rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Zakynthos – wyspa dla żeglarzy

Zakynthos – wyspa dla żeglarzy

Jako żeglarze wciąż bacznie przyglądamy się Grecji jej wyjątkowym warunkom naturalnym i wspaniałym akwenom morskim. A jeżeli na oku mamy akurat ten śródziemnomorski kraj, obowiązkowo powinniśmy wspomnieć o Zakynthos, czyli jednym z najpiękniejszych miejsc archipelagu Wysp Jońskich. Zakynthos to wyjątkowa wyspa szczególnie dla żeglarzy, ponieważ jej prawdziwe piękno doceni tylko uczestnik żeglarskiego rejsu. To właśnie podczas morskiej wyprawy wokół wyspy poznamy najciekawsze miejsca i ujrzymy je z najlepszej perspektywy. Prezentujemy więc kilka atrakcji i wyjątkowych obszarów na greckiej wyspie.

 

  1. Zatoka Wraku

Jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na świecie, które pojawia się również na naszej stronie Rejsomat. Jest kwintesencją greckiego krajobrazu oraz żeglarskich wakacji. Malownicza zatoka z piękną, białą plażą jest otoczona wysokimi klifami. Drobny biały żwirek stwarza niesamowite wrażenie, a woda przyjmuje tu niesamowity, błękitny kolor i jest bardzo przejrzysta. Plaża uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie i idealną do relaksującego wypoczynku. Podobnie wspaniałym przeżyciem będzie kąpiel w tym miejscu. Jeżeli tego wszystkiego nam mało, lokalną atrakcją jest znajdujący się na białym żwirze wrak statku, którego pochodzenie wciąż nie jest jeszcze do końca ustalone. To, co najbardziej powinno zaintrygować naszych żeglarzy to fakt, iż dostać się tutaj możemy jedynie drogą morską, co w przypadku żeglarskiego rejsu nie będzie żadnym kłopotem. Nie musimy wynajmować wycieczek na wyspie, ani korzystać ze znajdujących się tam statków. Wystarczy wybranie jednej z naszych ofert i cieszenie się rejsem wokół wyspy. Zatoka Wraku jest też świetnym miejscem do podziwiania i uwieczniania na fotografiach. W jej pobliżu znajduje się wyznaczona trasa do najlepiej ulokowanego punktu widokowego.

  1. Rajskie plaże

Zakynthos to jedna z nielicznych na świecie wysp o tak urozmaiconej linii brzegowej. Plaż mamy tu tak dużo i są tak zachwycające, że nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem miejsca do plażowego wypoczynku. Właściwie można poświęcić tu cały urlop na poznawanie malowniczego wybrzeża. My jednak wiemy, że żeglarze to poszukiwacze przygód i ciekawych miejsc, więc szczególnie polecamy Limnionas z okoliczną tawerną zapewniającą piękny widok, Kalamaki o Gerakas słynące z miejsc wylęgowych słynnych żółwi Caretta caretta, Xigia, na której można zanurzyć się w siarkowym spa, czy Agios Sostis z malutką wysepką przy brzegu, na której znajduje się urokliwa knajpka.

 

  1. Miasta na wyspie

Stolicą wyspy jest portowe miasto o tej samej nazwie, które jest idealnym miejscem do urokliwych spacerów wzdłuż promenady. Można tu także podziwiać typowo wenecką architekturę i zwiedzać kościół św. Dionizosa z imponującym wnętrzem. W poszukiwaniu świetnego punktu widokowego na wyspę i miasto, warto udać się do Bochali. Na osoby pragnące przede wszystkim rozrywki czeka Laganas z licznymi klubami i barami lub Tsilivi. Relaksujący wypoczynek czeka nas na piaszczystej plaży w Vasilikos.

Zakynthos to wspaniała, idealna podczas żeglarskiego rejsu wyspa, która pokazuje , jak bardzo morskie wyprawy jachtem pozwalają na poznanie popularnych miejsc od zupełnie innej strony. Słynna, grecka wyspa to przede wszystkim zniewalające widoki, piękne plaże, ale też doskonała, śródziemnomorska kuchnia, której skosztujemy w wielu tawernach z imponującym widokiem.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 19 czerwca 2017
Dzisiejsze jachty to prawdziwe hotele na wodzie. Nie mają nic wspólnego z rybackimi kutrami ani statkami znanymi z filmów o piratach. Obecnie główną rolę odgrywa na nich zapewnienie komfortu załodze i maksymalnej...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Załoga żeglująca po wodach Dalmacji ma zapewnione zakwaterowanie na jachcie i to tam spędza noce podczas swojego żeglarskiego rejsu. Warunki są podobne do tych hotelowych, dzięki czemu wypoczywamy w dobrym standardzie....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
piątek, 23 marca 2018
Pisanie o Teneryfie może dla niektórych mijać się z celem, bo co można jeszcze powiedzieć o jednej z najpopularniejszych wysp hiszpańskich? Tym bardziej, że jest to miejsce uważane za ulubiony cel podróży Polaków,...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
36Ofert rejsów
4 947Mil morskich w ofercie
2 776Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
264Wolnych koi