rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Antibes
Ikona

Antibes

Mapa Antibes

Kraj:   Francja

Akwen: Morze Śródziemne

Ocena (4/5) :

Antibes to miejscowość i gmina w północno-wschodniej części Francji, położona nad Morzem Śródziemnym, przy Zatoce Golfe Juan, Zatoce  Anse de l’Argent Faux, i charakteryzująca się innymi mniejszymi zatoczkami. Miejscowość położona jest w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie, i jest znanym kąpieliskiem oraz ośrodkiem wypoczynkowym nad Morzem Śródziemnym. Powierzchnia miasta zajmuje zaledwie 26 km2, ale w większości powierzchnia jest gęsto zabudowana. Miejscowość posiada także trzy mocno rozbudowane przystanie jachtowe od strony wschodniego brzegu oraz zachodniego brzegu.

Gęsta zabudowa miasta rozpościera się na całej powierzchni miejscowości, ale do najbardziej  interesujących zabudowań architektonicznych, pod względem atrakcji i zabytków, należy część położona od wschodniego wybrzeża, przy samym porcie Port Vauban Antibes. Jest to część Starego Miasta, więc zobaczyć tu można kilka muzeów między innymi Musée de la Carte Postale, Musée Peynet Et Du Dessin Humoristique, Musée de l'école, czy interesujące pod względem formy Muzeum Archeologiczne musée d'archéologie d'Antibes, skąd rozpościera się także widok na zabudowanie miasta lub Muzeum Sztuki Musée Picasso z ciekawymi rzeźbami i wyróżniającą się bryłą budynku.

Poza muzeami na turystów czekają także interesujące galerie sztuki Galerie du Faune, atelier d'Irina, Galerie d'art le Cameleon czy teatry Antibéa Comédie d'Antibes, Comédie des Remparts i Théâtre Le Tribunal.Pod względem architektonicznym z pozostałej architektury wyróżnia się kościół Cathédrale Notre Dame de l’Immaculée Conception, Ratusz Mairie d'Antibes, Park miejski - Mairie d'Antibes, na którym odbywają się koncerty, i wokół którego zlokalizowana jest duża ilość restauracji i kawiarni.

Powracając bliżej wybrzeża nie można pominąć wizyty na przystani, a tuż obok widocznego ze wszystkich stron fortu Le Fort Carré. Twierdza nie tylko położona jest przy brzegu wody, ale także dzięki wzniesieniu, tworzy wspaniały punkt widokowy na miasto. Ukazuje obszerną powierzchnia przystani, kryje w sobie ciekawe punkty krajobrazowe i jest interesująca pod względem architektonicznym. Tarasy twierdzy pozwalają obserwować ląd i morze z każdej strony.  Kierując się na południe warto wybrać się do kościoła katolickiego Église Notre Dame de la Garoupe skąd rozpościera się równie imponujący widok na zabudowania miasta i wybrzeże, dotrzeć na taras widokowy Cap Gros, którym jest skalisty Klif częściowo uformowany przez człowieka. Jest to piękne miejsce, w którym kamienne mury z naturalnymi odłamami skalnymi przeplatają się ze skalną roślinnością, a u ich podstawy znajduje się morska spiętrzona woda. Przejścia i szlaki spacerowe, stopnie kamienne, ścieżki z kamienia i to wszystko wplecione w skalna odłamy, tworzą bardzo charakterystyczne miejsca do wykonania pamiątkowych fotografii i niezwykłej kontemplacji i możliwości wyciszenia, jakby się było w  regionie  Prowansji.

Jednak to nie jest jedyna atrakcja położona na samym południu miasta. Nie trudno zauważyć jest willi Château de la Croë, którą mija się w drodze na punkt widokowy i skaliste wybrzeże Le Sentier du Littoral, Cap d'Antibes - również częściowo uformowane przez człowieka, ale zachowujące pierwotny stan. Inną willą wartą uwagi jest Villa Eilenroc o architekturze w rzymskim wydaniu i sąsiadującym z nią ogrodem. Przy stromych zboczach niedaleko willi zlokalizowana jest mała zatoczka z niewielką plażą Baie des Milliardaires d'Antibes. Na osoby poszukujące dodatkowych atrakcji czeka tu jeszcze Espace Mer et Littoral Batterie du Graillon, niewielki urokliwy port Port of Olivette. W mieście warto wybrać się także do ogrodu Jardin Villa Thuret, w którym znajduje się kolejna ciekawa Willa Villa Thuret.W Antibes nie brakuje także atrakcji dla miłośników nowoczesnej architektury. Do najbardziej popularnych z nowoczesnych zabudowań należy obiekt przeznaczony do organizacji imprez o nazwie Palais des Congrès d'Antibes.Miasto popularne jest także ze względu na znajdujące się tu liczne plaże. Największa z nich LA GRANDE PLAGE A JUAN-LES-PINS, jest nie tylko piaszczystą, szeroką plażą, ale łączy w sobie infrastrukturę  przybrzeżną i towarzyszącą jej promenadę. Część plaży zajmują także restauracje, które wystawiają swoje stoliki bezpośrednio na piaszczystą powierzchnię brzegu morza. Ze względu na imponujące fale, które tworzą się wokół miejscowości, chętnie odwiedzają i przybywają tutaj miłośnicy windsurfingu i wodnych atrakcji. Warto jednak wynająć samochód lub rower i zwiedzić całą granice miasta, gdyż nie sposób przejść jest wszystkich alejek pieszo. Poszarpana linia brzegowa i zatoczki, które tworzą i zajmują 1/3 powierzchni wybrzeża miasta, są świetną atrakcją dla osób kochających rejsy po morzu. Dzięki opłynięciu całej linii brzegowej mamy możliwość dostrzeżenia uroków klifów, skalnych brzegów, zatoczek, architektury, przystani jachtowych, zabytków i plaż. Rejs po Wybrzeżu Francji nie będzie na pewno monotonny. Wybrzeże oferuje bowiem wiele ciekawych niespodzianek. 

Atrakcje w pobliżu
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Francuskie miasto Nicea położone jest u podnóża Alp Nadmorskich, nad Morzem Śródziemnym, na Lazurowym Wybrzeżu. Miasto leży w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie, i jest piątym...
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Saint-Tropez to miejscowość i gmina we Francji, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, czyli w regionie administracyjnym położonym w południowej Francji, na wybrzeżu Morza Śródziemnego przy granicy z Włochami....
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Grimaud to miejscowość i gmina w południowo-zachodniej części Francji, w departamencie Var, położona w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, od strony Morza Śródziemnego. Powierzchnia miasta wynosi około 44...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
33Ofert rejsów
4 535Mil morskich w ofercie
2 545Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
242Wolnych koi