brak trasy - Rejs wakacyjny

Trasa:
Ateny
Ikona
Hydra
Ikona
Folegandros
Ikona
Ios
Ikona
Kythnos
Ikona
Ateny
Typ rejsu:
IkonaDla wszystkich
Ikona
Ikona
Ikona
Ikona
Firma zarejestrowana w Polsce
Ikona
Polskojęzyczny sternik
Ikona
Bezpieczny dla początkujących
Ikona
Elastyczne zasady anulowania

Wrześniowy rejs w Grecji

Ważne: Nie musisz posiadać doświadczenia żeglarskiego. Opieka sternika oraz nocleg na jachcie w cenie.

Urzekająca, malownicza Grecja czeka na żeglarskie odkrycie. Nie od dziś wiadomo, że jedna z najpiękniejszych krain basenu Morza urzeka nie tylko turystów, ale też amatorów morskich rejsów. Greckie wyspy pełne zabytkowych miejsc, wyjątkowa kultura, urzekająca architektura, niepowtarzalny, nadmorski klimat i mnóstwo atrakcji oraz idealnych do wypoczynku plaż wręcz zmuszają do odbycia żeglarskiej przygody właśnie tutaj.

Poznamy Grecję zarówno od jej historycznej, jak i współczesnej strony. Doświadczymy kwintesencji tego nadmorskiego kraju, a jednocześnie zetkniemy się z kolebką naszej cywilizacji. Zobaczymy miejsca, w których historia jest wciąż żywa. Odwiedzimy malownicze zatoczki, rajskie plaże, wykąpiemy się w ciepłym morzu i przespacerujemy się urokliwymi uliczkami niejednego nadmorskiego miasteczka, które zachwyci swoimi białymi domkami, niebieską stolarką i licznymi cerkwiami.

Pożeglujemy komfortowym jachtem wyposażonym w dwuosobowe kajuty, łazienki z prysznicami i toaletami oraz kuchnię. Do dyspozycji załogantów będzie także ciepła woda. Nasz jacht spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa i jest w pełni sprawny technicznie.

Uczestnicy załogi tworzą na czas rejsu załogę, którą połączy wspólna żeglarska pasja oraz idealnie spędzony czas na greckim akwenie w malowniczej scenerii. Razem będziemy wykonywać pokładowe prace, ale przede wszystkim wspólnie wypoczniemy i przeżyjemy pozytywne emocje związane z żeglugą.

Kapitanem wyprawy jest doświadczony i wykwalifikowany skiper, który doskonale zna akwen, po którym przyjdzie nam żeglować, a przy tym zadba o bezpieczeństwo załogi i jachtu. Skiper będzie także służył załodze radą w doborze punktów trasy. Program naszego rejsu jest uzależniony od warunków atmosferycznych i preferencji załogantów.

Odwiedzimy Grecję w najlepszej porze roku, ponieważ wrzesień i pierwsza połowa października to czas, gdy morze wciąż jeszcze pozostaje ciepłe, a naszej żegludze będą sprzyjać dogodne warunki atmosferyczne. Nie będzie już nam zagrażać silny wiatr Meltemi, a nieznośne upały zastąpi przyjemne, wakacyjne ciepło. Ten okres to także mniejsza już ilość turystów przy nadal świetnych warunkach wypoczynkowych.

Czekają nas słynne, zabytkowe miejsca, wyspiarskie krajobrazy i jedyne w swoim rodzaju plaże. Miejscem rozpoczęcia i zakończenia naszego rejsu będą pełne fascynujących zabytków Ateny. Odwiedzimy słynące z pięknych krajobrazów Milos i zobaczymy pozostałości po wybuchu wulkanu na wyspie Santoryn. Przystankiem na trasie żeglugi będzie także wspaniała wyspa Hydra, na której jedynym środkiem transportu są do dzisiaj osiołki. Zatrzymamy się także na Folegandros, na której odwiedzimy malownicze miasteczko Chora wyróżniające się typowo grecką architekturą. Nie może także zabraknąć jednego z najczęściej fotografowanego miejsc w Grecji, czyli wyspy Santorini, na której my także z pewnością sięgniemy po aparaty. Na odkrycie czeka jeszcze wiele malowniczych miejsc, które odwiedzimy przy sprzyjających wiatrach.

Zróżnicowana, idealna do wypoczynku linia brzegowa greckich wysp i mnóstwo znajdujących się na nich atrakcji czekają na naszych żeglarzy. Jeżeli także nie wyobrażasz sobie udanych wakacji bez spędzenia ich w śródziemnomorskiej scenerii i żeglarskiej przygody, jeszcze dziś zarezerwuj miejsce na naszym pokładzie!

Czytaj wiecej...
Plan rejsu
Mapa rejsu
Uaktywnij
Atrakcje
Jacht
Opis szczegółów rejsu
Proces rezerwacji

Poznaj atrakcje, miejsca i zabytki które zwiedzisz podczas rejsu na trasie Ateny - Hydra - Milos - Folegandros - Santorini - Ios -Sifnos - Kythnos - Ateny

Zwiedzanie
Grecja Ateny
Ateny
Grecja
Ateny to prawdziwa kolebka nie tylko greckiej, ale całej europejskiej kultury. Tutaj odnajdziemy miejsca, o których czyt...
Powietrze: 7-13 °C
Woda: 15 °C
Zwiedzanie
Grecja Santorini
Santorini
Grecja
Santorini to grecka wyspa należąca do archipelagu Cyklad. Jest to jedno z najsłynniejszych miejsc na greckiej mapie, odw...
Powietrze: 10-14 °C
Woda: 16 °C
Wypoczynek
Grecja Folegandros
Folegandros
Grecja
Folegandros to piękna, grecka wyspa archipelagu Cyklad na Morzu Egejskim znajdująca się pomiędzy równie malowniczymi Par...
Powietrze: 8-13 °C
Woda: 3 °C
Zwiedzanie
Grecja Hydra
Hydra
Grecja
Hydra to grecka wyspa archipelagu Wysp Sarońskich. Miejsce to jest wyjątkowe nie tylko ze względu na swój malowniczych k...
Powietrze: 5-14 °C
Woda: 19 °C
Wypoczynek
Grecja Ios
Ios
Grecja
Ios to grecka wyspa należąca do archipelagu Cyklad na Morzy Egejskim. Znajduje się między wyspami Naksos i Santoryn i wc...
Powietrze: 10-14 °C
Woda: 16 °C
Zwiedzanie
Grecja Kythnos
Kythnos
Grecja
Kythnos to grecka wyspa należąca do archipelagu Cyklad na Morzu Egejskim. Przez wielu jest uważana za wciąż nieokryte mi...
Powietrze: 8-13 °C
Woda: 3 °C
Wypoczynek
Grecja Milos
Milos
Grecja
Milos to grecka wyspa należąca do archipelagu Cyklady na Morzu Egejskim. Wyspa jest popularnym miejscem wakacyjnym wśród...
Powietrze: 8-13 °C
Woda: 3 °C
Zwiedzanie
Grecja Sifnos
Sifnos
Grecja
Sifnos to grecka wyspa będąca częścią archipelagu Cyklad na Morzu Egejskim. To malownicze miejsce uważane jest za jedno...
Powietrze: 8-13 °C
Woda: 3 °C

*Pogoda jest prognozowana na podstawie danych historycznych dla planowanego okresu pobytu: 19.02 - 19.02.2020

Czarterowy - Standard (lub podobny)

Udogodnienia

WC pokładowe - Wygodna laminowana kabina WC z prysznicem.   •   Prysznic - Dokładna ilość znajduje się w opisie jachtu.   •   Wyposażona kuchnia - Kuchnia na jachcie posiada niezbędne wyposażenie do przygotowywania posiłków.

Opis jachtu

Ważne: Jacht będzie prowadzony przez profesjonalnego, polskojęzycznego sternika.

Ten jacht będzie czarterowany przez polskiego operatora na potrzeby tego rejsu. Oznacza to, że typ, rocznik i wyposażenie jachtu mogą ulec zmianie, gdyż nie zawsze opisany model jest dostępny w dniu wypłynięcia. Zmiany rozbieżności są drobne, a zastępczy jacht jest w podobnej klasie i standardzie wyposażenia jak planowany.

Umożliwiamy rejs na jachtach różnych typów. Oferujemy wersję standard, czyli komfortową, wysokiej jakości jednostkę wyposażoną w przestronne dwuosobowe kajuty, która zapewni wszelkie wygody w trakcie morskiej wyprawy i dobre warunki wypoczynku oraz żeglugi. Pływamy na solidnych, dobrze wyposażonych jachtach, które spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa i pozostają w doskonałym stanie technicznym. Wybierane przez nas jednostki są również wyposażone w kuchnię oraz łazienki z prysznicami, ciepłą wodą i toaletami.

Trasa rejsu


Trasa rejsu zależy od warunków pogodowych, sprawności załogi i decyzji skippera.

Zasady panujące na rejsie


Nasza wyprawa żeglarska ma charakter rekreacyjny, co oznacza, że skupiamy się na wypoczynku, spokojnej żegludze i krótkich przelotów między portami. Będziemy dużo zwiedzać, poznawać lokalną kulturę i kuchnię oraz podziwiać widoki i zażywać morskich kąpieli. Osoby zainteresowane szkoleniem i rozwijaniem żeglarskich umiejętności mogą nabierać morskich szlifów pod okiem skippera. Aby wziąć udział w naszej wyprawie nie trzeba jednak posiadać doświadczenia żeglarskiego.

Co zabrać?


Podczas naszego rejsu kluczową rolę odgrywają warunki pogodowe. Należy zabrać ze sobą odzież odpowiednią zarówno podczas dni ciepłych, jak i tych chłodniejszych. Do wygodnego poruszania się po jachcie, należy zabrać ze sobą buty na miękkiej, białej podeszwie oraz buty do wody i pod prysznic a także sandały. Należy mieć na uwadze, że podłoże pod wodą jest najczęściej kamieniste i żwirowe. Ubrania na ciepłą pogodę powinny być jak najbardziej lekkie i przewiewne. Do naszego bagażu obowiązkowo należy także dołączyć krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne także z filtrem UV, ręcznik oraz nakrycie głowy. Konieczne jest także posiadanie odpowiednich dokumentów, czyli dowodu osobistego lub pasportu oraz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), a także patentów i książeczek żeglarskich. Zabieramy też oczywiście telefon komórkowy, który powinien zawierać dane kontaktowe do najbliższych oraz mieć włączony roaming.

Niedobrym pomysłem będzie spakowanie się w walizkę, która zajmuje na pokładzie zbyt dużo miejsca.

Zakwaterowanie


Płyniemy na solidnych, komfortowych jachtach morskich. Na nasze rejsy wybieramy nowoczesne jachty w doskonałym stanie technicznym. Załoga nocuje na jachcie w przestronnych, dwuosobowych kabinach. Jachty wyposażone są również w kuchnię oraz łazienki z prysznicami z ciepłą wodą i toaletami.

Wyżywienie


Zaopatrujemy się na miejscu. Przygotowujemy posiłki na pokładzie, lub korzystamy z lokalnych restauracji.

Koszty


Składamy się do kasy jachtowej po ok. 120 euro od osoby, z której środki przeznaczamy na wyżywienie, opłaty portowe, paliwo, podatek turystyczny, sprzątanie końcowe. Każdy z uczestników wpłaca także kaucję w wysokości 150 euro od osoby lub 20 euro kaucji i 20 euro opłaty bezzwrotnej oraz dokonuje opłaty obowiązkowego ubezpieczenia KL i NNW w wysokości ok. 50 zł od osoby. Kaucja nie jest wliczona w opłaty dodatkowe uwzględnione w cenie rejsu. Skipper jest zwolniony z wpłat do składki burtowej.

Twoje bezpieczeństwo i satysfakcja jest zawsze priorytetem.

Serwis Rejsomat jest pośrednikiem w procesie rezerwacji i naszym zadaniem jest zadbanie, aby ten proces był dla Ciebie jak najmniej uciążliwy. Po rezerwacji przejmujemy rolę pośrednika i rozmawiamy w Twoim imieniu z operatorem rejsu.

Nasza usługa jest zupełnie darmowa, a ponadto gwarantujemy Ci, że cena w Rejsomacie będzie taka sama lub lepsza jak u operatora. Do momentu podpisana umowy i wpłaty zaliczki możesz zrezygnować z rezerwacji bez jakichkolwiek opłat. Pamiętaj jednak, że warto szybko rezerwować rejs gdyż miejsca na nim znikają szybciej niż się wydaje.

Rezerwacja odbywa się w trzech prostych krokach:

Rezerwacja w Rejsomacie
Złożenie rezerwacji zajmuje 45 sek.
Przetwarzanie i weryfikacja
Proces ten trwa 15-45 minut.
Akceptacja i kontakt
Kontakt nastąpi do 24h.


Jesteśmy również tutaj po to, aby pomóc Ci dokonać wyboru najlepszego środka transportu. Wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze połączenia lotnicze, znajdziemy najbardziej komfortowy transport lądowy. Wszystko dla Twojej wygody.


Gwarancja 100% satysfakcji i zawsze elastyczne zasady anulowania rezerwacji.

Załoga Rejsomat.pl
Cena 0 zł zawiera:
 • Opiekę skippera.Doświadczony i wykwalifikowany skipper.
 • Zakwaterowanie na jachcie.Jacht jest do dyspozycji załogi przez cały czas trwania rejsu.
 • Internet Wi-Fi.Zapewniamy stały dostęp do internetu na pokładzie.
 • Podatek VAT.Naliczany standardowo według regulacji prawnych.
 • Opinia PZŻ z rejsu.Po rejsie otrzymasz opinię potwierdzającą Twój staż morski.
Składka burtowa 576 zł obejmuje:
 • Ubezpieczenie NNW.Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.
 • Ubezpieczenie KL.Ubezpieczenie kosztów leczenia.
 • Paliwo do jachtu.Opłaty związane z zakupem paliwa na całą trasę rejsu.
 • Opłaty portowe.Zezwalające na postoje w marinach.
 • Wyżywienie na jachcie.Przeczytaj więcej w opisie szczegółów rejsu.
 • Opłata klimatyczna.Miejscowa opłata związana z pobytem w miejscowościach turystycznych.
 • Sprzątanie jachtu.Po zakończonym rejsie, przygotowanie do przyjęcia następnej załogi.
Cena nie zawiera:
 • Transport.Transport do miejsca rozpoczęcia rejsu oraz/lub droga powrotna. Sprawdź...
 • Transfer z lotniska.Transfer z lub na lotnisko w przypadku transportu lotniczego.
 • Kaucja.Sprawdź w szczegółach rejsu czy jest wymagana.
Podobne oferty
Z Ibizy do Alicante
Hiszpania - Rejs turystyczno-szkoleniowy 7 dni
Ibiza - Alicante
Jacht: Bavaria 49
  /  
Rocznik: 2003
osoba już od
1740 zł

od 1429 zł
od 1160 zł

 • 09/05 - 16/05/20
  9/9
  2090od1740
Śladem śródziemnomorskich smaków w Chorwacji
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Sukosan - Telasica - Kornati - Iz -...
Jacht czarterowy: Sun Odyssey 45 lub podobny
osoba już od
1899 zł

od 741 zł
od 494 zł

 • 30/05 - 06/06/20
  8/8
  2247od1899
 • 06/06 - 13/06/20
  8/8
  2247od1899
 • 13/06 - 20/06/20
  8/8
  2247od1899
 • 20/06 - 27/06/20
  8/8
  2247od1899
Dwa sąsiednie kraje czyli rejs Portugalia - Hiszpania
Hiszpania - Rejs turystyczno-szkoleniowy 7 dni
Lizbona - Nazare - Porto - La Corun...
Jacht: Bavaria Cruiser 37
  /  
Rocznik: 2015
osoba już od
2090 zł

 • 28/03 - 04/04/20
  5/8
  2613od2090
Jachtowy Sternik Morski w Chorwacji
Chorwacja - Rejs szkoleniowy 7 dni
Pirovac – Pirovac
Jacht: Bavaria 46
  /  
Rocznik: 2008
osoba już od
2369 zł

od 741 zł
od 494 zł

 • 18/04 - 25/04/20
  2/8
  2744od2369
 • 09/05 - 16/05/20
  6/8
  2744od2369
 • 16/05 - 23/05/20
  6/8
  2744od2369
 • 23/05 - 30/05/20
  5/8
  2744od2369
Rejs po Morzu Jońskim
Nowość
Grecja - Rejs wakacyjny 7 dni
Lefkada - Zakynthos - Lefkada
Jacht: Bavaria Cruiser 46
  /  
Rocznik: -
osoba już od
2625 zł

od 1127 zł
od 820 zł

 • 19/09 - 26/09/20
  8/8
  3138od2625
 • 26/09 - 03/10/20
  8/8
  3138od2625
Wakacje w Tajlandii
Nowość
Katamaran - Rejs Wakacyjny 10 dni
Phuket - Phi Phi Island - Phuket
Jacht czarterowy: Lagoon 400 lub podobny
osoba już od
5879 zł

 • 25/03 - 04/04/20
  4/8
  7104od5879

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
263Ofert rejsów
36 141Mil morskich w ofercie
20 283Połączeń lotniczych
614Atrakcji turystycznych
1 925Wolnych koi