rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Teneryfa na sportowo

Teneryfa na sportowo

Pisanie o Teneryfie może dla niektórych mijać się z celem, bo co można jeszcze powiedzieć o jednej z najpopularniejszych wysp hiszpańskich? Tym bardziej, że jest to miejsce uważane za ulubiony cel podróży Polaków, a każda turystyczna oferta obejmuje wakacje właśnie na Teneryfie. Rejsy żeglarskie nie są jednak zwykłymi wakacjami, ale pasjonującymi wyprawami, podczas których każdą wyspę i zakątek morskiego świata poznaje się na nowo. My także spróbujemy przyjrzeć się Teneryfie od zupełnie innej strony.

  1. Rowerowym szlakiem

Warto przynajmniej na jeden dzień zacumować jacht, zejść na ląd, poszukać wypożyczalni rowerowej i udać się w pasjonującą wyprawę na dwóch kołach po malowniczych miejscach Teneryfy. Specyficzne ukształtowanie wyspy pozwala na ambitne podjazdy i wymagające dużej sprawności treningi lub na rekreacyjne przejażdżki z licznymi przystankami, które można poświęcić na robienie efektownych zdjęć. Okazji do podziwiania widoków będzie wiele, ponieważ Teneryfa słynie z malowniczych krajobrazów, w których scenerię Oceanu Atlantyckiego uzupełniają pejzaże wysokich gór, bujnej roślinności i stref typowo suchych, w których przeważa piasek. Wszystko to można uchwycić na jednym, niepowtarzalnym zdjęciu. Po drodze napotkamy zapewne wielu rowerowych amatorów lub profesjonalnych kolaży. Teneryfa to prawdziwy raj dla pasjonatów dwóch kółek.

 

  1. Wyspa biegaczy

Można zaryzykować stwierdzenie, że Teneryfa jest wprost stworzona dla zwolenników uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu. Wyspa zapewnia idealne warunki do uprawiania różnego rodzaju dyscyplin. Szczególnie polecamy to miejsce biegaczom. W zależności od preferencji i stopnia zaawansowania, można wybrać krótkie przebiegi plażowymi promenadami i uliczkami nadmorskich miast lub górskie trasy. Warto zainteresować się tą drugą opcją, ponieważ zapewni ona znakomite widoki i autentyczny wysiłek. Będzie więc wiele okazji na uwolnienie endorfin. Szlaki terenami górzystymi są bardzo dobrze oznaczone, co dodatkowo wpływa pozytywnie na komfort biegowej wyprawy.

  1. Żeglarskie wyprawy

Teneryfa powinna być obowiązkowym punktem każdej żeglarskiej wyprawy po Wyspach Kanaryjskich. Akwen nie jest tu łatwy i wymaga doświadczonego skipera, ale też zapewnia prawdziwą, niezapomnianą żeglugę. Przymierzanie jachtem okolicy wyspy to także okazja na doznawanie najlepszych wrażeń, których nie doświadczą amatorzy zwykłej turystyki. Jest przynajmniej kilka miejsc, w których warto zacumować i odkryć je na nowo. Polecamy m.in. zatokę San Miguel, w której świetnie odnajdą się amatorzy windsurfingu i… podwodnych wypraw!

 

  1. Sztuka na wyspie

Teneryfa słynie z oryginalnych, architektonicznych rozwiązań i otwarcia na sztukę nowoczesną i nowe technologie. Z tego połączenia powstały wspaniałe, cieszące zmysły obiekty, w których główną rolę odgrywają nowatorskie bryły, niespotykane faktury i wykorzystanie charakterystycznej dla wyspy rzeźby terenu. Pasjonatom sztuki polecamy wizytę w Tenerife Espacio de las Artes, czyli budynku na kształt galerii, w której prezentowane są wystawy fotografii, malarstwa, rzeźby i sztuki użytkowej. Specyficzna forma zwiedzania i architektura obiektu wprawią w zachwyt każdego odwiedzającego.

Teneryfa to nie tylko wypoczynkowo-kurortowa wyspa, ale przede wszystkim miejsce wyjątkowej natury, wulkanicznych gór i świetnych warunków krajobrazowych, które sprzyjają uprawianiu aktywności fizycznej. Jest to także wspaniała przestrzeń dla nowoczesnej sztuki i architektury, która stanowi świetne połączenie z tradycyjnymi rozwiązaniami. Wyjątkowość Teneryfy warto docenić podczas żeglarskiego rejsu po akwenie Oceanu Atlantyckiego.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 19 czerwca 2017
Dzisiejsze jachty to prawdziwe hotele na wodzie. Nie mają nic wspólnego z rybackimi kutrami ani statkami znanymi z filmów o piratach. Obecnie główną rolę odgrywa na nich zapewnienie komfortu załodze i maksymalnej...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Ryby to jeden z podstawowych produktów oferowanych w krajach śródziemnomorskich podczas żeglarskich rejsów. Są nie tylko nieodłącznym elementem świata przyrodniczego tego rejonu oraz regionalnym przysmakiem. Morze...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 14 maja 2018
Lefkada to wyspa archipelagu jońskiego, która przez Greków nie jest uznawana za wyspę. Wszystko dlatego, że Lefkada połączona jest z greckim lądem groblą i mostem, przez który można swobodnie dostać się do tego...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
96Ofert rejsów
13 192Mil morskich w ofercie
7 404Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
703Wolnych koi