Chorwacja - Rejs wakacyjny

Trasa:
Zadar
Ikona
Sali
Ikona
Zirje
Ikona
Skradin
Ikona
Murter
Ikona
Veli Iž
Ikona
Zadar
Typ rejsu:
IkonaDla wszystkich
Ikona
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Średnia ocena:Znakomita 4,9
Ikona

Jacht zadbany, przepływy przemyślane i bezpieczne, stały, dobry kontakt przed rejsem. Widoczne zaangażowanie w tworzenie doskonałych warunków spędzania wakacji sprzyja atmosferze wspólnoty i zachęca do...

Agnieszka D.
Data dodania: 07/11/2016

Jest mi bardzo miło że zostałem poproszony o opinię po rejsie w Grecji. Zacznę od kapitana Wiktor Kostrzewa moim skromnym zdaniem jest to osoba na odpowiednim miejscu, same plusy i zabrakło by mi słów...

Robert Rybak
Data dodania: 10/13/2017

Rejs do Grecji zaliczamy do bardzo udanych. Spędziliśmy wspaniałe wakacje, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci. Warunki podczas rejsu były jak najbardziej zgodne z opisem. Jacht jest bardzo...

P. Kaczmarska
Data dodania: 12/05/2017

Jak Pani wie byłem na rejsie dwa tygodnie i świetnie mi sie udało zwiedzić wiele portów bez powtarzania tej samej trasy. Miałem szczęście ,pogoda dopisała. Kapitan świetny z dużymi kompetencjami fachowymi...

R. Knopp
Data dodania: 06/27/2017

Super organizacja rejsu. Świetny skipper. I przesympatyczni właściciele, których miałam okazję poznać :)

Magdalena S.
Data dodania: 10/20/2015

Pogoda dopisała, załoga również. Z jachtem wszystko w porządku - był w pełni sprawny i komfortowy. Opiekę i podejście skippera oceniam wzorowo. Był bardzo pomocny, plan rejsu ułożył z nami, wiedział sporo...

S. Ślosarczyk
Data dodania: 12/18/2017

Chorwacja 2014. Było extra więc będzie Chorwacja 2016.

Zbigniew W.
Data dodania: 04/20/2016

Bardzo profesjonalne podejście do organizacji i bezpieczeństwa, doświadczenie na morzu i fantastyczna atmosfera - zdecydowanie polecam!

Paula R.
Data dodania: 07/13/2015

Bardzo przyjemna atmosfera, odwiedziliśmy urokliwe zakątki Chorwacji. Profesjonalizm i duże doświadczenie Kapitana pozwoliły zdobyć nową wiedzę i przeżyć wspaniałe wakacje.

Karolina R.
Data dodania: 07/19/2016

Organizacja bardzo dobra. W zaistnialej sytuacji kryzysowej, postawa firmy wzorowa. Skipper Wojtek zawsze uśmiechnięty poprowadzil super rejs po Chorwacji. Dziękujemy⛵

Ewa S.
Data dodania: 10/10/2016

Super rejs, wspaniałe wspomnienia.Polecam

Ela G.
Data dodania: 02/22/2017
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
Ikona
Sprawdzony organizator
Ikona
Skiper polskojęzyczny
Ikona
Kompleksowa oferta
Ikona
Elastyczne zasady anulowania

Turystyczny rejs w Chorwacji


Ważne: Kapitan nazywany skipperem 😉 oraz nocleg na jachcie są w cenie każdego rejsu.

Żeglarska Chorwacja to coś więcej niż tylko relaksujący wypoczynek na egzotycznych wyspach Dalmacji. Przemierzanie malowniczych miejsc Adriatyku na pokładzie jachtu daje niesamowitą możliwość poznania śródziemnomorskich krain z zupełnie nowej perspektywy. Będziemy mieć więc szansę przeżycia niezapomnianych przygód na morzu, cumowania codziennie w innym miejscu oraz spędzenia wolnego czasu w towarzystwie świetnej załogi.

Na czas trwania rejsu każdy z jego uczestników staje się załogantem. Łączy nas wspólna, żeglarska pasja. Razem wykonujemy podstawowe, pokładowe prace, wypoczywamy i podziwiamy piękne widoki Chorwacji, a przy tym świetnie się bawimy.

Kapitanem wyprawy jest doświadczony i wykwalifikowany, polski skiper, który zadba o bezpieczeństwo załogi i jachtu. Razem z załogą ustali on trasę rejsu, której program jest zmienny i zależny od warunków pogodowych oraz preferencji załogantów.

Czeka nas nie tylko żegluga. Domeną morskich rejsów jest urozmaicony wypoczynek. Będziemy więc przemierzać najbardziej fascynujące rejony chorwackiego świata malowniczych, dalmackich wysp. Spędzimy czas na morskich kąpielach,zwiedzaniu, korzystaniu z uroków tutejszego słońca i kosztowaniu najlepszych specjałów lokalnej kuchni.

Żeglujemy komfortowym i dobrze wyposażonym jachtem posiadającym wszelkie udogodnienia i zabezpieczenia zapewniające w pełni komfortowy i bezpieczny rejs.

Nasza wyprawa ma przede wszystkim charakter turystyczny i wypoczynkowy. Czekają nas krótkie przeloty między portami, jednak szczegółową trasę rejsu będziemy ustalać na bieżąco. Uczestnikami wyprawy mogą być także osoby niedoświadczone, które dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem.

Żeglarska wyprawa po Chorwacji to przede wszystkim niezpaomnana, morska przygoda, wspaniała eskapada i gwarancja mnóstwa atrakcji doskonale urozmaicających nasz wakacyjny pobyt w śródzemnomorskim rejonie Europy. Jeżeli właśnie tak wyobrażasz sobie swój wymarzony wypoczynek, zarezerwuj miejsce na naszym pokładzie jeszcze dziś!

Plan rejsu
Mapa rejsu
Uaktywnij
Program
Jacht
Organizator
Opis szczegółów rejsu

Trasa rejsu ma charakter ramowy i umowny uzależniony od warunków pogodowych, umiejętności i zaangażowania załogi lub innych niezależnych od Organizatora i może być zmieniona przez skippera z wyżej wymienionych przyczyn.

Przykładowe punkty trasy:

 • Zadar

Zadar to jedna z pereł chorwackiej Dalmacji. Nadmorskie miasto stanowi centrum gospodarcze oraz kulturalne północnej Dalmacji i jest piątym co do wielkości miastem w kraju. Jednocześnie jest to ważny port handlowy i rybacki, w pobliżu którego znajduje się port lotniczy obsługujący międzynarodowe loty. Zadar można z powodzeniem potraktować jako bazę wypadową nie tylko po okolicznych wyspach i miejscowościach, ale także do parków narodowych, wśród których aż 4 najpopularniejsze, czyli: Jeziora Plitwickie, Wodospady Krka, Paklenica i Północny Velebit znajdują się w niewielkiej odległości od miasta. Atrakcyjny jest jednak także sam obszar miasta, z którego najciekawszym miejscem jest starówka. Imponujący widok zapewnią ruiny dawnych murów weneckich oraz rzymskich z okresu kolonii.

 

 • Sali

Sali to chorwackie miasto będące centrum administracyjnym wyspy Dugi Otok. Znajduje się na jego północno-wschodnim wybrzeżu. Istnieje tu silny ośrodek turystyki żeglarskiej oraz portowej. W miasteczku funkcjonują punkty medyczne, poczta oraz obiekty usług cumowniczych, które mogą okazać się przydatne w przypadku żeglarskiego rejsu. W Sali będziemy mieć okazję do wypoczynku, w spokojnym otoczeniu. Stara rybacka wioska jest urokliwym miejscem z wieloma lokalnymi, tradycyjnymi atrakcjami i imprezami. Odwiedzający mogą udać się stąd w stronę znanych, w całej Chorwacji miejsc przyrodniczo-turystycznych.

 

 • Zirje

Zirje to wyspa w Chorwacji będąca częścią archipelagu Šibenik. Składa się z dwóch wapiennych grzbietów, pomiędzy którymi znajduje się żyzna dolina. W roślinnym krajobrazie wyspy przeważa głównie makia. Jest to obszar głównie rolniczy, na którym uprawiane są winogrona, oliwki, śliwki i figi. Mieszkańcy zajmują się także rybołówstwem.Na wyspie znajduje się miejscowość o tej samej nazwie. Mimo że niewielkie miasteczko mieści się w głębi lądowej części wyspy, zabudowania ulokowane są głównie po stronie nabrzeżnej, co sprawia, że miejsce to będzie idealne do odwiedzenia podczas żeglarskiego rejsu. Zirje kojarzy się przede wszystkim z malowniczymi, licznie rozsianymi po wyspie zatokami, np. Muna, Tratinska, Pecenja i Mikavica.

 

 • Skradin

Skradin to malownicze miasto położone nad rzeką Krka w żupanii szybenicko-knińskiej w Chorwacji. Miejscowość jest usytuowana w bardzo atrakcyjnej okolicy pobliskiego Parku Narodowego i czystych wód zdatnych do kąpieli. Jest to to jedno z najstarszych miast chorwackich. Swój urok portowe miasteczko zawdzięcza bliskości Parku Narodowego Krka, który stanowi jego największą atrakcję. W nim znajdziemy najbardziej znany wodospad Skradinki Buk, nazwany tak na cześć miasta, który oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, jest miejscem kąpieliskowym. Na terenie parku znajduje się także wyspa Visovac , na której wznosi się klasztor Franciszkanów.

 

 • Veli Iž

Veli Iž to niewielka miejscowość portowa znajdująca się na wyspie Iž. Oprócz niej na wyspie położone jest także nadmorskie miasteczko Mali Iž. Oba miejsca wyróżniają się urzekającym, lokalnym kolorytem, kilkoma zabytkami, piękną architekturą i cudowną atmosferą będącą kwintesencją wyspiarskiego życia malowniczej Dalmacji. Wyspa Iž wyróżnia się nie tylko zniewalającym krajobrazem, śródziemnomorską roślinnością i ciekawą linią brzegową, ale także wyjątkowymi tradycjami. Przez lata funkcjonował tu bardzo silny ośrodek garncarstwa, który, co ważne, przetrwał do dzisiejszych czasów. Dlatego obowiązkowym punktem zwiedzania miasta będzie wizyta w rustykalnym kościele pochodzącym z XIV wieku, w którym można podziwiać wystawę etnograficzną i liczne eksponaty związane z pięknymi, tradycyjnymi wyrobami ceramicznymi i narzędziami, które służyły do ich wytworzenia. Zwolennicy relaksującego wypoczynku powinni zainteresować się miejscowymi plażami skalistymi i żwirowymi, licznymi trasami spacerowymi i rowerowymi oraz możliwością uprawiania sportów wodnych i kąpieli, do których mamy tu zapewnione świetne warunki.

  Beneteau Cyclades 50.5: Beneteau Cyclades 50.5 (rocznik 2006)

  Parametry
  • Długość: 51.34ft / 15.6m
  • Szerokość: 16.08ft / 4.9m
  • Wodnica: 43.24ft / 13.2m
  • Ożaglownie: 99.1m2
  • Wyporność: 12.68 tony
  • Balast: 3.95 tony
  • Silnik: Yanmar
  • Produkcja od: 2008
  • Produkcja do: 2010
  • Projektant: Berret-Racoupeau.
  • Producent: Beneteau
  sailplanet_rejsomat1.jpg
  sailplanet_rejsomat2.jpg
  sailplanet_rejsomat3.jpg
  sailplanet_rejsomat4.jpg
  sailplanet_rejsomat5.jpg
  sailplanet_rejsomat1.jpg
  sailplanet_rejsomat2.jpg
  sailplanet_rejsomat3.jpg
  sailplanet_rejsomat4.jpg
  sailplanet_rejsomat5.jpg
  Opis

  Komfortowy jacht posiadający 5 kabin oraz 3 łazienki na pokładzie. Jacht wyposażony jest w silnik strumieniowy, plotter, radio UKF, tratwę ratunkową, kamizelki ratunkowe, pirotechniczny zestaw ratunkowy, koła ratunkowe, ponton z silnikiem i inne. Jacht jest o długości 15,65m oraz szerokości 4,90m.

  Od kwietnia do października żeglujemy po wodach Grecji, Albanii, Czarnogóry i Chorwacji.
  Pragniemy dać Tobie i Twoim bliskim niezapomniany wypoczynek na pokładzie komfortowego jachtu pełnomorskiego o długości powyżej 15 m. Nasz kapitan Grzegorz nabył doświadczenie żeglarskie podczas wieloletnich rejsów, którym teraz chętnie się dzieli.
  Szkolimy praktycznego podejścia do żeglowania podczas rejsów morskich zarówno podczas trudnych warunków pogodowych jak i podczas turystycznego żeglowania.
  Wielu z załogantów po naszych rejsach przystąpiło do szkolenia i egzaminu na patent jachtowego sternika morskiego, z sukcesem.
  Żeglowanie z nami to zanurzanie się w cieple słońca, lazurze wody i codziennie w innym miejscu. Zatoczki z przezroczystą i ciepłą wodą, opalanie na pokładzie jachtu, niesamowita kuchnia grecka i chorwacka. To wszystko i nie tylko na naszych rejsach. Oczywiście są i wady rejsów z nami. Trwają zdecydowanie za krótko.

   

  Co zabrać?
  Podczas naszego rejsu kluczową rolę odgrywają warunki pogodowe. Należy zabrać ze sobą odzież odpowiednią zarówno podczas dni ciepłych, jak i tych chłodniejszych. Konieczne jest spakowanie swetra i ciepłej bluzy oraz długich spodni. Niezbędna będzie też kurtka przeciwdeszczowa. Dobrym pomysłem jest spakowanie sztormiaka, a przede wszystkim T-shirty, bawełniane koszulki lub z materiałów oddychających, bieliznę, pidżamę lub polar na noc, żeglarskie rękawiczki. Do wygodnego poruszania się po jachcie, należy zabrać ze sobą buty na miękkiej, białej podeszwie oraz buty do wody i pod prysznic a także sandały. Należy mieć na uwadze, że podłoże pod wodą jest najczęściej kamieniste i żwirowe. Ubrania na ciepłą pogodę powinny być jak najbardziej lekkie i przewiewne. Do naszego bagażu obowiązkowo należy także dołączyć krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne także z filtrem UV, ręcznik oraz nakrycie głowy. Poza tym, zabieramy ze sobą to, co uprzyjemni naszą żeglugę i wiąże się z preferowanym sposobem spędzania czasu. Pasjonaci fotografii i osoby robiące zdjęcia powinny pamiętać o aparacie. Nurkowie oraz pasjonaci sportów wodnych mogą zabrać ze sobą niezbędny sprzęt. Dobrą decyzją będzie wzięcie latarki, apteczki i obcej waluty. Konieczne jest także posiadanie odpowiednich dokumentów, czyli dowodu osobistego lub pasportu oraz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), a także patentów i książeczek żeglarskich. Niedobrym pomysłem będzie spakowanie się w walizkę, która zajmuje na pokładzie zbyt dużo miejsca. Zabieramy też oczywiście telefon komórkowy, który powinien zawierać dane kontaktowe do najbliższych oraz mieć włączony roaming.

  Zakwaterowanie i wyżywienie
  Nasze zakwaterowanie to dwuosobowe kajuty. Żeglujemy komfortowym, dobrze wyposażonym jachtem. Zaopatrujemy się na miejscu. Przygotowujemy także posiłki na pokładzie. Najczęściej wyżywienie zapewniamy sobie w miejscowych restauracjach z lokalną kuchnią.

  Koszty
  Składamy się do kasy jachtowej po 150 euro za osobę na tydzień przy pełnej załodze. Za środki z kasy jachtowej pokrywamy koszty związane z opłatami portowymi, paliwem, zakupem produktów spożywczych. Skipper jest zwolniony z wpłaty do wspólnej kasy, a koszty jego wyżywienia są pokrywane z kasy. Dodatkowe opłaty to także taksa turystyczna wynosząca 1 euro od osoby za dzień, sprzątanie jachtu po rejsie 15 euro od osoby, kaucja zwrotna w kwocie 50 euro od osoby. 

  Zasady panujące na rejsie
  Rejs ma charakter turystyczno-żeglarski. Skupiamy się więc na wypoczynku i spokojnym żeglowaniu. Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia żeglarskiego. Program rejsu jest uzależniony od warunków pogodowych i preferencji załogi. Nad przebiegiem rejsu będzie czuwać doświadczony skiper. Urozmaiceniem naszej wyprawy będą postoje w zatokach, kąpiele, nurkowanie i zwiedzanie odwiedzanych miast.

  Cena zawiera:
  • Pobyt i zakwaterowanie na jachcie podczas rejsu. Jacht jest do dyspozycji załogi przez cały okres rejsu.
  • Ubezpieczenia NNW i KL. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. Obejmujące między innymi wydatki przeznaczone na świadczenia medyczne podczas wyjazdu turystycznego. Ubezpieczenia zapewnia organizator.
   Obszar roboczy 12 kopia
  • Pełną opiekę skippera oraz sprzątanie jachtu po rejsie. Cena zawiera obie usługi.
  • Opłaty portowe oraz inne opłaty związane z użytkowaniem jachtu. Cena zawiera wszystkie opłaty portowe. Są one pobierane ze wspólnej kasy jachtu.
  • Podatek VAT. Jest standardowo naliczany według regulacji prawnych.
  • Wyżywienie na jachcie. Wyżywienie na jachcie. Posiłki są finansowane z kasy na składkę jachtową - około 150 euro/os. Załoga stołuje się w lokalach gastronomicznych lub przygotowuje sama posiłki na jachcie.
  • Opłata klimatyczna. Miejscowa opłata związana z pobytem w miejscowościach turystycznych.
  • Paliwo do jachtu. Opłaty związane z zaopatrzeniem jachtu w paliwo pobierane są ze składki jachtowej.
  Suma:
  1390
  IkonaSkładka burtowa około 650 zł
  ..lub zadaj pytanie
  Podobne oferty
  Rejs żeglarski jachtem po morzu
  Turcja - Rejs wakacyjny 7 dni
  Fethiye - Marmaris - Fethiye
  Jacht: Bavaria 46 C...
   - 
  prawdopodobnie czarterowy
  osoba już od
  2095 zł

  od b/d zł

  • 29/06 - 06/07/19
   8/8
   2619 złod2095
  • 06/07 - 13/07/19
   8/8
   2619 złod2095
  Rejs żeglarski jachtem po morzu
  Nowość
  Grecja - Rejs wakacyjny 7 dni
  Lefkada - Zakynthos - Lefkada
  Jacht: Bavaria 46 C...
   - 
  prawdopodobnie czarterowy
  osoba już od
  1990 zł

  od b/d zł

  • 21/09 - 28/09/19
   8/8
   2494 złod1995
  • 28/09 - 05/10/19
   8/8
   2488 złod1990
  Rejs żeglarski jachtem po morzu
  Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
  Zadar - Rab - Zadar
  Jacht: Dufour 45
   - 
  prawdopodobnie czarterowy
  osoba już od
  1745 zł

  od b/d zł

  • 13/07 - 20/07/19
   7/7
   2994 złod2395
  • 22/06 - 29/06/19
   7/7
   2869 złod2295
  • 11/05 - 18/05/19
   7/7
   2181 złod1745
  Rejs żeglarski jachtem po morzu
  Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
  Split - Zadar - Split
  Jacht: Cyclades 43.4
   / 
  Rocznik: 2008
  osoba już od
  1695 zł

  od b/d zł

  • 13/07 - 20/07/19
   8/8
   2494 złod1995
  • 03/08 - 10/08/19
   8/8
   2400 złod1920
  • 24/08 - 31/08/19
   8/8
   2263 złod1810
  • 14/09 - 21/09/19
   8/8
   2119 złod1695
  Rejs żeglarski jachtem po morzu
  Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
  Biograd - Vodice - Wodospady Krka -...
  Jacht: Premium
   - 
  prawdopodobnie czarterowy
  osoba już od
  1390 zł

  od b/d zł

  • 03/08 - 10/08/19
   7/7
   3063 złod2450
  • 13/07 - 20/07/19
   7/7
   2813 złod2250
  • 17/08 - 24/08/19
   7/7
   2813 złod2250
  • 29/06 - 06/07/19
   7/7
   2688 złod2150
  Rejs żeglarski jachtem po morzu
  Chorwacja - Rejs wakacyjny 7 dni
  Pirovac - Rijeka - Pirovac
  Jacht: Bavaria 49
   - 
  prawdopodobnie czarterowy
  osoba już od
  1250 zł

  od b/d zł

  • 15/06 - 22/06/19
   10/10
   1813 złod1450
  • 31/08 - 07/09/19
   10/10
   1813 złod1450
  • 18/05 - 25/05/19
   10/10
   1563 złod1250
  • 01/06 - 08/06/19
   10/10
   1563 złod1250

  Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

  korzyści największa baza ofert
  Najlepsza baza ofert
  korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
  Tylko sprawdzeni organizatorzy
  Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
  Elastyczne zasady anulowania
  korzyści najniższa cena
  Najniższa cena
  korzyści kompleksowa oferta
  Kompleksowa oferta
  korzyści profesjonalny skipper
  Profesjonalny skiper
  240Ofert rejsów
  32 981Mil morskich w ofercie
  18 509Połączeń lotniczych
  435Atrakcji turystycznych
  1 757Wolnych koi