rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Railay Beach
Ikona

Railay Beach

Mapa Railay Beach

Kraj:   Tajlandia

Akwen: Morze Andamańskie

Ocena (5/5) :

Railay Beach to plaża w Tajlandii położona w Prowincji Krabi i uznawana jest za ukryty Raj w Tajlandii.  Może nie każdy lubi plażę, ale to miejsce jest zupełnie inne niż wszystkie. Plaża uznawana jest za jedną z najpiękniejszych plaż w Tajlandii. Ukryta pomiędzy wysokimi klifami oraz gęstą roślinnością dżungli, naprawdę robi wrażenie. 

Na plażę można dostać się tylko łodziami, ponieważ nie prowadzi na nią żadna droga i nie można dojechać ani samochodem, a nie skuterami. Łodzie odbywają cykliczne rejsy, ale można przypłynąć także własnym transportem wodnym. Przez to, że plaża jest dostępna tylko od strony wody, ma się wrażenie jakby przypłynęło się na wyspę. 

Plaże dzieli się na dwa odcinki - zachodnią Railay i wschodnią Railay. Ta pierwsza należy do głównej plaży w okolicy i poza czystą wodą, klifami, słynie także z małej ulicy, na której umiejscowione są sklepy z pamiątkami i knajpki z tajskim jedzeniem. Ulica nazywa się Walking Street, i mimo, że jej charakter jest prowizoryczny, to jest to jedno z miejsc, w których można poza plażowaniem, zakupić i zabrać ze sobą pamiątkę lub wypocząć delektując się lokalnymi potrawami. Wschodnia część natomiast, jest miejscem plażowania i spacerów, ale także można tu znaleźć zakwaterowanie i nieco bardziej prestiżowe punkty gastronomiczne. Oddalona jest od poprzedniej - zachodniej części drogą, która zajmuje 5 minut spacerem na pieszo. Dokujące tu łódki, najczęściej zabierają turystów na zachodnią część. Łatwiej się dostać na plażę transportem wodnym, a do hoteli pozostanie niedaleka droga. Plaże nie tylko są urokliwe pod względem krajobrazowym, ale można tu wypocząć do późnych godzin wieczornych, w ciszy i spokoju. Dla poszukujących bardziej energetycznych atrakcji, w okolicy plaży można także znaleźć urokliwe knajpki, restauracje czy bary reggae.

Poza samymi atrakcjami plażowania, okolica zachęca także do innych form aktywności.  Popularne są tu wspinaczki, do których zachęcają fascynujące klify. Odbywają się także na miejscu kursy wspinaczkowe, dzięki czemu można nauczyć się wspinaczki będąc na urlopie. Poza pluskaniem się w wodzie, warto skorzystać także z oferty nurkowania i również wykorzystać możliwe kursy. Popularny jest także snorkeling, więc tuż przy brzegu, można zwiedzać podwodny świat, a z kolejnych atrakcji wodnych, na uwagę zasługują także przeprawy kajakami. Można je nie tylko wypożyczyć, ale zwiedzić nimi sąsiednie plaże, odkryć jaskinie i groty, zobaczyć klify z perspektywy wody.

W sezonie, plaża jest bardzo zatłoczona, ale będąc na miejscu nie można nie skorzystać z obserwacji zachodzącego słońca. Promienie słoneczne padające na wodę i wznoszące się klify, robią naprawdę ogromne wrażenie. Niedaleko, warto wybrać się także na punkt widokowy Railay View Point skąd rozpościera się widok na resort i klify, mniejszą piaszczystą plażę Ao Phra Nang Beach, Phra Nang Cave Beach i do nietypowej groty o nazwie Princess Cave. 

Wypoczynek na Railay Beach oraz opłynięcie zatok i fascynujących skalistych klifów, ukazują jak rejs w te rejony Tajlandii może się okazać atrakcyjny i pełen niespodzianek.  Mimo wielu miejsc noclegowych i dużego ruchu w sezonie można odnaleźć tu także spokój i ciszę w odosobnionych miejscach. 

Atrakcje w pobliżu
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Grupa Wysp Ko Phi Phi należąca do Tajlandii. Położona jest pomiędzy stałym lądem, a wyspą Phuket, w prowincji Krabi, na Morzu Andamańskim Przez ludzi zamieszkiwana jest tylko wyspa Ko Phi Phi Don, a druga co do...
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Największą wyspą w Tajlandii jest Phuket. Prowincja położona na Morzu Andamańskim leży przy zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego, a jej powierzchnia to 542 km2. Stolicą wyspy Phuket i największym miastem jest...
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Ko Landia Yai to wyspa na Morzu Andamańskim położona w Tajlandii, w południowej części Prowincji Krabi. Jej powierzchnia to 81 km2, długość 25 km i szerokość 6 km. Przez wyspę przepływa rzeka Lat Bo Nae, która charakteryzuje...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
22Ofert rejsów
3 023Mil morskich w ofercie
1 697Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
161Wolnych koi