rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Saint-Tropez
Ikona

Saint-Tropez

Mapa Saint-Tropez

Kraj:   Francja

Akwen: Morze Śródziemne

Ocena (5/5) :

Saint-Tropez to miejscowość i gmina we Francji, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, czyli w regionie administracyjnym położonym w południowej Francji, na wybrzeżu Morza Śródziemnego przy granicy z Włochami. Miasto znane jest jako główne miejsce akcji filmu “Żandarm z Saint-Tropez”, więc licznie przybywają tu turyści chcący zobaczyć filmowe rejony i poczuć się jak w przysłowiowym filmie. Miasto ma nieco ponad 11 km2  powierzchni, ale poszczycić się może ciekawymi budynkami i zabytkami.

Będąc na miejscu, warto wybrać się do Cytadeli w Saint-Tropez - La Citadelle de Saint-Tropez Musée d'histoire maritime - twierdzy z XVI/XVII wieku, w którym obecnie mieści się Muzeum Morskie.  Na uwagę zasługuje także kościół Wniebowzięcia Matki Bożej w Saint-Tropez, muzeum sztuki Musée de l’Annonciade, Muzeum Żandarmerii i Kina  Saint-Tropez,  do kaplicy Świętej Anny,  latarni morskiej - Phare de Saint-Tropez, która wyróżnia się kamienną lub błękitną elewacją, cmentarza morskiego zlokalizowanego nad brzegiem Morza Śródziemnego u podnóża twierdzy, murów miejskich,  do kawiarni w porcie założonej w 1887 roku - Café Sénéquier, czy na plażę położone na południe od Saint-Tropez - Pampelonne - piaszczystą plażę popularną wśród turystów i celebrytów położoną w zatoce w pobliżu w Saint-Tropez.

W mieście znajduje się także wiele galerii sztuki na przykład Galerie Paul Janssen, Sié Henri, Sasha de Saint-Tropez, St Tropez Art Studio, Galerie Daniel Besseiche, jpb AR, Giosimoarte, Art Life Gallery Saint-Tropez,Bel-Air Fine Art Saint-Tropez, Galerie du Port, które zlokalizowane w większości w centrum Starego Miasta przyciągają swoimi inspirującymi dziełami. 

Saint-Tropez można zwiedzać także nietypowo, na dwóch kołach. Mobilboard Saint-Tropez Segway Tour, oferuje zwiedzanie miasta  we współczesny sposób. Warto przespacerować się do parku Place des Lices, gdzie główną atrakcją są zawody w grę kulami. Mieszkańcy spotykają się tu wieczorami, aby wspólnie spędzić czas. Na miejscu wypożyczyć można także łodzie, aby popływać nieco dłużej po zatoce Baie de Canebiers, z której rozpościera się widok na  kaskadowo ułożone zabudowania, miejską plaże czy zielone wybrzeże Saint-Tropez.

Miejscowość wyróżnia się również zabudowaniami mieszkalnymi, więc spacerek ulicami Saint-Tropez pozwoli nie tylko skorzystać z możliwości spróbowania lokalnych potraw i napojów w znajdujących się w uliczkach kawiarniach i restauracjach, ale umożliwi znalezienie urokliwych miejsc do zrobienia pamiątkowych zdjęć z podróży. Rajs w to niezwykłe miejsce ukazuje ogromną ilość przypływających tu jednostek cumujących w okolicach przystani jachtowej lub w zatoce. Świadczy to o ulubionym miejscu żeglarzy i uroku jaki miasto posiada.

Atrakcje w pobliżu
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Grimaud to miejscowość i gmina w południowo-zachodniej części Francji, w departamencie Var, położona w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, od strony Morza Śródziemnego. Powierzchnia miasta wynosi około 44...
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Ile de Porquerolles, inaczej nazywana Iles d’Hyeres, to wyspa w południowej Francji, w archipelagu Îles d'Hyères, na Morzu Śródziemnym, będąca największą z wysp archipelagu. Wyspa charakteryzuje się pięcioma pasmami...
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Antibes to miejscowość i gmina w północno-wschodniej części Francji, położona nad Morzem Śródziemnym, przy Zatoce Golfe Juan, Zatoce  Anse de l’Argent Faux, i charakteryzująca się innymi mniejszymi zatoczkami. Miejscowość...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
22Ofert rejsów
3 023Mil morskich w ofercie
1 697Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
161Wolnych koi