rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Alicante, czyli „źródło światła”

Alicante, czyli „źródło światła”

W wolnym tłumaczeniu z języka arabskiego Alicante oznacza źródło światła i rzeczywiście jest tutaj bardzo słonecznie, a sezon wakacyjny trwa naprawdę długo. Alicante to wyjątkowe miejsce na hiszpańskiej mapie. Można z pewnością stwierdzić, że świetnie odnajdą się tu zarówno dorośli, jak i młodzież, a także rodziny z dziećmi. Hiszpańskie miasto w regionie Costa Blanca ma niejedno oblicze i z pewnością kilka razy nas zaskoczy. Jeżeli planujesz wakacje i marzysz o udanym urlopie pewnością warto pomyśleć właśnie o Alicante.

  1. Miasto o długiej historii

Miejsce, w którym dziś znajduje się Alicante było prawdopodobnie zamieszkiwane już 5000 do 3000 lat p.n.e. Dziś możemy dostrzec tu wpływy zarówno rzymskie, jak i arabskie. O długiej i burzliwej historii miasta świadczą liczne, dobrze zachowane zabytki, które będą idealną atrakcją dla wszystkich miłośników zwiedzania. Najbardziej imponującą budowlą jest twierdza Castillo de Santa Bárbara położona na skalistym wzniesieniu. Ponieważ obiekt góruje nad miastem, roztacza się z niego wspaniały widok. Doskonałym pomysłem będzie więc wspięcie się lub dojechanie na szczyt i podziwianie malowniczej panoramy Alicante. Do obowiązkowych punktów zwiedzania należy także miejscowy ratusz, Plaza de Torros, Teatro Principal, czy Katedra Świętego Mikołaja i wiele innych.

 

  1. Nadmorskie Alicante

Urokliwe miasto wybrzeża Costa Blanca jest położone nad Morzem Śródziemnym. Portowa miejscowość kojarzy się przede wszystkim z wodą i wakacyjnym wypoczynkiem. O bliskości morza przypomina nam piękny deptak Explanada de Espana, który stanowi jedną z najbardziej imponujących i malowniczych promenad na świecie. O jego wyjątkowości świadczy trotuar wykonany z kolorowej kostki ułożonej na kształt morskich fal. Oczywiście jeżeli myślimy o wypoczynku i upajaniu się gorącymi promieniami słońca, doskonałą atrakcją będą tutejsze szerokie, piaszczyste plaże, czyli San Juan, Playa del Saladar, czy Playa de Postiquet. Ta pierwsza uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie, a dodatkowo skorzystamy na niej z kilku udogodnień, np. sprzętu do ćwiczeń.

  1. Miasto żyje nocą

Za dnia odnajdziemy w Alicante mnóstwo interesujących atrakcji. Rodzinom z dziećmi polecamy np. spacer po Calle de Las Setas, czyli Grzybowej ulicy, która na całej swej długości usiana jest licznymi rzeźbami w postaci grzybków i ślimaków. Kiedy zapragniemy jednak zaznać nieco większego szaleństwa, warto poczekać do wieczora. To wtedy Alicante zaczyna tętnić pełnią życia. Liczne kluby i restauracje są wtedy wypełnione studentami. Miasto słynie ze swoich uniwersytetów, w których chętnie uczą się także obcokrajowcy. Najwięcej rozrywek odnajdziemy w Rambla de Rambla de Méndez, a także na mniejszych ulicach, takich jak Calle de Castanos, czy El Barrio. Korzystanie z uroków słonecznego Alicante koniecznie powinno wiązać się także z kosztowaniem lokalnych specjałów. Jak niemal każde miasto tego regionu Hiszpanii, także Alicante może poszczyć się swoją, „morską” wersją paelli, czyli paella marinera z owocami morza. Do regionalnych przysmaków należy także arroz a banda oraz danie, które zachwyci amatorów słodkości, czyli turrón duro.

 

Alicante to miasto tętniące życiem zarówno za dnia, jak i w nocy. Tutaj wyczuwa się aurę wakacyjnego szaleństwa i idealnego wypoczynku. Świetną atrakcją tego miejsca jest wyjątkowa, lokalna kuchnia, której aromaty z pewnością przyciągną nas do jednej z mijanych knajpek i restauracji. Jeżeli planujemy dopiero rozpoczęcie swojej przygody ze słoneczną Hiszpanią, chcemy się dobrze bawić lub poznać historię najbardziej malowniczych regionów Półwyspu Iberyjskiego, to Alicante będzie idealnym miejsce na spędzenie swojego urlopu nie tylko wakacyjnego.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Rejs żeglarski to dosyć specyficzny rodzaj wypoczynku, podczas którego należy mieć przy sobie przynajmniej kilka niezbędnych rzeczy. Nasz bagaż będzie odgrywał bardzo znaczącą rolę i może w dużym stopniu zwiększyć...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
środa, 4 lipca 2018
Niewiele jest takich miejsc, które zauroczą każdego. Niewiele jest też takich akwenów, które zaintrygują każdego żeglarza. Lubimy stawiać na sprawdzone rozwiązania i tym razem przyglądamy się z bliska Grecji, ale...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 21 sierpnia 2018
Tobago Cays to jeden z najbardziej malowniczych rejonów Saint Vincent, a według niektórych nawet całych Karaibów. Rzeczywiście Tobago Cays wyróżnia się krajobrazem w pełni odzwierciedlającym wyjątkowe piękno egzotycznych...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
96Ofert rejsów
13 192Mil morskich w ofercie
7 404Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
703Wolnych koi