pokazach....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 12 lutego 2018
O zaletach urlopu w sezonie wie każdy, jednak ścisły okres letni nie jest już wyznacznikiem udanego spędzenia wakacji. Coraz więcej osób decyduje się na wypoczynek jeszcze przed lub tuż po tym czasie, a nawet w...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
czwartek, 27 grudnia 2018
Według powszechnej opinii zima to czas, w którym żeglarze zmuszeni są porzucić chwilowo swoje morskie pasje i przeczekać trudny, zimowy sezon. Ekstremalne warunki żeglarskie na chociażby Morzy Bałtyckim skutecznie...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
148Ofert rejsów
20 338Mil morskich w ofercie
11 414Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
1 083Wolnych koi