Grecja - Rejs wakacyjny

Trasa:
Korfu
Ikona
Syvota
Ikona
Paxos
Ikona
Lefkada
Ikona
Preveza
Ikona
Korfu
Typ rejsu:
IkonaDla Rodzin
Ikona
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Średnia ocena:Znakomita 4,9
Ikona

Pogoda dopisała, załoga również. Z jachtem wszystko w porządku - był w pełni sprawny i komfortowy. Opiekę i podejście skippera oceniam wzorowo. Był bardzo pomocny, plan rejsu ułożył z nami, wiedział sporo...

S. Ślosarczyk
Data dodania: 12/18/2017

Jak Pani wie byłem na rejsie dwa tygodnie i świetnie mi sie udało zwiedzić wiele portów bez powtarzania tej samej trasy. Miałem szczęście ,pogoda dopisała. Kapitan świetny z dużymi kompetencjami fachowymi...

R. Knopp
Data dodania: 06/27/2017

Super organizacja rejsu. Świetny skipper. I przesympatyczni właściciele, których miałam okazję poznać :)

Magdalena S.
Data dodania: 10/20/2015

Bardzo profesjonalne podejście do organizacji i bezpieczeństwa, doświadczenie na morzu i fantastyczna atmosfera - zdecydowanie polecam!

Paula R.
Data dodania: 07/13/2015

Jest mi bardzo miło że zostałem poproszony o opinię po rejsie w Grecji. Zacznę od kapitana Wiktor Kostrzewa moim skromnym zdaniem jest to osoba na odpowiednim miejscu, same plusy i zabrakło by mi słów...

Robert Rybak
Data dodania: 10/13/2017

Bardzo przyjemna atmosfera, odwiedziliśmy urokliwe zakątki Chorwacji. Profesjonalizm i duże doświadczenie Kapitana pozwoliły zdobyć nową wiedzę i przeżyć wspaniałe wakacje.

Karolina R.
Data dodania: 07/19/2016

Chorwacja 2014. Było extra więc będzie Chorwacja 2016.

Zbigniew W.
Data dodania: 04/20/2016

Super rejs, wspaniałe wspomnienia.Polecam

Ela G.
Data dodania: 02/22/2017

Jacht zadbany, przepływy przemyślane i bezpieczne, stały, dobry kontakt przed rejsem. Widoczne zaangażowanie w tworzenie doskonałych warunków spędzania wakacji sprzyja atmosferze wspólnoty i zachęca do...

Agnieszka D.
Data dodania: 07/11/2016

Organizacja bardzo dobra. W zaistnialej sytuacji kryzysowej, postawa firmy wzorowa. Skipper Wojtek zawsze uśmiechnięty poprowadzil super rejs po Chorwacji. Dziękujemy⛵

Ewa S.
Data dodania: 10/10/2016

Rejs do Grecji zaliczamy do bardzo udanych. Spędziliśmy wspaniałe wakacje, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci. Warunki podczas rejsu były jak najbardziej zgodne z opisem. Jacht jest bardzo...

P. Kaczmarska
Data dodania: 12/05/2017
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Ikona
Sprawdzony organizator
Ikona
Skiper polskojęzyczny
Ikona
Kompleksowa oferta
Ikona
Elastyczne zasady anulowania

Turystyczny rejs w Grecji


Ważne: Kapitan nazywany skipperem 😉 oraz nocleg na jachcie są w cenie każdego rejsu.

Turkusowe wody otaczające greckie wybrzeże, malownicze wyspy oraz wyjątkowe atrakcje w postaci zabytkowych obiektów i miejscowych tawern – tak wygląda wymarzony wypoczynek na żeglarskich rejsach po pięknej Grecji. Nasze rejsy kierujemy do tych, którzy chcą w doskonałym gronie przeżyć najlepsze atrakcje greckiego świata. Tutejszy akwen, śródziemnomorski krajobraz i portowe, pełne urokliwych tawern miasta urozmaicą żeglarską wyprawę.

Podaruj sobie i swoim bliskim niezapomniany wypoczynek na pokładzie komfortowego jachtu pełnomorskiego Beneteau Cyclades 50.5 "Gekon" o długości 15,65 metrów. 

Na tym rejsie nie potrzebujesz doświadczenia żeglarskiego - w czasie rejsu w Grecji o Twój komfort i bezpieczeństwo będzie dbał doświadczony skipper. Pływając po wodach Morza Jońskiego odkryjemy urocze zakątki znajdujących się na nim wysepek i zatoczek.

Jesli marzysz o samodzielnym prowadzeniu jachtu, chcesz przećwiczyć manewry na żaglach i na silniku - na tym rejsie masz okazję zrobić to pod okiem doświadczonego instruktora żeglarstwa. 

Plan rejsu
Mapa rejsu
Uaktywnij
Program
Jacht
Organizator
Opis szczegółów rejsu

Trasa rejsu ma charakter ramowy i umowny uzależniony od warunków pogodowych, umiejętności i zaangażowania załogi lub innych niezależnych od Organizatora i może być zmieniona przez skippera z wyżej wymienionych przyczyn.

Przykładowe punkty trasy:

 • Korfu

Korfu to część archipelagu Wysp Jońskich znajdująca się w bardzo bliskiej odległości od wybrzeża Albanii. Miejsce to obrosło już wielką turystyczną sławą, ale co interesujące, popularność zyskało jeszcze za czasów chociażby Napoleona. Wyspa była częstym celem wypoczynkowym dla europejskich arystokratów, a rezydencje miały tu najznamienitsze rody, co zaowocowało dziś wspaniałymi zabytkami. Korfu nazywana jest najbardziej zieloną wyspą Grecji i choćby z tego powodu jest warta odwiedzenia podczas żeglarskiego rejsu. Krajobraz jest tutaj rzeczywiście zniewalający - bujna roślinność, efektowne klify i formacje skalne, piaszczyste plaże i przejrzysty akwen Morza Jońskiego, który przyjmuje błękitną barwę. 

 • Syvota

Syvota to malownicze miasteczko zlokalizowane w północno - zachodniej części Grecji. Ta nieduża wioska, jest znana z piaszczystych, małych plaż, na których kręcono fragmenty filmu “Błękitna Laguna”” i to właśnie znane z filmu plaże stanowią tu największą atrakcję. Znajduje się w greckiej krainie Epir przy granicy z Albanią sąsiadując z morzem Jońskim. Syvota jest uważana za jeden z najbardziej popularnych miejsc Empiru, pod względem turystyki, a do największych jej atrakcji należą sporty i wypoczynek wodny. Można wypożyczyć tu łodzie, korzystając z dostępnych na plaży wypożyczalni, ale także spędzić aktywnie czas korzystając z kitesurfingu, windsurfingu, żeglując, nurkując oraz zwiedzając miasto, robiąc piesze wycieczki po charakterystycznych, zielonych wzgórzach, czy skorzystać z jazdy konnej, a nawet lotów widokowych.

 • Paxos

Paxos, inaczej nazywana Paksos lub Paxi, to niewielka wyspa na Morzu Jońskim. Wyspa wchodzi w skład Archipelagu Wysp Jońskich,  zachodniej części Grecji i charakteryzuje się nie tylko niewielką powierzchnią mającą zaledwie 19 km2, jak także górzystym terenem z wysokością terenu nad poziomem morza wynoszącą 248 metrów. Charakterystycznym znakiem wyspy, który w dużej mierze przyciąga licznych turystów, jest Trójząb. Jak głosi legenda, wyspę stworzył Posejdon, który odłupał fragment wyspy od południa Korfu używając do tego swój charakterystyczny Trójząb. Miało to na celu stworzyć osobiste miejsce do spotkań z jego ukochaną boginią Amfitrytą i zachowanie odrobiny prywatności. Do największych atrakcji wyspy zaliczyć należy skaliste zachodnie wybrzeże oraz słynne Błękitne Groty (naturalne jaskinie wyrzeźbione przez wodę), do których można wpłynąć łodzią lub statkiem. Kredowobiałe, skaliste klify i charakterystyczne otwory grot, połączone z wielobarwną turkusową wodą Morza Jońskiego, nie tylko zachwycają, ale zaciekawiają swoimi tajemnicami. Jedną z nich jest przekazywana turystom  informacja, że wewnątrz jednej z grot, w czasie wojny, ukrywała się grecka łódź podwodna. Rzeźby skalne, bo tak można by nazwać wyjątkowe rysunki zagłębień w skałach, wytworzone zostały w wyniku licznych erozji, co pokazuje jak kluczową rolę w krajobrazie odegrała tu sama natura.

 • Lefkada

Lefkada to niewielka wyspa na Morzu Jońskim znajdująca się w niewielkiej odległości od Korfu i Zakynthos. Główną atrakcją Lefkady są długie, kamieniste i piaszczyste plaże z przejrzystym, błękitnym, typowym dla tego krajobrazu akwenem morskim. Jako jedna z nielicznych wysp w Grecji, Lefkada jest połączona z lądem za pomocą zwodzonego mostu. Miejsce to wciąż nie zostało podporządkowane turystyce, co oznacza, że odnajdziemy tu całego mnóstwo kurortów, hoteli i kompleksów wypoczynkowych. Z tego też względu będziemy mieć zapewniony ustronny i spokojny relaks, który tak bardzo odróżnia Lefkadę od pozostałych, bardziej popularnych wśród turystów wysp.

 • Preveza

Preveza może być miłą odmianą po pobycie na Korfu, czy w którymkolwiek z tłumnie odwiedzanych miejsc na mapie Grecji. Na Prevezie czas płynie wolniej. Jest tutaj dużo spokojniej i bardziej ustronnie. Nie natrafimy na tłumy turystów, ale też nie będziemy się nudzić, ponieważ Preveza ma swoim odwiedzającym dużo do zaoferowania. Jeżeli pragniemy przede wszystkim wypoczynku, obowiązkowym punktem naszej wyprawy powinna być miejscowość Kanali i jej malownicze, długie plaże, na których możemy cieszyć się ustronnym relaksem – każdy powinien znaleźć spokojne miejsce idealne dla siebie. W tym samym miasteczku natrafimy na kilka restauracji. W samej Prevezie pewnością zachwyci nas zabytkowy port, położona w centrum miasta wieża zegarowa i Fort św. Andrzeja. Czeka na nas również urokliwa starówka z bazarem i licznymi lokalami oferującymi doskonałą, regionalną kuchnię. Jeżeli chcemy natrafić na tętniące życiem miasteczko, powinniśmy tu przybyć w czasie trwania Festiwalu Nikopola lub Festiwalu Sardynki, które odbywają się w okresie lipca i sierpnia.

Beneteau Cyclades 50.5: Beneteau Cyclades 50.5 (rocznik 2006)

Parametry
 • Długość: 51.34ft / 15.6m
 • Szerokość: 16.08ft / 4.9m
 • Wodnica: 43.24ft / 13.2m
 • Ożaglownie: 99.1m2
 • Wyporność: 12.68 tony
 • Balast: 3.95 tony
 • Silnik: Yanmar
 • Produkcja od: 2008
 • Produkcja do: 2010
 • Projektant: Berret-Racoupeau.
 • Producent: Beneteau
sailplanet_rejsomat1.jpg
sailplanet_rejsomat2.jpg
sailplanet_rejsomat3.jpg
sailplanet_rejsomat4.jpg
sailplanet_rejsomat5.jpg
sailplanet_rejsomat1.jpg
sailplanet_rejsomat2.jpg
sailplanet_rejsomat3.jpg
sailplanet_rejsomat4.jpg
sailplanet_rejsomat5.jpg
Opis

Komfortowy jacht posiadający 5 kabin oraz 3 łazienki na pokładzie. Jacht wyposażony jest w silnik strumieniowy, plotter, radio UKF, tratwę ratunkową, kamizelki ratunkowe, pirotechniczny zestaw ratunkowy, koła ratunkowe, ponton z silnikiem i inne. Jacht jest o długości 15,65m oraz szerokości 4,90m.

Od kwietnia do października żeglujemy po wodach Grecji, Albanii, Czarnogóry i Chorwacji.
Pragniemy dać Tobie i Twoim bliskim niezapomniany wypoczynek na pokładzie komfortowego jachtu pełnomorskiego o długości powyżej 15 m. Nasz kapitan Grzegorz nabył doświadczenie żeglarskie podczas wieloletnich rejsów, którym teraz chętnie się dzieli.
Szkolimy praktycznego podejścia do żeglowania podczas rejsów morskich zarówno podczas trudnych warunków pogodowych jak i podczas turystycznego żeglowania.
Wielu z załogantów po naszych rejsach przystąpiło do szkolenia i egzaminu na patent jachtowego sternika morskiego, z sukcesem.
Żeglowanie z nami to zanurzanie się w cieple słońca, lazurze wody i codziennie w innym miejscu. Zatoczki z przezroczystą i ciepłą wodą, opalanie na pokładzie jachtu, niesamowita kuchnia grecka i chorwacka. To wszystko i nie tylko na naszych rejsach. Oczywiście są i wady rejsów z nami. Trwają zdecydowanie za krótko.

Co zabrać?
Podczas naszego rejsu kluczową rolę odgrywają warunki pogodowe. Należy zabrać ze sobą odzież odpowiednią zarówno podczas dni ciepłych, jak i tych chłodniejszych. Konieczne jest spakowanie swetra i ciepłej bluzy oraz długich spodni. Niezbędna będzie też kurtka przeciwdeszczowa. Dobrym pomysłem jest spakowanie sztormiaka, a przede wszystkim T-shirty, bawełniane koszulki lub z materiałów oddychających, bieliznę, pidżamę lub polar na noc, żeglarskie rękawiczki. Do wygodnego poruszania się po jachcie, należy zabrać ze sobą buty na miękkiej, białej podeszwie oraz buty do wody i pod prysznic a także sandały. Należy mieć na uwadze, że podłoże pod wodą jest najczęściej kamieniste i żwirowe. Ubrania na ciepłą pogodę powinny być jak najbardziej lekkie i przewiewne. Do naszego bagażu obowiązkowo należy także dołączyć krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne także z filtrem UV, ręcznik oraz nakrycie głowy. Poza tym, zabieramy ze sobą to, co uprzyjemni naszą żeglugę i wiąże się z preferowanym sposobem spędzania czasu. Pasjonaci fotografii i osoby robiące zdjęcia powinny pamiętać o aparacie. Nurkowie oraz pasjonaci sportów wodnych mogą zabrać ze sobą niezbędny sprzęt. Dobrą decyzją będzie wzięcie latarki, apteczki i obcej waluty. Konieczne jest także posiadanie odpowiednich dokumentów, czyli dowodu osobistego lub pasportu oraz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), a także patentów i książeczek żeglarskich. Niedobrym pomysłem będzie spakowanie się w walizkę, która zajmuje na pokładzie zbyt dużo miejsca. Zabieramy też oczywiście telefon komórkowy, który powinien zawierać dane kontaktowe do najbliższych oraz mieć włączony roaming.

 

Zakwaterowanie i wyżywienie
Nasze zakwaterowanie to dwuosobowe kajuty. Żeglujemy komfortowym, dobrze wyposażonym jachtem. Zaopatrujemy się na miejscu. Przygotowujemy także posiłki na pokładzie. Najczęściej wyżywienie zapewniamy sobie w miejscowych restauracjach z lokalną kuchnią.

 

Koszty
Składamy się do kasy jachtowej po 150 euro za osobę na tydzień przy pełnej załodze. Za środki z kasy jachtowej pokrywamy koszty związane z opłatami portowymi, paliwem, zakupem produktów spożywczych. Skipper jest zwolniony z wpłaty do wspólnej kasy, a koszty jego wyżywienia są pokrywane z kasy. Dodatkowe opłaty to także taksa turystyczna wynosząca 1 euro od osoby za dzień, sprzątanie jachtu po rejsie 15 euro od osoby, kaucja zwrotna w kwocie 50 euro od osoby. Dodatkowe opłaty nie są wliczone w cenę rejsu.

 

Zasady panujące na rejsie
Rejs ma charakter turystyczno-żeglarski. Skupiamy się więc na wypoczynku i spokojnym żeglowaniu. Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia żeglarskiego. Program rejsu jest uzależniony od warunków pogodowych i preferencji załogi. Nad przebiegiem rejsu będzie czuwać doświadczony skiper. Urozmaiceniem naszej wyprawy będą postoje w zatokach, kąpiele, nurkowanie i zwiedzanie odwiedzanych miast.

Cena zawiera:
 • Pobyt i zakwaterowanie na jachcie podczas rejsu. Jacht jest do dyspozycji załogi przez cały okres rejsu.
 • Ubezpieczenia NNW i KL. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. Obejmujące między innymi wydatki przeznaczone na świadczenia medyczne podczas wyjazdu turystycznego. Ubezpieczenia zapewnia organizator.
  Obszar roboczy 12 kopia
 • Pełną opiekę skippera oraz sprzątanie jachtu po rejsie. Cena zawiera obie usługi.
 • Opłaty portowe oraz inne opłaty związane z użytkowaniem jachtu. Cena zawiera wszystkie opłaty portowe. Są one pobierane ze wspólnej kasy jachtu.
 • Podatek VAT. Jest standardowo naliczany według regulacji prawnych.
 • Wyżywienie na jachcie. Wyżywienie na jachcie. Posiłki są finansowane z kasy na składkę jachtową - około 150 euro/os. Załoga stołuje się w lokalach gastronomicznych lub przygotowuje sama posiłki na jachcie.
 • Opłata klimatyczna. Miejscowa opłata związana z pobytem w miejscowościach turystycznych.
 • Paliwo do jachtu. Opłaty związane z zaopatrzeniem jachtu w paliwo pobierane są ze składki jachtowej.
Suma:
990
IkonaSkładka burtowa około 650 zł
..lub zadaj pytanie
Podobne oferty
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Turcja - Rejs wakacyjny 7 dni
Fethiye - Marmaris - Fethiye
Jacht: Bavaria 46 C...
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
2095 zł

od b/d zł

 • 29/06 - 06/07/19
  8/8
  2619 złod2095
 • 06/07 - 13/07/19
  8/8
  2619 złod2095
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Nowość
Grecja - Rejs wakacyjny 7 dni
Lefkada - Zakynthos - Lefkada
Jacht: Bavaria 46 C...
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1990 zł

od b/d zł

 • 21/09 - 28/09/19
  8/8
  2494 złod1995
 • 28/09 - 05/10/19
  8/8
  2488 złod1990
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Zadar - Rab - Zadar
Jacht: Dufour 45
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1745 zł

od b/d zł

 • 13/07 - 20/07/19
  7/7
  2994 złod2395
 • 22/06 - 29/06/19
  7/7
  2869 złod2295
 • 11/05 - 18/05/19
  7/7
  2181 złod1745
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Split - Zadar - Split
Jacht: Cyclades 43.4
 / 
Rocznik: 2008
osoba już od
1695 zł

od b/d zł

 • 13/07 - 20/07/19
  8/8
  2494 złod1995
 • 03/08 - 10/08/19
  8/8
  2400 złod1920
 • 24/08 - 31/08/19
  8/8
  2263 złod1810
 • 14/09 - 21/09/19
  8/8
  2119 złod1695
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Biograd - Vodice - Wodospady Krka -...
Jacht: Premium
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1390 zł

od b/d zł

 • 03/08 - 10/08/19
  7/7
  3063 złod2450
 • 13/07 - 20/07/19
  7/7
  2813 złod2250
 • 17/08 - 24/08/19
  7/7
  2813 złod2250
 • 29/06 - 06/07/19
  7/7
  2688 złod2150
Rejs żeglarski jachtem po morzu
Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
Pirovac - Rijeka - Pirovac
Jacht: Bavaria 49
 - 
prawdopodobnie czarterowy
osoba już od
1250 zł

od b/d zł

 • 15/06 - 22/06/19
  10/10
  1813 złod1450
 • 31/08 - 07/09/19
  10/10
  1813 złod1450
 • 18/05 - 25/05/19
  10/10
  1563 złod1250
 • 01/06 - 08/06/19
  10/10
  1563 złod1250

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Najlepsza baza ofert
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Najniższa cena
korzyści kompleksowa oferta
Kompleksowa oferta
korzyści profesjonalny skipper
Profesjonalny skiper
240Ofert rejsów
32 981Mil morskich w ofercie
18 509Połączeń lotniczych
435Atrakcji turystycznych
1 757Wolnych koi