rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Ko Lanta
Ikona

Ko Lanta

Mapa Ko Lanta

Kraj:   Tajlandia

Akwen: Morze Andamańskie

Ocena (4/5) :

Ko Landia Yai to wyspa na Morzu Andamańskim położona w Tajlandii, w południowej części Prowincji Krabi. Jej powierzchnia to 81 km2, długość 25 km i szerokość 6 km. Przez wyspę przepływa rzeka Lat Bo Nae, która charakteryzuje się licznymi  rozwidleniami. Możliwość przepłynięcia wszystkich rozwidleń rzeki, pozwala dotrzeć także z jednej strony wyspy - ze wschodu na drugą - na zachód. Obie części połączone są jednym mostem Siri Lanta Bridge. Południową i północną część wyspy, zwiedzić można asfaltową drogą. 

Po północnej stronie na uwagę zasługuje tu przede wszystkim wybrzeże kanału, oddzielające wyspę od lądu, taras widokowy Ban Klong Mak Viewpoint będący także plażą, taras widokowy będący nowoczesnym molo czy liczne meczety. Po stronie południowej natomiast, znajduje się główne miasto, a w nim na uwagę zasługują liczne uliczki ze straganami i kolejkami do zwiedzania, budynki na drewnianych palach zawieszane nad taflą wody, rozległa piaszczysta plaża Laem Kho Kwang Beach oraz Long Beach, Koh Lanta, Phra Ae Beach, czy Lanta Secret Beach.

Poza miastem, w dalszej części południowego regionu, warto wybrać się do parku miejskiego Green Lanta, atrakcji turystycznej Monkey school i Horse School, Ogrodu botanicznego Green Farn, na taras widokowy Viewpoint Hill, niedaleko niego położony taras widokowy Viewpoint On The Bay, z któego roztaczają się widoki na południową część wyspy. Warto zobaczyć także świątynie buddyjską วัดเกาะลันตา, molo dla wędkarzy Koh Lanta Old Town Pier, wieżyczkę i Stare Miasto Koh Lanta Old Town, Plaże piratów Pirate Beach, Park Narodowy Mu Ko Lanta National Park - wyróżniający się imponującą soczystą zielenią, Plaże: Bamboo Beach, Nui Bay Beach czy Khlong Chak Beach, do której licznie przepływają jednostki, i przy której można dobrze zjeść w znajdujących się tutaj restauracjach.

Ale poza samym jedzeniem, to miejsce przyciąga także możliwością spotkania się ze słoniami, w Waterfall And Cave Elephant Trekking. Zwiedzanie wodospadu, przejażdżka na słoniu, możliwość nakarmienia słonia, zwiedzenie tutejszej flory i fauny, to część oferty, z której można skorzystać będąc na miejscu. Nieco dalej, w głąb lądu, główny spacer aleją w towarzystwie słoni doprowadzi Nas do Eco- Tourism Recreation, Lanta Jungle Tour i Lanta Island Safari(Elephant Camp). Skorzystać tu można z wodnych atrakcji czy możliwości wypożyczenia kajaków i spływu kajakowego.  Kolejną atrakcją turystyczną jest także Khlong Chak Bat Cave - trasa spacerowa, która pozwala odkryć liczne jaskinie i groty stworzone przez naturę. Wodospady na trasie i sąsiedztwo małpek na pewno umili czas i rozweseli, nawet podczas zmęczenia podróżowaniem. Spacerowa trasa słoni i obecność słoni w tym rejonie, to największa atrakcja dla turystów. Jednak wyspa kryje jeszcze kilka unikalnych miejsc i są nimi Tiger Cave, Khao Mai Khew Cave czy Mai Kaew Cave. Nie można przejść obojętnie wokół tych licznych grot i formacji skalnych.

Wycieczki na wyspie należą do niezapomnianych, więc aby umilić czas podróżnym  oferta noclegowa jest bardzo rozbudowana. Liczne hotele, pensjonaty i miejsce do wypoczynku, pozwalają zostać na dłużej. Natomiast otwartość wyspy na morze i zatoki, to świetne miejsce na rejs po morzu i odkrywanie nieznanych lądów, sąsiadujących wysepek czy unikalnych wysp.  

Atrakcje w pobliżu
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Grupa Wysp Ko Phi Phi należąca do Tajlandii. Położona jest pomiędzy stałym lądem, a wyspą Phuket, w prowincji Krabi, na Morzu Andamańskim Przez ludzi zamieszkiwana jest tylko wyspa Ko Phi Phi Don, a druga co do...
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Railay Beach to plaża w Tajlandii położona w Prowincji Krabi i uznawana jest za ukryty Raj w Tajlandii.  Może nie każdy lubi plażę, ale to miejsce jest zupełnie inne niż wszystkie. Plaża uznawana jest za jedną z...
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Największą wyspą w Tajlandii jest Phuket. Prowincja położona na Morzu Andamańskim leży przy zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego, a jej powierzchnia to 542 km2. Stolicą wyspy Phuket i największym miastem jest...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
22Ofert rejsów
3 023Mil morskich w ofercie
1 697Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
161Wolnych koi