rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Göcek
Ikona

Göcek

Mapa Göcek

Kraj:   Turcja

Akwen: Morze Śródziemne

Ocena (5/5) :

Południowo - zachodnie wybrzeże Turcji pochwalić się może malowniczo położonym w zielonej zatoce, miastem Gocek, leżącym u stóp gór Taurus, w regionie Fethiye. Jest miastem przy Morzu Śródziemnym nastawionym głównie na żeglarstwo.

Miejscowość jest najbardziej popularna dla miłośników żeglowania, ze względu na znajdująca się tu marinę. W mieście można wypożyczyć jachty i udać się na rejs po zatoce, uważanej przez żeglujących za jedno z lepszych miejsc do żeglowania w Turcji.

Gocek wyróżnia się stromymi klifami, plażami z różowym piaskiem, licznymi ruinami, grobowcami i zatokami oraz charakterystycznymi wysokimi sosnami rosnącymi wzdłuż wybrzeża. Bliskość sąsiadujących z wybrzeżem wysp, oraz przychylne wiatry do żeglowania, delikatne i ciepłe, rzadko przekraczają 15 węzłów, a letnie temperatury najczęściej wynoszą 23 - 26 stopni.

Przystanie z lokalnymi restauracjami pozwalają odpocząć po całym dniu wodnych atrakcji i zwiedzania.

Wybrzeże Gocek nazywane jest także Tureckim Wybrzeżem Turkusowym, co zaczerpnięte zostało z samej natury, a dokładniej z mieniącego się słońca na tafli tutejszej wody, które robi wrażenie na wszystkich miłośnikach żeglarstwa.

Architektura miasta jest głównie oparta na niskiej zabudowie w wysokości do jednego piętra. Można tu także znaleźć bazę noclegową, w postaci domków campingowych, villi czy hoteli.

Największą ilość ludzi skupia jednak woda, jachty i łodzie, które masowo tutaj przypływają, i to właśnie na nabrzeże Gocek tętni najbardziej życiem.

Atrakcje w pobliżu
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Tersane to wyspa w Turcji na Morzu Śródziemnym. W porównaniu do innych wysp, nie posiada ona ani dużego zaplecza infrastruktury, ani nawet dużej ilości budynków. Jest miejscem z niewielką mariną, na której mieści...
Fethiye_rejsomat.jpg
23 styczeń 2016
Fethiye to miasto położone w zachodniej części wybrzeża Morza Śródziemnego, na południowym brzegu Turcji, w prowincji Muğla, w Zatoce Fethlye, u podnóża góry Babadagi, w pobliżu gór Taurus. Nazwa miasta pochodzi...
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Cold Water Bay to zatoka w Turcji mająca 7 metrów głębokości. Położona jest w kierunku północnego - zachodu od Oludeniz i na południowy - wschód od Fethiye. Nazwa pochodzi z jej charakterystycznej cechy - kilku...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
23Ofert rejsów
3 161Mil morskich w ofercie
1 774Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
168Wolnych koi