rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Ibiza
Ikona

Ibiza

Mapa Ibiza

Kraj:   Hiszpania

Akwen: Morze Śródziemne

Ocena (5/5) :

Popularna hiszpańska wyspa archipelagu Baleary. Stolicą wyspy jest miasto o tej samej nazwie - Ibiza. Ibiza charakteryzuje się dziewiczymi wzniesieniami i krajobrazami, mimo ogromnej popularności pod względem turystyki. Na Ibizie znajduje się jedno z największych lotnisk w Hiszpanii, co sprzyja turystyce masowej i corocznemu rozwojowi turystyki na wyspie. To właśnie na Ibizie mieszczą się słynne kluby muzyczne, które przyciągają młodych turystów, chętnych zabawy. Kojarzona jest z muzyką elektroniczną - trance, house, minimal i techno.

Wyspa wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Krajobraz Ibizy, poza naturalną architekturę i roślinnością - rozległymi lasami piniowymi, gajami oliwnymi i migdałowcami dziko rosnącymi - to także miejsce uprawy oliwek, migdałów, winnej winorośli, owoców cytrusowych, czy zboża. Duże znaczenie pełni tu także rybołówstwo, dzięki któremu dostarczane są świeże ryby i owoce morza do lokalnych restauracji czy kawiarni.

Wyspę charakteryzują dwa oblicza. Z jednej jest to bardzo imprezowe, pełne muzyki i zabawy miejsce, a z drugiej, miejsce spokojnego relaksu i wypoczynku. Aby w pełni zobaczyć Ibizę i znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce do wypoczynku, należy mieć na uwadzę fakt, że na wyspie do spokojnego rejonu należy północ, natomiast niekończąca się zabawa na południu. Wybór lokalizacji jest istotny, by urlop był udany i w pełni wykorzystane zostały wszystkie dostępne atrakcje.

Będąc na Ibizie, warto swoją przygodę rozpocząć od punktów widokowych. Najciekawsze miejsca widokowe na wyspie to: wzgórze Puig de Missa w miasteczku Santa Eulalia de Rio, skalisty przylądek Punta Grossa, gdzie znajduje się latarnia morska z 1870 roku, 60 metrowy Mirador Ses Fontanelles, w którego otoczeniu znajdziemy jaskinie z rysunkami prehistorycznymi z epoki brązu, Cueva de Can Marca - wzgórze, przy którym jest bar i sklep z pamiątkami, oraz roztacza się panorama na północne wybrzeże wyspy i nowoczesną posiadłość milionera zbudowaną na prywatnej wyspie, wieża obserwacyjna Torre des Savinar - Torre del Pirata, czyli Wieża Piratów oraz najbardziej oblegany punkt widokowy w stolicy (w Ibizie) - Mirador del Rey Jaume (Eivissa), na wzgórzu Starego Miasta z murami obronnymi - Dalt Vila. Warto także skorzystać z atrakcji wyspy jaką przygotowała sama natura, m.in. można się udać do jaskini Ses Fontanelles w okolicy Sant Antoni, przejść się po Naturalnym Parku Ses Salines, uznawanym za Rezerwat Przyrody z solinami, w których pozyskiwano sól, i liczną ilością ptaków, m.in. flamingów, a także skorzystać z naturalnego SPA na Aguas Blancas, w postaci nałożenia na ciało naturalnej gliny.

Dla wszystkich aktywnych, którzy nie lubią leżeć na plaży, atrakcji na wyspie jest mnóstwo. Poczynając od jazdy konnej po plaży i terenach wyspy, rejsów jachtami lub kajakami, z których można zobaczyć klify, wybrzeże i wysepki z perspektywy morza, rowerowe i piesze wycieczki, trekking, aż po aktywny wypoczynek w wodzie - przejażdżkę na nartach wodnych, kajaku czy rowerze wodnym, windsurfing, kitesurfing, Stand Up Paddle (SUP) czy nurkowanie.

Do atrakcji architektury stolicy Ibizy należy zaliczyć wspomniane wcześniej Dalt Vila, czyli mury obronne i fortyfikacje na szczycie wzgórza, Catedral de Santa Maria (Katedra Marii Dziewicy) będącą wizytówką historycznej starówki, Nekropolie Punica Puig des Molins, Almudaine, czyli najpotężniejszy zamek (twierdze) w Europie, Muzeum Baluartes de Sant Pere y de Sant Jaume, główny plac na Starym Mieście - Plac Katedralny (Placa de la Catedral), Muzeum Archeologiczne Ibizy i Formentery (Museu Arqueologic d'Eivissa i Formera), Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Museu d'Art Contemporan), a także uliczki Starego Miasta.

Różnorodność atrakcji na Ibizie i dostosowanie ich do różnych upodobań i oczekiwań, powoduje, że każdy tu powraca. Warto zatem poświęcić jej nieco więcej czasu i dostrzec atuty i możliwości, które oferuje jako wyspa.

Atrakcje w pobliżu
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Espalmador  to maleńka wyspa położona pomiędzy Ibizą (od strony południowej od niej)  a Formanterą (od strony północnej od niej)  na Morzu Śródziemnym w Hiszpanii, należąca do Balearów. Jej powierzchnia to zaledwie...
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Es Vedra to niewielka wyspa położona na południowy wschód od wybrzeża Ibizy. Należy do archipelagu Baleary na Morzu Balearskim, w akwenie Morza Śródziemnego. Wyspa zbudowana jest z masywu skalnego o wysokości 38...
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Wyspa na Morzu Balearskim, na południe od Ibizy w odległości 11 km od niej, to czwarta co do wielkości wyspa Balearów i druga co do wielkości wyspa Pitiuzów. Znana jest z długich piaszczystych plaż. W jej krajobrazie,...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
76Ofert rejsów
10 444Mil morskich w ofercie
5 861Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
556Wolnych koi